Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

+1 και εγώ το έχω βαρεθεί,με έχει ξενερώνει η μπαταρία του και το πληκτρολόγιο που δεν βολεύει :down::down: !

 

εμενα μου φαινεται πλεον μικρη η οθονη μια στις 3.7-4' θα ειναι οτι πρεπει αλλα ειναι τιμιο και δεν το μετανιωσα μετα απο 1+ χρονο που το εχω

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ούτε αυτος wma...Κάποιος άλλος;;;

 

Περιεργο ρε συ. Τα μισα μου τραγουδια wma ειναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου σε ευχαριστω...

 

Γεια σας παιδια, μολις ξεκλειδωσα τον bootloader μου, ειμαι ομως root? εχω ψιλομπερδευτοι με τοσες πληροφοριες....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το κλασσικο εκνευριστικο θεμα με τη μνημη που δε με αφηνει να κανω updates μου βγαζει οτι δεν εχω διαθεσιμο χωρο υπαρχει καποια λυση

?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια πλιζ! Έκανα reset όλο το κινητό, έχω αποθηκεύσει τα μηνύματα σε .xml το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να τα ανακτήσω, είχα το SMS Backup & Restore αλλά δεν το βλέπει το αρχειάκι, τι μου προτείνετε να κάνω; Το έχω στο PC και στη κάρτα μνήμης.. Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα έκανες το backup;

 

Το έκανα με το SMS Backup & Restore ! Το έχω ακόμα.. αλλά δεν μπορώ να το βάλω μέσα. Είναι στην SD. Το έχω και στο PC μήπως το καταφέρω αλλά μπααα! Επίσης δοκίμασα το myphoneexplorer αλλά κάτι κάνει και δεν συνδέεται. Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις; Θα τα ήθελα πολύ τα μηνύματα πίσω :O

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν μπορείς να κάνεις επαναφορά ενός backup, που έχει γίνει με ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα, με το ίδιο πρόγραμμα.

 

EDIT:

Το .xml αρχείο που έχεις μπορείς να το ανοίξεις με το excel;

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν μπορείς να κάνεις επαναφορά ενός backup, που έχει γίνει με ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα, με το ίδιο πρόγραμμα.

 

EDIT:

Το .xml αρχείο που έχεις μπορείς να το ανοίξεις με το excel;

 

Έλα το κατάφερα! Δεν είχε δημιουργήσει φάκελο στην κάρτα μνήμης, έκανα ένα πρόχειρο backup για να δημιουργήσει φάκελο και βρήκα το προηγούμενο backup και το έχωσα μέσα στον φάκελο αυτό.. Τον βρήκε και τώρα φορτώνει τα μηνύματα, I am so happy! :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Καινούριο Xperia mini pro, το οποίο αμέσως αναβαθμίστηκε στην τελευταία επίσημη έκδοση Android (4.0.4) και δεν έχει άλλες εφαρμογές πλην εργοστασιακών, δεν κρατάει αποθηκευμένη τη ρύθμιση για να συνδέεται μόνο μέσω GSM. Μετά από επανεκκίνηση επιστρέφει μόνο του στο WCDMA (preferred)/GSM. Συμβαίνει σε άλλους; Υπάρχει λύση; Το δίκτυο είναι Cosmote, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλους !!!! ( Αυτό το πρόβλημα που θα αναφέρω θα το έχουν αναφέρει και άλλοι αλλά δεν είχα το χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες ) Πήρα πριν μια εβδομάδα το xperia mini και μετά την φόρτιση άρχισα να το δουλεύω !!

Από την στιγμή που άρχισα μετά από περίπου 15 λεπτά άνοιγα εφαρμογές και άρχισε να κάνει δονήσεις και να κλείνει η εφαρμογή, οι δονήσεις συνεχίζονταν και όταν έκλεινε η εφαρμογή (ήταν σαν να πατιέται το κουμπί επιστροφής ) Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω το χρονομετρο.Που να ψαξω?

 

Εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digital_and_dreams.android.swiss_army_knife

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!;)

 

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλους !!!! ( Αυτό το πρόβλημα που θα αναφέρω θα το έχουν αναφέρει και άλλοι αλλά δεν είχα το χρόνο να διαβάσω όλες τις σελίδες ) Πήρα πριν μια εβδομάδα το xperia mini και μετά την φόρτιση άρχισα να το δουλεύω !!

Από την στιγμή που άρχισα μετά από περίπου 15 λεπτά άνοιγα εφαρμογές και άρχισε να κάνει δονήσεις και να κλείνει η εφαρμογή, οι δονήσεις συνεχίζονταν και όταν έκλεινε η εφαρμογή (ήταν σαν να πατιέται το κουμπί επιστροφής ) Μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

:(

 

Κάνε αναβάθμιση στο τελευταίο firmware (Android 4.0.4) με το PC Companion (ή το Update Service) και θα διορθωθεί το πρόβλημα. Είναι γνωστό.

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει παρουσιάσει εδώ και κανένα δίμηνο περίπου, τέτοιο πρόβλημα..πέρασα την ics, αλλά το μόνο που έκανε ήταν να βαρύνει το τηλέφωνο και βεβαίως κάποιες μικροαλλαγές στα μενού (προς το χειρότερο)...επέστρεψα στην gb, η οποία πιστεύω ότι είναι ακριβώς στα μέτρα του τηλεφώνου και όλα καλά..

 

Πριν κάνεις ''αναβάθμιση'' στην ics, δοκίμασε και τούτο : http://www.technetsavvy.com/2012/04/fix-xperia-mini-stt15i-overheating.html

 

Έχει αναφερθεί ότι είχε επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...