Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

greece_gus

τελικά έφταιγε το λογισμικό και επειδή δεν μπορούσα να το αναβαθμίσω σε 4.0.4 έκανα με το PC Companion αντικατάσταση λογισμικού (κατέβασε από το internet το ίδιο λογισμικό (2.3.4) και το αντικατέστησε με αυτό που είχα ) και το πρόβλημα λύθηκε !!:p :)

 

Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια

Καλή Χρονιά σου εύχομαι με υγεία και χαρά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μπορει να με βοηθησει καποιος..ενω εχω 100 μβ ελευθερη μνημη στο κινητο,παω να κατεβασω εφαρφμογη 2 μβ ας πουμε και μ βγαζει μη διαθεσιμος χωρος κατι τετοιο..ξερει κανεις γτ συμβαινει αυτο ? επισης εχω παρατηρησει οτι η ποιοτητα της φωτογραφιας ειναι πολυ χειροτερη με το android 4..αν υπαρχει καποιος οδηγος για να κανω downgrade μπορειται να μ τον στειλετε ?ευχαρηστω..
Link to comment
Share on other sites

ΑΚολούθησε τα βήματα που περιγράφονται εδώ : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1842366 (η παράγραφος που σε αφορά είναι : 2. For 4.0.2.A.0.62 or 4.0.2.A.0.69, θα κάνεις downgrade , αλλά δεν θα συνεχίσεις το rooting εάν δεν σε ενδιαφέρει)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα,έχω ένα πρόβλημα με το xperia mini δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το market μου ζηταει το google play το κατεβαζω μου ζηταει λογαριασμο παταω οκ και μετα δεν μου το ανοιγει,μηπως φταίνε τα android?exw to 2.3.3.οποιος μπορει ας βοηθησει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα,έχω ένα πρόβλημα με το xperia mini δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το market μου ζηταει το google play το κατεβαζω μου ζηταει λογαριασμο παταω οκ και μετα δεν μου το ανοιγει,μηπως φταίνε τα android?exw to 2.3.3.οποιος μπορει ας βοηθησει.

εγω προσωπικα θα σου προτεινα να κανεις αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση (4.0.4)

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση το κινητο κανει μονο του restar και μερικες κλεινει εντελως.Η μπαταρια δεν κραταει ουτε μιση μερα.υπαρχει καμια λυση σε αυτο το προβλημα?

ευχαριστω πολυ,καλη χρονια να εχουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Καινούριο Xperia mini pro, το οποίο αμέσως αναβαθμίστηκε στην τελευταία επίσημη έκδοση Android (4.0.4) και δεν έχει άλλες εφαρμογές πλην εργοστασιακών, δεν κρατάει αποθηκευμένη τη ρύθμιση για να συνδέεται μόνο μέσω GSM. Μετά από επανεκκίνηση επιστρέφει μόνο του στο WCDMA (preferred)/GSM. Συμβαίνει σε άλλους; Υπάρχει λύση; Το δίκτυο είναι Cosmote, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Το συγκεκριμένο "πρόβλημα" το παρουσιάζει και το δικό μου mini από όταν έκανα την αναβάθμιση σε 4.0.4

Η ρύθμιση "μόνο GSM" χάνεται όπως λες φίλε μου χωρίς να ξέρω τον λόγο. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν φταίει η Cosmote, μιας και εγώ έχω Wind. Ο λόγος που συμβαίνει είναι σίγουρα θέμα Android, αλλά για εμένα παραμένει ακόμα ένα άλυτο μυστήριο το πως θα λυθεί....

 

P.S: Καλή χρονιά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και Καλή Χρονιά σε όλους !!!! Όπως είχα πει (ότι έκανα απεγκατάσταση λογισμικού και το ξαναπέρασα και ότι το πρόβλημα της υπερθέρμανσης είχε λυθεί) έκανα λάθος :P Το πρόβλημα συνέχιζε να υπάρχει και έτσι αποφάσισα να κάνω update στην (4.0.4)

Κατέβασα και το pc companion και το update service αλλά και στα δύο προγράμματα μου έβγαζε ότι έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό !!!!

Έχω αριθμό SI 1249 - 9322.8 και έψαξα στο internet και το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι για αυτόν τον αριθμό δεν έχει βγει ακόμα αναβάθμιση android ( 4.0.4 ) αλλά θέλω να με βοηθήσετε σε 2 πράγματα :

 

 

Α) να μου πείτε και εσείς την γνώμη σας για τους αριθμούς αυτούς (SI)

B) να πάω σε αντιπροσωπία sony (ericsson) να μου κάνει service στο κινητό για να λυθεί το πρόβλημα αυτό (υπερθέρμανση) ????

Γ) τι μπορώ να κάνω για να λυθεί το πρόβλημα χωρίς service (αν γίνετε)????

Edited by georges2012
Link to comment
Share on other sites

που το ψάχνεις αυτό?γιατι και εγω το ιδιο προβλημα εχωμου λεει οτι ειναι ενημερωμενο

για να βρειτε τους si numbers βγαζετε την μπαταρια και απο κατω στο αυτοκολητο λεει το νουμερο.παντως περιεργο το προβλημα σας ,μιας και η 4.0.4 εχει βγει στα μινι απο τον ιουλιο.απο που ειναι αγορασμενα τα κινητα σας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!

 

Εχω ενα κινιτο nokia απλο με και 1 εβδομαδα μπαταρια με μπολικο μπλα μπλα. Ο ανιψιος μου παιζοντας προχτες το πεταξε στιν κατσαρολα με τα μακαρονια και τελος. Σκεφτομε να παρω ενα smartphone αλλα δεν θελω κατι μεγαλο και το ματι μου επεσε στο xperia mini pro και ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι ευκολο στην χρηση και χωρις να ασχολουμε μαζι του ολη μερα η μπαταρια κραταει πανω απο 2 μερες?

Link to comment
Share on other sites

για να βρειτε τους si numbers βγαζετε την μπαταρια και απο κατω στο αυτοκολητο λεει το νουμερο.παντως περιεργο το προβλημα σας ,μιας και η 4.0.4 εχει βγει στα μινι απο τον ιουλιο.απο που ειναι αγορασμενα τα κινητα σας?

 

apo birdphone ειναι αγορασμενο το τηλεφωνο μου παίζει κανένα ρόλο αυτό ?

 

για να βρειτε τους si numbers βγαζετε την μπαταρια και απο κατω στο αυτοκολητο λεει το νουμερο.παντως περιεργο το προβλημα σας ,μιας και η 4.0.4 εχει βγει στα μινι απο τον ιουλιο.απο που ειναι αγορασμενα τα κινητα σας?

 

apo birdphone ειναι αγορασμενο το τηλεφωνο μου παίζει κανένα ρόλο αυτό ?

 

το si number mou ειναι 1248-8668

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο..

το κατέβασα και αυτο και παλι τίποτα μου λεει οτι εχω την πιο προσφατη διαθεσιμη εκδοση και εχω τιν 2.3.3 :(

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο..[/quote

το κατέβασα και αυτο και παλι τίποτα μου λεει οτι εχω την πιο προσφατη διαθεσιμη εκδοση και εχω τιν 2.3.3 :(

τι να πω!μετα την 2.3.3 ηρθε η 2.3.4 και μετα η 4.0.4(με την τελευταια να ερχεται τον ιουλιο που περασε).ισως να το πας στο καταστημα που το πηρες η να επικοινωνησεις μαζι τους.αλλιως δεν ξερω τι μπορει να γινεται.εχεις <<πειραξει>> το κινητο καθολου(ξεκλειδωμα του bootloader η κατι τετοιο)?

επισης μια αλλη λυση για να περασεις την 4.0.4 ειναι μεσω του flashtool οπου θα φλασαρεις το ftf αρχειο με την εκδοση που θελεις για το μινι.

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

τι να πω!μετα την 2.3.3 ηρθε η 2.3.4 και μετα η 4.0.4(με την τελευταια να ερχεται τον ιουλιο που περασε).ισως να το πας στο καταστημα που το πηρες η να επικοινωνησεις μαζι τους.αλλιως δεν ξερω τι μπορει να γινεται.εχεις <<πειραξει>> το κινητο καθολου(ξεκλειδωμα του bootloader η κατι τετοιο)?

επισης μια αλλη λυση για να περασεις την 4.0.4 ειναι μεσω του flashtool οπου θα φλασαρεις το ftf αρχειο με την εκδοση που θελεις για το μινι.

 

δεν μου το κανεις λιγο πιο λιανά γιατι δεν κατέχω και πολλα πραγματα το αρχειο με τιν εκδοση απο που θα το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Καινούριο Xperia mini pro, το οποίο αμέσως αναβαθμίστηκε στην τελευταία επίσημη έκδοση Android (4.0.4) και δεν έχει άλλες εφαρμογές πλην εργοστασιακών, δεν κρατάει αποθηκευμένη τη ρύθμιση για να συνδέεται μόνο μέσω GSM. Μετά από επανεκκίνηση επιστρέφει μόνο του στο WCDMA (preferred)/GSM. Συμβαίνει σε άλλους; Υπάρχει λύση; Το δίκτυο είναι Cosmote, αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

 

Το συγκεκριμένο "πρόβλημα" το παρουσιάζει και το δικό μου mini από όταν έκανα την αναβάθμιση σε 4.0.4

Η ρύθμιση "μόνο GSM" χάνεται όπως λες φίλε μου χωρίς να ξέρω τον λόγο. Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν φταίει η Cosmote, μιας και εγώ έχω Wind. Ο λόγος που συμβαίνει είναι σίγουρα θέμα Android, αλλά για εμένα παραμένει ακόμα ένα άλυτο μυστήριο το πως θα λυθεί....

 

P.S: Καλή χρονιά!!!!!

Να επιβεβαιώσω και γω μετά την εγκατάσταση της IC μου κάνει το ίδιο :mad:

Δεν το κάνει σε κάθε επανεκκίνηση αλλά όποτε του ρθει!!! Δίκτυο Wind

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μπορεί να γίνει root για να μπει εφαρμογή techering ?? ένας φίλος έχει πάρει tablet wifi και θέλει να δώσει ίντερνετ στο tablet

γίνεται αυτό και πως ?

Γιατί δεν βρήκα κάτι στο mini ενώ ZTE Carl έχει techering :wacko:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μπορεί να γίνει root για να μπει εφαρμογή techering ?? ένας φίλος έχει πάρει tablet wifi και θέλει να δώσει ίντερνετ στο tablet

γίνεται αυτό και πως ?

Γιατί δεν βρήκα κάτι στο mini ενώ ZTE Carl έχει techering :wacko:

 

Δε χρειάζεται root για tethering. Τουλάχιστον στο stock Android 4 αφού συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή που θες να δώσεις ίντερνετ, πας Ρυθμίσεις->Περισσότερα...->Tethering & φορητό hotspot->Λειτ. tethering USB ή Bluetooth tethering (ότι προτιμάς) και είσαι έτοιμος.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...