Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα το μεσαίο πλήκτρο home. Εκεί θα σου εμφανιστούν οι εφαρμογές που τρέχουν πισώ και τις κλείνεις εσύ χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια.Εχω το μινι και οταν πρωτοβγηκε η αναβαθμιση σε 4.0.4 την εκανα αμεσως.Πριν λιγες μερες ξαναπερασα την 2.3 και η μπαταρια του κινητου με την ιδια χρηση κραταει μιαμιση μερα περισσοτερο.Παρατηρησατε εσεις τοσο μεγαλη διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Λίγο ως πολύ, η αλήθεια είναι ότι αυτός είναι ένας από τους λόγους (εκτός και άλλων , βεβαίως) που ξαναγύρισα στην αρχική έκδοση..
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το μεσαίο πλήκτρο home. Εκεί θα σου εμφανιστούν οι εφαρμογές που τρέχουν πισώ και τις κλείνεις εσύ χειροκίνητα.

 

 

 

Σε χιλιοευχαριστω,αυτο εψαχνα

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Από όλες αυτές τις εκδόσεις που διαβάζω, για το mini xperia mini pro U20i ποια είναι καλύτερη από άποψη αυτονομίας και συμβατότητας εφαρμογών;

GINBERBREAD, KERNEL, ICS κλπ κλπ.

 

Αν μπορεί κάποιος και έχει την καλοσύνη και το κουράγιο να μου τα εξηγήσει, θα του ήμουν υπόχρεος!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα mini το οποιο ειναι εντελως νεκρο! Μονο το flashmode λειτουργει, βαζω κανονικα τα firmwares αλλα οταν παω να ανοιξω το κινητο δεν ανοιγει, απλα δονειται περιοδικα για οσο εχω πατημενο το κουμπι ενεργοποιησης.

 

Η ιστορια εχει ως εξης: Ο φιλος μου ειχε ξεκλειδωσει τον bootloader, εβαλε cm9 μετα ομως ηθελε να βαλει ξανα την official της sony. Του περασα την 2.3 της Sony, εκανε μια αναβαθμιση ota κι απο τοτε το κινητο ειναι στην κατασταση που περιγραφω.

 

EDIT: Επρεπε να ξανακλεδωσω το bootloader και να φλασαρω την επισημη ROM.

Edited by Hetfield89
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω το μινι και οταν πρωτοβγηκε η αναβαθμιση σε 4.0.4 την εκανα αμεσως.Πριν λιγες μερες ξαναπερασα την 2.3 και η μπαταρια του κινητου με την ιδια χρηση κραταει μιαμιση μερα περισσοτερο.Παρατηρησατε εσεις τοσο μεγαλη διαφορα?

 

ναι φιλε και εγω το παρατηρησα αυτο... και ειναι ενας λογος που δεν θελω να ξανα βαλω την 4,0,4 :(

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε και εγω το παρατηρησα αυτο... και ειναι ενας λογος που δεν θελω να ξανα βαλω την 4,0,4 :(

Κριμα παντως γιατι οπτικα η αναβαθμιση ηταν πολυ καλη.Αργοτερα θα ξανακανω μια προσπαθεια με την 4.0.4 γιατι καποιοι εχουν καλυτερη μπαταρια απ οτι με τη 2.3 και λεω μηπως εγω εκανα κατι λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο που βαρύνει είναι η ουσία..και στην ουσία, απλώς εξήγγειλαν την αναβάθμιση για μία συσκευή που ουδέποτε ήταν έτοιμη, μόνο και μόνο για να χαϊδέψουν τα αυτιά των καταναλωτών, αν και υπήρχε μία ισχνή προειδοποίηση για δυσλειτουργίες, που ουδείς έλαβε σοβαρά υπ' όψιν...

 

Βέβαια, από την άλλη πάλι, υπήρχε σε αρκετούς το πρόβλημα της υπερθέρμανσης που έδωσε λαβές για κάκιστες εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω το μινι και οταν πρωτοβγηκε η αναβαθμιση σε 4.0.4 την εκανα αμεσως.Πριν λιγες μερες ξαναπερασα την 2.3 και η μπαταρια του κινητου με την ιδια χρηση κραταει μιαμιση μερα περισσοτερο.Παρατηρησατε εσεις τοσο μεγαλη διαφορα?
καλησπερα.Μπορεις να μου πεις πως ξαναπερασες την προηγουμενη εκδοση?Απ pc companion πως?
Link to comment
Share on other sites

Κριμα παντως γιατι οπτικα η αναβαθμιση ηταν πολυ καλη.Αργοτερα θα ξανακανω μια προσπαθεια με την 4.0.4 γιατι καποιοι εχουν καλυτερη μπαταρια απ οτι με τη 2.3 και λεω μηπως εγω εκανα κατι λαθος.

 

την ιδια αποψη εχω και εγω μαζι σου απλος αμα βρω μια ευκολη λυση με το ROOT θα την κανω και εγω.. αυτο το ROOT στο android 4 ************....................καντε κατι ρε παιδες

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Θα παρακαλέσω να προσέχουμε τον τρόπο που εκφραζόμαστε

Edited by zxr
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

την ιδια αποψη εχω και εγω μαζι σου απλος αμα βρω μια ευκολη λυση με το ROOT θα την κανω και εγω.. αυτο το ROOT στο android 4 ************** ....................καντε κατι ρε παιδες

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1695514

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα mini το οποιο ειναι εντελως νεκρο! Μονο το flashmode λειτουργει, βαζω κανονικα τα firmwares αλλα οταν παω να ανοιξω το κινητο δεν ανοιγει, απλα δονειται περιοδικα για οσο εχω πατημενο το κουμπι ενεργοποιησης.

 

Η ιστορια εχει ως εξης: Ο φιλος μου ειχε ξεκλειδωσει τον bootloader, εβαλε cm9 μετα ομως ηθελε να βαλει ξανα την official της sony. Του περασα την 2.3 της Sony, εκανε μια αναβαθμιση ota κι απο τοτε το κινητο ειναι στην κατασταση που περιγραφω.

 

EDIT: Επρεπε να ξανακλεδωσω το bootloader και να φλασαρω την επισημη ROM.

 

 

Οταν εχεις ξεκλειδωσει bootloader κ κανεις ΟΤΑ αναβαθμιση brickαρει.λυνεται ομως,ψαξε στο XDA για FOTA unbrick.το φλασαρεις με το flashtool κ εισαι κομπλε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μπορει καποιος να προτεινει μια rom σε ics ή jb; Βασικα θελω να ειναι σταθερη και απο θεμα ταχυτητας αξιοπρεπης. φυσικα παρεα με κανεναν kernel.... :D Edited by fumantsu

Host

Link to comment
Share on other sites

γειά σας.

ψάχνω 2 μέρες για μπαταρία για xperia mini e10i (εσωτερική αυτή με το φισάκι ενσωματωμένο

http://imageshack.us/photo/my-images/5/minibax.jpg/

Μήπως υπάρχει κάπου ? ευχαριστώ

lianma
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα...όταν παίρνω τηλέφωνο έχει σταματήσει να κλείνει η οθόνη όταν είμαι κοντά στο τηλέφωνο...Κάποια σκέψη τι μπορεί να έχει πάθει ??

edit: ΑΚΥΡΟ έφτιαξε απο μόνο του...Μάλλον κάποιο σκάλωμα της στιγμής....

 

Τελικά το πρόβλημα με το φωτοΚύτταρο επανήλθε!δε ξέρω τι συμβαίνει!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

γειά σας.

ψάχνω 2 μέρες για μπαταρία για xperia mini e10i (εσωτερική αυτή με το φισάκι ενσωματωμένο

http://imageshack.us/photo/my-images/5/minibax.jpg/

Μήπως υπάρχει κάπου ? ευχαριστώ

 

http://stellatech.com/sony-ericsson-e10i-x10-mini-battery-li-polymer-950mah,a,en,811226.html

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε μήπως στώσει με μια επανεκκίνηση.

 

Το έχω κάνει ήδη 4-5 φορές αλλά ακόμα τίποτα!ενώ μέχρι το πρωί είχε στρώσει από χθες το βράδυ πάλι σήμερα τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν και θα εχει υποθει πολλες φορες αυτο που θα ηθελα να ρωτησω, λοιπον θελω να κανω root στο mini pro εχω την εκδοση 4.04 και αριθμος εκδοσης 4.1.Β.0.587. Μπορει καποιος να μου δωσει ενα link εγω βρηκα αυτο ειναι σωστο; 3.7 Rooting για την έκδοση 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη 4-5 φορές αλλά ακόμα τίποτα!ενώ μέχρι το πρωί είχε στρώσει από χθες το βράδυ πάλι σήμερα τα ίδια!

Κάτι δεν πάει καλά με τον αισθητήρα εγγύτητας. Αν συνεχίσει τότε μάλλον σου χρειάζεται μια επαναφορά με SEUS.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με το SEUS θα χάσω μηνύματα επαφές κλπ;γιατί με το companion που ειπα θα το κάνω χθες αυτό μου έλεγε ότι θα σβηστούν όλα από το τηλέφωνο!
Link to comment
Share on other sites

Με το SEUS θα χάσω μηνύματα επαφές κλπ;γιατί με το companion που ειπα θα το κάνω χθες αυτό μου έλεγε ότι θα σβηστούν όλα από το τηλέφωνο!

 

Ναι, αν κάνεις επαναφορά σβήνονται όλα. Αλλά αν κρατήσεις backup δεν θα έχεις πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...