Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω το xperia mini st15i και θέλω να το κάνω root για να περάσω cyanogenmod γιατι έχω θέμα με την μπαταρία τελειώνει στο 8ωρο.. Edited by crond
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρέπει να είσαι root για να δουλέψει

 

Καλησπέρα, το έβαλα και ρύθμισα για Ελλάδα, μήπως ξέρει κανεί τι άλλη ρύθμιση πρέπει να κάνω; από το help δεν καταλαβαίνω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάνει κάποια άλλη ρύθμιση και δουλεύει εμφανώς ταχύτερα...βγες έξω στον δρόμο και δοκίμασε την εφραμογή gps που έχεις και ενημέρωσέ μας για τα αποτελέσματα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κάποιος πού θα βρώ θέματα για το sk17i? και πως γίνεται να βάλεις πάνω από 7 θέματα στο τηλέφωνο? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια GB custom ROM από xda, ελαφριά και σταθερή χωρίς bugs?

 

Thanks!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι :)..έχω το εξής πρόβλημα σε sk17.....ήμουν root σε ιcs 431 και του έκανα αναβάθμιση σε 587 από την ενημέρωση που μου έβγαλε!! είδα σε forum ότι το root χάνεται!!επιχειρώ να περάσω σε έκδοση root την 587 γυρνώντας πάλι σε gb 402 κ έπειτα σε ics 587 όμως το εικονίδιο superuser δεν μου το βγάζει πια,αυτό είναι το πρόβλημά μου:(,δεν ξέρω γιατί......όποιος μπορεί help άμεσα:)

 

EDIT:

 

Το βρήκα παιδιά ok:D!!ξανάγινα root ok:happy:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!!

Εχω το κινητο sony ericsoon xperia mini σε μαυρο χρωμα...Για μια περιοδο ειχα αλλαξει κινητο και τωρα που το ξαναπηρα καταλαβα οτι ειχα βαλει ενα μοτιβο ξεκλειδωματος και το εχω ξεχασει....

Επισης εχω ξεχασει τα στοιχεια του λογαριασμου και την απαντηση στην ερωτηση ασφαλειας τι μπορω να κανω;(το κινητο εχει το πιο προσφατο λειτουργικο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!!

Εχω το κινητο sony ericsoon xperia mini σε μαυρο χρωμα...Για μια περιοδο ειχα αλλαξει κινητο και τωρα που το ξαναπηρα καταλαβα οτι ειχα βαλει ενα μοτιβο ξεκλειδωματος και το εχω ξεχασει....

Επισης εχω ξεχασει τα στοιχεια του λογαριασμου και την απαντηση στην ερωτηση ασφαλειας τι μπορω να κανω;(το κινητο εχει το πιο προσφατο λειτουργικο)

 

Φλασαρεις με seus. Φυσικα θα τα χασεις ολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει αυτόν τον οδηγό που μπορείς να κάνεις root στην 4.0.4 χωρίς downgrade.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς; Επίσης τα δεδομένα (φωτό / μουσική / μηνύματα / τηλέφωνα / ρυθμίσεις / apps) χάνονται κατά το rooting;

Το κινητό μου έχει το 4.1.B.0.431 αλλά βλέπω ότι υπάρχει και το 4.1.B.0.587

το οποίο δεν έχει έρθει ποτέ για να κάνω update, οπότε θα μπορώ να το βάλω αν γίνω root.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάνει κάποια άλλη ρύθμιση και δουλεύει εμφανώς ταχύτερα...βγες έξω στον δρόμο και δοκίμασε την εφραμογή gps που έχεις και ενημέρωσέ μας για τα αποτελέσματα...

 

Καλησπέρα, μετά από μισή ώρα στην παραλία των Αγίων Αποστόλων δεν βρήκε κανένα δορυφόρο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει αυτόν τον οδηγό που μπορείς να κάνεις root στην 4.0.4 χωρίς downgrade.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς; Επίσης τα δεδομένα (φωτό / μουσική / μηνύματα / τηλέφωνα / ρυθμίσεις / apps) χάνονται κατά το rooting;

Το κινητό μου έχει το 4.1.B.0.431 αλλά βλέπω ότι υπάρχει και το 4.1.B.0.587

το οποίο δεν έχει έρθει ποτέ για να κάνω update, οπότε θα μπορώ να το βάλω αν γίνω root.

 

Οκ ο οδηγός έγινε root χωρίς να κάνω downgrade.

Τώρα όμως πως φλασάρω στην 4.1.B.0.587; Θα είμαι ακόμα root;

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από μισή ώρα στην παραλία των Αγίων Αποστόλων δεν βρήκε κανένα δορυφόρο.

 

Στο δικό μου mini, έκανε 5-10 λεπτά να βρει δορυφόρο...τώρα σε 20-30 δεύτερα είναι εντάξει (χρησιμοποιώ sygik, mireo, navigon και copilot..)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου mini, έκανε 5-10 λεπτά να βρει δορυφόρο...τώρα σε 20-30 δεύτερα είναι εντάξει (χρησιμοποιώ sygik, mireo, navigon και copilot..)

 

Μπορείς να μου πεις ποιόν κερνελ και ποια ρομ χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Kernel 2.6.32.9 και ρομ 4.0.2.A.0.62, εννοείται ότι είμαι root και εννοείται ότι δεν ξεφεύγω από την GB..

 

Ευχαριστώ, μήπως έχεις κάποιο link για να κατεβάσω τη ρομ που έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως γίνεται να επαναφέρουμε τα πάντα stock στο mini; Τώρα του φίλου μου έχει custom rom χωρίς εκείνα τα "περίεργα" unlocks κλπ...:)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως γίνεται να επαναφέρουμε τα πάντα stock στο mini; Τώρα του φίλου μου έχει custom rom χωρίς εκείνα τα "περίεργα" unlocks κλπ...:)

 

Κατεβαζεις το seus στο πισι και κανεις επιδιορθωση λογισμικου. Φυσικα χανεις τα παντα εκτος απο αυτα που εχεις στην SD..γιαυτο παρε backup

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μήπως έχουμε κάποια εφαρμογή για voice recording για mini,κατά προτίμηση δωρεάν.

ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μήπως έχουμε κάποια εφαρμογή για voice recording για mini,κατά προτίμηση δωρεάν.

ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

 

Σε τηλεφωνικη κληση ή γενικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω έξης πρόβλημα : στα καλά καθούμενα το κινητό μου κολλάει τελείως και κλείνει μόνο αλλά σε φάση που ξεθωριάζουν τα χρώματα και κάνει επανεκκίνηση μόνο του.Φοράω το radeon Kernel και η ρομ είναι βασισμένη στην επίσημη απλά είναι λίγο πειραγμένη.Γιατί μου το κάνει όμως αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω έξης πρόβλημα : στα καλά καθούμενα το κινητό μου κολλάει τελείως και κλείνει μόνο αλλά σε φάση που ξεθωριάζουν τα χρώματα και κάνει επανεκκίνηση μόνο του.Φοράω το radeon Kernel και η ρομ είναι βασισμένη στην επίσημη απλά είναι λίγο πειραγμένη.Γιατί μου το κάνει όμως αυτό?

 

Δοκιμασε μια με stock rom η αλλο kernel καλυτερα! Να δεις αν το συνεχισει.. Πρωτη φορα το ακουω το radeon και εχω το mini!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...