Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά...ξέρει κανεις σας κανένα πρόγραμμα που να κάνει φακέλους σε official lancer;

 

Και γιατί να μην βάλεις το GoLauncher?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία του mini πως σας φαίνεται; Στην 4η φόρτιση είναι δεν ξέρω αν δίνει ακόμα το 100% της. Δοκίμασα να δω πόσο κρατάει με ελάχιστη χρήση. Καλό ή κακό;
Link to comment
Share on other sites

Πως να μας φανεί???δεν έχεις χρησιμοποιήσει καθολου το κινητό!!

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως να μας φανεί???δεν έχεις χρησιμοποιήσει καθολου το κινητό!!

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Ε αυτό ρωτάω, για την κατανάλωση σε stand-by.

Link to comment
Share on other sites

Η ευθεία καμπύλη δείχνει ότι η μπαταρία αποφορτίζεται με ομαλό ρυθμό άρα δεν έχει κάποιο πρόβλημα ή ότι δεν την ζορίζει κάποια εφαρμογή. Η κλίση της καμπύλης δείχνει την ταχύτητα απόφορτισης. Για μπαταρία 1200mAh έξι μέρες είναι αρκετά καλά πιστεύω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε κι αυτό όποιοι ενδιαφέρεστε (οι περισσότεροι πιστεύω) για ICS. Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε κι *** όποιοι ενδιαφέρεστε (οι περισσότεροι πιστεύω) για ICS.

 

Για ξανακοίτα το link σου λίγο. :O

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς πρόταση για το που μπορώ να βρώ θήκη/πουγκί για το mini pro όσο πιο λιτή γίνεται και να έχει πάνω λογότυπο android η google?έχω φάει τον τόπο και δεν έχω καταφέρει να βρώ τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς πρόταση για το που μπορώ να βρώ θήκη/πουγκί για το mini pro όσο πιο λιτή γίνεται και να έχει πάνω λογότυπο android η google?έχω φάει τον τόπο και δεν έχω καταφέρει να βρώ τίποτα!

 

Μια που είσαι Αθήνα... κοίτα εδώ... Το μαγαζί λέει είναι στο Αιγάλεω...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα. Έκανα downgrade από την 0.62 στην 0.42, τρέχω το αρχείο αλλά δε μου περνάει το root. Παλαιότερα που είχα την 0.42 είμουν κανονικά rooted. Ξέρει κανένας τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα και από μένα, πήρα ένα ΜΙΝΙ για δεύτερο και χθες κάθισα και το έκανα root, ξεκλείδωσα τον bootloader και άλλαξα και Kernel (τρεχει τωρα στα 1,6 :) ), αυτό που θέλω από εσάς (λόγω έλλειψης χρόνου για δόκιμες) είναι να μου προτείνετε 1-2 ρομ οι οποίες να είναι για καθημερινή χρίση, να μην έχουν προβλήματα.

για να καταλάβετε (όσοι γνωρίζετε) τι θέλω θα σας πω ότι στο Defy εχω την ρομ του Wajk την WIUI 2.3.30 (MIUI).

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα και από μένα, πήρα ένα ΜΙΝΙ για δεύτερο και χθες κάθισα και το έκανα root, ξεκλείδωσα τον bootloader και άλλαξα και Kernel (τρεχει τωρα στα 1,6 :) ), αυτό που θέλω από εσάς (λόγω έλλειψης χρόνου για δόκιμες) είναι να μου προτείνετε 1-2 ρομ οι οποίες να είναι για καθημερινή χρίση, να μην έχουν προβλήματα.

για να καταλάβετε (όσοι γνωρίζετε) τι θέλω θα σας πω ότι στο Defy εχω την ρομ του Wajk την WIUI 2.3.30 (MIUI).

 

Ωραία...αφού την χρησιμοποιείς ήδη άρα θα την έχεις μάθει...οποτε βάλε την ExMIUI που είναι η ίδια ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1578109

 

εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για αυτην...θα την βαλω να την δοκιμασω κ εγω τωρα :P

Edited by wertyo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να μου πείτε τι rom μπορώ να βάλω στο xperia mini μου για καθημερινη χρηση?(Δεν το εχω κανει root)

Η να περιμενω το update της sony για το android 4.0 ics ??

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Ωραία...αφού την χρησιμοποιείς ήδη άρα θα την έχεις μάθει...οποτε βάλε την ExMIUI που είναι η ίδια ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1578109

 

εχω ακουσει αρκετα καλα λογια για αυτην...θα την βαλω να την δοκιμασω κ εγω τωρα :P

Known bugs

 

HW Keyboard lights at Mini Pro

Dual speakers in LwW - need to test

HD video in gallery

Stock Videorecorder app don't work - please use an aftermarket app like Videocam Illusion

Chinese lockscreen (Hit my head to a wall)

Please report me the another bugs!

 

Αυτα με προβληματιζουν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα με προβληματιζουν...

 

χμμμ...εγω σημερα δοκημασα την MiniCMSandwich AOSP η οποια πυστεβω ειναι παρα πολυ καλη και θα την κρατισω...ειναι και ics ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1434001

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... θα ηθελα τη βοηθεια σας αν μπορει καποιος...

εχω ενα xperia mini pro και προσφατα εκανα ενα καρτοπρογραμμα στη vodafone αλλα εχω θεμα με το internet.

δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα, ενω μου εχουν σταλλει οι ρυθμησεις της συσκευης και απο τα κεντρικα της vodafone με εχουν διαβεβαιωσει οτι ολα ειναι οκ, εγω δεν μπορω να συνδεθω...

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι παρολο που εχω τη μεταφορα δεδομενων ανοιχτη, δεν μου εμφανιζει στην αρχικη οθονη το H με τα βελακια!!!

τι μπορει να συμβαινει???

μηπως επειδη το κινητο το ειχα παρει απο τη WIND δεν δουλευει τωρα που εχω VODAFONE???? ψιλοκουλο αλλα δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω!!!

αν εχει καποιος καμια ιδεα ή ειχε στο παρελθον αναλογο προβλημα ας βοηθησει!!!!

thanks!!

 

υ.γ. με WI-FI εχω προσβαση στο internet κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... θα ηθελα τη βοηθεια σας αν μπορει καποιος...

εχω ενα xperia mini pro και προσφατα εκανα ενα καρτοπρογραμμα στη vodafone αλλα εχω θεμα με το internet.

δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα, ενω μου εχουν σταλλει οι ρυθμησεις της συσκευης και απο τα κεντρικα της vodafone με εχουν διαβεβαιωσει οτι ολα ειναι οκ, εγω δεν μπορω να συνδεθω...

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι παρολο που εχω τη μεταφορα δεδομενων ανοιχτη, δεν μου εμφανιζει στην αρχικη οθονη το H με τα βελακια!!!

τι μπορει να συμβαινει???

μηπως επειδη το κινητο το ειχα παρει απο τη WIND δεν δουλευει τωρα που εχω VODAFONE???? ψιλοκουλο αλλα δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω!!!

αν εχει καποιος καμια ιδεα ή ειχε στο παρελθον αναλογο προβλημα ας βοηθησει!!!!

thanks!!

 

υ.γ. με WI-FI εχω προσβαση στο internet κανονικα.

 

Δοκιμασες να περάσεις τις ρυθμίσεις χειροκίνητα?

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι... τι ρυθμισεις χρειαζονται?? :confused::what:

σε καταστημα της vodafone που πηγα το μονο που κανανε ηταν να προσθεσουν ενα APN που αυτο το κανει και με τις αυτοματες ρυθμισεις!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. εγκατεστησα την εφαρμογη του facebook messenger στο xperia και ανακαλυψα οτι δεν εχει push. ξερει κανεις πως φτιαχνεται? χρησιμοποιω τον GO launcher και ενω στην αρχη μου ερχοταν καποιες ειδοποιησεις τωρα δεν ερχεται τιποτα. κανονικα οταν σου μιλαει καποιος στο chat δεν σου στελνει ειδοποιηση?
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

οχι... τι ρυθμισεις χρειαζονται?? :confused::what:

σε καταστημα της vodafone που πηγα το μονο που κανανε ηταν να προσθεσουν ενα APN που αυτο το κανει και με τις αυτοματες ρυθμισεις!!

 

Nαι το APN εννοω.υπαρχει στις ρυθμισεις σου;

 

καλημερα παιδια. εγκατεστησα την εφαρμογη του facebook messenger στο xperia και ανακαλυψα οτι δεν εχει push. ξερει κανεις πως φτιαχνεται? χρησιμοποιω τον GO launcher και ενω στην αρχη μου ερχοταν καποιες ειδοποιησεις τωρα δεν ερχεται τιποτα. κανονικα οταν σου μιλαει καποιος στο chat δεν σου στελνει ειδοποιηση?

 

κανονικα εχει push και μαλιστα πολυ καλο.παιξε με τις ρυθμισεις της εφαρμογης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αξιζει το μινι σαν τηλεφωνο? ειναι γενικα αξιοπιστο? κολλαει καθολου? απο μπαταρια πως παει?
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία με χρήση για τηλέφωνα και μηνύματα και λίγο internet μου βγάζει 3 μέρες... Γενικά δεν κολλάει. Άλλαξα και την ROM και δεν έχω κανένα θέμα... Εγώ πάντως δεν το αλλάζω!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να γελάσετε άφοβα . :p

έκανα βλακεία, και δεν έχω το settings app. :P πως μπορώ να το επαναφέρω; :ninja:

 

μιας και με βλέπω να τα χάνω όλα :P

έχετε να προτείνετε να περάσω μια rom σταθερή για καθημερινή χρήση για το mini pro; εσύ htselepakis ποια έχεις;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...