Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kinitomania.com στα Εξάρχεια είναι το μαγαζί

197 ευρώ το μίνι όχι το προ

 

Παραεισαγωγης ειναι, αλλα δεν σημαινει κατι απαραιτητα εφοσον σε θεματα εγγυησης σε καλυπτει το μαγαζι.

Πρακτικα τα παραεισαγωγης εχουν ενα καπακι λιγοτερο, αν και εγω που το πηρα μαυρο (ελληνικης αντιπροσωπειας) ειχε δευτερο καπακι ενα σκουρο μπορντοροζ και οχι κοκκινο οπως λενε, οποτε χλωμο να το χρησιμοποιησω.

Σημερα παντως το γνωστο eshop απο την κρητη το πηγε στα 192 συν 5 μεταφορικα και ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας (το πολυ πολυ να εχει κανα widgetaki wind μεσα).

Μαλιστα.. Εγω απο γερμανο θα το παρω , δεν θα ναι παραεισαγωγης ε ?

Ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας και εχει εξτρα μια εφαρμογη της cosmote (cosmoteTopApps) κι εναν εξτρα ηχο κλησης cosmote

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου μη σε πάρω στο λαιμό μου δεν ξέρω. Ίσως κάποιος άλλος που ξέρει σου απαντήσει. Πάντως το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι κατι που μπορεις να «φτιαξεις» η φωτεινοτητα.

Σε ολα τα μινι/μινι προ ετσι ειναι

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Δεν μπορεις να την βαλεις παντα 100% πχ ?

 

Η καπως να απενεργοποιησεις το σενσορ ?

 

Δεν εχει καποια απο τις δυο δυνατοτητες ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: υπάρχει κάποιος τρόπος όταν ανοίγουμε το internet και μπαίνουμε σε κάποια σελίδα, να έχει μείνει σε ζουμ όπως την τελευταία φορά; Τι εννοώ. Μπαίνοντας σε κάποια ιστοσελίδα κάνουμε ζουμ για να δούμε καλύτερα αυτά που θέλουμε. Αυτό το ζουμ μπορεί να μείνει το ίδιο και για επόμενες προβολές η θα πρέπει να κάνουμε ζουμ κάθε φορά που μπαίνουμε σε ιστοσελίδα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,δεν κανει κανενα android βιντεοκλησεις οπως καναν παλια τα 3G κινητα..μονο μεσω καποιου προγραμματος

και δεν νομιζω να φτιαξει ποτε με update γιατι δεν ειναι προβλημα του κινητου.ειναι στη λογικη του android αυτο.κανενα κινητο με android και μπροστινη καμερα δεν το κανει αυτο..

 

μηπως το galaxy s2 κανει βιντεο κλησεις χωρις προγραμμα?

 

ρε παιδια επισησ γιατι δεν με αφηνει να το αναβαθμισω στην 377 και το κοβει στην μεση?

Link to comment
Share on other sites

Με την φωτεινότητα υπάρχει ένα θέμα όντως. Και μένα η οθόνη μου τρεμοπαίζει συνέχεια. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι αυτό είναι ένα ψεγάδι. Θα έπρεπε να έχουμε την δυνατότητα να την προσαρμόσουμε εμείς όπως θέλουμε. Όχι όπως θέλουν αυτοί...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την φωτεινότητα υπάρχει ένα θέμα όντως. Και μένα η οθόνη μου τρεμοπαίζει συνέχεια. Προσωπική μου γνώμη είναι ότι αυτό είναι ένα ψεγάδι. Θα έπρεπε να έχουμε την δυνατότητα να την προσαρμόσουμε εμείς όπως θέλουμε. Όχι όπως θέλουν αυτοί...

 

Αυτό που αυξομειώνετε λίγο η φωτεινότητα εγώ το προσέχω σε πάρα πολυ χαμηλό φωτισμό δωματίου ή και σκοτάδι. Άλλες φορές δέν το κάνει νομίζω. Είναι λίγο και θέμα συνήθειας όχι πολύ σοβαρό. Επίσης μήπως επηρεάζουν τον αισθητήρα τα screen protector που βάζετε? Εγώ ακόμη δέν έβαλα screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αυξομειώνετε λίγο η φωτεινότητα εγώ το προσέχω σε πάρα πολυ χαμηλό φωτισμό δωματίου ή και σκοτάδι. Άλλες φορές δέν το κάνει νομίζω. Είναι λίγο και θέμα συνήθειας όχι πολύ σοβαρό. Επίσης μήπως επηρεάζουν τον αισθητήρα τα screen protector που βάζετε? Εγώ ακόμη δέν έβαλα screen protector.

Και εγώ τώρα σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό είμαι και το κάνει. Δεν έχω βάλει προστασία στην οθόνη. Θα παραγγείλω απ'έξω που έχω βρει. Έξι τεμάχια 4 ευρώ. Βασικά το έχω σε θήκη το κινητό που κλείνει με ένα μικρό φερμουάρ B-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πείτε κανένα προγραμματάκι που είναι χρήσιμο για το κινητό.

Το blink είναι must για να δουλεύουν τα led . Και το flashlight για να έχετε φακό στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εδω σχετικα με τα firmware και απο ποτε ειναι...http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19511

 

κ εδω βρηκα αυτο που εψαχνα εγω και οποιος αλλος διαβει το δρομο του :p:p:p:p

και θελει να γυρισει πισω ;););) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1260681

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 335...πφφ!

αντε ναρθει η τελευταια ενημερωση για 2.3.4 ναμαστε ολοι στα ιδια..

Απο,τι ειδα σε arc και ray ηρθε το update..δεν πιστευω να κανουν καμια στραβη στα μινι..θα την @&£¥>¥# την σονυ!

 

οσο για τις βιντεοκλησεις μακαρι να υπηρχε τροπος να καναμε μεσω τηλεφωνου καο οχι μεσω καποιου τριτου προγραμματος...

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εδω σχετικα με τα firmware και απο ποτε ειναι...http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19511

Αυτο είναι για το Pro . δίνεις σε παρακαλώ πολυ(link) και για το mini φίλε μου ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι για το Pro . δίνεις σε παρακαλώ πολυ(link) και για το mini φίλε μου ?

Ευχαριστώ

 

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=19513

:worry::worry::worry:

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks. Ελλάδα δέν έχει πάρει κανείς όμως πιο πρόσφατη απο .377(2 Σεπτεμβρίου). Οπότε άστε τους άλλους να παίζουν τα πειραματόζωα και μετά εμείς :p

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα εκτος απο την αναβαθμιση σε android 2.3.4 που ερχεται τον οκτοβριο (πληροφοριες εδω http://www.somobile.co.uk/news/2011/08/25/sony-ericsson-xperia-line-up-to-get-android-2-3-4-in-october/), ολα τα Xperia του 2011 (ελπιζω και το δικο μας) θα αναβαθμιστουν σε android 4 (ice cream sandwich)

Πηγη:

http://recombu.com/news/all-2011-sony-ericsson-xperia-phones-to-get-android-ics-update_M15127.html

http://www.somobile.co.uk/news/2011/09/08/sony-ericsson-current-gen-xperia-phones-will-get-android-4-0/

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα εκτος απο την αναβαθμιση σε android 2.3.4 που ερχεται τον οκτοβριο (πληροφοριες εδω http://www.somobile.co.uk/news/2011/08/25/sony-ericsson-xperia-line-up-to-get-android-2-3-4-in-october/), ολα τα Xperia του 2011 (ελπιζω και το δικο μας) θα αναβαθμιστουν σε android 4 (ice cream sandwich)

Πηγη:

http://recombu.com/news/all-2011-sony-ericsson-xperia-phones-to-get-android-ics-update_M15127.html

http://www.somobile.co.uk/news/2011/09/08/sony-ericsson-current-gen-xperia-phones-will-get-android-4-0/

 

Ναι ισχυει αυτο..συν την αναβαθμιση των προ για το θεμα του ηχου στο βιντεο!νομιζω οτι η SE εχει αρχισει να ασχολειται για τα καλα με την υποστηριξη των συσκευων της..ελπιζω να μην μας απογοητευσει στο τελος.

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι προστατευτικό οθόνης πήρατε για το mini pro; Ρωτάω γιατί εμένα μου δώσανε από το Πλαίσιο ένα CELLY που λεει απέξω ότι κάνει για το xperia mini αλλά όταν πήγα να το συγκρίνω με την μεμβράνη που δίνει το πακέτο δεν είχε καμία σχέση. Είναι πιο στενή. Θα τους το παω πίσω αλλά θα ήθελα να μου πείτε και σεις τι κάνατε. Για την ώρα έχω βάλει την μεμβράνη που έδινε το κουτί.

Το κινητό καταπληκτικό :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μεμβρανη παντως θεωρω πως δεν ειναι απαραιτητη, παρα μονο σε περιπτωση πτωσης ισως.

Στην οθονη ακουμπανε μονο δαχτυλα (και οχι γραφιδα) και ειναι scratch resistant αρα μπαινει και στην τσεπη.

 

Κατα τ'αλλα μια θηκη σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι απαραιτητη και η μονη της προκοπης που βρηκα για το απλο μινι ειναι αυτη

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβρανη παντως θεωρω πως δεν ειναι απαραιτητη, παρα μονο σε περιπτωση πτωσης ισως.

Στην οθονη ακουμπανε μονο δαχτυλα (και οχι γραφιδα) και ειναι scratch resistant αρα μπαινει και στην τσεπη.

 

Κατα τ'αλλα μια θηκη σκεφτομαι οτι μπορει να ειναι απαραιτητη και η μονη της προκοπης που βρηκα για το απλο μινι ειναι αυτη

 

δεν ισχύει αυτό που λες, στην οθόνη ακουμπάει και το αυτί μας όταν μιλάμε, αφήνωντας ιδρώτα (υγρασία) και λιπαρότητα που καθαρίζονται πιό εύκολα από μεμβράνη παρά από οθόνη.... συν τις γρατζουνιές που μπορεί να γίνουν από ακούσια επαφή με άλλα αντικείμενα.

 

Πάντως εγώ έχω απογοητευθεί από τα φτηνά "σετ" των 3-4 screen protectors του ebay (και μιλάμε για επώνυμα, όχι ανώνυμα), σαν απλά αυτοκόλητα προστασίας είναι, θαμπώνουν και χαρακόνωνται σχετικά γρήγορα, την επόμενη φορά θα πάρω κάτι πιό ακριβό και καλό!

 

Υ.Γ. Μπορεί κάποιος κάτοχος του μινι να μου πει αν υπάρχει προεγκατεστημένω το roadsync όπως στα x10 mini????

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι πολυ καλο και η καλυτερη προταση ειδικα σε αυτα τα λεφτα και με αυτα τα χαρακτηριστικα....πιστευω πως η sony εκανε ενα βημα που θα δειξει στους αλλους οτι τα καλα κινητα δεν ειναι απαραιτητο να πουλιουνται στα 400+ ευρω....το εχω σαν δευτερο κινητο λογω galaxy s2 αλλα δεν του λειπει τιποτα για να κανει την δουλεια του και σαν πρωτο!τα πλαστικα του ειναι αρκετα καλα με μονη εξαιρεση το κεντρικο κουμπι που ενω ειναι στιβαρο μου κανει εναν ψιλο τριγμο που ενοχλει!ειδικα οταν το πατας στις ακρες του...σε εσας ισχυει αυτο?εσωτερικα ο 1ghz επεξεργαστης και η μεγαλη ραμ σε συνδυασμο με την καλη καμερα και το 2.3.3 android κυριολεκτικα το απογειωνουν!η οθονη τελος ειναι αρκετα καλη, φωτεινη και χωρις μειονεκτηματα για τετοιο μεγεθος!τελος η μπαταρια ειναι ικανοποιητικοτατη δεδομενου οτι ειμαι χρηστης ενος κινητου (galaxy s2) που πρεπει να το φορτιζω αρκετα συχνα!!!

 

Υ.Γ. Εχω πει και σε καποια μνμτα πιο πριν οτι δεν μπορω να το αναβαθμισω σε 377.....ξεκιναει κανονικα,κατεβαζει το λογισμικο και οταν επανεκκινει το τηλ μου βγαζει σφαλμα συνδεσης ιντερνετ....ξερει κανενας πως να το λυσω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να την βαλεις παντα 100% πχ ?

 

Η καπως να απενεργοποιησεις το σενσορ ?

 

Δεν εχει καποια απο τις δυο δυνατοτητες ?

 

Να την βαλεις 100% γινεται απλως καποιες φορες χαμηλωνει λιγο κανα 10% μικρη διαφορα δηλαδη, δεν μπορεις να απενεργοποιησεις τον αισθητήρα προς το παρον... αλλα δεν ειναι κατι που θα σε απασχολήσει...

 

παιδιά τι προστατευτικό οθόνης πήρατε για το mini pro; Ρωτάω γιατί εμένα μου δώσανε από το Πλαίσιο ένα CELLY που λεει απέξω ότι κάνει για το xperia mini αλλά όταν πήγα να το συγκρίνω με την μεμβράνη που δίνει το πακέτο δεν είχε καμία σχέση. Είναι πιο στενή. Θα τους το παω πίσω αλλά θα ήθελα να μου πείτε και σεις τι κάνατε. Για την ώρα έχω βάλει την μεμβράνη που έδινε το κουτί.

Το κινητό καταπληκτικό :happy:

 

και γω αυτη που ειχε στο κουτι εχω βαλει αλλα εχω παραγγειλει και απο ebay αλλες 6 (τωρα που βρηκα το κολπο πως να τις βαζω...)

προς το παρον την δουλεια μου την κανω οταν δω ερθουν και οι αλλες θα σας πω εντυπωσεις....

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Μπορεί κάποιος κάτοχος του μινι να μου πει αν υπάρχει προεγκατεστημένω το roadsync όπως στα x10 mini????

 

Δεν την έχει μέσα. Τουλάχιστον στο δικό μου με έκδοση 4.0.Α.2.368

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες το αγόρασα και εγώ και είμαι πολύ χαρούμενος! Μια ερώτηση μόνο θέλω να κάνω στα μηνύματα πως μπορώ να έχω 160 χαρακτήρες?
Link to comment
Share on other sites

Χθες το αγόρασα και εγώ και είμαι πολύ χαρούμενος! Μια ερώτηση μόνο θέλω να κάνω στα μηνύματα πως μπορώ να έχω 160 χαρακτήρες?

 

Κατεβασε την εφαρμογη handsent sms απο το μαρκετ. 1000 καλυτερη απο την stock εφαρμογη. Εχει και 160;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...