Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την rom Zelly Cream 3.0 σε SK17 και θέλω να αφαιρέσω κάτω από το dock τα εικονίδια home,back γιατί μου βγαίνουν στην οθόνη..Γίνεται??για να μην τα έχω διπλά....όπως κ να χει η rom είναι μια χαρά και πάει καλά στο κινητό μου μέχρι στιγμής...:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν ειχα κανει root στην προηγουμενη εκδοση ειχα προσβασει σε περισσοτερες εφαρμογες ωστε να μπορω να τις διαγραψω, τωρα εκανα root με τον παραπανω τροπο και δεν μπορω να σβησω καποια app οπως παιχνιδια και το office suite ενω πριν τα ειχα σβησει, εχει αλλαξει κατι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Ξερετε αν μπορουμε να βρουμε tv out καλωδιο για το xperia mini pro?

 

Πιο συγκεκριμενα ψαχνω κατι σχετικο με αυτο που ειχα σε ενα παλιοτερο κινητο (satio) που συνδεονταν στην συσκευη και το καλωδιο ειχε αλλα τρια βισματακια (κοκκινο, ασπρο, κιτρινο) τα οποια συνδεονταν με την σειρα τους στις αντιστοιχες υποδοχες της τηλεορασης.

 

Αν υπαρχει κατι ξερουμε σε ποιο καταστημα θα βρω κατι και αν υπαρχει καποιο λινκ?

 

Γνωριζει κανεις?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου κάνω μια ερώτηση,έχω κάνει root σε 431 και πέρασα από pc companion την 587,το root όμως δεν χάθηκε,μπορώ να περάσω την rom η όχι???:)

 

 

 

Είσαι σίγουρος πως δεν χάθηκε γιατί μου φαίνεται απίθανο... τεσπα

ναι μπορείς έτσι και αλλιώς και η ίδια rom που σου λέω είναι ρουταρισμενοι

απλός μπες στο μενού CWM και εγκατέστησε την rom

 

για να μην μπερδευτείς διάβασε της οδηγίες καλά

Edited by sefis33
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει καποιος να με παραπεμψει σε καποια σελιδα που να εχει οδηγιες (απο την αρχη μεχρι το τελος) για το πως αλλαζουμε Rom στο mini pro.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την rom Zelly Cream 3.0 σε SK17 και θέλω να αφαιρέσω κάτω από το dock τα εικονίδια home,back γιατί μου βγαίνουν στην οθόνη..Γίνεται??για να μην τα έχω διπλά....όπως κ να χει η rom είναι μια χαρά και πάει καλά στο κινητό μου μέχρι στιγμής...:)

 

 

Εννοείτε πως γίνεται πήγαινε ρυθμίσεις, ((( On-Screen-Buttons ))) , και επέλεξε ( Disable navigation bar ) όταν κάνεις Restart δεν θα υπάρχουν...... :D:D

 

παιδια επειδη ειμαι ασχετος απο αυτα μηπως μπορει καποιος να μου πει πως θα περασω αυτη την εκδοση.

 

ααα παλιοτερα ενας φιλος μου ειχε κανει και rebrand με wotan server για να απαλλαγω απο τα vodafone..

δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα;

 

 

εδω ειναι η βασικές οδηγείες:

Βεβαιωθείτε ότι βρίσκεστε σε ICS 0.587 β uild

D ownload την Rom

Αντιγράψτε zip στην κάρτα SD

Επανεκκίνηση σε CWM

Factory Reset / Σκουπίστε δεδομένων

Σκουπίστε διαμέρισμα Cache

Advance> Σκουπίστε Dalvik Cache

Βάσεις & Αποθήκευση> Σύστημα φορμά, Cache Format, Data Format

Εγκαταστήστε Επανάσταση ICS HD Supernova.zip

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2155803

 

τώρα άμα δεν καταλαβαινεις τι ενοουν ΠΡΕΠΕΙ να διαβάσεις πολυ :O και κοιτα κανενα βιντεακι απο you tube θα λυσεις πολλα προβληματα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα κανει root στην προηγουμενη εκδοση ειχα προσβασει σε περισσοτερες εφαρμογες ωστε να μπορω να τις διαγραψω, τωρα εκανα root με τον παραπανω τροπο και δεν μπορω να σβησω καποια app οπως παιχνιδια και το office suite ενω πριν τα ειχα σβησει, εχει αλλαξει κατι;
Κατέβασε από το store κάποιον unistaller (εγώ έχω τον Unistall Master) και θα μπορέσεις να τις απεγκαταστήσεις. ;)

 

Με την διαδικασία που περιγράφεται εδώ έκανα root το mini εύκολα και πραγματικά με ένα κλικ.

Έχει παρατηρήσει κάποιος που το έχει κάνει παράλογη κατανάλωση μπαταρίας ή μόνο στο δικό μου συμβαίνει; :worry:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Με την διαδικασία που περιγράφεται εδώ έκανα root το mini εύκολα και πραγματικά με ένα κλικ.

Έχει παρατηρήσει κάποιος που το έχει κάνει παράλογη κατανάλωση μπαταρίας ή μόνο στο δικό μου συμβαίνει; :worry:

Εμένα το mini St15i με Android 4.0.4, με 4.1.Β.0.587 και Kernel 2.6.32.9-perf αρχικά νόμιζα ότι

δεν γίνεται root, γιατί αντί για το γνωστό εικονίδιο Superuser έχει ένα γαλάζιο εικονίδιο με μια δίεση (#).

Τελικά όμως λειτουργεί μια χαρά!!!

Πολλά μπράβο στους devs που υλοποίησαν αυτό το One-Click-Root. :D

 

Φίλε africa_twin, θα το δουλέψω 1-2 μέρες και θα επανέλθω να σου πω για το battery drain που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε africa_twin, θα το δουλέψω 1-2 μέρες και θα επανέλθω να σου πω για το battery drain που αναφέρεις.
:D Thanks!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε africa_twin, θα το δουλέψω 1-2 μέρες και θα επανέλθω να σου πω για το battery drain που αναφέρεις.

:D Thanks!

Μετά από 2,5 μέρες root και χρήση ως συνήθως, έχω να σημειώσω ότι δεν βλέπω κάποια διαφορά σε σχέση με πριν στο θέμα κατανάλωση μπαταρίας...

Οπότε, μήπως εγκατέστησες κάποια εφαρμογή (μετά το rootάρισμα) η οποία "τρώει" παραπάνω μπαταρία από όσο θα έπρεπε???

Αν εξακριβώσεις το λόγο του battery drain, πες το και σε εμάς...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2,5 μέρες root και χρήση ως συνήθως, έχω να σημειώσω ότι δεν βλέπω κάποια διαφορά σε σχέση με πριν στο θέμα κατανάλωση μπαταρίας...

Οπότε, μήπως εγκατέστησες κάποια εφαρμογή (μετά το rootάρισμα) η οποία "τρώει" παραπάνω μπαταρία από όσο θα έπρεπε???

Αν εξακριβώσεις το λόγο του battery drain, πες το και σε εμάς...

Δεν ξέρω τι έφταιξε αλλά με μια επανεκκίνηση το πρόβλημα λύθηκε... :confused: Δεν εγκατέστησα άλλες εφαρμογές εκτός από το Unistall master με το οποίο απεγκατέστησα πολλή σαβούρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γνωριζει καποιος αν γινεται να αλλαξω το τζαμακι της καμερας;εχει γεμισει γρατζουνιες και οι φωτογραφιες ειναι χαλια..ευχαρηστω..
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη αν το γραψω αυτο στο XDA θα φαω κραξιμο ας το γραψω εδω

 

Μην παλευεται τζαμπα με stock based roms, ειδικα με ICS & JB

Αν θελετε η συσκευη σας να παρει πραγματικα τ'απανω της, βαλτε μια ROM που να ειναι Cyanogenmod(CM) ή CM based

Επειτα απο δοκιμες σχεδον ολων των rom για xperia mini, καταλαβα οτι δεν θα πρεπει να κοιταω καν αλλου, συγκεκριμενα δουλευω την FXP Extended που ειναι χτισμενη πανω στο JB 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα. έχω κάνει ροοτ στο κινητό και θέλω να βάλω μια ελαφριά και γρήγορη ρομ. έχετε καμία πρόταση; επίσης έχω κλειδωμένο bl.
Link to comment
Share on other sites

όποιος μπορεί να βοηθησει εχω πρόβλημα με xperia mini ST15i με την οθόνη:

έβαλα κατά λάθος στο τηλ λάθος kernel & rom απο ARC S και με το που την έκανα εγκατάσταση το τηλ άνοιξε κανονικά αλλά απο εκείνη την

στιγμή δεν μου δουλεύει η οθόνη αφής.....

ξανά φλασαρα την μαμα ρομ πέρασα άλλους kernel rom το πήγα στο γερμανο αλλα επειδή ξεκλείδωσα Bootloader δεν μπορούσε να κάνει κατι... και δοκίμασα με SEUS & PC COMPANION αλλα μου λεει οτι εχω πειράξει το λογισμικό.. καμια αλλη ιδεα???

μπορεί να βοηθησει κανείς ?

Edited by sefis33
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχήν για να ξεκινήσεις μια βάση πρέπει να φορέσει η συσκευή stock rom & kernel. Αν το προβλημα συνεχίζεται μιλάμε για hardware προβλημα. Τον kernel με ποιο τροπο τον ξεκλείδωσες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν για να ξεκινήσεις μια βάση πρέπει να φορέσει η συσκευή stock rom & kernel. Αν το προβλημα συνεχίζεται μιλάμε για hardware προβλημα. Τον kernel με ποιο τροπο τον ξεκλείδωσες;

 

άμα εννοοις με ποιον τρόπο άλλαξα kernel πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις τον BOOTLOADER και μετά περνάς οποίον kernel θέλεις

 

1. βίντεο όλοι η διαδικασία (( http://www.youtube.com/watch?v=iRMDirxUu2A ))

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, επειδη το mini του αδελφού μου ξεκίνησε πάλι να του εμφανίζει το γνωστό παλιό θέμα με το back που πατιέται μόνο του, και επειδή οι 6800+ σελίδες πέφτουν πολλές, μπορείτε να με βοηθήσετε στα εξής:

1. αν το φλασάρω με το SEUS φαντάζομαι θα τον πάει σε 4.0.4. αλλά με ποιά έκδοση; .587 (εισαγωγή Γερμανίας αγορασμένο από birdphone); Σε αυτήν έχει λυθεί το θέμα του overheating back;;

2. Δεδομένου οτι το χρησιμοποιεί στη δουλειά και πρώτο ζητούμενο είναι η σταθερότητα, έχει βρεθεί λύση ρουτ για την 4.0.4; Υπάρχει κάποιο σοβαρό bug στη stock rom;

3. Έχετε να μου προτείνετε κάποια από τις custom roms που να είναι 1. απλή, σταθερή και χωρίς να απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader και 2. να δουλεύει καλά η κάμερα (γιατί την χρησιμοποιεί για δουλειά);

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον βρει χρόνο να με βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Για τις rom καλύτερα να σου πει κάποιος έχει ασχοληθεί αλλά το πρόβλημα με το back έχει λυθεί στην ics. Ναι, λογικά στην. 587 θα σε πάει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω το μινι και μωλις εγινα ρουτ και θελω καποιος να μου πει πως θα βαλω μια ρομ στο κινητο και αν εχετε καποια να προτινεται

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...