Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά δε μπορώ να κρατήσω back up μηνύματα και επαφες :/ δεν είμαι root

Δε χρειάζεται να είσαι root. Μπορείς να συγχρονίσεις με την εφαρμογή myPhoneExplorer επαφές και μηνύματα με το pc σου βάζοντας την αντίστοιχη εφαρμογή στο κινητό και στο pc.

Άλλη λύση είναι να συγχρονίσεις επαφές με το Gmail κ με μια εφαρμογή σαν το SMS Backup&Restore να κρατήσεις τα μηνύματα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει επιλογή να κρατήσεις εφεδρικό αρχείο επαφών μέσα από το μενού των επαφών...αναρωτιέμαι εάν μερικοί έχουν ψάξει καθόλου το τηλέφωνό τους πριν ρωτήσουν εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να είσαι root. Μπορείς να συγχρονίσεις με την εφαρμογή myPhoneExplorer επαφές και μηνύματα με το pc σου βάζοντας την αντίστοιχη εφαρμογή στο κινητό και στο pc.

Άλλη λύση είναι να συγχρονίσεις επαφές με το Gmail κ με μια εφαρμογή σαν το SMS Backup&Restore να κρατήσεις τα μηνύματα.

 

Δεν το ήξερα αυτό,παλιότερα που είχα την 2.3 μου είχαν προτείνει να το rootαρω για να κρατήσω τα μηνύματα βασικά.Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου

greece_gus συγγνώμη ρε φίλε που ρωτάω για να μάθω την άλλη φορά θα μου έρθουν ουρανοκατέβατα.Φυσικά και το έχω ψάξει το κινήτο απλά δεν ήξερα ότι γίνεται να τα σώσεις.Εσύ προφαβώς και δεν εχεις ρωτήσει ποτέ σου οτιδήποτε.Άιντε ο κάθε ένας με την εξυπνάδα του

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το super backup:SMS & Contacts.Δεν μυο εμφανιζει όμως τον φάκελο στην sd μου όταν πάω να το ψάξω...Γιατί;(Τα έστειλα στο mail μου όταν θα θέλω να ξαναεπαναφέρω θα τα βάλω απλά μέσα στην κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αν και θα εχει υποθει πολλες φορες αυτο που θα ηθελα να ρωτησω, λοιπον θελω να κανω root στο mini pro εχω την εκδοση 4.04 και αριθμος εκδοσης 4.1.Β.0.587. Μπορει καποιος να μου δωσει ενα link εγω βρηκα αυτο ειναι σωστο; 3.7 Rooting για την έκδοση 4.0.4

 

εγω με αυτα τα 2 το εκανα και ειμαι ROOT 4,0,4

 

1, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1695514

2,

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

εγω με αυτα τα 2 το εκανα και ειμαι ROOT 4,0,4

 

1, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1695514

2,

 

Εγω με την εκδοση που εχω τι κατεβαζω απο ολα τα παρακατω; οπως προανεφερα εχω εκδοση 4.04 και εκδοση 4.1.Β.0.587. (mini pro)

 

4.0.2.A.0.42

!PreRooted 4.0.2.A.0.69

!4.0.2.A.0.58

!4.0.2.A.0.62

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την εκδοση που εχω τι κατεβαζω απο ολα τα παρακατω; οπως προανεφερα εχω εκδοση 4.04 και εκδοση 4.1.Β.0.587. (mini pro)

 

4.0.2.A.0.42

!PreRooted 4.0.2.A.0.69

!4.0.2.A.0.58

!4.0.2.A.0.62

 

 

ρε συ δεν εχει σχεση τη εχεις στο κινητο..... αμα κανεις οτι λεει το βιντεο και διαβασεις και τις οδηγιες πολλες φορες εισαι κομπλε

δεν μπορω να σε βοηθησο ειναι λιγο μπερδεμα... Να σε εξηγησω λιγο..

1, απο εκδοση 4.1.Β.0.587. (mini pro) πρεπει να πας στην 4.0.2.A.0.42 android 2.3.4 (θα την κατεβασεις απο τις οδηγιες) μονο εκει μπορεις να κανεις την διαδικασια για ROOT

2, Και οταν τα πετυχεις με την διαδικασια που λενε βιντεο και οδηγιες θα πας στη εκδοση 4.1.Β.0.431 Δηλαδη android 4.0.4 οπου και

με την διαδικασια που λενε βιντεο και οδηγιες θα εχεις root android 4.0.4

 

Το βιντεο ειναι για xperia mini pro οπως το δικο σου...

Εγω εχω xperia mini st15i και με της οδηγιες του βιντεου τα κατεφερα ...

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γραφω πρωτη φορα στο φορουμ! Εχω το εξπιρια το μινι και εχω τα γνωστα προβληματα με τα κολληματα του κινητου κλπ! παλιοτερα ηταν πολυ μεγαλα γι αυτο και το εστειλα για αναβαθμιση!Απο τοτε κολλανε παλι σε καθημερινη βαση τα κουμπια του..Γενικα το κινητο θα το χαραχτηριζα ενα ΧΑΛΙ ! Το κινητο λεει Εκδοση αντροιντ 2.3.4 και αριθμος εκδοσης 4.0.2.Α.0.62 (δεν ξερω αν βοηθανε σε κατι αυτα που αναφερω ) και η ερωτηση μου ειναι αν υπαρχει καποια εκδοση να κατεβασω ωστε να συνελθει λιγο το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,γραφω πρωτη φορα στο φορουμ! Εχω το εξπιρια το μινι και εχω τα γνωστα προβληματα με τα κολληματα του κινητου κλπ! παλιοτερα ηταν πολυ μεγαλα γι αυτο και το εστειλα για αναβαθμιση!Απο τοτε κολλανε παλι σε καθημερινη βαση τα κουμπια του..Γενικα το κινητο θα το χαραχτηριζα ενα ΧΑΛΙ ! Το κινητο λεει Εκδοση αντροιντ 2.3.4 και αριθμος εκδοσης 4.0.2.Α.0.62 (δεν ξερω αν βοηθανε σε κατι αυτα που αναφερω ) και η ερωτηση μου ειναι αν υπαρχει καποια εκδοση να κατεβασω ωστε να συνελθει λιγο το κινητο!

Αν αναβαθμίσεις σε ICS (έκδοση 4.0.4) λύνεται το πρόβλημα της υπερθέρμανσης. Είναι λίγο πιο αργή η Rom αλλά θα ησυχάσεις με τα πλήκτρα. Αν συνδέσεις το κινητό στο pc companion θα σου βγάλει την ενημέρωση. Καλύτερα να κάνεις clean install.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

clean install τι ειναι? Με το παλιο κομπανιον ηξερα που ειναι η αναβαθμιση,με την νεα εκδοση του ομως δεν βρισκω πουθενα που ειναι η επιλογη αναβαθμιση :wacko: Επισης με την αναβαθμιση θα χασω ολα τα δεδομενα μου σωστα?
Link to comment
Share on other sites

clean install τι ειναι? Με το παλιο κομπανιον ηξερα που ειναι η αναβαθμιση,με την νεα εκδοση του ομως δεν βρισκω πουθενα που ειναι η επιλογη αναβαθμιση :wacko: Επισης με την αναβαθμιση θα χασω ολα τα δεδομενα μου σωστα?

για clean install(καθαρη εγκατασταση) ο καλυτερος τροπος ειναι ο εξης:

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP της καρτας μνημης στο pc(αρχεια-εικονες-ηχους και οτι αλλο θελουμε)

 

1. Κανετε το Update με το PC Companion.

2. Αφου τελειωσει το Update και ανοιξει το κινητο, ανοιγετε το WIFI ωστε να κανει εναν τελευταιο συχρονισμο.

3. Κανουμε format της καρτας μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

5. Αφου ανοιξει το κινητο, ΔΕΝ περναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ανοιγουμε το SEUS και ακολουθουμε τις οδηγιες. Θα μας πει οτι εχουμε την τελευταια ενημερωση. Εμεις ομως θα επιλεξουμε να ξαναγινει εγκατασταση απο την αρχη. Θα κατεβασει ενα αρχειο ,θα το εγκαταστησει και ειμαστε ετοιμοι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να κανω ενημερωση του λογισμικου αλλα περναει ωρα και δεν γινεται τιποτα! (Εκανα τα βηματα ενα προς ενα και οχι μονο μια φορα ) .. Παρακατω δειτε την εικονα! http://prntscr.com/r6phr και εχει περασει μιση ωρα

 

αν δεν ανοιγει η εικονα εδω ειναι το λινκ http://prntscr.com/r6phr

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παω να κανω ενημερωση του λογισμικου αλλα περναει ωρα και δεν γινεται τιποτα! (Εκανα τα βηματα ενα προς ενα και οχι μονο μια φορα ) .. Παρακατω δειτε την εικονα! http://prntscr.com/r6phr και εχει περασει μιση ωρα

 

αν δεν ανοιγει η εικονα εδω ειναι το λινκ http://prntscr.com/r6phr

απο οτι βλεπω δεν σου κανει ληψη το λογισμικο !δοκιμασε με το seus απο την αρχη σαν βημα 1 τοτε.και μετα ακολουθησε τα υπολοιπα!πολλες φορες το pccompanion κολλαει!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εκανα επανεκινηση τον υπολογιστη και τα εκανα ολα κανονικα απλα ειμαι στο 5ο και τελευταιο βημα που μου ειπες! αλλα που ειναι αυτο το seus? ανοιξα κανονικα το κινητο και δεν κανω τιποτα ακομα μεχρι να μου πεις!

 

Απ οτι καταλαβα το update center λες! μεσα εκει ειμαι λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση κλπ αλλα δεν βρισκω τι να πατησω ωστε να γινει εγκατασταση απο την αρχη

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εκανα επανεκινηση τον υπολογιστη και τα εκανα ολα κανονικα απλα ειμαι στο 5ο και τελευταιο βημα που μου ειπες! αλλα που ειναι αυτο το seus? ανοιξα κανονικα το κινητο και δεν κανω τιποτα ακομα μεχρι να μου πεις!

 

Απ οτι καταλαβα το update center λες! μεσα εκει ειμαι λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση κλπ αλλα δεν βρισκω τι να πατησω ωστε να γινει εγκατασταση απο την αρχη

αυτο ειναι το seus:

http://www.myphone.gr/forum/downloads.php?do=file&id=85

το κανεις εγκατασταση.οταν ανοιξει σου λεει να κλεισεις το κινητο και να το συνδεσεις(κλειστο)πατωντας το vol.down.ακολουθεις τις οδηγιες που σου λεει(ολα θα στα πει απο την αρχη)

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα σας ευχαριστω πολυ ! απλα αυτο που λες το ειχε μεσα το κομπανιον σαν βημα πριν γινει η ενημερωση ! Ευχαριστω και παλι το κινητο δουλευει κανονικα!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το κινητό αρκετό καιρό τώρα, μερικές φορές όταν κλειδώνω την οθόνη κ μετά πάω να την ανοίξω η οθόνη είναι μαύρη κ ανάβουν μόνο τα κουμπιά κάτω, όλες οι λειτουργίες του κινητού δεν δουλεύουν για αυτό κ εγώ βγάζω την μπαταρία και την ξανά βάζω για να μπορέσω να το λειτουργήσω. Γνωρίζει κάνεις τι μπορεί να συμβαίνει; :-( Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεις κανείς να μου προτίνει καμία καλή και σταθερή ρομ με jb για το mini pro? επειδή δεν έχω δοκιμάσει κάποια στο παρελθόν και δεν ξέρω τι παίζει στους xda , θα ήθελα τα φώτα σας! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το κινητό αρκετό καιρό τώρα, μερικές φορές όταν κλειδώνω την οθόνη κ μετά πάω να την ανοίξω η οθόνη είναι μαύρη κ ανάβουν μόνο τα κουμπιά κάτω, όλες οι λειτουργίες του κινητού δεν δουλεύουν για αυτό κ εγώ βγάζω την μπαταρία και την ξανά βάζω για να μπορέσω να το λειτουργήσω. Γνωρίζει κάνεις τι μπορεί να συμβαίνει; :-(

 

Πώς κλειδώνεις το τηλ..έχεις κάποιο πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή ή με την εργοστασιακή εφαρμογή..;

 

Εάν όχι, για δοκίμασε να εγκαταστήσεις τοι no lock (για να μην κλειδώνει εργοστασιακά) και το lock screen (για να κλειδώνει με εικονίδιο από την αρχική οθόνη)...

 

Δοκίμασε , επίσης, να αλλάξεις τον χρόνο κλειδώματος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Εχω το xperia pro και αντιμετωπιζω εδω και καπιο χρονικο διαστημα το εξης προβλημα:

Πολλες φορες δεν φορτωνουν οι φωτογραφιες.Πρεπει να κανω μια(η και 2) φορες επανεκκινηση το κινητο για να της δω..

Τι φταιω και τι πρεπει να κανω για να το αντιμετωπισω?Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Εχω το xperia pro και αντιμετωπιζω εδω και καπιο χρονικο διαστημα το εξης προβλημα:

Πολλες φορες δεν φορτωνουν οι φωτογραφιες.Πρεπει να κανω μια(η και 2) φορες επανεκκινηση το κινητο για να της δω..

Τι φταιω και τι πρεπει να κανω για να το αντιμετωπισω?Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Βαλε QuickPic και δες αν της βλεπεις ολες, κατεβασε απο εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρεις κανείς να μου προτίνει καμία καλή και σταθερή ρομ με jb για το mini pro? επειδή δεν έχω δοκιμάσει κάποια στο παρελθόν και δεν ξέρω τι παίζει στους xda , θα ήθελα τα φώτα σας! :p

Κάποιος ρε παιδιά να προτείνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia mini pro

Αριθμός μοντέλου: U20i

Έκδοση firmware: 2.1-update1

Έκδοση βασικού φάσματος: M76XX-TSNCJOLYM-53404015

Έκδοση Kernel: 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost#1

Αριθμός έκδοσης: 2.1.1.A.0.6

 

Ακούω τις προτάσεις σας!

Ποια η βέλτιστη έκδοση ώστε να αναβαθμίσω εκεί και να κάνω πεντακάθαρη εγκατάσταση λογισμικού (δε με ενδιαφέρει να κρατήσω τίποτα στη συσκευή)

Και θέλω να με παραπέμψετε σε ανάλογα κατατοπιστικά guides how-to-do.

 

Ερώτηση: Αν δεν κάνω ξεκλείδωμα του bootloader ή δεν κάνω root και αναβαθμίσω στην 4.0.4, θα μπορώ να επιστρέψω σε παλαιότερη έκδοση αν το θελήσω (π.χ. 2.3.6) ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια:) θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι το καλυτερο free navigator για x peria mini pro παρακαλω απαντηστε μου ευχαριστω εκ των προταιρων
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια:) θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι το καλυτερο free navigator για x peria mini pro παρακαλω απαντηστε μου ευχαριστω εκ των προταιρων

 

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...