Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο. Εγώ και το Ray και το Mini σε Windows 7 32-bit τα αναβάθμισα. Δοκιμάστε uninstall, επανεκκίνηση το pc και reinstall το pc companion και ξαναπροσπαθήστε.

 

Το εκανα αλλααααα ακυρο φαγαμε :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή και εμένα μου ήρθε η ενημέρωση,όμως δεν προχωράει ούτε με SEUS ούτε με Companion μάλλον έχει πρόβλημα ο server της Sony.Λίγη αναμονή ακόμη δεν βλάπτει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εμένα μου ήρθε η ενημέρωση,όμως δεν προχωράει ούτε με SEUS ούτε με Companion μάλλον έχει πρόβλημα ο server της Sony.Λίγη αναμονή ακόμη δεν βλάπτει.

 

μολιs εκανα την αναβαθμιση σε 4252 με sus και ολα πηγαν καλα..απο οτι φαινεται σταματησε και το προβλημα με τα πληκτρα..α ο υπολογιστηs που εκανα την αναβαθμιση ειναι win7 64bit....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,βρηκα μεγαλο προβλημα στο παγωτο, με το ιντερνετ,schroling στο facebook μετααπο λιγες σελιδες κολαει και δεν κανει ουτε πανω ουτε κατω! Γενικα κατι δεν παει καλα, σαν να βαρηνε πολυ

 

Το είχα αναφέρει κι εγώ κάποιες σελίδες πριν λίγο μετά το update στην ICS, παρατήρησα το ίδιο πράγμα.. αν μπεις στο facebook για μια ματιά μετά βγαίνοντας κλείνει και όλα καλά. Αν όμως αρχίσεις τα scroll.. εγώ φαντάσου ότι έχω δίπλα στο widget του "F" κι αυτό του "Αpp2SD" για να μπαίνω αμέσως να καθαρίζω την cashe, αλλιώς σέρνεται για λίγα λεπτά όλο το μενού.

 

Αν θυμάμαι καλά το διάβασα και μέσα στο google play στα σχόλια του Facebook. Τώρα περιμένω την επόμενη αναβάθμισή του μπας και διορθωθεί -πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα της τελευταίας έκδοσης-, καθυστερεί λίγο αλλά που θα πάει.. υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει κι εγώ κάποιες σελίδες πριν λίγο μετά το update στην ICS, παρατήρησα το ίδιο πράγμα.. αν μπεις στο facebook για μια ματιά μετά βγαίνοντας κλείνει και όλα καλά. Αν όμως αρχίσεις τα scroll.. εγώ φαντάσου ότι έχω δίπλα στο widget του "F" κι αυτό του "Αpp2SD" για να μπαίνω αμέσως να καθαρίζω την cashe, αλλιώς σέρνεται για λίγα λεπτά όλο το μενού.

 

Αν θυμάμαι καλά το διάβασα και μέσα στο google play στα σχόλια του Facebook. Τώρα περιμένω την επόμενη αναβάθμισή του μπας και διορθωθεί -πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα της τελευταίας έκδοσης-, καθυστερεί λίγο αλλά που θα πάει.. υπομονή :)

 

Δεν νομίζω οτι έχει να κάνει με το ICS αλλά με το FB, σβήστε τον τον σπιούνο και μπείτε από web browser.... στο τελευταίο update πήρε control στο να ανοίγει όποτε θέλει εκείνο gps, καμερα και μικρόφωνο, ο τέλειος κατάσκοπος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που έβαλα ICS μου φαίνεται πως όταν βγάζω βίντεο έχει λιγότερα frames, επειδή η αίσθηση δεν είναι η ίδια. Σαν να "σκαλώνει" λίγο... Το πρόσεξε κανείς άλλος;;;

 

Και εδώ σύγκριση βίντεο από gingerbread και ics στο mediainfo, αν μπορεί κάποιος να διαλευκάνει την υπόθεση.

 

http://img844.imageshack.us/img844/517/videocomparison.jpg

Edited by billy19
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα και εγω το παγωτακι και ειναι ολα κομπλε πολυ ωραιο μια ακυρη ερωτησουλα ο chrome γιατι δε μεταφετετε στην sd ειναι 50mb και πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να περασει σε sd τρωει χωρο αρκετο
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα και εγω το παγωτακι και ειναι ολα κομπλε πολυ ωραιο μια ακυρη ερωτησουλα ο chrome γιατι δε μεταφετετε στην sd ειναι 50mb και πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να περασει σε sd τρωει χωρο αρκετο

 

Γιατι η μεταφορα στην sd ειναι καθαρα θεμα developer

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφική μηχανή είναι για τα μπάζα με το update σε ICS.

Θαμπές, χωρίς ζωντάνια και μάπα ποιότητα η φωτογραφίες. Έχω ξενερώσει.

Κρίμα γιατί κεντούσε η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εδω και λιγο καιρο το παγωτο της σονυ αλλα σκεφτομαι να περασω σε vanilla rom.Πως μπορω να κανω bckup εφαρμογες και ρυθμισεις χωρις ρουτ (για να κανω ρουτ πρεπει να φλασαρω παλια εκδοση και ουτως η αλλως χανονται ολα)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κανείς με SI 1249 - 4245 αν έχει αναβαθμίσει σε ics

 

Η αναβάθμιση γίνεται σε κύμματα. Λιστα με το ποτε θα πάρει το δικό σου ανάλογα με το Sales item code θα βρείς ΕΔΩ

Παντως γενικά αυτες τις μερες παρατηρείτε σκαλωμα στα update και οχι μονο στο xperia mini. Πολλοι που δεν μπορουσαν να κανουν το update σε windows τους εγινε με την μια σε mac... Περιεργα πραγματα... Σε μιας φιλης μου σημερα το πρωι το καναμε κανονικα...

Edited by euklidis
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το συνδεσω στον υπολογιστη για να κανω την αναβαθμιση και δεν το αναγνωρίζει... :cry: Απλως φορτιζει, ενω σε αλλο υπολογιστη με λινουξ συνδέεται κανονικα (φαινεται η καρτα μνημης). Τι φταιει?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από τότε που έβαλα ICS μου φαίνεται πως όταν βγάζω βίντεο έχει λιγότερα frames, επειδή η αίσθηση δεν είναι η ίδια. Σαν να "σκαλώνει" λίγο... Το πρόσεξε κανείς άλλος;;;

 

Και εδώ σύγκριση βίντεο από gingerbread και ics στο mediainfo, αν μπορεί κάποιος να διαλευκάνει την υπόθεση.

 

http://img844.imageshack.us/img844/517/videocomparison.jpg

Φίλε μου το πρόβλημα είναι πασίγνωστο. Το φόρουμ της sony έχει βουήξει. Όταν εγώ το ανέφερα, μαζί με κάποια άλλα γνωστά bugs του ICS, έφαγα κράξιμο από κάποιους, του τύπου "σ' όποιον αρέσει" και "αν θέλεις αναβάθμισε" κλπ

Δηλαδή παίρνουν ορισμένοι μια συσκευή με τόσες δυνατότητες (cpu, ram κλπ) απλά για να έχουν τα εφετζιλίκια του ICS? Οι διαφορές ουσίας είναι ελάχιστες απ' το GB και το πιο σημαντικό είναι η υποβάθμιση μιας από τις βασικότερες λειτουργίες της συσκευής, της κάμερας, απλά γιατί το ICS είναι βαρύ για το mini, τουλάχιστον έτσι όπως το έχει φορτώσει η sony. Χειρότερες φώτο και το βασικότερο, χειρότερο βίντεο με χαμηλότερο framerate όπως διαπίστωσες και mono ήχος από stereo που ήταν στο GB, προφανώς γιατί δεν το σηκώνει. Εγώ παραμένω στο GB γιατί είναι άλλη φάση ο στερεοφωνικός ήχος στο 720p βίντεο. Τι να το κάνεις το 720p με mono ήχο?

Μπράβο ρε φίλε για το καλό σου post με παράθεση των παραθύρων του mediainfo. Ήταν post ουσίας. Τσέκαρε αν θες και τον ήχο για να διαπιστώσεις αυτά που λέω.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν ειναι οτι καλυτερο να κανεις μια ερωτηση και να πεταγονται μερικοι με βλακειες του τυπου '' ελεος ολο κλαιγεστε'' και γενικα απαξιωτικα σχολια.Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντησει εαν του φαινεται ''χαζη'' η ερωτηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα ο ηχος στο βιντεο, ειναι στερεο! Η φωτο ειναι πιο σκοτεινες παντος με μεγαλυτερο μεγεθος κβ
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να εχω το live που εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με το mini και το ενα να πεταει κσι το αλλο να δυσκολευεται στην ics??

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα και εγώ το mini μου στο παγωτό και τώρα το στήνω όπως με βολεύει (εφαρμογές κτλ...)

Αν παρατηρησω κάτι θα ενημερώσω, διαφορετικά θα επιστρέψω σε 5-6 μέρες με εντυπώσεις.

Το θέμα με τα frames στο video και τον ήχο που σηζητιέται έντονα τελευταία δεν με απασχολεί προσωπικά, οπότε μην περιμένει κάποιος σχόλια σχετικά με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα unlock το st15i και τώρα όταν πάω να κάνω αναβάθμηση μέσω seux μου λέει ότι το λειτουργικό είναι πειραγμένο και δεν μπορεί να το αναβαθμήσει. Το wotan μου λέει ότι δεν βρίσκει update. καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το πρόβλημα είναι πασίγνωστο. Το φόρουμ της sony έχει βουήξει. Όταν εγώ το ανέφερα, μαζί με κάποια άλλα γνωστά bugs του ICS, έφαγα κράξιμο από κάποιους, του τύπου "σ' όποιον αρέσει" και "αν θέλεις αναβάθμισε" κλπ

Δηλαδή παίρνουν ορισμένοι μια συσκευή με τόσες δυνατότητες (cpu, ram κλπ) απλά για να έχουν τα εφετζιλίκια του ICS? Οι διαφορές ουσίας είναι ελάχιστες απ' το GB και το πιο σημαντικό είναι η υποβάθμιση μιας από τις βασικότερες λειτουργίες της συσκευής, της κάμερας, απλά γιατί το ICS είναι βαρύ για το mini, τουλάχιστον έτσι όπως το έχει φορτώσει η sony. Χειρότερες φώτο και το βασικότερο, χειρότερο βίντεο με χαμηλότερο framerate όπως διαπίστωσες και mono ήχος από stereo που ήταν στο GB, προφανώς γιατί δεν το σηκώνει. Εγώ παραμένω στο GB γιατί είναι άλλη φάση ο στερεοφωνικός ήχος στο 720p βίντεο. Τι να το κάνεις το 720p με mono ήχο?

Μπράβο ρε φίλε για το καλό σου post με παράθεση των παραθύρων του mediainfo. Ήταν post ουσίας. Τσέκαρε αν θες και τον ήχο για να διαπιστώσεις αυτά που λέω.

 

Κατάλαβα. Μου άρεσε η ics αλλά αυτό το θέμα μετην κάμερα είναι ένα αρκετά μείον. Μπορεί να το γυρίσω σε gingerbread (στο κάτω κάτω δεν του λείπει τίποτα)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το γυρίσω σε gingerbread (στο κάτω κάτω δεν του λείπει τίποτα)

 

Απ'ότι κατάλαβα (κι αν δεν κάνω λάθος βέβαια) για να γίνει downgrade στην GB 2.3.4. χάνεται και η εγγύηση λόγω flashαρίσματος της συσκευής.. υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει χωρίς να χάσουμε την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το XPERIA MINI ST15i είχε θεμα με το touch της οθονης το οποιο και μας αντικατεστησαν (αλλαγη οθονης) και του καναμε και την αναβαθμιση απο 2.3.4 σε ICS. Απο τότε το τηλεφωνακι κανει συνεχως επανεκκινησεις και τρωει κολληματα μαυρης οθονης. Αντιμετωπιζει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα? :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω το XPERIA MINI ST15i είχε θεμα με το touch της οθονης το οποιο και μας αντικατεστησαν (αλλαγη οθονης) και του καναμε και την αναβαθμιση απο 2.3.4 σε ICS. Απο τότε το τηλεφωνακι κανει συνεχως επανεκκινησεις και τρωει κολληματα μαυρης οθονης. Αντιμετωπιζει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα? :(

 

Ίσως κάτι πήγε στραβά στην εγκατάσταση της ICS, έκανες update ή clear install (επιδιόρθωση-αναφερθήκαμε σε αυτό λίγο πιο πίσω);

Δεν έχω δει κάπου τα προβλήματα που αναφέρεις για την ICS..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...