Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντος εδωσα το Mini και πηρα iPhone 4 και εχω βρει την υγεια μου (ασχετο ξερω γω :p ) και οχι δεν με πληρωνει η apple!

τοτε πως και περαστικος τοτε απο το thread του μινι? μαλλον το νοσταλγησες λιγο..!! :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε παρει δύο μινι... Το δικό μου σχεδόν όλα καλα... Μια φορα μου το έκανε αύτο με τις θερμοκρασιες και τα κουμπιά... Του αδερφού μου όμως το έχει παρακάνει.... Παλιά το έκανε στους 38 και πάνω... Τώρα από τους 34-35 τρελενεται.... Να το πάω για σερβις? Για θα το ανοίξουν και μετά θα του βγουν τα μάτια έξω??? :$

έχει χιλιοτυπωθει το παρών ζήτημα εδω πέρα.. Ε είπα άλλη μια φορα τι πειράζει?? :-P Βασικά ήθελα να ακούσω από κάποιον που το έχει πάει είναι οκ το κινητό μετά από κάποιο χρόνο??

Και για κάποιους άλλους που λένε ότι το έχουν ξεσκισει το τηλ και μια χαρα... Σε τι θερμοκρασίες δουλεύουν περίπου? Γιατι μπορεί να είναι μέ air condition στους 20 βαθμούς.... :-P ( μέ ένα απλο πρόγραμμα για να βλέπεις την μπαταρία σε % βλέπεις και θερμοκρασία...)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

τοτε πως και περαστικος τοτε απο το thread του μινι? μαλλον το νοσταλγησες λιγο..!! :lol:

 

 

Χαχαχα οχι οχι απλα θελω να δω το ζητημα με τις θερμοκρασιες γιατι και εμενα το ειχε.... :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος εδωσα το Mini και πηρα iPhone 4 και εχω βρει την υγεια μου (ασχετο ξερω γω :p ) και οχι δεν με πληρωνει η apple!

 

Apple iPhone 4 8GB --> 495 €

Sony Ericsson Xperia mini --> 145 €

---------------------------------------------

Διαφορά στην τιμή 350 €

(Οι τιμές είναι οι χαμηλώτερες που εμφανίζει το Skroutz)

 

Δεν πλήρωσες και λίγα την "υγειά" σου!

Edited by Exael
Link to comment
Share on other sites

Apple iPhone 4 8GB --> 495 €

Sony Ericsson Xperia mini --> 145 €

---------------------------------------------

Διαφορά στην τιμή 350 €

(Οι τιμές είναι οι χαμηλώτερες που εμφανίζει το Skroutz)

 

Δεν πλήρωσες και λίγα την "υγειά" σου!

Σωστός!!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

sms τα κανεις με μια εφαρμογη απτο play store στο gmail (search: backup sms)

ενω οι επαφες αποθηκευονται αυτοματα στο gmail αν ενεργοποιησεις συνχρονισμο.

τα sms μπορεις επισης να τα αποθηκευσεις στην καρτα sim

 

ευχαριστώ,βρήκα πως κάνει backup τις επαφές στην κάρτα μνήμης.

το app θα το κατεβάσω για να κάνω backup και τα sms.

κάνει και για restore;ή απλά θα τα σώσει στο pc;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ,βρήκα πως κάνει backup τις επαφές στην κάρτα μνήμης.

το app θα το κατεβάσω για να κάνω backup και τα sms.

κάνει και για restore;ή απλά θα τα σώσει στο pc;

 

θα τα εχεις στο email σου

αν θες στο κινητο σου μονο με xml μορφη μπορεις να τα ξαναβαλεις ωστε να τα βλεπεις

υπαρχουν διαφορα applications κανουν σχεδον το ιδιο πραγμα ομως.. ο μονος τροπος

που εχω καταφερει να επαναφερω μηνυματα ειναι μεσω nandroid backup αλλα αυτο

θελει να εχεις CWM recovery κτλ. αλλα στην περιπτωση σου δεν εφαρμοζεται.. οποτε με τα

applications οπως ειπαμε

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

θα τα εχεις στο email σου

αν θες στο κινητο σου μονο με xml μορφη μπορεις να τα ξαναβαλεις ωστε να τα βλεπεις

υπαρχουν διαφορα applications κανουν σχεδον το ιδιο πραγμα ομως.. ο μονος τροπος

που εχω καταφερει να επαναφερω μηνυματα ειναι μεσω nandroid backup αλλα αυτο

θελει να εχεις CWM recovery κτλ. αλλα στην περιπτωση σου δεν εφαρμοζεται.. οποτε με τα

applications οπως ειπαμε

 

οκ,ευχαριστώ.

δεν εχω σκοπο (προς το παρον) να παω σε custom rom,οπότε θα μείνω στα apps.

και κάτι ακόμα με την εφαρμογή της sony ειναι φυσιολογικο να βλεπω στο pc μονο την καρτα μνημης;

πως μπορω να δω(αν γινεται) την μνημη του τηλεφωνου;

Edited by dpa2007
Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση οποίος ξέρει!όταν κάνουμε ανανέωση μια εφαρμογή από το market κατεβαίνει ξανά ολόκληρο το αρχείο...αυτό μας τρώει επιπλέον πχ 20 mB ή αντικαθιστά το ήδη υπάρχον αρχείο;
Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση οποίος ξέρει!όταν κάνουμε ανανέωση μια εφαρμογή από το market κατεβαίνει ξανά ολόκληρο το αρχείο...αυτό μας τρώει επιπλέον πχ 20 mB ή αντικαθιστά το ήδη υπάρχον αρχείο;

 

ουσιαστικά οι αναβαθμίσεις διορθώνουν "σφάλματα" της εφαρμογής, οπότε και γίνεται αντικατάσταση των στοιχείων που χρειάζεται να "αλλάξουν". Δεν καταναλώνεται εκ νέου αποθηκευτικός χώρος κάθε φορά που γίνεται αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής. Ειδικότερα αν μιλάμε για παιχνίδια με 3-4 αναβαθμίσεις θα μας τέλειωνε η εσωτερική μνήμη :cool:

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά οι αναβαθμίσεις διορθώνουν "σφάλματα" της εφαρμογής, οπότε και γίνεται αντικατάσταση των στοιχείων που χρειάζεται να "αλλάξουν". Δεν καταναλώνεται εκ νέου αποθηκευτικός χώρος κάθε φορά που γίνεται αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής. Ειδικότερα αν μιλάμε για παιχνίδια με 3-4 αναβαθμίσεις θα μας τέλειωνε η εσωτερική μνήμη :cool:

 

Good ευχαριστω bro να 'σαι καλά...!!

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες στο δικο μου κινητο η οθονη τρεμοπαιζει οταν βλεπω καμια φωτο η καμια ιστοσελιδα...αυτο δεν κραταει πολυ ωρα αλλα συμβαινει συχνα...ξερει κανεις τι φταιει?
Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες στο δικο μου κινητο η οθονη τρεμοπαιζει οταν βλεπω καμια φωτο η καμια ιστοσελιδα...αυτο δεν κραταει πολυ ωρα αλλα συμβαινει συχνα...ξερει κανεις τι φταιει?

 

Αν έχεις το Mini επειδή το είχα πάθει και εγώ μάλλον είναι ο αυτόματος φωτισμός...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο την σονυ η οποία μου είπε πως τα πιο κοντινά σερβις στα βόρεια προάστεια που μένω είναι στο Ίλιον ΚΤΕΚ Αδαμιδης, Αντρέα Παπανδρέου 246 και το Καλανοψη, πολυτεκνων 81. Περιστέρι, Κηφισού 100 δεν θυμάμαι πως λέγεται...

Πιο από τα τρία είναι το πιο αξιόπιστο?? Για και τα τρία είναι τα ίδια??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!το χει παθει κανεις οταν περνει τηλεφωνο καποιον μετα απο λιγα δευτερολεπτα να κλεινει η γραμμη και το σημα να χανετε?!!μου εχει συμβει πολλες φορες το σημα να χανετε ολο ξαφνικα ενω τα αλλα τηλεφωνα με σημα της ιδιας εταιρειας να χουν φουλ!Μηπως και εκει υπαρχει καπιο προβλημα στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εικονιδιο στην μπαρα οτι υπαρχει νεο update πως το κλεινουμε? εχω custom rom και δεν μπορω ουτως ή αλλως να κανω αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

Apple iPhone 4 8GB --> 495 €

Sony Ericsson Xperia mini --> 145 €

---------------------------------------------

Διαφορά στην τιμή 350 €

(Οι τιμές είναι οι χαμηλώτερες που εμφανίζει το Skroutz)

 

Δεν πλήρωσες και λίγα την "υγειά" σου!

 

Εγω το πηρα 200e το 16αρι iphone 4 :p

 

Αλλιως ακομα με το mini θα ημουν :P

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει το κινητό στο Γερμανό πριν 3 βδομαδες με το γνωστό πλέον σε όλους πρόβλημα υπερθερμανσης. Το έστειλαν Αθηνα για service. Σήμερα πέρασα να ρωτησω μιας κ μου ειχαν πει ότι θα πάρει το πολύ 2 βδομάδες. Η αναφορά που έβγαλαν από το service είναι ότι το κινητό είναι εκτος εγγύησης κ ότι το πρόβλημα οφειλεται σε πτώση ή υγρασία. :angry::angry:Φυσικά ζητούν 135 € για να του αλλάξουν πλακέτα, τα οποία και δεν πρόκειται να δώσω. Αφού βγήκε εκτός εγγυησης, θα δοκιμάσω ότι αλχημεία υπάρχει κ δεν υπάρχει στο ιντερνετ μήπως κ στρώσει το πράγμα. Θα ενημερώσω για οποιοδήποτε νεότερο υπάρξει...
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει το κινητό στο Γερμανό πριν 3 βδομαδες με το γνωστό πλέον σε όλους πρόβλημα υπερθερμανσης. Το έστειλαν Αθηνα για service. Σήμερα πέρασα να ρωτησω μιας κ μου ειχαν πει ότι θα πάρει το πολύ 2 βδομάδες. Η αναφορά που έβγαλαν από το service είναι ότι το κινητό είναι εκτος εγγύησης κ ότι το πρόβλημα οφειλεται σε πτώση ή υγρασία. :angry::angry:Φυσικά ζητούν 135 € για να του αλλάξουν πλακέτα, τα οποία και δεν πρόκειται να δώσω. Αφού βγήκε εκτός εγγυησης, θα δοκιμάσω ότι αλχημεία υπάρχει κ δεν υπάρχει στο ιντερνετ μήπως κ στρώσει το πράγμα. Θα ενημερώσω για οποιοδήποτε νεότερο υπάρξει...

εγώ δεν το πήγα για υπερθέρμανση. απ'ότι μου είπε ο τεχνικός το πρόβλημα δεν οφείλεται σε υπερθέρμανση. απο την αρχή ήταν ελλατωματική η οθόνη όχι μόνο στο δικό μου αλλά και σε μεγάλος μέρος της παρτίδας. όπως και να έχει δοκίμασε αφού έφερε στα ίσια της την οθόνη να περάσει drivers αλλά δεν λειτούργησε. οπότε πήρε το δρόμο για αθήνα. :wacko::wacko:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στείλε και ενα γράμμα στην προστασία καταναλωτή φιλε μου.αν είσαι σίγουρος ότι δεν εχει φάει καμία γερή σούπα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στείλε και ενα γράμμα στην προστασία καταναλωτή φιλε μου.αν είσαι σίγουρος ότι δεν εχει φάει καμία γερή σούπα..

 

είπαμε με τον τεχνικό στο κατάστημα του Γερμανου κ θα στείλει mail για να διευκρινήσουν σε τι από τα δυο οφείλεται. Κ μόλις έρθει θα κοιτάξουμε κ το θέμα της υγρασιας κ στο κατάστημα. Από κει κ πέρα θα δούμε πώς θα κινηθώ. Την προστασία καταναλωτή δεν την είχα σκεφτεί. Σε ποιο ακριβως όμως?? Συνηγορο καταναλωτή (http://www.synigoroskatanaloti.gr/index.html), Γενική Γραμματεια Καταναλωτή (http://www.efpolis.gr/) ή Κέντρο Προστασίας Καταναλωτών(http://kepka.org/) Thanks for the advice!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εικονιδιο στην μπαρα οτι υπαρχει νεο update πως το κλεινουμε? εχω custom rom και δεν μπορω ουτως ή αλλως να κανω αναβαθμιση

 

Πας ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών-όλα-update center-εκκαθάριση δεδομένων. Σε κάθε επανεκκίνηση του κινητού όμως θα πρέπει να το ξανακάνεις για να φεύγει το εικονίδιο...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

προβλημα

 

εγω θα εκτυπωνα ολα τα comments εδω στο insomnia και ολα στο φορουμ της se που χρηστες αναφερουν το ιδιο προβλημα με το δικο σου. και πως διορθωνεται με downgrade/screen calibration και upgrade. και μεσω του Γερμανου θα τα στελνα στο service της se.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

εγω θα εκτυπωνα ολα τα comments εδω στο insomnia και ολα στο φορουμ της se που χρηστες αναφερουν το ιδιο προβλημα με το δικο σου. και πως διορθωνεται με downgrade/screen calibration και upgrade. και μεσω του Γερμανου θα τα στελνα στο service της se.

 

 

δηλαδη εννοεις αυτον εδω τον τροπο? http://www.technetsavvy.com/2012/04/fix-xperia-mini-stt15i-overheating.html

Δηλαδη χανουμε την εγγυηση..... Σωστα?

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...