Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδιά καλημέρα. Εχω παρει το κινητο σημερα και ειναι στον φορτιστη αυτη τη στιγμη... Λοιπον γνωριζει καποιος για ποσες ωρες να το εχω στον φορτιστη σαν πρωτη φορτιση? Η μηπως μολις γεμισει η μπαταρια το βγαζω απο τη φορτιση?

 

Έτσι ακριβώς, όταν γεμίσει παίζεις κανονικά και σε γενικές γραμμές μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και μη ξεχνας/τε οτι οσο περνα ο καιρος η μπαταρια θα βελτιωνει την αποδοση της αλλα παντα θα βλεπεις διακυμανσεις με βαση τη χρηση απο φορτιση σε φορτιση.

 

πχ αν το εχεις στην ακρη με 3g/wifi ολη την ωρα αλλα ασχολεισαι μονο με κλησεις και να διαβαζεις τα email σου αντε και το tapatalk, φαψεβοοκ ktl τα θεωρω λες και βλεπεις email τοτε σου κραταει αρκετα, αν τωρα πας και ψαχνεις σε sites market παιζεις κανα παιχνιδι, χαζοασχολεισι συνεχεια καθε 10 λεπτα μαζι του, τοτε θα αδειαζει η μπαταρια και ειναι λογικο γτ ασχολεισαι ολη την ωρα μαζι του συνεχεια χωρις να καταλαβαινεις ποση ωρα στην πραγματικοτητα στο συνολο το εχεις και παιζεις μαζι του.

 

πχ υπαρχουν μερες που λογο της δουλεις ειναι μονο για κλησεις και κανα μνμ αλλα με internet παντα και φτανει μετα απο 12 ωρες αν εχω 70+% μπαταρια και αλλες μερες επειδη ασχολουμαι συνεχεια μαζι του να πεφτει πιο γρηγορα αλλα παντα ομως να με κραταει συνεχη λειτουργια 14 ωρες πριν το φορτισω.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Για το πολυσχολιασμένο θέμα της μπαταρίας, δεν ξέρω πόσο αιρετικό θα ακουστεί αυτό που θα πω αλλά πιστεύω, αν σε αυτό το κινητό η μπαταρία σου κρατά πάνω από μέρα, μάλλον έχεις επιλέξει λάθος κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να μου πει πού μπορώ να βρω τα αυθεντικά αξεσουάρ της Samsung. Με ενδιαφέρει το PC dock (το τριγωνικό), και να δω τις θήκες.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, όταν γεμίσει παίζεις κανονικά και σε γενικές γραμμές μην αφήνεις τη μπαταρία να πέφτει κάτω του 10% όσο αυτό είναι εφικτό.

 

Στις πρώτες φορτίσεις δεν το αφήνουμε να σβήσει από μονο του?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να μου πει πού μπορώ να βρω τα αυθεντικά αξεσουάρ της Samsung. Με ενδιαφέρει το PC dock (το τριγωνικό), και να δω τις θήκες.

 

περασα χθες απο αυτο το μαγαζι http://www.extreme-mobile.gr/shop/products να παρω μια θηκη και επειδη το θελω και εγω μου ειπε οτι θα τα φερει μαζι με αλλα αξεσουαρ οπως car holder και κατι αλλα σε 2-3 βδομαδες περιπου. αμα θελεις παρε κανα τηλ να μαθεις και εσυ.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις πρώτες φορτίσεις δεν το αφήνουμε να σβήσει από μονο του?

 

Δεν υπάρχει διαδικασία "πρώτων φορτίσεων" σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εγχειρίδιο χρήσης & οι γρήγορες οδηγίες χρήσης σε ηλεκτρονική μορφή και στα ελληνικά. Καλό είναι και αυτοί που δεν το έχουν πάρει ακόμα να αρχίσουν το διάβασμα :)

 

http://www.samsung.com/gr/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_mdl_cd=GT-I9100LKACYO&srchword=GT-I9100

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο browser άμα κάνεις ζοομ με τα χερια δεν προσαρμοζει αυτοματα το κειμενο?

 

τσου, με διπλο πατημα μονο

 

Ερώτηση, πώς περνάμε τους επαφές από τη sim στο τηλέφωνο; γιατί όταν πατώ import εισαγωγή από κάρτα sim λέει προετοιμασία και δε γίνεται τίποτα...παίρνει μήπως πολύ ώρα;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο browser άμα κάνεις ζοομ με τα χερια δεν προσαρμοζει αυτοματα το κειμενο?

 

Ούτε ο Όπερα mobile;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πει καποιος που το πηρε απο πλαισιο ή multirama ή οπου αλλου τελος παντων εαν εχει τελικα το chip nfc?ελατε ρε παιδια το ξαναρωτησα?ενας δεν μπορε να πει το εχει ή δεν το εχει?

 

δεν το έχει ..

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πει καποιος που το πηρε απο πλαισιο ή multirama ή οπου αλλου τελος παντων εαν εχει τελικα το chip nfc?ελατε ρε παιδια το ξαναρωτησα?ενας δεν μπορε να πει το εχει ή δεν το εχει?

 

Δεν το έχει φίλε!

Link to comment
Share on other sites

όπως γράψατε κάποιο λίγα ποστ πιο πριν , παρατηρώ και εγώ ότι φορτίζει αρκετά αργά το τηλέφωνο είτε από την μπρίζα , είτα από το usb
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις όταν τον ετοιμάσεις ενημέρωσε με να βάλω το σχετικό link στο πρώτο post.

 

Φίλε γράψτον όσο ποιο κατανόητα μπορείς για να τα καταφέρουμε και οι άσχετοι όπως εγω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω η sammy εβαλε τα ιδια ακουστικα που ειχε βαλει και στο γαλαξια 1 ;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι,

 

Σήμερα μου παραδώσανε το τηλέφωνο από το ΠΛΑΙΣΙΟ που το είχα παραγγείλει.

Απλά δε παίζεται, είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου.

 

Αν μπορεί κάποιος ας μου πει πόση ώρα χρειάζεται ή ενδείκνυται να φορτιστεί για πρώτη φορά ?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να γεμισει , το ειπαν τα παιδια δυο σελιδες πριν μπορει και μια ...

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και εδω εγω την πηρα παρα το οτι δεν εχω το κινητο ,ακομη,και ειναι πολυ καλη.με 2,5 ευρω και άλλα δυομιση μεταφορικά.:lol:

 

Το Link? Χάθηκε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορυ αν εχει αναφερθει....

το στικακι για usb on the go υπαρχει στην συσκευασία η πρεπει να το αγορασεις ξεχωριστα....?

αν η απαντηση ειναι η δευτερη απο που μπορουμε να το αγορασουμε....?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σημερα απο Multirama Θεσσαλονίκης.

Πρώτο μου smartphone, αν και εχω φαει ωρες ολοκληρες βοηθώντας φίλους με τa iphone τους.

Το κινητο απλά δεν υπάρχει!!!! :D Δεν μπορώ να το αφήσω απο το χέρια μου!! Του έφαγα την μπαταρία σε 4 ωρες περίπου. :D

Ερώτηση: το mail της Samsung δεν έχει push σαν το gmail???

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάποιος να μου πει πού μπορώ να βρω τα αυθεντικά αξεσουάρ της Samsung. Με ενδιαφέρει το PC dock (το τριγωνικό), και να δω τις θήκες.

Στο amazon.de υπάρχουν όλα τα εξεσουάρ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

μιας και κατοχος του Galaxy S μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει να μεταβω στο S II?

Το χαζευα σημερα στο Πλαισιο και κατι μ'επιασε να το αγορασω.

 

Thanx

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...