Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν θα ηταν λογικο γιατι αυτο το στικακι χρειαζεται..οδηγους και προγραμμα για να δουλεψει κ αυτο γινεται σε περιβαλλον παραθυρων..θα στο αναγνωρισει σαν εξωτερικο σκληρο..εχω παραγγειλει καλωδιο ηδη κ συντομα θα κανω δοκιμες με διαφορα πραγματακια που εχω ...ακομη κ internet stick

 

Καλημερα! Ναι προφανως θελει οδηγους και προγραμμα απλα αναρωτιεμαι αν θεωρητικα θα ηταν εφικτο να γραφτει τετοια εφαρμογη! τεσπα δεν με πολυκαιει! σκεψεις των ξημερωματων ειναι αυτες :lol::lol::lol:

 

παιδια βλέπω οτι πολλοι παραπονιούνται για το wifi του κινητου, εμενα προσωπικά με ενδιαφερει αρκετα το wifi!!!........μου αρεσει πολυ το κινητο αλλα αυτο με χαλαει λίγο:(!!!

 

+1, θελω να πιστευω οτι ειναι θεμα software kai oxi hardware... :(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγόρασα και το JuiceDefender Ultimate (μέσω Market Enabler γιατί ακόμη δεν εμφανίζεται ως διαθέσιμο για αγορά). Με διάφορες ρυθμίσεις, πχ να κλείνει τελείως τα data το βράδυ, να γίνεται ενημέρωση δεδομένων κάθε ΧΧ λεπτά, και ανα εφαρμογή.. κλπ κλπ..

 

Το μόνο κακό είναι ότι δεν επιτρέπει η ROM την αλλαγή από 2g σε 3g αυτόματα, και πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Υπάρχει ένα θέμα με το fastDormacy σε δίκτυα που δεν το υποστηρίζουν. Εγώ προσωπικά όταν είμαι σχεδόν παντού το έχω στο 2G. Όταν θέλω να δω κάτι από το δίκτυο , αν δεν έχει wifi το γυρνάω σε 3G , κάνω την δουλειά μου και πάλι πίσω.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει widget που να μου επιτρέπει να το κάνει με ενα κλικ αυτό :(

 

Τέλος, ΔΕΝ υπάρχει θέμα wifi. Αν υπάρχει ασυμβατότητα με κάποιο wifi-router or access point, αυτό είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που σκεφτηκα τωρα εγω? εφοσον εχει usb OtG θεωριτικα δεν θα ηταν εφικτο να συνδεθει με εξωτερικο modem Ιντερνετ On the go για παραδειγμα? :blink::blink:

 

Ποιος ο λογος να συνδεσεις εξωτερικη sim μεσω usb για να παρεισ ιντερνετ φιλε μου ; Κι εγω εχω internet on the go αλλα οταν θελω να το χρησιμοποιησω βαζω απευθιας την sim στο gs2 και μπαινω ιντερνετ. Μπορεις να δεχτεις και sms εχει κανονικα νουμερο αλλα δεν μπορεις να στειλεις sms ουτε να κανεις τηλεφωνικες κλησεις

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να συνδεσεις εξωτερικη sim μεσω usb για να παρεισ ιντερνετ φιλε μου ; Κι εγω εχω internet on the go αλλα οταν θελω να το χρησιμοποιησω βαζω απευθιας την sim στο gs2 και μπαινω ιντερνετ. Μπορεις να δεχτεις και sms εχει κανονικα νουμερο αλλα δεν μπορεις να στειλεις sms ουτε να κανεις τηλεφωνικες κλησεις

 

Απαντησες μονος σου! :lol::lol:

αλλα δεν μπορεις να στειλεις sms ουτε να κανεις τηλεφωνικες κλησεις

ασε που θελω να μπαινω 4-5 φορες ισως και περισσοτερο την ημερα.. φαντασου να αλλαζω σιμ 4-5 φορες την ημερα :confused::confused::lol::lol:

 

Edit: νομιζω μπορεις να στειλεις sms. (δεν το λεω με σιγουρια αλλα στο pc μπορω οποτε γιατι οχι και στο κινητο?)

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τις συνδεσεις 3G υπαρχει καποιο προβλημα οπως αυτα που αναφερονται στο xda;

 

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1073958&page=8

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Πολλά γράφονται πάλι για το WiFi. Να τονίσω ότι το πρώτο Galaxy S δεν αποτελεί κριτήριο για το αν το SGS2 έχει καλό WiFi.

 

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι το WiFi δεν διαφέρει ιδιαίτερα από το iPhone 4 που είχα. Άλλες φορές λίγο καλύτερο, άλλες φορές λίγο χειρότερο, σε γενικές γραμμές μια χαρά.

 

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι το 2g/3g σήμα (Vodafone). Συγκριτικά με το iPhone έχω σχεδόν πάντα καλύτερο σήμα.

 

Με τις συνδεσεις 3G υπαρχει καποιο προβλημα οπως αυτα που αναφερονται στο xda;

 

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1073958&page=8

 

Ούτε καν. Το 3G δουλέυει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε γενικες γραμμες μπορει καποιος απο σας(με το χερι στην καρδια:p) που το εχει να μας πει τα θετικα του και τα αρνητικα..του(κυριως το δευτερο).....οτι προλαβε να δει μεχρι τωρα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο κάθενας γράφει και μιά παρατήρηση θετική η αρνητική.

Τώρα το πρόβλημα εμφανίστηκε στο Κατάρ αύριο κάπου αλλού.

Θα πρέπει όλοι να έχουμε στο μυαλό μας τα εξής:

Οι "δοκιμές" που γίνονται από απλούς χρήστες είναι σε διαφορετικές συνθήκες.

Άλλα ρουτερ, άλλοι χώροι, άλλες μονώσεις από σπίτι σε σπίτι, άλλες παρεμβολές, άλλα δίκτυα, άλλα,,,, άλλα,,, άλλα....

 

και εμείς "διυλίζουμε τον κώνωπα"

 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχει τις καλύτερες κριτικές από όλα τα site που έχουν κάνει δοκιμές σε συσκευές που δεν ήταν πρώτης παραγωγής για δοκιμές.

Θα το πάρω και θα δώ τι συμβαίνει στις δικές μου συνθήκες και ή θα πώ χαλάλι ή θα πώ "μάπα το καρπούζι" και όταν βγεί κάποιο καλύτερο θα δω τι θα κάνω.

Αλλά αν πώ μάπα το καρπούζι θα ήθελα να μου πεί κάποιος το ΙΔΑΝΙΚΟ κινητό για να το πάρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο κάθενας γράφει και μιά παρατήρηση θετική η αρνητική.

Τώρα το πρόβλημα εμφανίστηκε στο Κατάρ αύριο κάπου αλλού.

Θα πρέπει όλοι να έχουμε στο μυαλό μας τα εξής:

Οι "δοκιμές" που γίνονται από απλούς χρήστες είναι σε διαφορετικές συνθήκες.

Άλλα ρουτερ, άλλοι χώροι, άλλες μονώσεις από σπίτι σε σπίτι, άλλες παρεμβολές, άλλα δίκτυα, άλλα,,,, άλλα,,, άλλα....

 

και εμείς "διυλίζουμε τον κώνωπα"

 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι έχει τις καλύτερες κριτικές από όλα τα site που έχουν κάνει δοκιμές σε συσκευές που δεν ήταν πρώτης παραγωγής για δοκιμές.

Θα το πάρω και θα δώ τι συμβαίνει στις δικές μου συνθήκες και ή θα πώ χαλάλι ή θα πώ "μάπα το καρπούζι" και όταν βγεί κάποιο καλύτερο θα δω τι θα κάνω.

Αλλά αν πώ μάπα το καρπούζι θα ήθελα να μου πεί κάποιος το ΙΔΑΝΙΚΟ κινητό για να το πάρω ;)

 

Γενικως παντως διαβαζω παρα πολυ καλες κριτικες σε πολλα site! Τωρα τα αρνητικα θα φανουν σε λιγο καιρο! πρπει να δουλευτει το κινητο αρκετα ετσι ωστε να εχουμε συμπερασματα... Τωρα το ιδανικο μπορει να το κρινει μονο ο καθενας μας κ αναλογα με τις αναγκες του!

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Γενικως παντως διαβαζω παρα πολυ κριτικες σε πολλα site!

 

Έχω διαβάσει και εγώ πολλές και κατέληξα σε αυτό.

 

Τωρα τα αρνητικα θα φανουν σε λιγο καιρο! πρπει να δουλευτει το κινητο αρκετα ετσι ωστε να εχουμε συμπερασματα...

 

 

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα ότι ο καιρός θα δείξει και τώρα όλα είναι βιαστικά συμπεράσματα.

 

 

Τωρα το ιδανικο μπορει να το κρινει μονο ο καθενας μας κ αναλογα με τις αναγκες του!

 

Αυτό ήθελα να δείξω και εγώ...για τον καθένα το "ιδανικό" είναι από πολύ έως λίγο διαφορετικό και ο καθένας μπορεί να πεί και μιά διαφορετική συσκευή :)

 

Άρα λοιπόν κοιτάς τις ανάγκες σου την χρήση που θα κάνεις αν όλα τα καλούδια θα τα χρησιμοποιείς και αποφασίσζεις γιατί κάνει και 600 ευρώ.

Βέβαια μπορεί να θές να είσαι "πρώτη μούρη" οπότε το παίρνεις γι αυτό αλλά τότε δεν σε νοιάζει τι κάνει γιατί μπορεί και να μην ξέρεις να το κάνεις όπως ένα σωρό άλλοι το i4 ;)

 

Y.Γ. Το δεύτερο ενικό πρόσωπο είναι γενικό και δεν απευθύνομαι σε εσένα

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω στο the Mall χθες και πραγματικα το ερωτευτικα.!

Ειμαι κολλημενος στα μηλοφωνα τα τελευταια 3 χρονια, αλλα νομιζω πως θα γινει αιτια να απαρνηθω το iPhone 4 και να γνωρισω επιτελους το Android.

Νομιζω οτι αυτη η συσκευη ειναι απο τους βασικοτερους και πιο ωριμους εκπροσωπους του Android.

Αυτο που εγω θελω να ρωτησω τους κατοχους ειναι:

1) Ποια προγραμματα πλοηγησης και κυριως σε ποιες βερσιον, τρεχουν σωστα στην 2.3.3 (αυτη φοραει;) του Android (να αρχισω να μαζευω καταλαβατε :D )

2) Τι εγινε τελικα με το τελευταιο update και τις επανεκκινησεις που ανεφεραν καποιοι;

Ευχαριστω.! Θα τα λεμε συχνα απο εδω νομιζω σε λιγο καιρο.! Ο ερωτας ηταν κεραυνοβολος :love:

Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει το Sygic Aura, N Drive, Navigon και πρόσφατα το Don't panic με χάρτες της NGI.

 

2) Δεν υπάρχει κάποιο θέμα με reboot. Το έχω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας και είναι βράχος σταθερότητας.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπως και στο galaxy s 1 που ειχα δεν μπορω να γραψω αρχεια μεγαλυτερα απο 4gb λογω fat32. Και ενω το κινητο μπορει να παιξει απευθειας 720p και 1080p χωρις μετατροπη ολες οι ταινειες που εχω ειναι πανω απο 4gb οποτε δεν μπορω να τις αντιγραψω απλα και να τις παιζει, αναγκαζομαι και τις κατεβαζω αναλυση και αυτο παιρνει χρονο φυσικα. Εχει βρεθει καμια λυση πανω σε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει το Sygic Aura, N Drive, Navigon και πρόσφατα το Don't panic με χάρτες της NGI.

 

Αν μου πεις και πιες βερσιον αυτων των navigators τρεχουν σωστα στο S2.......κακο να μη σε βρει σε τουτη τη ζωη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω και εγώ για το wifi.. Δεν ειναι πρόβλημα. Απλά έχει μικρή εμβέλεια.

 

Επιπλέον... ερώτηση...

Η αναβάθμιση που λέτε είναι για τις ευρωπαικές συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση που λέτε είναι για τις ευρωπαικές συσκευές?

 

Αντίστοιχες αναβαθμίσεις θα βγαίνουν ταυτόχρονα και στο ελληνικό κινητό ή θα πρέπει πρώτα να περνάνε από την samsung hellas (δηλαδή μάλλον δεν θα βγαίνουν ποτε...) ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και στο δικο σας galaxy s2 οταν χαμηλωνετε τερμα τον φωτισμο της οθονης αλλαζει η θερμοκρασια του λευκου χρωματος? (παιρνει καπως ροζ αποχρωση η οθονη)
Link to comment
Share on other sites

Οπως και στο galaxy s 1 που ειχα δεν μπορω να γραψω αρχεια μεγαλυτερα απο 4gb λογω fat32. Και ενω το κινητο μπορει να παιξει απευθειας 720p και 1080p χωρις μετατροπη ολες οι ταινειες που εχω ειναι πανω απο 4gb οποτε δεν μπορω να τις αντιγραψω απλα και να τις παιζει, αναγκαζομαι και τις κατεβαζω αναλυση και αυτο παιρνει χρονο φυσικα. Εχει βρεθει καμια λυση πανω σε αυτο?

 

Δεν μπορείς να τις σπάσεις στην μέση?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες το Don't panic αν παιζει σωστα στο S2?

 

Παιζει αψογα.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μολις επεσε και στα δικα μου χερια ενα Galaxy S2 και οντως το κινητο τα ΣΠΑΕΙ.

Ελαφρυ,ομορφο, γεματο τεχνολογια και .....ΑΚΡΙΒΟ!

Με λιγα λογια απο θεμα hardware δεν του λειπει τιποτα .

 

Aυτο που χρειαζεται τωρα ειναι οτι χρειαζεται γενικα το λειτουργικο της Google που δεν ειναι τιποτα αλλο απο APPS , APPS kai ...πολλες και ποιοτικες APPS .

 

 

αααα.....και μια καλη θηκη γιατι το πισω μερος πρεπει να ειναι πολυυυ ευαισθητο .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Οπως και στο galaxy s 1 που ειχα δεν μπορω να γραψω αρχεια μεγαλυτερα απο 4gb λογω fat32. Και ενω το κινητο μπορει να παιξει απευθειας 720p και 1080p χωρις μετατροπη ολες οι ταινειες που εχω ειναι πανω απο 4gb οποτε δεν μπορω να τις αντιγραψω απλα και να τις παιζει, αναγκαζομαι και τις κατεβαζω αναλυση και αυτο παιρνει χρονο φυσικα. Εχει βρεθει καμια λυση πανω σε αυτο?

 

Απλά τις κόβεις στην μέση ... Κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να κάνει τίποτα για τον περιορισμό των 4Gb, oπότε η λύση είναι μονόδρομος ... Αν και βασικά βολεύει μία χαρά ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...