Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει κάποιος να δοκιμάσει το εξής;

 

Βάλτε ένα σταθμό να παίζει στο Tunei και κλειστε την οθόνη.

Παίζει κανονικά η μετα απο ένα λεπτο χάνει την σύνδεση?

 

Αυτο μου παρουσιάζει το Nexus s μαζι με το πρόβλημα που περιγράφουν αρκετοί φίλοι εδω.

Χάνει ξαφνικά την σύνδεση του wifi και πρέπει να το κλείσω και να το ξανα ανοίξω.

Συμβαίνει 4-5 φορές την μέρα.

Αν δεν το πάρεις χαμπάρι και έχεις data με 3G ενεργοποιημενο θα χάσεις για πλάκα αρκετά ΜΒ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες, το S 2 εχει ενσωματωμενο μετρητη δεδομενων (data) οπως τα iPhone, η market και ξερο ψωμι :p

 

Απ'οτι μπορεσα να διαπιστωσω μεχρι στιγμης ....market και ξερο ψωμι :lol:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Απλά τις κόβεις στην μέση ... Κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να κάνει τίποτα για τον περιορισμό των 4Gb, oπότε η λύση είναι μονόδρομος ... Αν και βασικά βολεύει μία χαρά ....

 

ναι αλλα για το κοψιμο στη μεση χρειαζεται κι αυτο μια διαδικασία μεσω προγραμματος στο pc. δεν ειναι δηλαδη copy and play ;)

επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει καποιο προγραμα που να παιζει την ταινια συνεχόμενα χωρις διακοπή στη μέση λόγω των δυο αρχειων. Πλεον δηλαδη με το GS2 που μπορουμε να το συνδέουμε και σε HDTV η projector μέσω HDMI να βλέπουμε καμια ταινεια αναγκαζομαστε να εχουμε μια διακοπη στη μεση, και να ανοιγουμε το δευτερο κομματι για να συνεχιστεί η ταινεια! μειονέκτημα για μενα !

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα για το κοψιμο στη μεση χρειαζεται κι αυτο μια διαδικασία μεσω προγραμματος στο pc. δεν ειναι δηλαδη copy and play ;)

επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει καποιο προγραμα που να παιζει την ταινια συνεχόμενα χωρις διακοπή στη μέση λόγω των δυο αρχειων. Πλεον δηλαδη με το GS2 που μπορουμε να το συνδέουμε και σε HDTV η projector μέσω HDMI να βλέπουμε καμια ταινεια αναγκαζομαστε να εχουμε μια διακοπη στη μεση, και να ανοιγουμε το δευτερο κομματι για να συνεχιστεί η ταινεια! μειονέκτημα για μενα !

 

Popcorn , αναψυκτικό η τσιγάρο η απλά διάλυμα :)Μειονέκτημα άμεσος..

Link to comment
Share on other sites

Αν μου πεις και πιες βερσιον αυτων των navigators τρεχουν σωστα στο S2.......κακο να μη σε βρει σε τουτη τη ζωη :lol:

 

Με τόσες ευχές ευχαρίστως να σου πω: :lol:

 

1. NDrive 11 (https://market.android.com/details?id=com.ndrive.androidgreece&feature=search_result)

2. Sygic 3 (https://market.android.com/details?id=com.sygic.aura&feature=search_result)

3. Navigon 3.6 (https://market.android.com/details?id=com.navigon.navigator_checkout_eu40&feature=search_result)

4. Don't Panic (no market link)

5. Υπάρχουν επίσης και κάποιες και κάποιες εκδόσεις του Destinator (https://market.android.com/details?id=com.intrinsyc.sparrowgui.WE&feature=search_result), του iGo κτλ.

Link to comment
Share on other sites

... Πλεον δηλαδη με το GS2 που μπορουμε να το συνδέουμε και σε HDTV η projector μέσω HDMI να βλέπουμε καμια ταινεια αναγκαζομαστε να εχουμε μια διακοπη στη μεση, και να ανοιγουμε το δευτερο κομματι για να συνεχιστεί η ταινεια! μειονέκτημα για μενα !

 

To διαβάζω και σκέφτομαι "Το κινητό μου φτιάχνει ελληνικό αλλά δεν μου φέρνει τα βουτήματα ... Μειονέκτημα ..." ... :p :lol: :O

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει κάπου ότι το navigon δεν παίζει σε android 2.3.3 ισχύει κάτι τέτοιο?Το έχει δοκιμάσει κάποιος?Το ίγο το δοκίμασε κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Για την ταινια που ανεφερε ο φιλος παραπανω,δεν μπορει να μπει μεγαλυτερωη των 4GB σε καρτα μνημης κ να παιξει απο κει απευθειας?Η γενικα ειναι περιορισμος?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα για το κοψιμο στη μεση χρειαζεται κι αυτο μια διαδικασία μεσω προγραμματος στο pc. δεν ειναι δηλαδη copy and play ;)

επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει καποιο προγραμα που να παιζει την ταινια συνεχόμενα χωρις διακοπή στη μέση λόγω των δυο αρχειων. Πλεον δηλαδη με το GS2 που μπορουμε να το συνδέουμε και σε HDTV η projector μέσω HDMI να βλέπουμε καμια ταινεια αναγκαζομαστε να εχουμε μια διακοπη στη μεση, και να ανοιγουμε το δευτερο κομματι για να συνεχιστεί η ταινεια! μειονέκτημα για μενα !

 

Υπάρχει γενικώς κινητό στη γη που να το κάνει αυτό;

Εφόσον είναι περιορισμός τοy fat 32.

Eννοώ να β'αλεις αρχείο πάνω από 4 γιγα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για την ταινια που ανεφερε ο φιλος παραπανω,δεν μπορει να μπει μεγαλυτερωη των 4GB σε καρτα μνημης κ να παιξει απο κει απευθειας?Η γενικα ειναι περιορισμος?

 

Το σύστημα αρχείων FAT32, το οποίο χρησιμοποιεί το κάθε κινητό για την κάρτα μνήμης δεν υποστηρίζει αρχεία μεγαλύτερα των 4Gb ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γενικώς κινητό στη γη που να το κάνει αυτό;

Εφόσον είναι περιορισμός τοy fat 32.

Eννοώ να β'αλεις αρχείο πάνω από 4 γιγα.

 

Καλημερα κ απο μενα. λοιπον προσφατα διαβασα στο xda οτι τα παιδια προσπαθουν να φτιαξουν kernel να δεχεται ntfs flashakia..οταν με το καλο γινει αυτο, θα μπορειται να βλεπεται 10 giga αρχειο απο το flashaki me usb OtG :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα. λοιπον προσφατα διαβασα στο xda οτι τα παιδια προσπαθουν να φτιαξουν kernel να δεχεται ntfs flashakia..οταν με το καλο γινει αυτο, θα μπορειται να βλεπεται 10 giga αρχειο απο το flashaki me usb OtG :lol::lol:

 

Το εχουν καταφερει ηδη για το Acer Iconia A500 tablet που χρησιμοποιει Honeycomb , γιατι οχι και εδω ?:D

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Το εχουν καταφερει ηδη για το Acer Iconia A500 tablet που χρησιμοποιει Honeycomb , γιατι οχι και εδω ?:D

 

Αυτο δεν το ξερω με σιγουρια, αλλα το πιο πιθανο ειναι επειδη το Acer Iconia A500 που αναφερεις εχει περισσοτερο καιρο στην αγορα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα για το κοψιμο στη μεση χρειαζεται κι αυτο μια διαδικασία μεσω προγραμματος στο pc. δεν ειναι δηλαδη copy and play ;)

επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει καποιο προγραμα που να παιζει την ταινια συνεχόμενα χωρις διακοπή στη μέση λόγω των δυο αρχειων. Πλεον δηλαδη με το GS2 που μπορουμε να το συνδέουμε και σε HDTV η projector μέσω HDMI να βλέπουμε καμια ταινεια αναγκαζομαστε να εχουμε μια διακοπη στη μεση, και να ανοιγουμε το δευτερο κομματι για να συνεχιστεί η ταινεια! μειονέκτημα για μενα !

Μα ο default player (του SGS αρα και του 2 θεωρω) ανοιγει αμεσως το επομενο κομματι.

To app2sd δουλεύει κανονικά στο κινητό η θέλει root?

Δεν σου χρειαζεται αυτο trust me. Με 2GB μνημη αποκλειεται να την γεμισεις και να χρειαστει να μεταφερεις εφαρμογες. Αν και το ginger το εχει αυτο το feature.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

To πραγματικό πρόβλημα με το κόψιμο στην μέση δεν είναι ούτε αν το παίζει αυτόματα ο player , ούτε εαν παίρνει χρόνο το split του αρχείου της ταινίας. Το πρόβλημα είναι οι υπότιτλοι ... Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

παντως εχω την ενυπωση με το τελευταιο Update KE7 το κινητο εινια λιγο πιο γρηγορο και smooth γενικα.

 

το καλο ειναι οτι η ανταποκριση από την samsung μεχρι στιγμης σε διορθωσεις bugs και τετοια ειναι γρηγορη και μακαρι να συνεχισει ετσι.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ρε σείς... από το κινητό περιμένετε να δείτε ταινίες?

Καλά είπε ένας φίλος πρίν:

Φτιάχνει καφέ αλλά μας χαλάει που δεν φέρνει κα τα κουλουράκια!

Γράφει πουθενά στα χαρακτηριστικά ότι μπορείτε να κατεβάσετε ταινίες και να τις παίξετε στην TV?

Υπάρχει κάποιο άλλο που να ενσωματώνει dvd?

Aν υπάρχει θέμα με την οθόνη,το wifi, με προβλήματα hardware η software να το συζητάμε αφού λάβουμε υπόψιν τις διαφορετικές συνθήκες και όχι γενικά , αλλά να λέμε τώρα για το αν θα δούμε ταινία HD απο το κινητό νομίζω το παρακάνουμε

Link to comment
Share on other sites

... Το πρόβλημα είναι οι υπότιτλοι ...

 

Kάντους ενσωματωμένους ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

παντως εχω την ενυπωση με το τελευταιο Update KE7 το κινητο εινια λιγο πιο γρηγορο και smooth γενικα.

 

το καλο ειναι οτι η ανταποκριση από την samsung μεχρι στιγμης σε διορθωσεις bugs και τετοια ειναι γρηγορη και μακαρι να συνεχισει ετσι.

 

Νομιζω οτι εχουν σφιξει τα πραγματα, πλεον ο ανταγωνισμος θα ειναι ποιο εντονος με αποτελεσμα ο ποιο συνεπης κατασκευαστης που επενδυει στο σωστο service θα κερδισει και στο αμεσο μελλον.

 

Οντως το κινητο ειναι οτι ποιο smooth εχω πιασει στα χερια μου.(απο touch συκευες παντα :lol::lol:)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

να πω ακομα οτι η καμερα του ειναι αψογη!

 

σε 1080p βιντεο σε νυχτερινο μαγαζι ηταν πραγματικα απιστευτη η βιντεοσκοπηση!

 

φαινονται καθαρα τα διαοφρετικα χρωματα των προβολεων και δεν δημιουργειται στο παραμικρο θαμπαδα ή οτιδηποτε αλλο.

καναμε συγκριση με iphone φιλου (που βεβαια τραβαγε με 720p) και η διαφορα ηταν τεραστια τοσο σε ποιοτητα οσο και στην απεικονιση στις οθονες μας των αποτελεσματων.

 

η amoled σε αυτο το τομεα ειναι απιστευτη, μπορεί να κανει τα χρωματα πιο ζωηρα απο οτι ειναι αλλα το αποτελεσμα ειναι αψογο και στο δικο μου ματι αυτο ειναι τελικα που με ευχαριστει

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

αυτο το smooth οπως λετε οφειλεται κ στο gorilla glass βεβαια που συμβαλει στην αυτη αισθηση...επειδη χρονια κυνηγαω τα τοπ μοντελς κινητα παντα σε ολα τα μοντελα κατι ελειπε...νομιζω ειναι το πρωτο κινητο που δεν μου λειπει κατι κ νομιζω πως..δεν αντεχετε αυτο....χαααα...θελω κατι αρνητικο για να παω στο επομενο κινητο..ισως το 3d????
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

αυτο το smooth οπως λετε οφειλεται κ στο gorilla glass βεβαια που συμβαλει στην αυτη αισθηση...επειδη χρονια κυνηγαω τα τοπ μοντελς κινητα παντα σε ολα τα μοντελα κατι ελειπε...νομιζω ειναι το πρωτο κινητο που δεν μου λειπει κατι κ νομιζω πως..δεν αντεχετε αυτο....χαααα...θελω κατι αρνητικο για να παω στο επομενο κινητο..ισως το 3d????

 

Πές τα ρε φίλε...

και σκέψου ότι μπορεί να είναι μειονέκτημα και το ότι δεν σε διακτινίζει σε μιά άλλη εποχή του παρελθόντος γιατί στο μέλλον σε πάει :lol:

Link to comment
Share on other sites

να πω ακομα οτι η καμερα του ειναι αψογη!

 

σε 1080p βιντεο σε νυχτερινο μαγαζι ηταν πραγματικα απιστευτη η βιντεοσκοπηση!

 

φαινονται καθαρα τα διαοφρετικα χρωματα των προβολεων και δεν δημιουργειται στο παραμικρο θαμπαδα ή οτιδηποτε αλλο.

καναμε συγκριση με iphone φιλου (που βεβαια τραβαγε με 720p) και η διαφορα ηταν τεραστια τοσο σε ποιοτητα οσο και στην απεικονιση στις οθονες μας των αποτελεσματων.

 

η amoled σε αυτο το τομεα ειναι απιστευτη, μπορεί να κανει τα χρωματα πιο ζωηρα απο οτι ειναι αλλα το αποτελεσμα ειναι αψογο και στο δικο μου ματι αυτο ειναι τελικα που με ευχαριστει

 

Ο ήχος πως ήταν ;,γιατί φίλος παραπονέθηκε ότι σε δυνατό θόρυβο η ηχογράφηση είναι χάλια σε σχέση με το iphone.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...