Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν είναι όπως στο Galaxy S, απλά σημαίνει ότι υπάρχει και κάτι άλλο αριστερά. Δοκίμασε να σύρεις το δάχτυλο σου εκεί πάνω προς τα δεξιά να δεις.

 

Ευχαριστώ... αυτό ήτανε τελικά:)Στο s δεν το είχα και μου φάνηκε παράξενο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τη μεταφορά δεδομένων μέσω bluetooth από το laptop στο κινητό.

Το κιν. τ βλέπει κάπως σαν ακουστικά. Δεν ξέρω τι φταίει και τι να κάνω.

Καμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και γω εδω και λιγες μερες κατοχος του φοβερου αυτου τηλεφωνου και σας ευχαριστω ολους γιατι με βοηθησατε, αλλος λιγοτερο αλλος περισσοτερο, να αφησω το Χ10 και τις αμφιβολιες μου στην ακρη και να το δοκιμασω.

 

Ευτυχως απο τα συνηθισμενα προβληματα που εχουν προαναφερθει (κιτρινο στην οθονη, ροζ στην καμερα) δεν εχω παρατηρησει κατι.

 

Η μπαταρια μονο, μου κραταει δε μου κραταει μια μερα αλλα ελπιζω να στρωσει.. Αν εχετε καμμια συμβουλη θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.

Για να μη σας παιδευω αδικα παντως εχω διαβασει ολες τις σελιδες του θεματος καθως επισης και καποιους οδηγους για περισσοτερη αυτονομια και λιγο πολυ τους ακολουθησα. Θα δουμε..

 

Οσο για το βιντεο ειναι σχεδον on topic οποτε ελπιζω να με συγχωρησουν οι αγαπητοι moderators :)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=3peVMG4GM-Q

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας....απεκτησα αυτο το φοβερο τηλεφωνακι πριν λιγες ημερες....ψαχνω ναυτικους χαρτες που να δειχνουν βαθη θαλασσων....βρηκα το inavX το οποιο ομως δεν ειναι διαθεσιμο για τη χωρα μας....εχει κανει υπ οψην του κατι παρομοιο? η αν γνωριζει καποιος αν την εφαρμογη αυτη που δεν ειναι διαθεσιμη για την Ελλαδα να την αγορασει καποιος απο το εξωτερικο και μετα να την περασω στο δικο μου? ευχαριστω εκ των προτερων :)
Link to comment
Share on other sites

Στο Galaxy λοιπόν παρατήρησα ότι όταν μου στέλνουν MMS με συνημμένο φωτογραφίες τις παραλαμβάνω με μειωμένη ανάλυση !!!! δοκίμασα και σε galaxy s 2 φίλου και κάνει το ίδιο!! Ενώ το αρχείο είναι 300ΚΒ μου το εμφανίζει μόνο 7ΚΒ και χάλια ανάλυση !!! έχετε παρόμοιο πρόβλημα με τους γαλαξίες σας;;; μήπως έχει καταφέρει να το αντιμετωπίσει κανένας;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας....απεκτησα αυτο το φοβερο τηλεφωνακι πριν λιγες ημερες....ψαχνω ναυτικους χαρτες που να δειχνουν βαθη θαλασσων....βρηκα το inavX το οποιο ομως δεν ειναι διαθεσιμο για τη χωρα μας....εχει κανει υπ οψην του κατι παρομοιο? η αν γνωριζει καποιος αν την εφαρμογη αυτη που δεν ειναι διαθεσιμη για την Ελλαδα να την αγορασει καποιος απο το εξωτερικο και μετα να την περασω στο δικο μου? ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

Μεγειά. :)

Καλύτερα να απευθυνθείς στο Android Sectionhttp://, νομίζω εκεί θα σε βοηθήσουν. Συγκεκριμένα στο Android - προτάσεις: GPS και Πλοήγηση.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

σημερινος κατοχος και γω του γαλαξια,

ολα δουλευουν ρολοι, απο τα γνωστα προβληματα εχω μονο της καμερας και αυτο θα πρεπει να το ξερεις για να το καταλαβεις. ισως ειμαι απο τους τυχερους..:happy:

 

μια ερωτηση, η συσκευασια μεσα σε σας ειχε καρτα sd,

νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι περιελαμβανε μια 8αρα. μου τη φαγαν τα λαμογια?:mad:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

σημερινος κατοχος και γω του γαλαξια,

ολα δουλευουν ρολοι, απο τα γνωστα προβληματα εχω μονο της καμερας και αυτο θα πρεπει να το ξερεις για να το καταλαβεις. ισως ειμαι απο τους τυχερους..:happy:

 

μια ερωτηση, η συσκευασια μεσα σε σας ειχε καρτα sd,

νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι περιελαμβανε μια 8αρα. μου τη φαγαν τα λαμογια?:mad:

 

Όχι δεν έχει SD, μέσα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 3 προβληματάκια απο τα οποία το ένα αφορά την χαμηλή ένταση όταν μιλάω σε κλήση στο κινητό χρησιμοποιώντας τα μανίσια ακουστικά.Κοίταξα σε προηγούμενα post αλλά δεν είδα κάτι που να μου λύσει το πρόβλημα.Μια εφαρμογή μόνο volume+ αλλά δεν λειτουργεί σε μένα...υπάρχει κάποια εξέλιξη σε αυτό το θέμα;

Το άλλο είναι ότι όταν πάλι έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά η ένταση για ειδοποίηση μηνύματος αλλά και κλήσης είναι πολύ χαμηλή,ενώ αν δεν έχω συνδεδεμένα ακουστικά η ένταση είναι όση έχω εγώ στις ρυθμίσεις!υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό;

Και ένα τελευταίο...στην αναζήτηση είτε στον default music player είτε στο widgetάκι που έχει απο την αρχή στην αναζήτηση τραγουδιών δεν μου βγάζει τίποτα.Ότι και να πατήσω ποτέ δεν μου βρίσκει τίποτα (στο widget έχω επιλέξει να ψάχνει για τραγούδια).Τί μπορεί να φταίει;Π.Χ. αν παω στον music player και πατήσω love δεν μου βγάζει τίποτα ενώ έχω τουλάχιστον 6 κομμάτια με τη λέξη αυτή μέσα...Νομίζω ότι φταίει το root γι'αυτό γιατί θυμάμαι πριν το root δούλευε κανονικά η αναζήτηση...

ευχαριστώ!

EDIT: Το θέμα με τη χαμηλή ένταση των ακουστικών την έλυσα...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1107384

στο post του Extreme184X η Α επιλογή.

Edited by sk7lafkos
Link to comment
Share on other sites

παιδια με πιο προγραμα παιρνουμε φουλ μπακαπ της προκοπης ωστε αν τυχει τιποτα να το γυρισο οπως ακριβως το εχω στεσει τον γαλαξια?? προγραματα ρυθμισεις επαφες ραντεβου μυνηματα με λιγα λογια ολα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια με πιο προγραμα παιρνουμε φουλ μπακαπ της προκοπης ωστε αν τυχει τιποτα να το γυρισο οπως ακριβως το εχω στεσει τον γαλαξια?? προγραματα ρυθμισεις επαφες ραντεβου μυνηματα με λιγα λογια ολα

 

titanium backup. Να θυμίσω ότι για εφαρμογές συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Galaxy λοιπόν παρατήρησα ότι όταν μου στέλνουν MMS με συνημμένο φωτογραφίες τις παραλαμβάνω με μειωμένη ανάλυση !!!! δοκίμασα και σε galaxy s 2 φίλου και κάνει το ίδιο!! Ενώ το αρχείο είναι 300ΚΒ μου το εμφανίζει μόνο 7ΚΒ και χάλια ανάλυση !!! έχετε παρόμοιο πρόβλημα με τους γαλαξίες σας;;; μήπως έχει καταφέρει να το αντιμετωπίσει κανένας;;;

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα από χθες ..όλα τα μμς μου έρχονται και μένα 7 kb..με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω καν την εικόνα (η ανάλυση είναι χαλια ).

Φίλε τι σύνδεση έχεις; μήπως έχεις wind ;

Link to comment
Share on other sites

η wind το κανει γιατι γινεται και σε αλλα τηλεφωνα

 

Αυτό πρέπει να συμβαίνει ας συνεχίσουμε καλύτερα την κουβέντα μας για το θέμα εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3690409#post3690409

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό με τα mms το είχα και εγώ, αλλά τελικά παρατήρησα ότι οι φωτογραφίες που μου ερχόντουσαν χάλια ήταν από iphone από οποιαδήποτε άλλη συσκευή μου έστελναν τα λάμβανα μιά χαρά όπως και λάμβαναν μιά χαρά....:D

Να συμπληρώσω ότι είμαι με wind και εγώ....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό με τα mms το είχα και εγώ, αλλά τελικά παρατήρησα ότι οι φωτογραφίες που μου ερχόντουσαν χάλια ήταν από iphone από οποιαδήποτε άλλη συσκευή μου έστελναν τα λάμβανα μιά χαρά όπως και λάμβαναν μιά χαρά....:D

Να συμπληρώσω ότι είμαι με wind και εγώ....

 

Εμένα μέχρι χθες από vodafone ερχόντουσαν κανονικά...από χθες και μετά μιλάμε για τραγωδία...ανοίγεις την εικόνα και είναι τόσο χαλια η ανάλυση που δεν καταλαβαίνεις τίποτα..από νοκια ν 8 μου στείλανε συγκεκριμένα..τεσπα όπως είπα και πιο πάνω δεν νομίζω να φταίει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα.

Όποιο mail έρχεται και το κάνω forward πάει κενό χωρίς αρχείο αλλά και χωρίς κείμενο.

Αν γράψω κείμενο εγω πάει κανονικά.

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ίσως να μου εξηγήσει ποιά είναι η πραγματική χρήση του 'Συνεχούς συγχρονισμού' και του 'αυτόματου συγχρονισμού'????

Please..... :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ίσως να μου εξηγήσει ποιά είναι η πραγματική χρήση του 'Συνεχούς συγχρονισμού' και του 'αυτόματου συγχρονισμού'????

Please..... :(:(:(:(

 

Που λέει "συνεχούς συγχονισμού" και που γράφει "αυτόματου συγχρονισμού" Τα έχω στα Αγγλικά και με μπερδεύεις. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Που λέει "συνεχούς συγχονισμού" και που γράφει "αυτόματου συγχρονισμού" Τα έχω στα Αγγλικά και με μπερδεύεις. :)

Καλά βρε αφεντικό, γιατί δεν γυρίζεις την γλώσσα στα Ελληνικά για να δεις τις επιλογές αυτές ? :D :D :D :D.

Η δεύτερη είναι ο αυτόματος και η πρώτη είναι τα δεδομένα φόντου :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Που λέει "συνεχούς συγχονισμού" και που γράφει "αυτόματου συγχρονισμού" Τα έχω στα Αγγλικά και με μπερδεύεις. :)

 

Στις 'Ρυθμίσεις' μέσα στο 'Λογαριασμοι και συγχρονισμος' .

Τι ακριβός χρήση έχει το καθ ένα????

 

 

Παρεπιπτόντος το κινητο από χθές μου κάνει κατί κουφό:

Το έβαλα το βράδυ να φορτήσει και το πρωι το έβγαλα με 100% μπαταρία.

Απο τότε μου δίχνει σα να συνεχίζει να φορτίζει (η μπαταρία έχει ένα κεραυνό συνέχεια μέσα) και κάθε φορα που ξεκλειδώνω την οθόνη μου δίχνει στην οθόνη ένα usb και μου γραφει ότι αν θέλω να αποσυνδεθώ απο το Kies να πατήσω το μεσαιο κουμπί.....

Κάθε φορά που μπαινω μέσα στη μπαταρία μου δίχνει οτι είναι 3 δευτερόλεπτα λειτ. με μπαταρία.

Τι φρίκη έφαγε τώρα? Τι κόλλημα?

Edited by aris1976
Link to comment
Share on other sites

Στις 'Ρυθμίσεις' μέσα στο 'Λογαριασμοι και συγχρονισμος' .

Τι ακριβός χρήση έχει το καθ ένα????

 

 

Παρεπιπτόντος το κινητο από χθές μου κάνει κατί κουφό:

Το έβαλα το βράδυ να φορτήσει και το πρωι το έβγαλα με 100% μπαταρία.

Απο τότε μου δίχνει σα να συνεχίζει να φορτίζει (η μπαταρία έχει ένα κεραυνό συνέχεια μέσα) και κάθε φορα που ξεκλειδώνω την οθόνη μου δίχνει στην οθόνη ένα usb και μου γραφει ότι αν θέλω να αποσυνδεθώ απο το Kies να πατήσω το μεσαιο κουμπί.....

Κάθε φορά που μπαινω μέσα στη μπαταρία μου δίχνει οτι είναι 3 δευτερόλεπτα λειτ. με μπαταρία.

Τι φρίκη έφαγε τώρα? Τι κόλλημα?

 

Δεν στρώνει ούτε με επανεκκίνηση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν στρώνει ούτε με επανεκκίνηση?

 

Όχι. Μπαίνει συνέχεια σε λειτουργία φορτiσης και σύνδεσης με το Kies. Και τρώει πολύ μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Βάλε-βγάλε μπαταρία και αν δεν στρώσει πάνε για σέρβις....

 

edit... σωστός ο saliez. Μου διέφυγε τελείως....

Edited by makis21
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται σερβις, η επαναφορά εργοστασιακών θα κάνει τη δουλειά της.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...