Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εβαλα μια καρτα sd 2 gb αλλα δεν μου την αναγνωριζει....

η καρτα δεν ειναι καινουργια...παιζει να μη την αναγνωριζει γιαυτο το λογο?

 

μηπως πρεπει με καποιο τροπο να την κανω φορματ πρωτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήγαινε ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> όλες οι εφαρμογές --> social hub και κάνε εκκαθάριση δεδομένων.

Λογικά θα διορθωθεί.

 

Σε ευχαριστω για τη συμβουλη σου αλλα δυστυχως το social hub συνεχιζει το εργο του ακαθεκτο.εκανα εκκαθαριση δεδομενων,πατησα επιβολη διακοπης, αλλα χωρις αποτελεσμα.κατι αντιστοιχο μου συνεβαινε πριν καμια βδομαδα με τους χαρτες. Το θεμα λυθηκε μονο του δια μαγειας οσον αφορα τους χαρτες...

Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει με καποιο τροπο να την κανω φορματ πρωτα?

 

Λογικα θα πρεπει να την κανεις format , αλλα εχει αναφερθει οτι πρεπει να περασεις και κατι φακελους που φτιαχνει το android

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα πρεπει να την κανεις format , αλλα εχει αναφερθει οτι πρεπει να περασεις και κατι φακελους που φτιαχνει το android

 

εχεις παραπανω πληροφοριες για το θεμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις --> ασύρματα δίκτυα --> δίκτο κινητής( mobile internet ) και δες στα apn αν της vodafone είναι πρασινισμένη η μπίλια. Αν δεν είναι πρασίνισε την. Επίσης, δεν χρειάζεται εφαρμογή για να κλείνεις το ιντερνετ. Πατάς παρατεταμένα το power και σου βγάζει επιλογές, μία από αυτές είναι για το data.

 

Ποια vodaphone? για Q μιλαω. και στα APN εχει μονο κατι ρυθμισεις Q .. oute πρασινη μπιλια εχει ουτε κοκκινη..

και κατι αλλο πανω απο το σημα του κινητου εχει ενα αγγλικο R ... τι να ειναι?

παντως ειχα κατεβασει εκεινο το αππ το APN ON -OFF εκεινο τα διαλυσε ολα... το εκανα unistall τορα το ξαναεχω βαλει αλλα δεν λειτουργαει...

Link to comment
Share on other sites

Η αφυπνηση δειχνει οτι ειναι σχεδον συνεχως ενεργη παρα το οτι το πρωι την απενεργποιησα.τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Η αφυπνηση δειχνει οτι ειναι σχεδον συνεχως ενεργη παρα το οτι το πρωι την απενεργποιησα.τι μπορει να φταιει;

πρεπει να μπεις στην εφαρμογη,να πατησεις πανω στο ρολοι για να την απενεργοποιησεις...διαφορετικα μενει συνεχεια ανοιχτο για τις μερες που εχεις επιλεξει..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εχεις παραπανω πληροφοριες για το θεμα?

 

Δεν θυμαμαι ποιους φακελους , εχει αναφερθει καμια 10-15 σελιδες πιο πισω νομιζω , κανε ενα search πχ για καρτα μνημης στο τοπικ

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω αυτο.την ενεργοποιω για μια και μοναδικη φορα χωρις επαναληψη (καθε βδομαδα πχ.).δηλαδη απ το πρωι το ρολογακι ειναι γκρι, οχι πρασινο.παρολ αυτα οπως βλεπεις στην καταναλωση μπαταριας ειναι σχεδον συνεχομενη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποιους φακελους , εχει αναφερθει καμια 10-15 σελιδες πιο πισω νομιζω , κανε ενα search πχ για καρτα μνημης στο τοπικ

 

εκανα search αλλα δεν βρηκα κατι....εψαξα και στο google κ επισης δεν βρηκα κατι.....

FAT32 ειναι...παιζει καποιο ρολο?

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η αφυπνηση δειχνει οτι ειναι σχεδον συνεχως ενεργη παρα το οτι το πρωι την απενεργποιησα.τι μπορει να φταιει;

 

πρεπει να μπεις στην εφαρμογη,να πατησεις πανω στο ρολοι για να την απενεργοποιησεις...διαφορετικα μενει συνεχεια ανοιχτο για τις μερες που εχεις επιλεξει..

 

Aφύπνιση έχω την εντύπωση ότι δεν αφορά το ξυπνητήρι αλλά την οθόνη,δείχνει ότι το κινητό ήταν ανοικτό με ανοικτη οθόνη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς από κάτω απ την αφυπνηση λεει για οθονη ενεργη.οποτε δεν μπορει να ειναι το ιδιο πραγμα δυο φορες.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει πρωτα να κανεις unmount SD card και μετα θα δεις ενεργοποιημενη την επιλογη Format SD card

 

εκανα search αλλα δεν βρηκα κατι....εψαξα και στο google κ επισης δεν βρηκα κατι.....

FAT32 ειναι...παιζει καποιο ρολο?

 

Αυτο σε βοηθαει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ποσο βλακας φανηκα... Εγραψα καπου τον κωδικο για το reset factory settings και νομιζωντας οτι θα εχω προειδοποιειθω αρχισε και το εκανε φορματ... εχω χασει τα παντα..

Εκτος αυτου το προβλημα με το 3G δεν εχει φτιαχτει.. δεν εμφανιζει το 3g και εχω αλλαξει εκατο φορες τα settings...

 

Εχω μια απορια..Εχω ξαναρωτησει κατι παρομοιο πιο πανω,συγνωμη αλλα ξαναγραφω πιο λεπτομερες. δεν ξερω τι εκανα λαθος αλλα ειμαι κατοικος Κυπρου και εχω ερθει αθηνα για εξεταστικη. Θυμαμαι οταν πρωτοαγορασα το κινητο ειχε σημα 3g μετα κατεβασα ενα app που με ενα πατημα του απενεργοπειουσε γενικα το 3G.. το AP ON-OFF. Meta ηρθα αθηνα και εστειλα το sms για Q που δικαιουσε 120mb internet και απενεργοποιησα το app ekeino.. τιποτα ομως.. δεν εμφανιζεται με τπτ σημα 3g kai genika den mporo να χρησιμοπειησω mobile internet. εχω κανει unistall εκεινο το προγραμμα αλλα παλι τιποτα. Τωρα εκανα factory reset (καταλαθος) αλλα και παλι τιποτα.. το μονο που εμφανιζεται ειναι ενα R πανω απο το σημα το οποιο ειχε και πριν. (οχι στην κυπρο ομως) γενικα αλλαξα ολα τα settings αλλα και παλι τιποτα... μπορειτε να βοηθησετε? ευχαριστω.το κινητο φενεται να εχει προβλημα εχω αλλαξει ολα τα settings για ιντερνετ αλλα επιμενει... καποιος που ξερει καλα το κινητο ας βοηθησει. ευχαριστω.

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

Θα σας ήμουν ευγνώμων έαν μπορούσατε να μου υποδείξετε τι πρέπει να κάνω προκειμένου να έχω σύνδεση internet απο το PC (όχι 3G ή Wifi)αλλά μέσω σύνδεσης με καλώδιο USB. Στο Desire HD αυτό γίνεται χωρίς πρόβλημα αυτόματα με την σύνδεση του καλωδίου USB στο PC, ενώ στο SGS2 δεν φαίνεται να γίνεται κάτι τέτοιο...Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

Θα σας ήμουν ευγνώμων έαν μπορούσατε να μου υποδείξετε τι πρέπει να κάνω προκειμένου να έχω σύνδεση internet απο το PC (όχι 3G ή Wifi)αλλά μέσω σύνδεσης με καλώδιο USB. Στο Desire HD αυτό γίνεται χωρίς πρόβλημα αυτόματα με την σύνδεση του καλωδίου USB στο PC, ενώ στο SGS2 δεν φαίνεται να γίνεται κάτι τέτοιο...Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Ειναι απλο....

 

Πας: Ρυθμισεις-> Ασυρματη επικοινωνια και δικτυα-> tetheringκαι φορητο σημειο προσβ.-> τσεκαρεις το κουτακι που λεει Tethering μεσω USB και εισαι ετοιμος....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά μήπως με αυτή τη διαδικασία χρησιμοποιώ για το internet στο PC το τηλέφωνο μέσω 3G , ενώ εγω θέλω να έχω πρόσβαση στο ιντερνετ μέσω της ADSL σύνδεσης του PC προς το τηλέφωνο ;

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν μπορούμε να κάνουμε reverse tethering μέσω USB καλωδικής σύνδεσης του PC με το SGS2, ώστε να είναι δυνατόν να έχουμε internet στο τηλέφωνο μέσω PC και της σύνδεσης ADSL, έτσι ώστε να μην υπάρχει data 3g χρέωση όταν πχ γινεται ενημέρωση εφαρμογών με αυτό τον τρόπο. Ευχαριστώ

Edited by saliez
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα :), περίμενα λίγο γιατί από γνωστό μου έμαθα ότι η Cosmote είχε σήμερα νέα παραλαβή. Έτσι ίσως το πρόβλημα με την οθόνη και την κάμερα να έχει εξαφανιστεί ή περιοριστεί. Θα ενημερώσω για τα σχετικά.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κάρτα μνήμης, μία microsd class 4 είναι αρκετή ως ταχύτητα (κυρίως με ενδιαφέρει η αναπαραγωγή mkv 720p και η εγγραφή βίντεο 720p) ή να κοιτάξω για class 6 (ή ακόμα και class 10, αν και νομίζω ότι είναι υπερβολή)?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως είναι εύκολο για κάποιον που έχει το κινητό να αναφέρει σχετικά με τον φορτιστή μπαταρίας τί ακριβώς ρεύμα βγάζει? Δηλαδή 5V 1000mA ή 5V 800mA ή κάτι άλλο? Ρωτάω για να δω αν κάποιοι φορτιστές που ήδη έχω ταιριάζουν. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως είναι εύκολο για κάποιον που έχει το κινητό να αναφέρει σχετικά με τον φορτιστή μπαταρίας τί ακριβώς ρεύμα βγάζει? Δηλαδή 5V 1000mA ή 5V 800mA ή κάτι άλλο? Ρωτάω για να δω αν κάποιοι φορτιστές που ήδη έχω ταιριάζουν. Ευχαριστώ

 

Output: 5.0V=0.7A

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβαινω το tethering παιρνει 3g ιντερνετ απο το κινητο και το δινει στον υπολογιστη.το αντιστροφο, να παιρνει το κινητο ιντερνετ adsl απ τον υπολογιστη γινεται;;ειναι πολυ πιο χρησιμο αυτο πιστευω.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στα γρηγορα.

Στον στοκ browser λειτουργει κανονικα το ζουμ με το πατημα τον δαχτυλων κ κινηση μπρος πισω την συσκευη.Στους χαρτες δεν γινεται αυτο?

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...