Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσoυμε ήχο δικό μας στα μηνυματα μπορουμε?Γιατι μονο τα δικα του βαγζει στις επιλογες..(εννοω αν γινεται κ χωρίς εξτρα πρόγραμμα, μιας και φανταζομαι προγραμμα θα υπαρχει σιγουρα) Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει καποιο προγραμμα η γενικως καποιος τροπος να λειτοθργει καποιο απο τα touch buttons σαν led φωτακι για μηνυματα η αναπαντητες.... (εκτος απο το noled που πιστευω τρωει πολυ μπαταρια... ειχα μια αναπαντητη ολο το βραδυ και το χα αφησει στο 39% και το βρηκα να χτυπαει για χαμηλη μπαταρια :confused: )
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα η γενικως καποιος τροπος να λειτοθργει καποιο απο τα touch buttons σαν led φωτακι για μηνυματα η αναπαντητες.... (εκτος απο το noled που πιστευω τρωει πολυ μπαταρια... ειχα μια αναπαντητη ολο το βραδυ και το χα αφησει στο 39% και το βρηκα να χτυπαει για χαμηλη μπαταρια :confused: )

 

Aκομα οχι. Αλλα φανταζομαι πως οπου να ναι ο Damian θα βγαλει εναν τετοιον kernel. Ή καποιος αλλος :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσoυμε ήχο δικό μας στα μηνυματα μπορουμε?Γιατι μονο τα δικα του βαγζει στις επιλογες..(εννοω αν γινεται κ χωρίς εξτρα πρόγραμμα, μιας και φανταζομαι προγραμμα θα υπαρχει σιγουρα)

 

Εννοεις να χτυπαει με ηχο που θα διαλεξεις οταν σου ερχεται μυνημα ?

 

Αν ναι εχει απαντηθει καμια 10 αρια σελιδες πιο πισω .

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Για δικους μας ηχους κλησης, μηνυματων, ξυπνητηρι κανουμε τα παρακατω:

1. Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2. Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3. Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

TCe
Link to comment
Share on other sites

νομιζω υπαρχει και ο απλος τροπος να πατησουμε παρατεταμενα πανω σε καποιο τραγουδι και μετα παταμε χρηση ως
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα.Έτσι δουλεύει σωστά το πράγμα.Βεβαί περίμενα κάτι καλύτερο χωρίς internet αλλα εάν θέλουμε πολύ καλύτερο πάμε αλλου.

Αλλου; δηλαδή εννοεις GPS device; Το motorola milestone παντως με η χωρις internet μια χαρα κλειδωνε με ακριβεια λιγων μετρων.

Για μενα μαζι με τη θερμοκρασια ειναι απο τα δυνατα (-) του κινητου. Αλλα τι να κανεις σε κερδιζει η οθοναρα κ η καμερα, συν ποιοτητα συνομιλιας ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν παίρνω πρώτη φορά κινητό :p Ρωτάω αν κάποιος το έχει καταφέρει να δουλέψει. Θεωρητικά έχει επιλογή (που όντως δεν λέει RDS αλλά κάτι για ταυτότητα σταθμού ή κάτι παρόμοιο) αλλά σε εμένα δεν εμφανίζει τίποτα (για να προλάβω σχόλια ...το βάζω με τα δικά του ακουστικά). Υπόθεση 5 δευτερολέπτων είναι να το δοκιμάσει κάποιος να μου πει, γιατί από τις απαντήσεις δεν κατάλαβα ότι κάποιος το δοκίμασε αλλά απλά ότι είδε ότι υπάρχει σχετική επιλογή.

 

με το bluetooth συνδεδεμενο θεσ να δεισ το rds η με το δικο του;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το bluetooth συνδεδεμενο θεσ να δεισ το rds η με το δικο του;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

με τα ενσυρματα μαμα ακουστικα απ'οτι καταλαβα.

πρεπει ο σταθμος που ακουει ομως να εχει και rds φυσικα ε. βασικη προυποθεση :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι η μπλε σκια πάνω αριστερά??Το εμφανίζει μονο στο μενού των επαφών:confused:

 

Τπτ ειναι το γραφικο της samsung το εχει και αλλου στο ραδιοφωνο πχ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

 

Ρε παιδιά δεν παίρνω πρώτη φορά κινητό Ρωτάω αν κάποιος το έχει καταφέρει να δουλέψει. Θεωρητικά έχει επιλογή (που όντως δεν λέει RDS αλλά κάτι για ταυτότητα σταθμού ή κάτι παρόμοιο) αλλά σε εμένα δεν εμφανίζει τίποτα (για να προλάβω σχόλια ...το βάζω με τα δικά του ακουστικά).

 

με το bluetooth συνδεδεμενο θεσ να δεισ το rds η με το δικο του;

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Υπάρχουν πάντα κάποιοι αμετανόητοι...

 

με τα ενσυρματα μαμα ακουστικα απ'οτι καταλαβα.

πρεπει ο σταθμος που ακουει ομως να εχει και rds φυσικα ε. βασικη προυποθεση .

Η ερώτηση είχε γίνει διότι σε κάποιους σταθμούς που θυμόμουν ότι είχαν RDS π.χ. Ραδιο9 (98.9), ο οποίος αν δεν κάνω λάθος έχει RDS εμένα δεν μου έδειχνε κάτι. Τυχαία δεν έδειχνε και σε γύρω από αυτόν σταθμούς οπότε πίστεψα ότι δεν λειτουργεί. Υποψιάζομαι πάντως ότι δεν εμφανίζει όλους όσους έχουν RDS, πιθανώς να χρησιμοποιεί κάποιο ιδιαίτερο τρόπο εντοπισμού που να μην πιάνει όλα τα (είδη?) RDS.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι η μπλε σκια πάνω αριστερά??Το εμφανίζει μονο στο μενού των επαφών:confused:

 

Aν είναι όπως στο Galaxy S, απλά σημαίνει ότι υπάρχει και κάτι άλλο αριστερά. Δοκίμασε να σύρεις το δάχτυλο σου εκεί πάνω προς τα δεξιά να δεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάντα κάποιοι αμετανόητοι...

 

 

Η ερώτηση είχε γίνει διότι σε κάποιους σταθμούς που θυμόμουν ότι είχαν RDS π.χ. Ραδιο9 (98.9), ο οποίος αν δεν κάνω λάθος έχει RDS εμένα δεν μου έδειχνε κάτι. Τυχαία δεν έδειχνε και σε γύρω από αυτόν σταθμούς οπότε πίστεψα ότι δεν λειτουργεί. Υποψιάζομαι πάντως ότι δεν εμφανίζει όλους όσους έχουν RDS, πιθανώς να χρησιμοποιεί κάποιο ιδιαίτερο τρόπο εντοπισμού που να μην πιάνει όλα τα (είδη?) RDS.

Το σχολιο μου φιλε εγινε επειδη εχει τυχει πολλες φορες να ψαχνουμε κατι και να μην εχουμε σκεφτει το πιο απλο και αυτονοητο. Δεν το εγραψα με αρνητικο υφος :). το διευκρινιζω γιατι ο γραπτος λογος εχει τετοια περιεργα :).

εχει τυχει και σε μενα να ψαχνω κατι, και να μην ειχα σκεφτει εναν απλο παραγοντα/προυποθεση. γι'αυτο και εγραψα οτι πρεπει και ο σταθμος που δοκιμαζεις να εκπεμπει rds.

απο εκει και περα, θυμαμαι οτι στον γαλαξια 1 καποια στιγμη εβαλα εναν rds σταθμο και δεν μου εδειχνε κατι, αλλα μετα απο καποια λεπτα μου εδειξε. ισως δηλαδη να εχει να κανει και με το πως εκπεμπει καποιος σταθμος.

δοκιμασε σε καποιο σταθμο που ξερεις οτι εχει σιγουρα rds, και αστο να παιξει αρκετη ωρα για να σιγουρευτεις.

φυσικα αυτο μονο με τα ενσυρματα ακουστικα, και προτεινω με τα μαμα ακουστικα για να ειμαστε και σιγουροι για λογους συμβατοτητας (αν και δεν νομιζω οτι παιζει ρολο).

 

Aν είναι όπως στο Galaxy S, απλά σημαίνει ότι υπάρχει και κάτι άλλο αριστερά. Δοκίμασε να σύρεις το δάχτυλο σου εκεί πάνω προς τα δεξιά να δεις.

Ακριβως ετσι ειναι Αλεξ. υποδηλωνει οτι υπαρχει κατι πιο αριστερα, η επισης οτι δεν εχει αλλο απο εκει και περα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι η μπλε σκια πάνω αριστερά??Το εμφανίζει μονο στο μενού των επαφών:confused:

 

 

Η μπλε σκιά υπάρχει εκεί και μας λέει <<αν σύρεις αυτήν τν μπάρα με τα κουμπιά προς τα δεξιά, θα εμφανιστεί άλλο ένα κουμπάκι στα αριστερά>> :p ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα η γενικως καποιος τροπος να λειτοθργει καποιο απο τα touch buttons σαν led φωτακι για μηνυματα η αναπαντητες.... (εκτος απο το noled που πιστευω τρωει πολυ μπαταρια... ειχα μια αναπαντητη ολο το βραδυ και το χα αφησει στο 39% και το βρηκα να χτυπαει για χαμηλη μπαταρια :confused: )

 

Φίλε μου, δεν ξέρω αν δουλεύει σε samsung, δοκίμασε αυτο: https://market.android.com/details?id=com.martinborjesson.o2xtouchlednotifications&feature=search_result

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν ξέρω αν δουλεύει σε samsung, δοκίμασε αυτο: https://market.android.com/details?id=com.martinborjesson.o2xtouchlednotifications&feature=search_result

 

 

δυστυχως οχι κατι τετοιο θα ταν ιδανικο πιστευω να σαι καλα παντως...

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οχι κατι τετοιο θα ταν ιδανικο πιστευω να σαι καλα παντως...

 

Και δεν το πιστεύεις μόνο εσύ :)

 

Εύχομαι κάποια στιγμή αυτοί της Samsung να αντιληφθούν τα αυτονόητα. :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδω προς το τελος λεει οοτι εχει nfc.ειναι αληθεια η λενε μπαρουφες?

 

Δεν έχει nfc. Φήμες λένε ωστόσο ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα και nfc enabled έκδοση με κωδικό i9110.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση,

έχετε μήπως παρατηρήσει στο πίσω μέρος του τηλεφώνου, κάτω στο "γυαλιστερό" σημείο που είναι το ηχείο, να έχει "θαμπώσει";;

Το προσεχω πάρα πολύ και είναι ως επί το πληστον σε θήκη ζώνης ή στη θήκη της Samsung. :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει nfc. Φήμες λένε ωστόσο ότι θα κυκλοφορήσει σύντομα και nfc enabled έκδοση με κωδικό i9110.

αυτο το μοντελο θα εχει καμια αλλη διαφοροποιηση απο το υπαρχον εκτος απο το nfc?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο το μοντελο θα εχει καμια αλλη διαφοροποιηση απο το υπαρχον εκτος απο το nfc?

 

Μάλλον όχι αλλά από τη στιγμή που μιλάμε για ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες δεν μπορούμε να επεκταθούμε περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα σε καποια site του εξωτερικου οτι η samsung το εχει επιβεβαιωσει,οτι θα ειναι με tegra2 και θα κυκλοφορησει αμερικη,μπορει και αγγλια
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μολις ειδα σε καποια site του εξωτερικου οτι η samsung το εχει επιβεβαιωσει,οτι θα ειναι με tegra2 και θα κυκλοφορησει αμερικη,μπορει και αγγλια

 

Μιλάς για το i9103 το οποίο θα φοράει tegra 2 και SC-LCD οθόνη. Εντούτοις και αυτό ακόμα δεν έχει επιβεβαιωθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...