Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και η μόνη λύση δυστυχώς και κατά ένα περίεργο και ηλίθιο λόγο είναι ότι μπορείς να στείλεις ΜΜΣ ΜΟΝΟ με το 3G ενεργοποιημένο, κατά τα λεγόμενα και της SAMSUNG!

 

Λοιπον, το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με τα MMS με Cosmote και στο galaxy S και τωρα στο Galaxy S II, οπου παρολο που εβαζα τις ρυθμισεις με apn backup and restore δεν μπορουσα να στειλω MMS με τιποτα! Για δοκιμασε να στειλεις στο 1333 το γραπτό μήνυμα MMS και αποθηκευεσε τις ρυθμισεις που θα σου στειλουν. Εμενα τουλαχιστον ετσι δουλεψαν και στις 2 συσκευες! Δεν θυμαμαι ομως αν πρεπει να εχω οπωσδηποτε 3g για να στειλω, θα το δω αργοτερα και θα σου πω.. ;)

 

edit: Δεν χρειαζεται 3g.. Μολις δοκιμασα απο τη δουλεια που με το ζορι εχω απλο σημα και το εστειλε κανονικα! Να σημειωσω οτι χρησιμοποιω το apn OnOff οπου εχω τικαρει την επιλογη keep mms enabled, και μπορω να στειλω και να λαβω mms με κλειστο το data..

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από το program monitor βλέπω ότι όταν ανοίγω την εφαρμογή των μηνυμάτων την κρατάει πάντα ανοιχτή και δεν την τερματίζει το σύστημα,παρά αν την κλείσω χειροκίνητα.Η εφαρμογή είναι ανοιχτή όλη μέρα ενώ δε βρίσκομαι στα μηνυματα..Γιατί συμβαίνει αυτό..?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από το program monitor βλέπω ότι όταν ανοίγω την εφαρμογή των μηνυμάτων την κρατάει πάντα ανοιχτή και δεν την τερματίζει το σύστημα,παρά αν την κλείσω χειροκίνητα.Η εφαρμογή είναι ανοιχτή όλη μέρα ενώ δε βρίσκομαι στα μηνυματα..Γιατί συμβαίνει αυτό..?

 

Γιατί απλά έτσι λειτουργεί το android, μη σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις πρόβλημα με την εφαρμογή αυτή, κατέβασε κάποια αντίστοιχη από το Market (search quick note). Ας μην κάνουμε τα εύκολα δύσκολα. :)

 

Δεν με κατάλαβες μάλλον φίλε μου. :)

 

Ο στόχος μου δεν είναι να κάνω την εφαρμογή να δουλεύει σωστά. Την εφαρμογή την έβαλα για δοκιμή κι απλά μου χάλασε την ηρεμία. Θέλω μόνο να καταφέρω όταν ανοίγει το τηλέφωνο να ανοίγει σωστά. Δηλάδη να εμφανίζει όλες τις συντομεύσεις στην επιφάνεια εργασίας. Και αυτό που ρωτάω είναι να μου πει κάποιος πως μπορώ να απεγκαταστήσω πλήρως την εφαρμογή με την ελπίδα ότι αυτό θα μου λύσει οριστικά το πρόβλημα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με τα MMS με Cosmote και στο galaxy S και τωρα στο Galaxy S II, οπου παρολο που εβαζα τις ρυθμισεις με apn backup and restore δεν μπορουσα να στειλω MMS με τιποτα! Για δοκιμασε να στειλεις στο 1333 το γραπτό μήνυμα MMS και αποθηκευεσε τις ρυθμισεις που θα σου στειλουν. Εμενα τουλαχιστον ετσι δουλεψαν και στις 2 συσκευες! Δεν θυμαμαι ομως αν πρεπει να εχω οπωσδηποτε 3g για να στειλω, θα το δω αργοτερα και θα σου πω.. ;)

 

edit: Δεν χρειαζεται 3g.. Μολις δοκιμασα απο τη δουλεια που με το ζορι εχω απλο σημα και το εστειλε κανονικα! Να σημειωσω οτι χρησιμοποιω το apn OnOff οπου εχω τικαρει την επιλογη keep mms enabled, και μπορω να στειλω και να λαβω mms με κλειστο το data..

Τα έχω κάνει όλα τα παραπάνω και τίποτε εκτός του apn OnOff. Μόνο με 3G.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασες;

 

Γιάννη κατέβασα το apn OnOff, αλλά θα εγκατασταθεί το κινητό το μεσημέρι που θα πάω σπίτι. Το παραπάνω που λες είναι καλύτερο;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη κατέβασα το apn OnOff, αλλά θα εγκατασταθεί το κινητό το μεσημέρι που θα πάω σπίτι. Το παραπάνω που λες είναι καλύτερο;

 

Για καλύτερο δεν ξέρω... ξέρω όμως ότι δουλεύει και κάνει αυτό που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για καλύτερο δεν ξέρω... ξέρω όμως ότι δουλεύει και κάνει αυτό που θέλεις.

 

Οκ, θα δοκιμάσω το 1ο και θα σας πω εντυπώσεις.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Πριν 5 μέρες πούλησα το iPhone 4 λόγω βαρεμαρας και ειπα να περιμένω το nexus prime. Διαβαζω όμως πολύ καλά λόγια για το galaxy s2 και σκέφτομαι να το πάρω άμεσα. Έχω όμως δυο ερωτήσεις...

 

Το wifi έχει όντως πρόβλημα? άλλοι λένε ότι δεν πιάνει δίπλα απο το ρουτερ και άλλοι ότι ειναιτο καλύτερο! Έχει σημασία γιατί στην δουλειά το ρουτερ είναι στον πάνω όροφο, αλλα με το iPhone πιάνω 2 μπάρες άνετα?

 

Η μπαταρία βγάζει μέρα? όταν λέω μέρα, έννοω απο 6.30 το πρωί μέχρι 11 το βράδυ (ατιμη δουλειά!)

Χρήση 2 mAil με push ανα μια ώρα, και 20 λεπτά τηλέφωνο, ελάχιστα μηνύματα και συχνό τσεκαρισμα σε Ίντερνετ.

 

Δώστε μια απάντηση σύντομα γιατί είμαι 5η μέρα με το νοκια n70 και κοντευω να το σπασω ;D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Πριν 5 μέρες πούλησα το iPhone 4 λόγω βαρεμαρας και ειπα να περιμένω το nexus prime. Διαβαζω όμως πολύ καλά λόγια για το galaxy s2 και σκέφτομαι να το πάρω άμεσα. Έχω όμως δυο ερωτήσεις...

 

Το wifi έχει όντως πρόβλημα? άλλοι λένε ότι δεν πιάνει δίπλα απο το ρουτερ και άλλοι ότι ειναιτο καλύτερο! Έχει σημασία γιατί στην δουλειά το ρουτερ είναι στον πάνω όροφο, αλλα με το iPhone πιάνω 2 μπάρες άνετα?

 

Η μπαταρία βγάζει μέρα? όταν λέω μέρα, έννοω απο 6.30 το πρωί μέχρι 11 το βράδυ (ατιμη δουλειά!)

Χρήση 2 mAil με push ανα μια ώρα, και 20 λεπτά τηλέφωνο, ελάχιστα μηνύματα και συχνό τσεκαρισμα σε Ίντερνετ.

 

Δώστε μια απάντηση σύντομα γιατί είμαι 5η μέρα με το νοκια n70 και κοντευω να το σπασω ;D

Από προσωπική χρήση.

Το wifi δεν έχει πρόβλημα ούτε στην δουλειά (άλλος χώρος) ούτε στο σπίτι (άλλος όροφος). Πρόβλημα υπάρχει με το dLink της δουλειάς που μερικές φορές θέλει reset για να το ξαναδεί.

Η μπαταρία νομίζω είναι η μεγαλύτερη που υπάρχει (1650) και εμένα μου βγάζει με παρόμοια χρήση 1,5 με 2 μέρες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δοκιμασε να πας ρυθμισεις-->πληροφοριες σχετικα με το τηλ--->ενημερωση λογισμικου-->ελεγχος για ενημερωση με ανοιχτο wifi και θα ζητησει λογαριασμο samsung,αν δεν εχεισ φτιαξε ενα δοκιμασε ετσι..ελπιζω να βοηθησα

 

Δεν βρεθηκε καποια ενημερωση αυτο μου γραφει....

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανω αναβαθμηση κατι μεσω odin ακουσα απο που κατεβαζω και τι κανω....Το kies μου δημιουργει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες μάλλον φίλε μου. :)

 

Ο στόχος μου δεν είναι να κάνω την εφαρμογή να δουλεύει σωστά. Την εφαρμογή την έβαλα για δοκιμή κι απλά μου χάλασε την ηρεμία. Θέλω μόνο να καταφέρω όταν ανοίγει το τηλέφωνο να ανοίγει σωστά. Δηλάδη να εμφανίζει όλες τις συντομεύσεις στην επιφάνεια εργασίας. Και αυτό που ρωτάω είναι να μου πει κάποιος πως μπορώ να απεγκαταστήσω πλήρως την εφαρμογή με την ελπίδα ότι αυτό θα μου λύσει οριστικά το πρόβλημα.

 

Δηλαδή αν έχεις την εφαρμογή εγκατεστημένη σου δημιουργεί προβλήματα; Αφού έγραψες πως αφού έβγαλες το widget έστρωσε. Τέσπα για να σου απαντήσω σε αυτό που θέλεις, αν θες να την απεγκαταστήσεις χρειάζεται root. Αυτό ισχύει για όλες τις εφαρμογές του συστήματος, κάμερα, μηνύματα, επαφές κτλπ. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

edit: Δεν χρειαζεται 3g.. Μολις δοκιμασα απο τη δουλεια που με το ζορι εχω απλο σημα και το εστειλε κανονικα! Να σημειωσω οτι χρησιμοποιω το apn OnOff οπου εχω τικαρει την επιλογη keep mms enabled, και μπορω να στειλω και να λαβω mms με κλειστο το data..

το mms το εστειλες εσυ.ο αλλος το ελαβε κανονικα ή ελαβε sms με μια διευθυνση για να παει να δει το συνημμενο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα μικρό θεματάκι, ενώ ξύλωσα το juice defender το κινητό μετά από λίγη ώρα ενώ είναι σε standby με μαύρη οθόνη δηλαδή μου κλείνει το wifi.

Είναι κουφό και το βλέπω για φορμάτ αλλά αν έχει κανείς καμία ιδέα γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό ευχαρίστως να το ακούσω.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδακια ειμαι Χαλκιδική με παρεα διακοπες. Ηπιαμε τα ποτακια μας κτλ και γυρισαμε ξενοδοχείο. Ενω ολοι πηγαν για υπνο εγω σερφαρισμα απτοητος.. βλεπω στα διπλανά μπαλκονια κουβαλανε λαπτοp καλωδια κτλ.. εγω ολα αυτά τα κανω με την κινηταρα μας. Σερφαρω κτλ κτλ ολα αυτα τοσο απλα και εύκολα. Να με κατι τέτοια καταλαβαίνεις τι κινηταρα ειναι ο γαλαξίας μας...λαπτοπ σε μορφη τζεπης..απλα respect..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες... την τριτη θα παρω επιτελους στα χερια μ το γαλαξια... θα ηθελα να μου πειτε εκτος απο την καμερα για το ροζακι, ποια αλλα σημεια να τσεκαρω για τυχων προβληματα???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα παιδες... την τριτη θα παρω επιτελους στα χερια μ το γαλαξια... θα ηθελα να μου πειτε εκτος απο την καμερα για το ροζακι, ποια αλλα σημεια να τσεκαρω για τυχων προβληματα???

 

Να μην έχει η οθόνη καμμένα pixel και σημάδια κιτρινίλας σε γκρι φόντο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και η μόνη λύση δυστυχώς και κατά ένα περίεργο και ηλίθιο λόγο είναι ότι μπορείς να στείλεις ΜΜΣ ΜΟΝΟ με το 3G ενεργοποιημένο, κατά τα λεγόμενα και της SAMSUNG!

 

Παιδιά αυτό είναι ένα από τα σημεία που θα πρέπει να προστεθούν στην σελίδα με τις συμβουλές για νέους χρήστες GALAXY SII, γιατί δεν θυμάμαι να το έχω δει. Αν υπάρχει τότε ΟΚ.

 

 

Ποια είναι αυτή η σελίδα?(για νέους κατόχους)Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα εβαλα σημερα απο το market to Wifi Fixer και ο δεκτης wifi κλειδωνει αμεσως και εχει αυξηθει και το σημα.πριν με πεταγε εξω και αργουσε να κλειδωσει το σημα
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειμαι off topic αλλα εβαλα σημερα απο το market to Wifi Fixer και ο δεκτης wifi κλειδωνει αμεσως και εχει αυξηθει και το σημα.πριν με πεταγε εξω και αργουσε να κλειδωσει το σημα

...η αλήθεια είναι ότι κάτι σχετικό πέτυχα στο web χαζεύοντας και μάλλον ισχύει... ;)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..μόλις πριν λίγο κατέβασα από το market το 3g watchdog για να παρακολουθώ το mb που καταναλώνω...με αποτέλεσμα μέσα σε 5 λέπτα κ ενώ δεν το χα ενεργοποιημένο (κλειστό το 3g) μου είχε καταναλώσει 25% από την μπαταρία..είναι φυαιολογικό??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..μόλις πριν λίγο κατέβασα από το market το 3g watchdog για να παρακολουθώ το mb που καταναλώνω...με αποτέλεσμα μέσα σε 5 λέπτα κ ενώ δεν το χα ενεργοποιημένο (κλειστό το 3g) μου είχε καταναλώσει 25% από την μπαταρία..είναι φυαιολογικό??

 

25% σε 5 λεπτά?Δε νομίζω να φταίει το 3g watchdog αλλά και πάλι 25% μου φαίνεται υπερβολική κατανάλωση για 5 λεπτά ότι και αν κάνεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...