Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι και εγώ που το έχω ξαναρωτήσει χωρίς απάντηση. Πως γίνεται να φαίνεται η πραγματική ώρα που μας στέλνει κάποιος ένα μήνυμα και όχι η ώρα που το λαμβάνουμε εμείς ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι και εγώ που το έχω ξαναρωτήσει χωρίς απάντηση. Πως γίνεται να φαίνεται η πραγματική ώρα που μας στέλνει κάποιος ένα μήνυμα και όχι η ώρα που το λαμβάνουμε εμείς ;

 

Εδώ.

Το έχω δοκιμασει στο S2 και λειτουργεί άψογα.Έχεις πόλλες επιλογές και στέλνει και 160 χαρακτήρες με ένα μήνυμα σε περίπτωση μη ελληνικού firmware.Δοκιμασμενο σε KG6.

Θέλει root.

Edited by spydoc
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αφησα να περάσει λίγος καιρός πριν ξαναρωτήσω το ίδιο πράγμα μπας και υπάρχει καμια εξέλιξη σχετικά. Εχω ένα media player xtreamer συνδεμένο στο τοπικό δίκτυο και πολυ απλα θέλω να βλέπω τις ταινίες από το xtreamer στο SGS2 μέσω του wifi. Γίνεται?

Με κάποιους file managers κατάφερα να έχω πρόσβαση στο αρχείο video που θέλω αλλά είτε αντί να παίζει κατευθείαν streaming αρχίζει τη μεταφορά από το player sto SGS2 είτε δε το αναγνωρίζει σαν αρχείο media και δε το πέζει.

 

Καλησπέρα σου, αν και δεν γνωρίζω πως λύνεται το πρόβλημα σου, νομίζω καλύτερα να ρωτήσεις στην ενότητα του Android, να ρωτήσεις για κάποια εφαρμογή που ίσως να μπορεί να σε βοηθήσει σε αυτό που ψάχνεις. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ θέλω να μου απαντήσει αν ξέρει κάποιος στο έξης

κάποιες εφαρμογές όπως το sygickαι το igo ενώ τις κλείνω και από

την εφαρμογή SystemPanel με end task μετά από πλήρη φόρτιση

δουλεύουν στο παρασκήνιο και μετα 8 ώρες χωρίς καμιά λειτουργία

έχει πέσει η μπαταρία στο 40%

πως μπορώ να τις κλείνω!!!!!!

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση μπας κ βγαλω ακρη.Υπαρχουν site πχ το greekradios.gr που εχει ολους τους ραδιοφωνικους σταθμους.Κανοντας κλικ πανω σε ενα σταθμο δεν βγαζει καποιον player ωστε να αρχισει αναπαραγωγη.Κατεβασα κ το dolphin HD αλλα δεν εχει καποιο addon?Καμια λυση?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση μπας κ βγαλω ακρη.Υπαρχουν site πχ το greekradios.gr που εχει ολους τους ραδιοφωνικους σταθμους.Κανοντας κλικ πανω σε ενα σταθμο δεν βγαζει καποιον player ωστε να αρχισει αναπαραγωγη.Κατεβασα κ το dolphin HD αλλα δεν εχει καποιο addon?Καμια λυση?

 

Tunein radio απο μαρκετ.. δε νομιζω να γινεται κατι αλλο..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Πως μπορώ να ακούσω LIVE ιντερνετικούς σταθμούς όπως offradio.gr kai e-radio.gr

δοκίμασα και με opera browser kai me dolphin kai tipote

2) Ξέρετε κανένα καλό πρόγραμμα για λήψη πανοραμικών φωτό και κάθετα με μεγάλο πλέγμα?

όχι μόνο οριζόντια ....

όπως πχ το 360 panoramic tou iphone που βγάζει πραγματικές πανοραμικές?

το photaf 3d κλπ δεν με καλυπτουνε ;-((

3) Ποιο θεωρείτε καλύτερο site για ενημέρωση γύρω από android software και best apps?

4) Πως μπορώ να βάλω άλλο ήχο κλήσης και άλλο ήχο για ειδοποίηση όταν μου στέλνει πχ καποιος μήνυμα ?

www.vasilikirooms.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@sunrisegr:

Έχεις κάνει την ίδια ερώτηση σε πέντε (5) διαφορετικά θέματα. Να σε ενημερώσω λοιπόν ότι αυτό δεν επιτρέπεται. Βρίσκεις το σωστό θέμα και απευθύνεσαι εκεί... μία φορά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ebuddy, αλλά το gmail που έχω δεν κανει connect με τιποτα.

Απο το pc το ebuddy παιζει κανονικα με το gmail

Ξερετε τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω παρακαλω κάτι .Με ποιο τροπο το συνδεω στο PC και παιρνω ιντερνετ από το PC μου
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το ebuddy, αλλά το gmail που έχω δεν κανει connect με τιποτα.

Απο το pc το ebuddy παιζει κανονικα με το gmail

Ξερετε τι παίζει;

 

εχεις κανει λογαριασμό ebuddy?

 

Παιδια να ρωτησω παρακαλω κάτι .Με ποιο τροπο το συνδεω στο PC και παιρνω ιντερνετ από το PC μου

 

ασυρματα με wifi....ενσυρματα με usb δεν ξερω αν γινετε

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει λογαριασμό ebuddy?

 

Ναι ενταξει ειπαμε....:happy:

Τον λογαριασμο yahoo και hotmail τον δεχτηκε και συνδεθηκε κανονικα.

Με το gmail δεν συνδεεται με τιποτα.

 

Οταν τον δοκιμασα στο IM που εχει το samsung κανονικα συνδεθηκε.

Μονο με το ebuddy δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ ενσυρματα ειναι το προβλημα.....

 

Δεν γίνεται. Νομίζω ότι το android δεν το προβλέπει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενταξει ειπαμε....:happy:

Τον λογαριασμο yahoo και hotmail τον δεχτηκε και συνδεθηκε κανονικα.

Με το gmail δεν συνδεεται με τιποτα.

 

Οταν τον δοκιμασα στο IM που εχει το samsung κανονικα συνδεθηκε.

Μονο με το ebuddy δεν μπορω

 

δε γνωριζω τι μπορει να φταιει αλλα καλο θα ηταν για θεματα εφαρμογων να απευθυνεσαι στο αντιστοιχο section του android..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προχθες περασα απο πλαισιο για να τσεκαρω το optimus 2x ,ψιλοξενερωσα κ αρχισα να ασχολουμαι με το SGS2...απλα τα σπαει το τηλεφωνο..τελεια οθονη..σβελτο..κ το κυριοτερο για μενα ελαφρυ στην αισθηση..

 

ελπιζω να μπω συντομα στη παρεα σας :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια σε γενικες γραμμες η καμερα τα σπαει!!!!!

βγαζεις πολυ ομορφες photos και το βραδυ το led κανει παπαδες!:)

κοιταξτε τι τραβηξα σημερα!`:)

Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω τι μπορει να φταιει αλλα καλο θα ηταν για θεματα εφαρμογων να απευθυνεσαι στο αντιστοιχο section του android..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Έχεις δικιο, απλα ηθελα να ξερω αν εχει προβλημα κι αλλος χρηστη με το galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τα data των χαρτών από την μνήμη του κινητού στην εξωτερική μνήμη SD.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος τρόπος να γράφουμε με μικρά ελληνικά και 160 χαρακτήρες υπάρχει? Με κεφαλαία οκ ξέρω παίζει, έβαλα και ένα .apk απο την κατηγορία Ελληνικές αντροιντ εφαρμογές αλλά και με αυτό γιοκ.

Επίσης αν υπαρχει τρόπος όταν έχουμε σμσ/μμς/αναπαντητη που δεν έχουμε δει να ανάβει ένα απο τα λαμπάκια κάτω του κινητού (το υπομενού και το πίσω) Σοβαρή έλλειψη αυτό :X

 

παντως παιδια σε γενικες γραμμες η καμερα τα σπαει!!!!!

βγαζεις πολυ ομορφες photos και το βραδυ το led κανει παπαδες!:)

κοιταξτε τι τραβηξα σημερα!`:)

 

ζηλεύω πιο πολύ που ήσουν εκεί να το τραβήξεις αυτό και εγώ σήμερα ξεκίνησα δουλέιά μετα απο άδεια QQ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν υπαρχει τρόπος όταν έχουμε σμσ/μμς/αναπαντητη που δεν έχουμε δει να ανάβει ένα απο τα λαμπάκια κάτω του κινητού (το υπομενού και το πίσω) Σοβαρή έλλειψη αυτό

 

Φιλε μου για την ειδοποιηση αυτου του τυπου υπαρχει το bln pro το οποιο ομως θελει root και κερνελ που να το υποστηριζει οπως ο ninphetamine 2.05..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για την ειδοποιηση αυτου του τυπου υπαρχει το bln pro το οποιο ομως θελει root και κερνελ που να το υποστηριζει οπως ο ninphetamine 2.05..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Άρα θα τη βγάλουμε χωρίς.. θένξ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάποιος τρόπος να γράφουμε με μικρά ελληνικά και 160 χαρακτήρες υπάρχει? Με κεφαλαία οκ ξέρω παίζει, έβαλα και ένα .apk απο την κατηγορία Ελληνικές αντροιντ εφαρμογές αλλά και με αυτό γιοκ.

Δεν γινεται αυτο που ζητας, για να γραψεις και να στειλεις με μικρα χρειαζεται εξτρα κωδικοποιηση το κειμενο, γιαθτο και πας με τη μια στα 70 γραμματα.

διαλεξε, η 70 και μικρα, η 160 και κεφαλαια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο που ζητας, για να γραψεις και να στειλεις με μικρα χρειαζεται εξτρα κωδικοποιηση το κειμενο, γιαθτο και πας με τη μια στα 70 γραμματα.

διαλεξε, η 70 και μικρα, η 160 και κεφαλαια!

 

160 χαρακτήρες στα ελληνικά γίνεται , χωρίς Root και με την μαμά sms εφαρμογή της samsung ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...