Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά .. Με έχει πιάσει λίγη απελπισία έως και πολλη θα έλεγα. Χθες τον αγόρασα τον γαλαξία και σήμερα μου έρχεται ναι τον πάω πίσω. Μπαταρία κρατάει μόνο 6 ώρες;

Τον έβγαλα σήμερα το πρωί 9 από τη φόρτιση κ 3 το μεσημέρι να έχει πάει 20% η μπαταρία του;; έτσι είναι σε όλους σας; το είχα στα χέρια μου 2..3 ώρες κ έπαιζα μαζί του..δε λέω! αλλά και πάλι .. μόνο τόσο λίγο να κρατάει;; ούτε το HTC hd2 δεν κρατάει τόσο λίγο.ουφφφ

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά .. Με έχει πιάσει λίγη απελπισία έως και πολλη θα έλεγα. Χθες τον αγόρασα τον γαλαξία και σήμερα μου έρχεται ναι τον πάω πίσω. Μπαταρία κρατάει μόνο 6 ώρες;

Τον έβγαλα σήμερα το πρωί 9 από τη φόρτιση κ 3 το μεσημέρι να έχει πάει 20% η μπαταρία του;; έτσι είναι σε όλους σας; το είχα στα χέρια μου 2..3 ώρες κ έπαιζα μαζί του..δε λέω! αλλά και πάλι .. μόνο τόσο λίγο να κρατάει;; ούτε το HTC hd2 δεν κρατάει τόσο λίγο.ουφφφ

 

Θελει στρωσιμο η μπαταρια και πολλα αλλα tips. Αν ψαξεις στο νετ θα βρεις. Γενικως η μπαταρια του sgs2 κραταει περισσοτερο απο καθε αλλο κινητο touch που χα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Και γω που το έχω 10 μέρες πάνω απο 20 ώρες δεν μου κρατάει η μπαταρία, φυσικά με αρκετό σκάλισμα, wifi πάντα ανοιχτό, φωτεινότητα σχεδόν τέρμα, browsing, βίντεο και λοιπά. Αλλά αν δεν το χαρούμε τέτοιο κινητό τι το πήραμε :D

Εχει τύχει να το φορτίσω και 2 φορές τη μέρα αλλά όσο περνούν οι μέρες βλέπω βελτίωση στην μπαταρία. Το μόνο που με χαλάει είναι που αργεί να φορτήσει..

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις τη χρηση που φανταζομαι οτι κανεις τοτε μια χαρα ειναι οι 20 ωρες!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες χαλαρώστε με τη μπαταρία...υπάρχει δηλαδή κινητό σε αυτή τι κατηγορία που αν το σκαλίζεις συνέχεια να σου κρατάει πάνω από 1 ημέρα?

θέλουμε μεγάλες οθόνες...θέλουμε ram και επεξεργαστή...θέλουμε να παίζουμε hd games...θέλουμε θέλουμε θέλουμε..... ε δεν γίνετε να θέλουμε να μας κρατάει η μπαταρία και καμιά εβδομάδα...αν το δουλεύεις πολύ καλύτερα αγόρασε αλλη μια μπαταρία και είσαι κομπλέ...

πριν ειχα το 3gs και μου κρατούσε απο το πρωί μέχρι το βράδυ....τωρα με το s2 και με την ίδια χρήση ίσως και περισσότερο κρατάει Μ.Ο χαλαρά ένα 48ωρο....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω στην διαχειριση η επιλογη εκαθαριιση ram τι ειναι και τι κανει και αν πρεπει να την κανουμε που και που ? η μπορει να χασουμε τιποτα και απλα να κλεινουμε απο το wiget ολες τισ ανοικτες εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Εγω βρηκα τη λύση για απεριόριστη μπαταρία!!! Πατάς το power button και επίλεγεις απενεργοποίηση, το αφήνεις στην άκρη, η μπαταρία κρατάει σχεδόν για πάντα.. Και ναι είναι δοκιμασμένο.. Δουλεύει :P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρηκα τη λύση για απεριόριστη μπαταρία!!! Πατάς το power button και επίλεγεις απενεργοποίηση, το αφήνεις στην άκρη, η μπαταρία κρατάει σχεδόν για πάντα.. Και ναι είναι δοκιμασμένο.. Δουλεύει :P

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

:lol::lol::lol:

χαχαχαχαχαχα

 

παιδια παρτε αυτο http://www.expansys.com.gr/samsung-battery-charger-stand-for-galaxy-s-ii-battery-not-included-218553/ και αυτο http://www.expansys.com.gr/samsung-galaxy-s-i9000-b7350-oeaaa-1500mah-202121/ και θα βρειτε την υγειά σας..οποια ρομ και αν φορατε:lol:

εγω πραγματικα απο την ωρα που τα αγορασα ησύχασα!(το ιδιο εκανα και για τον πρωτο γαλαξια)

ουτε καλιμπρατιον:p ουτε μενω ποτε απο μπαταρια ουτε τιποτα!

πεφτει η μια ηδη ειναι φορτισμένη η αλλη και τελος η ιστορια!:)

belive me αν θελετε να χαρείτε το κινητο οπως πραγματικα πρεπει!:)

τωρα σκεφτομαι και για μια τριτη να την εχω για ταξιδια κτλ κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα γερμανία και απλά το είχα για κλήσεις μου άντεξε 6 μέρες. Κανονικά μου κρατάει από 12 ώρες ως 2 μέρες στην ελλάδα και ανάλογα με την χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα γερμανία και απλά το είχα για κλήσεις μου άντεξε 6 μέρες. Κανονικά μου κρατάει από 12 ώρες ως 2 μέρες στην ελλάδα και ανάλογα με την χρήση.

 

Τωρα μιλας σωστα.

Οτι rom και να βαλεις, όταν ανάβει η 4,3 ιντσες οθονη συχνα, δεν εχεις τυχη.

Στην δουλεια το φορτιζω και στο σπιτι οταν γυρναω το φορτιζω οταν καθομαι στο pc.

Μονο οσοι κανουν ελευθερο καμπινγκ εχουν προβλημα :lol:

Link to comment
Share on other sites

όντως αν κάποιος κάνει τις απαραίτητες μοντες, η αυτονομία είναι ικανοποιητική..

 

μα ναι καλά μεταξύ άλλων το θαυματουργό setcpu

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα γερμανία και απλά το είχα για κλήσεις μου άντεξε 6 μέρες. Κανονικά μου κρατάει από 12 ώρες ως 2 μέρες στην ελλάδα και ανάλογα με την χρήση.

 

Ολη η καταναλωση γινεται κυριως απο το inernet και μετα απο τοσο ασχολεισαι μαζι του το.πειραζεις

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Με τον root explorer πας data->app...

Εννοειται οτι πρεπει να εισαι ροοτ.

 

Sent from my GT-I9000

 

TNX Hraklhs57.

Δεν έχω ιδέα τι είναι το root και λόγω έλειψης γνώσεων (υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός για root for dummies? :lol: ) δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ όσο με το kies πέρνω τις επίσημες αναβαθμίσεις. Οπότε πρακτικά δε μπορώ να σβήσω αυτά που δε χρειάζομαι. Καλά θα ήταν να φρόντιζε η google να τα σβήνει με την απεγκατάσταση αλλά δε νομίζω.

 

ΤΝΧ και στον Mantzaros για την ενημέρωση.

 

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

TNX Hraklhs57.

Δεν έχω ιδέα τι είναι το root και λόγω έλειψης γνώσεων (υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός για root for dummies? :lol: ) δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ όσο με το kies πέρνω τις επίσημες αναβαθμίσεις. Οπότε πρακτικά δε μπορώ να σβήσω αυτά που δε χρειάζομαι. Καλά θα ήταν να φρόντιζε η google να τα σβήνει με την απεγκατάσταση αλλά δε νομίζω.

 

ΤΝΧ και στον Mantzaros για την ενημέρωση.

 

baxy

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες χαλαρώστε με τη μπαταρία...υπάρχει δηλαδή κινητό σε αυτή τι κατηγορία που αν το σκαλίζεις συνέχεια να σου κρατάει πάνω από 1 ημέρα?

θέλουμε μεγάλες οθόνες...θέλουμε ram και επεξεργαστή...θέλουμε να παίζουμε hd games...θέλουμε θέλουμε θέλουμε..... ε δεν γίνετε να θέλουμε να μας κρατάει η μπαταρία και καμιά εβδομάδα...αν το δουλεύεις πολύ καλύτερα αγόρασε αλλη μια μπαταρία και είσαι κομπλέ...

πριν ειχα το 3gs και μου κρατούσε απο το πρωί μέχρι το βράδυ....τωρα με το s2 και με την ίδια χρήση ίσως και περισσότερο κρατάει Μ.Ο χαλαρά ένα 48ωρο....

 

Ακριβώς parafron θελουμε, θέλουμε, θέλουμε και για αυτό σκάμε ένα σωρό λεφτά για να το πάρουμε. Δε θα γινόταν και τίποτα αν η samsung θυσίαζε λίγο το πάχος για να βάλει μία πιό μεγάλη μπαταρία στο SGS2 που τουλάχιστον να σου εξασφαλίζει ότι θα σε βγάλει μέχρι το βράδυ για να το ξαναφορτήσεις ακόμα και με τη πιο σκληρή χρήση. π.χ Δεν είναι δυνατόν μόλις πιάσει 20% να απενεργοποιέι τη κάμερα. Πάντως είναι γεγονός όσο περνέι ο καιρός η ζωή της μπαταρίας βελτιώνεται κατά πολύ (ή απλά σταματάμε να ασχολούμαστε όλη μέρα μαζί του?) . Τέλος πάντον. Για χάρη αυτού του υπέρκινητού ας κάνουμε τα στραβά μάτια για τη μπαταρία. Ισως η λύση θα ήταν μια slim silicon case με θήκη για 2η μπαταρία :lol:

 

Παντως σε ευχαριστώ και για την άμεση παράθεση το link για το rooting (ουτε chat να κάναμε) . Ξεκινάω τη μελέτη και βλέπουμε.

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς parafron θελουμε, θέλουμε, θέλουμε και για αυτό σκάμε ένα σωρό λεφτά για να το πάρουμε. Δε θα γινόταν και τίποτα αν η samsung θυσίαζε λίγο το πάχος για να βάλει μία πιό μεγάλη μπαταρία στο SGS2 που τουλάχιστον να σου εξασφαλίζει ότι θα σε βάλει μέχρι το βράδυ για να το ξαναφορτήσεις ακόμα και με τη πιο σκληρή χρήση. π.χ Δεν είναι δυνατόν μόλις πιάσει 20% να απενεργοποιέι τη κάμερα. Πάντως είναι γεγονός όσο περνέι ο καιρός η ζωή της μπαταρίας βελτιώνεται κατά πολύ (ή απλά σταματάμε να ασχολούμαστε όλη μέρα μαζί του?) . Τέλος πάντον. Για χάρη αυτού του υπέρκινητού ας κάνουμε τα στραβά μάτια για τη μπαταρία. Ισως η λύση θα ήταν μια slim silicon case με θήκη για 2η μπαταρία :lol:

 

είναι λίγο αχαριστία αυτό που λες....σου έχει δώσει της παναγιας τα μάτια σε μια συσκευή και στην κοστολογεί 600€(και για μερικους 479)

να μην αναφέρω πόσο θα σου κοστολογούσε η apple κάτι παρόμοιο...εγώ όταν είδα τα specs της συσκευής περίμενα να κοστίζει κανένα 700αρι και τελικά η τιμή ήταν μόλις 600 και προσωπικά νομίζω πως γιαυτα που κάνει το κινητό είναι λίγα τα 600...τεσπα η μπαταρία είναι 1650...είναι μια χαρά...αν κάνεις root και κάνεις κάποια tips θα δεις μεγάλη βελτίωση....48 ωρο βγάζω χαλαρά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι ένα θέμα το οποίο διαφέρει από χρήστη σε χρήστη, από συσκευή σε συσκευή, από ρόμ σε ρόμ, από δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, από την ποιότητα και την ισχύ του σήματος (g,3g,κ.τ.λ), όπως και για πολλούς άλλους λόγους και παράγοντες. Καλό είναι που το συζητάμε και ανταλλάσσουμε απόψεις αλλά δεν νομίζω ότι θα μπορέσουμε να βρούμε ποτέ την χρυσή τομή.

Αυτή θα την βρει ο καθένας για την δική του συσκευή και με την δική του χρήση, όσο περνάει ο καιρός.

 

 

Κάτι άλλο τώρα. Όποιος μπορεί ας ρίξει μια ματιά σε δύο προβλήματα που έχω διατυπώσει εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3741813#post3741813

 

Θα με βοηθήσει πολύ και ίσως το έχετε κι' εσείς και δεν το έχετε προσέξει (εννοείται ότι εύχομαι να μην το έχει κανένας σας) :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το elixir και η θερμοκρασια εφτασε στους 39 με 40 πολυ δεν ειναι?το κινητο στην πανω μερια δηλ εκει που ειναι το ακουστικο καιει

Η Θερμοκρασία που γράφεις είναι πολύ εντάξει. Αν ανοίξεις GPS, το έχεις στο παμπρίζ του αυτοκινήτου και το φορτώνεις παράλληλα θα πάει 50!!!. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν γινεται να παω πισω το κινητο που εχω αγορασει απο οτεσωπ ? δηλαδη υπαρχει δυνατοτητα επιστροφης προϊοντος οπως πχ στο μουλτιραμα ? ξερεις κανεις ?
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει καποιος αν γινεται να παω πισω το κινητο που εχω αγορασει απο οτεσωπ ? δηλαδη υπαρχει δυνατοτητα επιστροφης προϊοντος οπως πχ στο μουλτιραμα ? ξερεις κανεις ?

 

Έχω την εντύπωση πως όχι αλλά... για ποιο λόγο να το επιστρέψεις αν επιτρέπεται; Απλά δεν σου αρέσει ή έχει κάποιο πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βλέπω σιγά σιγά διαφορά μειονεκτήματα επανω του για 600 ευρώ κινητό.
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βλέπω σιγά σιγά διαφορά μειονεκτήματα επανω του για 600 ευρώ κινητό.

 

Τι μειονεκτήματα; Ίσως να ήταν καλύτερα να δεις αν όντως είναι μειονεκτήματα και αν ξεπερνιούνται και μετά να την επιστρέψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...