Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε πΑΙΔΙΑ με στεναχωρειτε ουτε ενασ να βρει μια λυση για τα ακουστικα;; ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ με τον ηχο;;:(

 

Σελιδα 150 διαβασε το ποστ #2238

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε πΑΙΔΙΑ με στεναχωρειτε ουτε ενασ να βρει μια λυση για τα ακουστικα;; ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ με τον ηχο;;:(

 

λοιπον ακου να δεις φιλε γιατι και εγω εχω χαοθει με το θεμα....

σημερα το δοκιμασα με ακουστικά νοκια που στον πρωτο γαλαξια δουλευαν ρολοι....

τερμα ενταση στην μουσικη μηδεν στην συνομιλία....

δοκιμασω και αλλα ακουστικα το ιδιο πραγμα ακριβως......

τελος δοκιμαζω το hands free που ειχε μεσα στην συσκευασία και ολα δουλευουν ρολοι....:blink:

τερμα η ενταση στην συνομιλία κτλ κτλ κανενα προβλημα...και μετα απο restart παλι δουλεύουν τα συγκεκριμένα καμπανα...

στις 2 πρωτες ομως περιπτωσεις το κουφο δεν ειναι μονο αυτο.....

ηχογράφησα μια συνομιλια για πλακα και για δοκιμη....

την συνομιλια την ακουω απο το μεγαφωνο κανονικα δεν μπορω να την ακουσω απο τα hands free ...

με τα ακουστικα απο την συσκευασία ΟΛΑ και εδω δουλευουν ρολοι.....

τι να πω δεν ξερω...κατι εχουν κανει εδω.....

δεν νομιζω να ειναι θεμα συσκευής.....αλλα για μπαγκ(και χοντρό μαλιστα) το οποιο πιστευω θα το λυσουν.....

σε γενικες γραμμες 2 για μενα ειναι μεχρι στιγμης τα μπαγκ που βρηκα στο κινητο(σε ολα τα αλλα δεν εχω προβλημα)...

αυτο με τα Hands free Και την ομιλια(που δεν μου δουλευουν ολα τα hands free ενω στον πρωτο γαλαξια δουλευαν ολα) και αυτο με τον broswer που οταν μεγαλωνεις το κειμενο δεν προσαρμόζεται στην οθονη....

 

Σελιδα 150 διαβασε το ποστ #2238

 

το εκανα αλλα δουλευει μονο στα hands free που εχει μεσα στην συσκευασία.....

στα αλλα το προβλημα παραμενει....τουλάχιστον σε μενα....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να απαγορευσω στο market να κανει update στις εφαρμοφες οταν ειμαι συνδεδεμενος με 3g?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακου να δεις φιλε γιατι και εγω εχω χαοθει με το θεμα....

σημερα το δοκιμασα με ακουστικά νοκια που στον πρωτο γαλαξια δουλευαν ρολοι....

τερμα ενταση στην μουσικη μηδεν στην συνομιλία....

δοκιμασω και αλλα ακουστικα το ιδιο πραγμα ακριβως......

τελος δοκιμαζω το hands free που ειχε μεσα στην συσκευασία και ολα δουλευουν ρολοι....:blink:

τερμα η ενταση στην συνομιλία κτλ κτλ κανενα προβλημα...και μετα απο restart παλι δουλεύουν τα συγκεκριμένα καμπανα...

στις 2 πρωτες ομως περιπτωσεις το κουφο δεν ειναι μονο αυτο.....

ηχογράφησα μια συνομιλια για πλακα και για δοκιμη....

την συνομιλια την ακουω απο το μεγαφωνο κανονικα δεν μπορω να την ακουσω απο τα hands free ...

με τα ακουστικα απο την συσκευασία ΟΛΑ και εδω δουλευουν ρολοι.....

τι να πω δεν ξερω...κατι εχουν κανει εδω.....

δεν νομιζω να ειναι θεμα συσκευής.....αλλα για μπαγκ(και χοντρό μαλιστα) το οποιο πιστευω θα το λυσουν.....

σε γενικες γραμμες 2 για μενα ειναι μεχρι στιγμης τα μπαγκ που βρηκα στο κινητο(σε ολα τα αλλα δεν εχω προβλημα)...

αυτο με τα Hands free Και την ομιλια(που δεν μου δουλευουν ολα τα hands free ενω στον πρωτο γαλαξια δουλευαν ολα) και αυτο με τον broswer που οταν μεγαλωνεις το κειμενο δεν προσαρμόζεται στην οθονη....

 

 

 

το εκανα αλλα δουλευει μονο στα hands free που εχει μεσα στην συσκευασία.....

στα αλλα το προβλημα παραμενει....τουλάχιστον σε μενα....

 

εγω απο τα νευρα μου το εβαλα για πουλημα,, ρε παιδια ελεοσ για 600 ευρο να μην μπορεισ να μιλησεισ με τα ακουστικα και τα εχω παντα επανο

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το μαμά handsfree όλα δουλεύουν καμπάνα πάντως.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα θεμα μονο μια φορα και μετα απο επανεκκινηση δεν ξαναχα. Εκεινο που ειναι προβληματικο στο δικο μου κινητο ειναι το gps του που πιανει μετα απο κανα 4λεπτο αφου εχω τρεξει και την εφαρμογη gps test

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα θεμα μονο μια φορα και μετα απο επανεκκινηση δεν ξαναχα. Εκεινο που ειναι προβληματικο στο δικο μου κινητο ειναι το gps του που πιανει μετα απο κανα 4λεπτο αφου εχω τρεξει και την εφαρμογη gps test

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Παίζει ρόλο και που είσαι, στην Ραφήνα εμένα σπάνια κλειδώνει. Ενώ μόλις βγω στη Μαραθώνος κλειδώνει με ακρίβεια σε δεύτερα.

(Google Maps)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Στη Βαρη το χω το προβλημα. Παντως το mio gps που ειχα για το αυτοκινητο το οποιο ειναι και 4ετιας μια χαρα κλειδωνει σε 30 δευτρρολεπτα στην ιδια περιοχη.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ξερει κανεις ποσο συνεπης ειναι η ισπανικη samsung. Πηρα το κινητο απ το ebw.gr και ενω ειχα ενημερωση για γερμανικη εισαγωγη μου βγηκε ισπανικο. Ακομα την ΚΕ2 φοραει απ τη μανα του και δεν υπαρχει ενημερωσει ως τωρα....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Γερμανικο ειναι ?? Και τους ειχα ρωτησει κιολας αυτα που θα φερετε θα ειναι ελληνικης εισαγωγης η παρα εισαγωγης και μου ειχαν πει ελληνικης και τελικα φερανε παρα εισαγωγης ευγε ! ευγε !

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Χθες επιασα για πρωτη φορα στα χερια μου το νεο γαλαξια και πραγματικα με εντυπωσιασε...το κινητο πεταει πραγματια,για καμια ωρα το ειχα και τετοιο κινητο πραγματικα δεν ειχα πιασει μεχρι τωρα...να φανταστειτε δεν μπορω τωρα να συνηθησω το hd μου...

Μπραβω την sumsunng...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω κατεβασει την εφαρμογη Autocad και οταν παω να ανοιξω αρχειο λεει ότι δεν υπάρχει εφαρμογη να το ανοιξει!!

Εχω κανει εγγραφη οπως απαιτειται...

Ξερει κανει τι μπορει να συμβαινει???

Help...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες εχω κατεβασει την εφαρμογη Autocad και οταν παω να ανοιξω αρχειο λεει ότι δεν υπάρχει εφαρμογη να το ανοιξει!!

Εχω κανει εγγραφη οπως απαιτειται...

Ξερει κανει τι μπορει να συμβαινει???

Help...

 

Η απάντηση που σου δώσαμε στο άλλο θέμα που έχεις κάνει την ίδια ερώτηση δεν σου δούλεψε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω συνδέση στο galaxy εξωτερικο usb στικακι και δεν το βλεπει, τι χρειαζεται να κανω ξερει κανεις ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω συνδέση στο galaxy εξωτερικο usb στικακι και δεν το βλεπει, τι χρειαζεται να κανω ξερει κανεις ? ευχαριστω

 

ειναι ο ανταπτορας usb on the go;

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ευτυχής κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες του νέου γαλαξία. Εντυπώσεις μέχρι τώρα εξαιρετικές!

 

Δυο ερωτήσεις - απορίες έχω για όποιον γνωρίζει :

  • Κάτω αριστερά στην οθόνη εμφανίζεται 1 pixel να ανάβει άσπρο σε σκούρο φόντο μόνο στον browser της συσκευής. Σε δοκιμές που έχω κάνει με μαύρα φόντα σε άλλες εφαρμογές δεν φαίνεται. Καμμιά ιδέα τι μπορεί να είναι??
  • Στον browser πάλι της συσκευής, όταν κινούμαι σε αυτόν πάνω κάτω ή αριστερά δεξιά, εμφανίζονται για λίγο ομολογουμένως τετραγωνάκια έως εμφανιστεί το τμήμα της οθόνης. Δεν διαρκεί παραπάνω από 1 δευτερολέπτο αλλά είναι φυσιολογικό ??

 

Ευχαριστώ!

:)

Try to be a fan...not a fanatic !

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ειναι ο ανταπτορας usb on the go;

 

Tapatalked from my GT-I9100

 

 

τι εννοεις? εχω βαλει στο καλωδιο που ειχε μεσα μια μουφα usb θυλικο σε θυλικο και συνδεσα το στικακι

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που σου δώσαμε στο άλλο θέμα που έχεις κάνει την ίδια ερώτηση δεν σου δούλεψε;

 

Δεν βγαζει menu για ανοιγμα αρχειων

 

Επισης κανει login καθε φορα που ανοιγω την εφαρμογη.

 

Μηπως χρειαζεται Upload στο site και μετα ανοιγμα???

 

*sorry, τα διπλοεγραψα...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις? εχω βαλει στο καλωδιο που ειχε μεσα μια μουφα usb θυλικο σε θυλικο και συνδεσα το στικακι

 

δεν κανει αυτο το καλωδιο..

googlαρε usb otg και θα το βρεις..

μπορεις να βρεις φθηνα απο κινεζους στο ebay..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου γραφει στα μηνυματα (sms) με γλωσσα ελληνικα μόνο με κεφαλαια. Σε ολες τις αλλες γλωσσες μπορω να το αλλαξω με το κουμπι (αριστερο πάνω βελος). Στα ελληνικα το κουμπι αυτο ειναι ΠΑΝΤΑ πατημενο και δε μπορω να γραψω με πεζα. Αυτο μονο στα μηνυματα. Στο internet (οταν εισαγεις κειμενο) μια χαρα δουλευουν ολα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, παρατήρησα ένα περίεργο θέμα με τη μπαταρία.

 

Έχω το γαλαξία κάνα διβδόμαδο τώρα και η μπαταρία μου έβγαζε χοντρικά 2 μέρες αν δε το σκάλιζα πολύ. Όταν τσεκαρα το usage είχε display και κάνα game σαν top usage εφαρμογές.

Μετά από ένα κόλημα χρειάστηκε να το κάνω restart (βγάζοντας τη μπαταρία) και εδώ και 2 μέρες η διάρκεια της μπαταρίας (με την ίδια χρήση πάντα) έχει πέσει στο 1/3. Πλέον σαν top usage βλέπω το android system με 35%.

 

Το κινητό δε το είχα κάνει restart κάμποσο, δεν χρείαστηκε κιόλας. Φοβάμαι μήπως με το restart που έγινε ενεργοποιήθηκε κάποιο service και μου τρώει τη μπαταρία. Από τα packages που περιέχει το android system δεν μπορώ να φανταστώ ποιό είναι αυτό.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε παλι αυριο θα ξυπνησω η θα ροχαλιζω κανονικα μεχρι.......:lol:

 

Παιδια ο γαλαξιας δεν λεει να χτυπησει με ξυπνητηρη οταν ειναι κλειστο το κινητο.Χτυπαει μονο οταν ειναι ανοικτο το κινητο.Το βραδυ θελω να το κλεινω.Υπαρχει καποια ληση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο γαλαξιας δεν λεει να χτυπησει με ξυπνητηρη οταν ειναι κλειστο το κινητο.Χτυπαει μονο οταν ειναι ανοικτο το κινητο.Το βραδυ θελω να το κλεινω.Υπαρχει καποια ληση;

 

Κανένα android κινητό δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλείστο

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...