Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι καποιοι ψειριζουν την μαιμου, ετσι για να εχουμε να λεμε τωρα. Ξερεις ....

 

:up::up::up:

 

Ουσιαστικά τις δυνατότητες του τηλεφώνου δεν θα τις χρησιμοποιήσουν παρά ελάχιστοι ολοκληρωτικά.

Μόνο κάποια πολύ απαιτητικά παιχνίδια θα τσιτώσουν το GSII και αυτά οι εταιρίες κάποια στγμή σύντομα θα αναγκαστούν να προσαρμόσουνν πάνω το Νο1 κινητό.

 

Αφήστε την γκρίνια και χαρείτε το ή αλλιώς μην το πάρετε ;) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:up::up::up:

 

Ουσιαστικά τις δυνατότητες του τηλεφώνου δεν θα τις χρησιμοποιήσουν παρά ελάχιστοι ολοκληρωτικά.

Μόνο κάποια πολύ απαιτητικά παιχνίδια θα τσιτώσουν το GSII και αυτά οι εταιρίες κάποια στγμή σύντομα θα αναγκαστούν να προσαρμόσουνν πάνω το Νο1 κινητό.

 

Αφήστε την γκρίνια και χαρείτε το ή αλλιώς μην το πάρετε ;) :)

 

Πες τα ρε φιλε, καλα το πας.

Ολη την ωρα γκρινια και trolling σε ολο το forum απο μερικους :down:

Link to comment
Share on other sites

να και τα πρωτα vs μεταξυ samsung και htc

για μενα πλεον ειναι ξεκαθαρο ποιο θα "χτυπησω".οθονη καλυτερη,επεξεργαστη γρηγοροτερο και καλυτερη καμερα για βιντεοκλησεις

samsung is the winner....

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω το εξής:

 

αν ισχύει (που μοιάζει λογικό) αυτό http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s-iii-vs-iphone-5-3992/

επίσης αυτό http://www.gsmarena.com/14_ghz_samsung_i9001_galaxy_s_plus_with_gingerbread_surfaces-news-2467.php

 

τότε πιο το νόημα να δώσω 600€ για κάτι που σε λιγότερο από 6 μήνες θα είναι ξεπερασμένο; θα πρέπει να είμαι συνεχώς standby ή συνεχώς "ριγμένος". Θεωρώ πως η τακτική της samsung ΠΙΑ δεν είναι καλή.

 

το 1ο S κράτησε σχεδόν 1 χρόνο. αυτός που τα έσκασε, το χάρηκε, το έλιωσε και γενικά δεν "πέταξε" τα χρήματα του.

το iphone 4 είναι ήδη επίσης 1 χρόνο.

 

τωρα θα πρέπει να δώσω ενα ποσό (που για τους περισότερους είναι ένας μισθός) για να λέω τον Ιούλιο "πω πω... βγηκε το 1,8 και δεν με υποστηρίζει πια';

 

η γνώμη σας;

 

 

ρε παιδια, μηπως ο Murtazin ειχε δικιο τελικα???

 

είδατε το infuse 4g με οθονη 4,5'' ????

 

ποσο δυσκολο πιστευετε οτι ειναι να βγει μια ευρωπαικη του εκδοση (με απλά περισσότερη ram και τον dual -core )???

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω , το sgs1 εξω δεν έπιανε wifi σε πολλά σημεία που το iPhone 4 έπιανε και δεν είναι ψειρισμα της μαιμους αυτό. Το ίδιο θέμα φαίνεται να αντιμετωπίζει και το galaxy s2. Το κάνουν για να κρατήσουν την αυτονομία σε ανεκτα επίπεδα. Ίσως να μπορούν να δώσουν παραπάνω ισχύ μέσω update αλλά να δούμε τι θα γίνει με την μπαταρία σε αυτή την περπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω , το sgs1 εξω δεν έπιανε wifi σε πολλά σημεία που το iPhone 4 έπιανε και δεν είναι ψειρισμα της μαιμους αυτό. Το ίδιο θέμα φαίνεται να αντιμετωπίζει και το galaxy s2. Το κάνουν για να κρατήσουν την αυτονομία σε ανεκτα επίπεδα. Ίσως να μπορούν να δώσουν παραπάνω ισχύ μέσω update αλλά να δούμε τι θα γίνει με την μπαταρία σε αυτή την περπτωση.

 

ρε παιδια εγω πριν λιγο ημουνα για καφε με ενα φιλαρακι σε free wifi καφετερια....

το iphone του κολλητου μου(3gs νομιζω ηταν δεν τα παω καλα με τα μηλα) εκανε 7 λεπτα να συνδεθεί...εγω με το samsung συνδέθηκα με την μια...

και δεν λεω μπαρουφες τωρα....

βασικα ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα με το wifi στο samsung...οπως ειπα και πιο πανω στα ιδια σημεια που επιανα με το n8 πιανω και με το galaxy...

στο gps εχω θεματακια στο wifi οχι...

τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη μετα απο το update κανει reboot απο μονη της καθε 5-6 ωρες το εχει παθει κανενας απο εσας? :confused:

 

Αρχίσαμε?Το ίδιο έκανε και το lg μετά πω μια αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

απ το imei αν ξέρεις μπορείς να το καταλάβεις..

 

Αυτό μήπως ξέρεις εσύ ή κάποιος άλλος πως το καταλαβαίνιες;

 

Η συσκευη μετα απο το update κανει reboot απο μονη της καθε 5-6 ωρες το εχει παθει κανενας απο εσας? :confused:

 

Για κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και φτιάξει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και κάτι που βρήκα για τις αποσυνδέσεις για το wifi

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=sL-1aAQWPu0

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, μηπως ο Murtazin ειχε δικιο τελικα???

 

είδατε το infuse 4g με οθονη 4,5'' ????

 

ποσο δυσκολο πιστευετε οτι ειναι να βγει μια ευρωπαικη του εκδοση (με απλά περισσότερη ram και τον dual -core )???

 

Σιγα τις διαφορες που εχει με το 2 (αμα ειχε διπλοπυρηνο) . Μαλλον δεν θα βγει κατι

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και φτιάξει.

 

Εχω κανει τιποτα...το θεμα ειναι το καταλαβαινεις μονο οταν πας να δεις κατι στο κινητο και βλεπεις welcome to vodafone...δηλαδη εχει κανει reboot μου φαινεται οτι στο τελευταιο update πηγαν να φτιαξουν το θεμα με την μπαταρια και εκαναν πατατα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τιποτα...το θεμα ειναι το καταλαβαινεις μονο οταν πας να δεις κατι στο κινητο και βλεπεις welcome to vodafone...δηλαδη εχει κανει reboot μου φαινεται οτι στο τελευταιο update πηγαν να φτιαξουν το θεμα με την μπαταρια και εκαναν πατατα...:mad:

 

 

μαλ@@ια παιχτηκε :( ελπιζω να βρεις τι φταιει

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγω , το sgs1 εξω δεν έπιανε wifi σε πολλά σημεία που το iPhone 4 έπιανε και δεν είναι ψειρισμα της μαιμους αυτό. Το ίδιο θέμα φαίνεται να αντιμετωπίζει και το galaxy s2. Το κάνουν για να κρατήσουν την αυτονομία σε ανεκτα επίπεδα. Ίσως να μπορούν να δώσουν παραπάνω ισχύ μέσω update αλλά να δούμε τι θα γίνει με την μπαταρία σε αυτή την περπτωση.

 

Οπως βλεπεις απαντησε και αλλος που ΔΕΝ εχει προβλημα. Νομιζω οτι αρκετα το κουρασαμε, και εγω οταν το δοκιμασα μια χαρα ηταν (Btw το scrolling του browser ειναι απιστευτο). Θα μπορουσε να ειναι και θεμα παρτιδας wireless chip, who knows.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τιποτα...το θεμα ειναι το καταλαβαινεις μονο οταν πας να δεις κατι στο κινητο και βλεπεις welcome to vodafone...δηλαδη εχει κανει reboot μου φαινεται οτι στο τελευταιο update πηγαν να φτιαξουν το θεμα με την μπαταρια και εκαναν πατατα...:mad:

 

Πήγαινε το στην αντιπροσωπεία αν δεν φτιάξει. Εγώ προσωπικά θα το πάρο και δεν θα κάνω αναβαθμίσει μέχρι να δω ότι είναι ok. Το συνηθίζω όταν δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με κάποια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

μαλ@@ια παιχτηκε :( ελπιζω να βρεις τι φταιει

 

Δεν ειμαι ο μονος μου φαινεται... http://answers.pubarticles.com/4364,how-to-fix-samsung-galaxy-s2-reset-itself-issue-.html

 

Τωρα λεω να βαλω VillainROM να δουμε αν θα το κανει...

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις απαντησε και αλλος που ΔΕΝ εχει προβλημα. Νομιζω οτι αρκετα το κουρασαμε, και εγω οταν το δοκιμασα μια χαρα ηταν (Btw το scrolling του browser ειναι απιστευτο). Θα μπορουσε να ειναι και θεμα παρτιδας wireless chip, who knows.

 

Δεν ειπα οτι εχει προβλημα, απλα μπορει με βαση αυτα που λένε αυτοι που το εχουν να πιανει wifi σε λιγοτερα σημεια απο οτι το iphone 4. Οι ιδιοι το λενε που το εχουν. Το SG1 παντως οντως επιανε σε λιγοτερα σημεια, ειχε μικροτερη εμβελεια μαλλον για λογους αυτονομιας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι εκανα σημερα αναβαθμηση το kies και οταν παω να βαλω πανω το γαλαξια μου βγαζει μυνημα "επανασυνδεστε την συσκευη σε λειτουργια samsung kies (pc studio) " τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λογικα δευτερα -τριτη θα εχω και εγω το κινητο στα χερια μου.

Τι apps μου συστηνετε να κατεβασω πρωτα στο κινητο?

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα σου, ρίξε μια ματιά εδώ

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που σκεφτηκα τωρα εγω? εφοσον εχει usb OtG θεωριτικα δεν θα ηταν εφικτο να συνδεθει με εξωτερικο modem Ιντερνετ On the go για παραδειγμα? :blink::blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα ηταν λογικο γιατι αυτο το στικακι χρειαζεται..οδηγους και προγραμμα για να δουλεψει κ αυτο γινεται σε περιβαλλον παραθυρων..θα στο αναγνωρισει σαν εξωτερικο σκληρο..εχω παραγγειλει καλωδιο ηδη κ συντομα θα κανω δοκιμες με διαφορα πραγματακια που εχω ...ακομη κ internet stick
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα. Απλα να πω οτι το κινητο τα σπαει, ειναι ενα νεο τεχνολογικο ''θαυμα'' που κυκλοφορει τωρα, οτι ηταν και το iphone πριν λιγα χρονια. Δεν ειμαι fanboy απλα ειμαι ενας απλος gadgetfreak και θελω να εχω στα χερια μου το καλυτερο. Και για αυτο εχω αυτη την στιγη αυτο το κινητο. Εχω παρατηρήσει και εγω το wifi δεν ειναι και το καλυτερο, δηλαδη στο σπιτι μου με το 3gs στα πανω δωματια επιανα κανονικα, με το s2 απλα ειναι εκτος εμβελειας, η κοπελα μου ακριβως διπλα απο μενα πιανει κανονικα με το wave της. Αρα ειναι σιγουρα προβλημα συσκευής η του υπαρχοντος λογισμικου...Παρακαλω μη το θεωρησετε οτι σας λεω οτι ειναι ελαττωματικο γιατι δεν ειναι ετσι, απλα ας στο πω οτι το wifi του ειναι περιορισμενου χωρου.Επισης παρατήρησα οτι η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα τωρα τελευταια, δεν ξερω αν εχω κανει καποια ρυθμηση που φταιει για αυτο αλλα στις αρχες με την ιδια χρηση με τωρα και λιγο παραπανω μουκρατουσε κοντα στις 2 μερες χωρις φορτιση, τωρα μια μερα δεν μου κρατα.

 

Υ.Γ. H samsung σκοτωσε το τυφλο συστημα.... με το swype αδυνατω να κανω πραξεις σε απλη οικειακη αριθμομηχανη, ολο σερνω το δαχτυλο και λεω γιατι δεν δουλευει...:O:lol::lol::lol:

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

παιδεία βλέπω οτι πολύ παραπονιούνται για το wifi του κινητου εμενα προσωπικά με ενδιαφερει αρκετα το wifi!!!ειμαι κάτοχος του samsung i8910 hd και σκεφτομαι σοβαρα να παρω το galaxy s2!! ενας φιλος μου εχει iphone 4 και σε θεμα wifi to iphone έβρισκε 3 δίκτυα το i8910 εβρισκε τα δυπλασια δίκτυα (εννοείται οτι δεν τα συγκρίνω τα κινητα μονο στο θεμα wifi στο ποσα εβρισκε το καθενα τιποτα αλλο)εχεται κανει καμια σύγκριση με αλλα κινητα δίπλα διπλα το ενα με το αλλο και να δειται διφορες??μου αρεσει πολυ το κινητο αλλα αυτο με χαλαει λίγο:(!!! στο θεμα παιχνιδιών δεν με ενδιφερει και πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...