Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ασχετο αλλα το κινητο τα σπαει στις νυχτερινές photos.....:blink::blink:

χθες οτι photo εβγαλα με την παρεα μου ενω ήμασταν για ρετσινα βγηκαν ολες απιστευτες!!!!!!!

πραγματικα το λεω και θα το ξαναλεω ειναι το ποιο δυνατο led που εχω δει ποτε σε κινητο τηλεφωνο...!!!!

:)

 

σχεδον 2 εβδομαδες μετα με τον γαλαξια τον δευτερο....

το κινητο απλα τα ΣΠΑΕΙ......:)

η μπαταρια(μετα απο μερικες απαραίτητες επεμβάσεις) εχει αρχισει να παιρνει τα πανω της...!!!!

το σερφαρισμα με τον οπερα ειναι λες και εχεις το pc μαζι σου.......

το κινητο για κινητο κανει σχεδον τα παντα....

λειτουργει ταχύτατα σε ολα! μενουν παντα ολες οι εφαρμογες πισω ανοιχτες(εχω παθει σοκ εδω) γενικα ειναι απιστευτο εργαλείο....

για να καταλάβετε εχω να τσεκαρω τα mail μου απο το pc...περιπου 2 βδομαδες....

η καμερα οσο την δοκιμαζω βλεπω ποσο ουαουυυυ ειναι...!!!!!!!!

και ειδικα το βραδυ......!!!!!! εχουν κανει τρομερη δουλεια εδω.....το ledaki ειναι σαν xenon flash..δεν εχω δει κατι παρομοιο ποτε σε κινητο.......:) και εχω αλλαξει πολλα πιστέψτε με....

οτι Photo εχω βγαλει πρωι βράδυ ειναι για κορνίζα.....

και δεν φωτογραφιζω λευκους τοιχους.... :lol

gps...στα επιπεδα ΝΟΚΙΑ πλεον......ολα ειναι κλάσματα δευτερολέπτου....

το δε βαρος του κινητου ειναι ελαχιστο...πολλες φορες το βαζω στην τζεπη μου και πριν κατσω πιανω την τζεπη μου για να δω οτι το εχω εκει γιατι .....ξεχναω......:)

γενικα μιλαμε για απιστευτο εργαλείο.......οτι πιο πλήρης εχω πιασει στα χερια μου τα τελευταία χρονια.....

να μου ρθει τωρα η δευτερη μπαταρια και ο εξωτερικος φορτιστής που περιμενω και ειμαι κομπλέ...:)

 

φιλε με τα ακουστικα μιλισεσ καθολου;; σου ακουγετε δυνατα οταν σε περνουν και μιλασ με αυτα;;; αν θεσ δικιμασε το και πεσ γιατι σε εμενα δεν ακουγετε δυνατα,, αλλα το κινιτο τα σπαει,,, πεταειιιιιιιιιιιιιιιιιιι.............

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το σερφαρισμα με τον οπερα ειναι λες και εχεις το pc μαζι σου.......

Επειδη δεν τον εχω δουλεψει......τα γραμματα οταν η σελιδα ειναι σε default μεγεθος δειχνουν καπως pixeliasmena....και οταν ανοιξα το fb by default μου το ανοιγει σε mobile view παρολο που δεν ειναι τικαρισμενο σαν επιλογη....αλλαζει αυτο?...κατα τα λοιπα ναι ειναι πολυ πιο ευχρηστος απο τον stock αν και μου φαινεται μερικα ms πιο αργος :p .....θα δοκιμασω και με dolphin HD.

 

Οσοι εχουν προβλημα με χαμηλο ηχο κατα την διαρκεια μιας κλησης ας δοκιμασουν απο το menu button αν το noise reduction ειναι στο off.

http://i42.photobucket.com/albums/e306/policeman999/SC20110612-162249.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού ανοίξω το bluetooth πρέπει να ξανααντιστοιχίσω το ακουστικό (sonyericsson 410). Δεν θα έπρεπε να αντιστοιχίζεται αμέσως?

 

Δεν μπορώ να απαντήσω κλήση από το κουμπί του ακουστικού παρά μόνο από το τηλέφωνο ! Καμμιά ιδέα?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορες λύσεις.

Εσύ κατέβασε αυτό http://www.4shared.com/file/MXBWwYpD/DSPManager.htm και βάλτα όλα στο extreme και αν δεν σου δουλέψει μίλα μας. Δεν χρειάζεται να είσαι root.

 

το δοκιμασα αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.. ισως να μην εχω και το πιο εμπειρο αυτι

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πιο δυνατό led το έχει το HTC HD2 με τα δύο led. Τα δοκίμασα εχθές δίπλδίπλα.

κάτι άλλο κουφό τώρα. Έκανα την αναβάθμιση της κάμερας που δίνει η Samsung, κ είχα την ελπίδα μήπως μετά την αναβάθμιση θα έπαιζε κ τα βίντεο που είναι τραβηγμένα από άλλα κινητά, π.χ. από το desire s, τα οποία παίζουν κανονικά σε όσα κινητά δοκίμασα.

Εκτός του ότι συνεχίζει να μην τα παίζει τώρα δεν παίζει ούτε τα δικα του βίντεο! Ότι τραβάω με το Samsung, απλά δεν το παίζει. Ευτυχώς εχω τον VPlayer. Αν είναι δυνατόν!

Και κάτι ακόμη. Ένω η αυτόματη φωτεινότητα οθόνης δούλευε κανονικά, τώρα δεν δουλεύει άλλο. Το εχω στο αυτόματο κ αυτό είναι κολλημένο στην ανώτερη φωτεινότητα. Κ δεξ μιλάω για την ωρά που δουλεύει η κάμερα.

Τι ήθελα κ το έβαλα το update. Δεν μπορούμε να το βγάλουμε ε?

 

Για κάποιο λόγο δεν σου έκατσε σωστά το update. Θα συνιστούσα να το ξαναπεράσεις. Εναλλακτικά... στις εφαρμογές έχει επιλογή για απεγκατάσταση (Κατάργηση εγκατάστασης).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν τον εχω δουλεψει......τα γραμματα οταν η σελιδα ειναι σε default μεγεθος δειχνουν καπως pixeliasmena....και οταν ανοιξα το fb by default μου το ανοιγει σε mobile view παρολο που δεν ειναι τικαρισμενο σαν επιλογη....αλλαζει αυτο?...κατα τα λοιπα ναι ειναι πολυ πιο ευχρηστος απο τον stock αν και μου φαινεται μερικα ms πιο αργος :p .....θα δοκιμασω και με dolphin HD.

 

Οσοι εχουν προβλημα με χαμηλο ηχο κατα την διαρκεια μιας κλησης ας δοκιμασουν απο το menu button αν το noise reduction ειναι στο off.

http://i42.photobucket.com/albums/e306/policeman999/SC20110612-162249.jpg

 

φιλε εγω εχω προβλημα με τον ηχο οταν εχω τα ακουστικα και περνω τηλ,, εχεισ καμια ιδεα;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω εχω προβλημα με τον ηχο οταν εχω τα ακουστικα και περνω τηλ,, εχεισ καμια ιδεα;;
Δυστυχως οχι παρα μονον να δοκιμασεις να πιεσεις πιο πολυ το βυσμα εκει που κανει επαφη.

 

edit : ακυρες οι αποριες πιο πανω για τον opera.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα δεν ειδα καποια διαφορα.. ισως να μην εχω και το πιο εμπειρο αυτι

 

Tapatalked from my GT-I9100

 

Καταλαβαίνεις την διαφορά. Βασικά ίσως να φταίει οτι πείραξα τις ρυθμίσεις απο κάπου αλλού. δες μερικά ποστ πιο πίσω !

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι παρα μονον να δοκιμασεις να πιεσεις πιο πολυ το βυσμα εκει που κανει επαφη.

 

edit : ακυρες οι αποριες πιο πανω για τον opera.

το εκανα,, αλλα αν ηταν απο το βυσμα θα επαιζε και στην μουσικη σιγα,, στην μουσικη παιζει αρκετα δυνατα θα ελεγα,,,,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν τον εχω δουλεψει......τα γραμματα οταν η σελιδα ειναι σε default μεγεθος δειχνουν καπως pixeliasmena....και οταν ανοιξα το fb by default μου το ανοιγει σε mobile view παρολο που δεν ειναι τικαρισμενο σαν επιλογη....αλλαζει αυτο?...κατα τα λοιπα ναι ειναι πολυ πιο ευχρηστος απο τον stock αν και μου φαινεται μερικα ms πιο αργος :p .....θα δοκιμασω και με dolphin HD.

 

Οσοι εχουν προβλημα με χαμηλο ηχο κατα την διαρκεια μιας κλησης ας δοκιμασουν απο το menu button αν το noise reduction ειναι στο off.

http://i42.photobucket.com/albums/e306/policeman999/SC20110612-162249.jpg

 

φιλε εγω με τον οπερα εχω παθει πλακα πραγματικα...

δεν τον αλλαζω με τιποτα...

πριν ημουν με τον πρωτο γαλαξια....του αδερφου μου...(εκει τον εδωσα.....)...

μπηκαμε σε σαιτ τυπου ant1 με live videos κτλ....

με τον στοκ ηταν καταστροφη το θεμα με τον οπερα ηταν μαγεία.....:)

φαντασου πως αισθανομαι στον γαλαξια τον δευτερο......:p

 

ο dolphin δεν μου δουλευει σωστα....δεν ξερω γιατι εχω τα ιδια προβληματα που εχω με τον στοκ....

 

φιλε με τα ακουστικα μιλισεσ καθολου;; σου ακουγετε δυνατα οταν σε περνουν και μιλασ με αυτα;;; αν θεσ δικιμασε το και πεσ γιατι σε εμενα δεν ακουγετε δυνατα,, αλλα το κινιτο τα σπαει,,, πεταειιιιιιιιιιιιιιιιιιι.............

 

ειναι το μονο θεμα που δεν εχω δοκιμασει ακομα...θα σας πω αυριο για αυτο.....:):)

Link to comment
Share on other sites

Το πιο δυνατό led το έχει το HTC HD2 με τα δύο led. Τα δοκίμασα εχθές δίπλδίπλα.

κάτι άλλο κουφό τώρα. Έκανα την αναβάθμιση της κάμερας που δίνει η Samsung, κ είχα την ελπίδα μήπως μετά την αναβάθμιση θα έπαιζε κ τα βίντεο που είναι τραβηγμένα από άλλα κινητά, π.χ. από το desire s, τα οποία παίζουν κανονικά σε όσα κινητά δοκίμασα.

Εκτός του ότι συνεχίζει να μην τα παίζει τώρα δεν παίζει ούτε τα δικα του βίντεο! Ότι τραβάω με το Samsung, απλά δεν το παίζει. Ευτυχώς εχω τον VPlayer. Αν είναι δυνατόν!

Και κάτι ακόμη. Ένω η αυτόματη φωτεινότητα οθόνης δούλευε κανονικά, τώρα δεν δουλεύει άλλο. Το εχω στο αυτόματο κ αυτό είναι κολλημένο στην ανώτερη φωτεινότητα. Κ δεξ μιλάω για την ωρά που δουλεύει η κάμερα.

Τι ήθελα κ το έβαλα το update. Δεν μπορούμε να το βγάλουμε ε?

 

Για κάποιο λόγο δεν σου έκατσε σωστά το update. Θα συνιστούσα να το ξαναπεράσεις. Εναλλακτικά... στις εφαρμογές έχει επιλογή για απεγκατάσταση (Κατάργηση εγκατάστασης).

 

Η αναβάθμιση της κάμερας δεν έχει σχέση με την αναπαραγωγή video σε οποιοδήοποτε format. Όπως λέει και ο Θάνος κάτι δεν έγινε σωστά με το update που έκανες... Αλήθεια τι επέκταση έχουν τα video που προσπαθείς να παίξεις στο κινητό σου με τον stock video player;

 

Δεν εχω λαβει καποια απαντηση ακομα...Αν ξερει καποιος πως θα δω το κλειδωμα του gps να δω αν δουλευει κι'ολας.

 

Αν θες να δεις πόσο γρήγορα κλειδώνει το gps σου μπορείς να βάλεις αυτό: https://market.android.com/details?id=com.chartcross.gpstest&feature=search_result

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση της κάμερας δεν έχει σχέση με την αναπαραγωγή video σε οποιοδήοποτε format. Όπως λέει και ο Θάνος κάτι δεν έγινε σωστά με το update που έκανες... Αλήθεια τι επέκταση έχουν τα video που προσπαθείς να παίξεις στο κινητό σου με τον stock video player;

 

 

 

Αν θες να δεις πόσο γρήγορα κλειδώνει το gps σου μπορείς να βάλεις αυτό: https://market.android.com/details?id=com.chartcross.gpstest&feature=search_result

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

Να ρωτήσω εγώ πως κλειδώνουμε με βοήθεια agps?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια πληροφοριες για το social hub και τις δυνατοτητες - λειτουργίες του που βρίσκουμε?

 

http://socialhub.samsungmobile.com/user_main/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα γελασετε αλλά θα το πω. Είμαι σε ξενοδοχείο για συνέδριο και όπου εχω ασθενές ασύρματο σήμα βελτιώνεται πολύ γυρνώντας το κινητό σε landscape. Μιλαμε για μεγάλη βελτίωση. Για δοκιμάστε το και πείτε τις γνώμες σας.

 

Μόλις το πήρα και το πρώτο που δοκίμασα ήταν αυτό. Σε συγκεκριμένο χώρο είχα πρόβλημα με τα νοκια ν97 και χ6. Το ίδιο και με το γαλαξία! Αλλά σε κάθετη προβολή. Σε οριζόντια προβολή το κινητό έχει ασύρματο καμπάνα!

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

Νέος στο android και στα Galaxy και με πολλες απορίες. Κατανόηση παιδια :)

 

Προσπαθω να συγχρονισω 2 λογαριαμους e-mail που εχω με το s 2 ωστε οποτε λαμβανω mail σε καποιον απο τους 2 , να ερχεται ειδοποίηση...προς το παρον δεν τα εχω καταφέρει. Κανεις???

 

Επίσης από που ρυθμίζουμε ανα πόση ώρα συγχρονίζεται το τηλεφωνο με το internet για ενημερωση?

 

Ευχαριστώ και sorry αν εχει ξανααναφερθει :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια οπως ειμαστε στην αρχικη οθονη κατι πατας και σου δειχνει και τησ 7 οθονες και διαλεγεις δε πια θες να πας!! ξερει κανεις πως γινεται αυτο???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια οπως ειμαστε στην αρχικη οθονη κατι πατας και σου δειχνει και τησ 7 οθονες και διαλεγεις δε πια θες να πας!! ξερει κανεις πως γινεται αυτο???

 

Όντας στο Home screen, κάνε την κίνηση με τα δύο δάχτυλα πάνω στην οθόνη σαν να κάνεις zoom in.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια εγω εχω προβλημα με το ξυπνητηρι,δεν μπορω να το καταφερω να χτυπησει.Εχω κατεβασει και 2 εφαρογες και παλι τπτ.Ξερετε αν συμβαινει κατι;Καμια λειτουργεια που δεν εχω ενεργοποιησει;
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια εγω εχω προβλημα με το ξυπνητηρι,δεν μπορω να το καταφερω να χτυπησει.Εχω κατεβασει και 2 εφαρογες και παλι τπτ.Ξερετε αν συμβαινει κατι;Καμια λειτουργεια που δεν εχω ενεργοποιησει;

 

Εννοείς ότι έχεις ανοιχτό το κινητό σου και δεν χτυπάει η το έχεις απενεργοποιημένο και θες να χτυπήσει;

Γιατί αν το έχεις κλειστό ότι πρόγραμμα και να χρησιμοποιήσεις δεν πρόκειται να χτυπήσει είναι θέμα λειτουργικού και από όσο θυμάμαι μόνο στο symbian μπορούσε να γίνει.

Αν όμως το έχεις ανοιχτό και δεν χτυπάει κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί δεν έχει ακουστεί τέτοιο πρόβλημα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια εγω εχω προβλημα με το ξυπνητηρι,δεν μπορω να το καταφερω να χτυπησει.Εχω κατεβασει και 2 εφαρογες και παλι τπτ.Ξερετε αν συμβαινει κατι;Καμια λειτουργεια που δεν εχω ενεργοποιησει;

 

Επισης οταν βαζετε ξυπνητηρι φροντιστε να ειναι πρασινο το ρολογακι που εχει δπλα στην ωρα πατωντας πανω του γιατι αν δεν ειναι πρασινο ειναι ανενεργο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ που κλεινω το κινητο το πρωι δεν χτυπαει.Οντως η εφαρμογες που δοκιμασα ηταν με ανοικτο το κινητο και χτυπουσαν,κλειστο τπτ........
Link to comment
Share on other sites

Επισης οταν βαζετε ξυπνητηρι φροντιστε να ειναι πρασινο το ρολογακι που εχει δπλα στην ωρα πατωντας πανω του γιατι αν δεν ειναι πρασινο ειναι ανενεργο.....
Εμενα ειναι μονο γκρι λες να φταιει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ που κλεινω το κινητο το πρωι δεν χτυπαει.Οντως η εφαρμογες που δοκιμασα ηταν με ανοικτο το κινητο και χτυπουσαν,κλειστο τπτ........

 

Εμενα ειναι μονο γκρι λες να φταιει αυτο;

 

Eιναι θεμα λειτουργικου. Ο,τι και να κανεις, με κλειστη συσκευη δεν προκειται να χτυπησει.

Το οτι ειναι γκρι σημαινει πως δεν θα χτυπησει αν ειναι ανοικτη η συσκευη.

Αρα. Για να λειτουργησει το ξυπνητηρι θελουμε 1)Ανοικτη συσκευη 2) Πρασινο ρολογακι. Και τα δυο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eιναι θεμα λειτουργικου. Ο,τι και να κανεις, με κλειστη συσκευη δεν προκειται να χτυπησει.

Το οτι ειναι γκρι σημαινει πως δεν θα χτυπησει αν ειναι ανοικτη η συσκευη.

Αρα. Για να λειτουργησει το ξυπνητηρι θελουμε 1)Ανοικτη συσκευη 2) Πρασινο ρολογακι. Και τα δυο :)

 

Και βαλε και ένα κανονικό ξυπνητηρι για καλό και για κακό.:D

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...