Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

Ούτε εμένα μου δουλεύει....LG και εγώ......:ninja:

 

Η Εκδοση 1.2.1.1 Δουλέυει Απροβλημάτιστα.http://forum.touchxperience.com/viewtopic.php?f=11&t=890

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Εκδοση 1.2.1.1 Δουλέυει Απροβλημάτιστα.http://forum.touchxperience.com/viewtopic.php?f=11&t=890

 

Έχεις δίκιο, δούλεψε μια χαρά με την 1.2.1.1

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το link δεν είναι σωστό. Καλό θα ήταν να διορθωθεί - το πρόγραμμα φαίνεται χρήσιμο.

Exεις δικιο αλλα δεν μπορω να το διορθωσω ... θα το δωσω σε καποιον admin

Εδω ειναι το σωστο http://tinyurl.com/3n2l23o

 

Έχει διορθωθεί ήδη, ευχαριστώ για την επισήμανση. ;)

 

πως μπορω να δω καταρχην οτι ειναι ακομα ξεκλειδωτο το κινητο;

 

Δεν βλέπεις το MFG στις εφαρμογές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Εκδοση 1.2.1.1 Δουλέυει Απροβλημάτιστα.http://forum.touchxperience.com/viewtopic.php?f=11&t=890

 

Μπράβο ρε ψηλέ..... Το ThemeTemplates.zip XAML theme templates (14.25 KiB) τι ακριβώς είναι???

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε ψηλέ..... Το ThemeTemplates.zip XAML theme templates (14.25 KiB) τι ακριβώς είναι???

 

ειναι προτυπα θεμάτων που αφου τροποποιησης τα αντιγράφεις στο /windows του τηλεφώνου με το windows phone device manager. εγω δεν τα κατάφερα αν καποιος αλλος ξερει?:O

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο...αλλά μήπως ξέρει κανένας αν υπάρχει το παιχνίδι Tichu(card game) για WP7??

 

Γιατί το ψάχναμε με ένα φίλο στο μαρκετ και δεν το βρίσκαμε...

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

κολοσσέ thanks για τα διαχωριστικά :)

 

να ρωτήσω κάτι άλλο, η εφαρμογή που γράφει HTC και την θερμοκρασία στα δεξιά τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

ειναι προτυπα θεμάτων που αφου τροποποιησης τα αντιγράφεις στο /windows του τηλεφώνου με το windows phone device manager. εγω δεν τα κατάφερα αν καποιος αλλος ξερει?:O

 

Όταν λες ότι πρέπει να τροποποιήσεις?

Link to comment
Share on other sites

κολοσσέ thanks για τα διαχωριστικά :)

να ρωτήσω κάτι άλλο, η εφαρμογή που γράφει HTC και την θερμοκρασία στα δεξιά τι είναι;

To HTC Hub Υπαρχει σε ολα τα HTC default

 

Όταν λες ότι πρέπει να τροποποιήσεις?

Eιναι λιγο μπερδεμενη ιστορια ...Αλλαγες σε χρωματα και fonts και σε αλλα στοιχεια του UI.

Αν βγαλω ακρη και ειναι κατι που αξιζει θα το ανεβασω

 

το native keyboard 3,2 λεει οτι εχει sms 160 χαρακτηρες αλλα δουλευει σε htc? το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Η σειρα 3.χχ ειναι για samsung ..Το 2.15 ομως που ειναι για HTC υποστηριζει και αυτο Greek: 7-bit layouts (160 characters per SMS).

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Η σειρα 3.χχ ειναι για samsung ..Το 2.15 ομως που ειναι για HTC υποστηριζει και αυτο Greek: 7-bit layouts (160 characters per SMS).

 

Όταν επιλέγεις το 7-bit layout Greek σου εμφανίζει σωστό το ελληνικό πληκτρολόγιο ή είναι μόνο στα κεφαλαία και λείπει το Δ;

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Eιναι λιγο μπερδεμενη ιστορια ...Αλλαγες σε χρωματα και fonts και σε αλλα στοιχεια του UI.

Αν βγαλω ακρη και ειναι κατι που αξιζει θα το ανεβασω (colossus)

 

αν και ο χρόνος σου ειναι πολύτιμος,η βοήθεια σου ανεκτίμητη:)

Link to comment
Share on other sites

αρχεια ηχου για ringtone σε wp7 μονο wma και με κωδικοποιηση στα 48khz. Nομιζω αυτο ειναι το προβλημα σου

 

Γεια χαρα και απο εμενα παιδια. εχω κατεβασει και λειτουργει μια χαρα το προγραμμα που λετε για την μεταφορα αρχειων ηχου για ringtone. οταν το χρησιμοποιω μου βγαζει συνεχως το μηνυμα convetion failed please ensure the current file is a valid multimedia file. εχω δοκιμασει mp3 wma τι κανω λαθος? Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Καλησπέρα. Στο lg έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα εμφάνισης λάθους. Υπάρχει καμία λύση?

στον ίδιο φάκελο ring7 και ffmpeg και το αρχείο μου. αλλα δεν το μετατρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγεις το 7-bit layout Greek σου εμφανίζει σωστό το ελληνικό πληκτρολόγιο ή είναι μόνο στα κεφαλαία και λείπει το Δ;

 

Ρε συ Soto εχω εκνευριστει με τον λαλακα ...

Απ τη μια λες ευτυχως και αυτος και εχουμε Ελληνικα απο την αλλη ειναι λιγο στρυφνος ρε γ@μωτο...

Πριν απο κανα μηνα σκοτωθηκα στο xda με κανα δυο εξυπνακιδες για το αν μπορει αυτος με το πληκτρολογιο να κανει κατι για

τα SMS και τοτε πηρε θεση οτι φταινε τα WP7 ...

Τωρα απο πιεση δικη μου και καποιων αλλων, βγαζει εκδοση που λεει σαφως οτι : Greek: 7-bit layouts (160 characters per SMS).

Απο προχθες που μου το ειπε τον ρωταω πως δουλευει... Και ακομη να παρω απαντηση....

Εκανα καποιες δοκιμες και δεν μπορω να καταλαβω πως διαολο δουλευει ... Πως δηλαδη θα εχω το κανονικο Αγγλικο/Ελληνικο και το SMS 7-bit ???

 

Οχι δεν εμφανιζει σωστα εχει κανει λαθη και του τα επισημανε καποιο παιδι στο xda και ειπε θα το κανει

Πρεπει να αλλαξει αυτα :

Q -> ;

D -> Δ

R -> P (English letter P not Greek)

 

Update

Οπως το φοβομουνα ...δεν γινεται να εχεις Ελληνικο/Αγγλικο κανονικο πληκτρολογιο και SMS 160 char μαζι ...

Αρα ανθρακες ο θησαυρος ...

Αν ομως καποιοι απο σας ενδιαφερουν τα SMS καντε το πληκτρολογιο Αγγλικο/SMS (μονο κεφαλαια 7bit)

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εμφανιζει σωστα εχει κανει λαθη και του τα επισημανε καποιο παιδι στο xda και ειπε θα το κανει

Πρεπει να αλλαξει αυτα :

Q -> ;

D -> Δ

R -> P (English letter P not Greek)

 

Update

Οπως το φοβομουνα ...δεν γινεται να εχεις Ελληνικο/Αγγλικο κανονικο πληκτρολογιο και SMS 160 char μαζι ...

Αρα ανθρακες ο θησαυρος ...

Αν ομως καποιοι απο σας ενδιαφερουν τα SMS καντε το πληκτρολογιο Αγγλικο/SMS (μονο κεφαλαια 7bit)

 

Εμ... πέστα γιατί όλοι όταν άκουσαν για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα ξετρελάθηκαν...αλλά τελικά το προγραμματάκι δεν δουλεύει σωστά και έχει μόνο Κεφαλαία ελληνικά συν όλα όσα είπες νορίτερα !!!

Less Is More
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις ...

1) Μήπως μπορεί να περαστεί το HTC Hub και άλλες εφαρμογές της HTC σε LG ?

2) Υπάρχει κάποια εφαρμογή για Voip ?

3) Ποια εφαρμογή RSS που συγχρονίζει με το goggle reader μου προτείνεται ?

4) Οι paid εφαρμογές μπορούν να αγοραστούν με κάποιο τρόπο ? Δεν δοκίμασα να περάσω κάποια visa . Υποθέτο πως είναι κλειδωμένο το market ?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις ...

1) Μήπως μπορεί να περαστεί το HTC Hub και άλλες εφαρμογές της HTC σε LG ?

2) Υπάρχει κάποια εφαρμογή για Voip ?

3) Ποια εφαρμογή RSS που συγχρονίζει με το goggle reader μου προτείνεται ?

4) Οι paid εφαρμογές μπορούν να αγοραστούν με κάποιο τρόπο ? Δεν δοκίμασα να περάσω κάποια visa . Υποθέτο πως είναι κλειδωμένο το market ?

 

Νομίζω ότι οι εφαρμογές της HTC που δεν αφορούν λειτουργίες συστήματος, όπως καιρός και κάτι άλλα τέτοια μπορούν να περαστούν κανονικά. Εφαρμογή για VOIP δεν υπάρχει ακόμη κάποια από τις δημοφιλείς. Υπάρχει μια Voxofon για παράδειγμα, που θα πρέπει κλασσικά να πας να κάνεις account στο site της εταιρείας και να πληρώσεις ώστε να κάνεις VOIP κλήσεις σε σταθερά και κινητά, ή τσάμπα νομίζω σε όσους έχουν το πρόγραμμα.(τρελή userbase έτσι :P) Paid εφαρμογές είχε αναφέρει ένας φίλος ότι αφού είχε δηλώσει διεύθυνση UK, πως μπορούσε κανονικά να αγοράζει εφαρμογές. Δεν το έχω δοκιμάσει ωστόσο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο lg έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα εμφάνισης λάθους. Υπάρχει καμία λύση?

στον ίδιο φάκελο ring7 και ffmpeg και το αρχείο μου. αλλα δεν το μετατρέπει...

 

Εγω χρησιμοποιώ το Switch Sound File Converter http://www.nch.com.au/switch/index.html για μετατροπή (το είχε αναφέρη ενα αλλο παιδι απο το forum) και το windows phone device manager http://www.touchxperience.com/en.pdf?view=article&id=87%3Awindows-phone-device-manager για την μεταφορα,εύκολα και γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι εφαρμογές της HTC που δεν αφορούν λειτουργίες συστήματος, όπως καιρός και κάτι άλλα τέτοια μπορούν να περαστούν κανονικά. Εφαρμογή για VOIP δεν υπάρχει ακόμη κάποια από τις δημοφιλείς. Υπάρχει μια Voxofon για παράδειγμα, που θα πρέπει κλασσικά να πας να κάνεις account στο site της εταιρείας και να πληρώσεις ώστε να κάνεις VOIP κλήσεις σε σταθερά και κινητά, ή τσάμπα νομίζω σε όσους έχουν το πρόγραμμα.(τρελή userbase έτσι :P) Paid εφαρμογές είχε αναφέρει ένας φίλος ότι αφού είχε δηλώσει διεύθυνση UK, πως μπορούσε κανονικά να αγοράζει εφαρμογές. Δεν το έχω δοκιμάσει ωστόσο.

 

Για Google reader με συγχρονισμό υπάρχει ? Voip που να περνώ εγώ τις ρυθμίσεις που θέλω ? Ωραίο Το κινητό (LG) , πλάκα έχει το λειτουργικό αλλά οι εφαρμογές είναι εγκλωβισμένες στους περιορισμούς της Microsoft ...

Link to comment
Share on other sites

4) Οι paid εφαρμογές μπορούν να αγοραστούν με κάποιο τρόπο ? Δεν δοκίμασα να περάσω κάποια visa . Υποθέτο πως είναι κλειδωμένο το market ?

 

Το μάρκετ είναι ανοικτό αν μπαίνεις με uk και us mail. Αγορές κανονικά, με χρεωστική κάνω εγώ.

Καλύτερα δήλωσε uk mail γιατί στο αμέρικα ζητάνε αμερικάνικη πιστωτική, διεύθυνση, και στοιχεία.

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Το μάρκετ είναι ανοικτό αν μπαίνεις με uk και us mail. Αγορές κανονικά, με χρεωστική κάνω εγώ.

Καλύτερα δήλωσε uk mail γιατί στο αμέρικα ζητάνε αμερικάνικη πιστωτική, διεύθυνση, και στοιχεία.

 

Tι εννοεις χρεωστικη...Η καρτα σου ειναι απο Ελληνικη τραπεζα ???

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις χρεωστικη...Η καρτα σου ειναι απο Ελληνικη τραπεζα ???

 

ναι είναι από την τράπεζα κύπρου η συγκεκριμένη. Ονομάζεται debit card και ανάλογες έχουν και άλλες τράπεζες... Τη φορτώνεις και κάνεις τις αγορές σου με ασφάλεια από παντού... εδώ έχω και μια απόδειξη από microsoft :)

 

Να σημειώσω κάτι.... Αν δηλώσεις Ην. Πολιτείες έχεις θέμα. Στις ΗΠΑ ζητάνε αναλυτικά (διεύθυνση, τράπεζα (αμερικανική) κλπ κλπ)

Από Ηνωμένο Βασίλειο (UK) μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποια πιστωτική θες και από οποιαδήποτε χώρα. Απλά καλού κακού όταν έκανα λογαριασμό (LIVE ID) έβαλα οδό και αριθμό (ελλάδα) αλλά ταχυδρομικό κώδικα birmingham :P "B26 1PB" και χώρα England/ United Kingdom

 

Για να προσθέσεις την κάρτα σου. Πας σε μια εφαρμογή που σε ενδιαφέρει πατάς buy κλπ κλπ στο κινητό και σου βγάζει μια φόρμα να γράψεις το νούμερο της κάρτας απλά και γρήγορα. Αυτά από ό,τι κατάλαβα αποθηκεύονται στο zune.net, στο xbox.com και στο BillingMicrosoft

 

Δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα και τίποτα δύσκολο, παράνομο ή ακατανόητο. Μάλλον είναι παραθυράκι που μας επιτρέπει να μπαίνουμε και να κάνουμε ψώνια.

 

ΥΓ μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά έχω την αίσθηση πως market από χώρα σε χώρα έχει διαφορετικές εφαρμογές όπως γινόταν και στα winmob 6.5 που είχα.... fail κατά τη γνώμη μου αλλά έτσι είναι αυτά..

Edited by const_ili
προσθήκη σχολίου
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

ναι είναι από την τράπεζα κύπρου η συγκεκριμένη. Ονομάζεται debit card και ανάλογες έχουν και άλλες τράπεζες... Τη φορτώνεις και κάνεις τις αγορές σου με ασφάλεια από παντού... εδώ έχω και μια απόδειξη από microsoft :)

ΥΓ μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά έχω την αίσθηση πως market από χώρα σε χώρα έχει διαφορετικές εφαρμογές όπως γινόταν και στα winmob 6.5 που είχα.... fail κατά τη γνώμη μου αλλά έτσι είναι αυτά..

 

Α..μιλας για τις debid card, χρησιμοποιω ηδη μια για το paypal...

Δεν ηξερα οτι μπορει να τη δεχτει το Zune για αγορες. Ευχαριστω για τις πληροφοριες..

 

Το μαρκετ αυτη τη στιγμη ειναι στα πρωτα βηματα του ..ας περιμενουμε να δουμε πως θα γινει μετα το mango

που θα ειναι και η Ελλαδα μέσα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόκειται να πάρω htc trophy και μάλλον θα είστε η επόμενη παρέα μου :). Θέλω να ρωτήσω λίγα πράγματα, και όσα μπορείτε απαντήστε, αλλά πρώτα να πω μπράβο στον colossus_r για τη δουλειά του. Εύγε.

 

1)Λοιπόν, καταρχάς, απο την αρχική ελληνική έκδοση έχουν γίνει 2 updates. Το nodo είναι η δεύτερη ή η τρίτη έκδοση; Ρωτάω επειδή βλέπω πως το ξεκλείδωμα δεν δουλεύει για nodo, άρα για να ξέρω σε ποια έκδοση λειτουργεί. Λίγο άχρηστο ουσιαστικά αλλά απο περιέργεια.

 

2) Όσες εφαρμογές δεν θέλουμε να βάλουμε απο το market αλλά απο τον υπολογιστή, χρησιμοποιούμε το tom XAP installer; Νομίζω υπάρχει και άλλος τρόπος, αν θυμάμαι καλά το WP Device Manager beta;

 

3) Όσα καλούδια βγάζει το touchxperience (xplorer, registry editor) είναι μόνο για htc;

4) Το ελληνικό πληκτρολόγιο που υπάρχει στη πρώτη σελίδα με το how to, είναι το ίδιο με αυτό απο το xda που έχει πολλές γλώσσες μέσα μεταξύ των οποίων και ελληνικά; Γιατί στην αρχή είχα την εντύπωση πως το native που είχε βγει ήταν απο Έλληνα και μόνο Ελληνοαγγλικό. Δηλαδή ένα native keyboard κυκλοφορεί με ελληνική γλώσσα; Δεν έχουμε πολλές επιλογές ε;

 

5) Όσον αφορά το flashing. Η λειτουργία restore στο zune, δημιουργεί restore point πριν απο κάθε update και το κρατάει; Δηλαδή έχω Α έκδοση, και εγώ πάω στη Β και μετά στη Γ, με restore μπορώ να κάνω Γ->Β->Α; Ή μόνο προς Β;

 

6) Unbrand γίνεται φλασάροντας μια rom που λέει Europe μέσα και όχι voda; Υπάρχει λόγος να γίνει unbrand της συσκευής; Πχ τα updates έρχονται απο την ms αμέσως ή έχει να κάνει και με τον πάροχο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...