Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

Θέλω να ρωτήσω πως μπορούμε να βάλουμε δικά μας ringtones ;

Κάπου το είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν το βρίσκω.

(To advanced config δεν έχει υλοποιημένη αυτή τη δυνατότητα απ'ότι είδα )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να ρωτήσω πως μπορούμε να βάλουμε δικά μας ringtones ;

Κάπου το είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν το βρίσκω.

(To advanced config δεν έχει υλοποιημένη αυτή τη δυνατότητα απ'ότι είδα )

 

http://www.wp7forum.com/new-posts-themes-ring-tones-wall-papers-and-desktop/new-ringtone-installer/

 

Απαραίτητη προϋπόθεση να έχεις κάνει unlock.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το Touring Machine είναι μια πλατφόρμα η οποία προσφέρει ολοκληρωμένη εμπειρία περιήγησης σε μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους. Προκειμένου να καλύψει τις ανάγκες κάθε επισκέπτη, το Touring Machine περιλαμβάνει 3D περιήγηση μέσω προσωπικού υπολογιστή, ξενάγηση μέσω κινητού, αλλά και προηγμένη ξενάγηση επαυξημένης πραγματικότητας. Βασίζεται σε ένα έξυπνο σύστημα δημιουργίας περιγραφών που προσαρμόζεται στις ανάγκες του κάθε επισκέπτη. Λαμβάνοντας υπόψην την ηλικία, τη γλώσσα και το ιστορικό του χρήστη, το σύστημα προσαρμόζει το πλήθος των πληροφοριών και τη φρασεολογία, ενώ παράλληλα αποφεύγει την επανάληψη πληροφορίας. Ακόμη, εντοπίζει τη θέση του επισκέπτη και των εκθεμάτων, δίνει οδηγίες, παράγει συγκρίσεις και απαντά σε ερωτήσεις όπως ακριβώς ένας πραγματικός ξεναγός. Όλα αυτά είναι δυνατά, καθώς οι περιγραφές των εκθεμάτων δεν είναι γραμμένες, αλλά παράγονται δυναμικά από το σύστημάς μας. Έτσι μπορούμε να αλλάζουμε τις εκφράσεις που χρησιμοποιούνται ανάλογα με την ηλικία του χρήστη καθώς και το ιστορικό του (τι εκθέματα έχει ήδη δει).

 

 

Αν σας άρεσε η όλη ιδέα και θα θέλατε να δείτε το Touring Machine σε όλα τα κινητά τηλέφωνα τελευταίας γενιάς, μπορείτε να βοηθήσετε στην εμπορική ανάδειξή του! Μπείτε στο http://go.dimiourgw.com/?p=680, κάντε login μέσω Facebook ή Twitter και δώστε του 5 αστέρια!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο app όπως το 3g watchdog?

 

Κατά πάσα πιθανότητα όχι, τουλάχιστον στο Market. Δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο Homebrew app. Με ενδιαφέρει και μένα πάντως για να μη στέλνω κάθε λίγο και λιγάκι μηνύματα για να σιγουρευτώ για το υπόλοιπό μου.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Και πια ακριβως ειναι η σχεση του με Windows Phone 7 και το εβαλες εδω ????

 

Νομιζω οτι εισαι εκτος ..μα τελειως εκτος.!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πια ακριβως ειναι η σχεση του με Windows Phone 7 και το εβαλες εδω ????

 

Νομιζω οτι εισαι εκτος ..μα τελειως εκτος.!!!!!!!

 

Αν δεις το video, η εφαρμογή ειναι για WP7 και ελπίζουμε σύντομα να την έχουμε στο marketplace και αργότερ να την κάνουμε port και σε άλλα OS. Αν αυτό σημαίνει ότι είναι τόσο εκτός, τότε sorry και ας το μεταφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το video, η εφαρμογή ειναι για WP7 και ελπίζουμε σύντομα να την έχουμε στο marketplace και αργότερ να την κάνουμε port και σε άλλα OS. Αν αυτό σημαίνει ότι είναι τόσο εκτός, τότε sorry και ας το μεταφέρουμε.

 

Αν ειναι εφαρμογη για WP7 πρεπει να παει στο φορουμ των Εφαρμογων.....

 

Αν δεν υπαρχει ακομη σαν εφαρμογη ...τοτε πρεπει να παει στις ειδησεις...

Οπως και να εχει δεν ειναι για εδω που το εβαλες.

Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα θα ηπαρξη αμα ξεκλειδοσεις την συσκευη..? υπερθερμανση θα χαλαει παραπανω η μπαταρια... θα κολαει .....δεν θα περνει updtes ..??? τ???
Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα θα ηπαρξη αμα ξεκλειδοσεις την συσκευη..? υπερθερμανση θα χαλαει παραπανω η μπαταρια... θα κολαει .....δεν θα περνει updtes ..??? τ???

 

Κανένα από τα παραπάνω. Δεν καταλαβαίνω από που ορμόμενος ρωτάς.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

τι προβλημα θα ηπαρξη αμα ξεκλειδοσεις την συσκευη..? υπερθερμανση θα χαλαει παραπανω η μπαταρια... θα κολαει .....δεν θα περνει updtes ..??? τ???

 

το ξεκλιδωμα ειναι απλα μια αλλαγη στο registry που δηλωνει πως εισαι προγραμματιστης και σε αφηνει να περασεις εφαρμογες που δεν ειναι στο marketplace.. δεν εχε καμια σχεση ουτε με overclocking ουτε με τιποτα τετοιο, ξεκλιδωσε το αφοβα... απλα χανεις την εγγυηση η οποια ομως με ενα hard reset επανερχετε...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις και δίκιο. Ας επιληφθεί του θέματος κάποιος mod. Μιας και εδώ υπάρχουν threads με θέμα τις εφαρμογές των WP7 (π.χ. Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7), θεώρησα ότι εδώ ταιριάζει.

 

Πάντως αν από όλη την εφαρμογή, αυτό έχουμε να σχολιάσουμε, τότε μάλλον έχει σοβαρά προβλήματα το σύστημά μας (ή είναι τόσο φοβερό που δεν έχει κανένα πρόβλημα ;-)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, φαντάζομαι πως η απουσία των api στους προγραμματιστές δεν επιτρέπει να κάνουν εύκολα μια εφαρμογή πλοήγησης.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω- προτείνω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λαμβάνει δεδομένα από Gps και δίνοντας ένα σημείο προορισμού να σου εμφανίζει τις οδηγίες του GoogleMaps ή BingMaps για πεζούς, προαιρετικά μαζί με μια φωτογραφία της διαδρομής σε ευδιάκριτη ανάλυση και βεληνεκές αντίστοιχο ενός χάρτη πόλης [με έξυπνο προσανατολισμό όπως η αντιστοίχιση σημείων του χάρτη με σημεία του ορίζοντα].

 

Αν ήταν απλά τα πράγματα ενδεχομένως να έφτιαχνα κάτι μόνος μου, απλά δεν ξέρω τι γνώσεις χρειάζονται για κάτι τέτοιο και το επίπεδο δυσκολίας των γλωσσών που χρησιμοποιεί το Windows phone os.

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, φαντάζομαι πως η απουσία των api στους προγραμματιστές δεν επιτρέπει να κάνουν εύκολα μια εφαρμογή πλοήγησης.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω- προτείνω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λαμβάνει δεδομένα από Gps και δίνοντας ένα σημείο προορισμού να σου εμφανίζει τις οδηγίες του GoogleMaps ή BingMaps για πεζούς, προαιρετικά μαζί με μια φωτογραφία της διαδρομής σε ευδιάκριτη ανάλυση και βεληνεκές αντίστοιχο ενός χάρτη πόλης [με έξυπνο προσανατολισμό όπως η αντιστοίχιση σημείων του χάρτη με σημεία του ορίζοντα].

 

Αν ήταν απλά τα πράγματα ενδεχομένως να έφτιαχνα κάτι μόνος μου, απλά δεν ξέρω τι γνώσεις χρειάζονται για κάτι τέτοιο και το επίπεδο δυσκολίας των γλωσσών που χρησιμοποιεί το Windows phone os.

 

 

Νομίζω αυτό που λες το κάνει εν μέρει η εφαρμογή Bingle Maps, που είναι συγκερασμός Google και Bing Maps.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ως υλοιποίηση φαίνεται εξαιρετική. Το θέμα είναι ότι η θεματολογία της εφαρμογής είναι λίγο εξειδικευμένη και εδώ στην Ελλάδα δε νομίζω ότι ενδιαφερόμαστε και τόσο . :P

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε! Αλλά γιατί θεωρείς ότι εδώ δε θα τραβήξει (εντάξει στόχος μας είναι η διεθνής αγορά)? Ο Έλληνας τουρίστας δε θα ήθελε ένα τέτοιο δυναμικό ταξιδιωτικό οδηγό?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε! Αλλά γιατί θεωρείς ότι εδώ δε θα τραβήξει (εντάξει στόχος μας είναι η διεθνής αγορά)? Ο Έλληνας τουρίστας δε θα ήθελε ένα τέτοιο δυναμικό ταξιδιωτικό οδηγό?

 

Εγώ προσωπικά θα αγόραζα την εφαρμογή μόνο αν πήγαινα κάποιο ταξίδι στο εξωτερικό, κι αυτό ίσως, αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη. Όχι γιατί δεν αξίζει σαν εφαρμογή, αλλά γιατί προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι και τόσο πολύ για μουσειακούς χώρους. Τώρα όποιος έχει τέτοια ενδιαφέροντα πιθανόν να το προτιμήσει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες. Ωστόσο μέσα από την εφαρμογή μας προσφέρουμε και tours για ολόκληρες πόλεις. Σύντομα θα έχουμε τα πρώτα tours για την Αθήνα και αμέσως μετά και για άλλες ευρωπαϊκές πόλεις (μαζί με αρκετές ελληνικές). Η εφαρμογή δηλαδή δεν περιορίζεται μόνο σε μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους, αλλά μπορεί να σε βοηθήσει στο να γνωρίσεις ακόμα και την πόλη σου (κάνοντας τα tours για την Αθήνα μάθαμε αρκετά πράγματα που μας φάνηκαν ενδιαφέροντα, όπως από που πήρε το όνομά της η εκκλησία της Καπνικαρέας, ή για το πόσο σημαντικά κτίρια για την παγκόσμια αρχιτεκτονική είναι η εθνική βιβλιοθήκη, η ακαδημία κ.α.). Αργότερα σκεφτόμαστε να χρησιμοποιήσουμε την τεχνολογία μας και σε άλλα domains. Σκεφτόμαστε κάτι σαν το "ταξίδι στο ανθρώπινο σώμα" (κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το demo "tour" collection of trees, που έχουμε στο site μας). Ελπίζουμε να μας στηρίξετε σε αυτή μας την προσπάθεια βάζοντας μας 5 αστέρια.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αν έχει και tour για πόλεις πέρα από μουσειακούς/αρχαιολογικούς χώρους τότε αλλάζει το πράγμα. Προσεγγίζει πολύ μεγαλύτερη μερίδα χρηστών. ;)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες. Ωστόσο μέσα από την εφαρμογή μας προσφέρουμε και tours για ολόκληρες πόλεις. Σύντομα θα έχουμε τα πρώτα tours για την Αθήνα και αμέσως μετά και για άλλες ευρωπαϊκές πόλεις (μαζί με αρκετές ελληνικές). Η εφαρμογή δηλαδή δεν περιορίζεται μόνο σε μουσεία και αρχαιολογικούς χώρους, αλλά μπορεί να σε βοηθήσει στο να γνωρίσεις ακόμα και την πόλη σου (κάνοντας τα tours για την Αθήνα μάθαμε αρκετά πράγματα που μας φάνηκαν ενδιαφέροντα, όπως από που πήρε το όνομά της η εκκλησία της Καπνικαρέας, ή για το πόσο σημαντικά κτίρια για την παγκόσμια αρχιτεκτονική είναι η εθνική βιβλιοθήκη, η ακαδημία κ.α.). Αργότερα σκεφτόμαστε να χρησιμοποιήσουμε την τεχνολογία μας και σε άλλα domains. Σκεφτόμαστε κάτι σαν το "ταξίδι στο ανθρώπινο σώμα" (κάτι αντίστοιχο δηλαδή με το demo "tour" collection of trees, που έχουμε στο site μας). Ελπίζουμε να μας στηρίξετε σε αυτή μας την προσπάθεια βάζοντας μας 5 αστέρια.

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι εγω προσωπικα θα το περασω οπου μπορω μολις το εχετε ετοιμο...

Παντα στηριζω οποια Ελληνικη προσπαθεια στο χωρο και το ιδιο θα κανω και τωρα...

 

Οταν ειστε ετοιμοι να με ενημερωσετε .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω πως μπορούμε να βάλουμε δικά μας ringtones ;

Κάπου το είχε πάρει το μάτι μου αλλά δεν το βρίσκω.

(To advanced config δεν έχει υλοποιημένη αυτή τη δυνατότητα απ'ότι είδα )

 

Eπίσης μπορείς να δεις το βιντεο που έχει βάλει ο κολλοσους στην πρώτη σελίδα για το ξεκλείδωμα.Ακριβως μετα δείχνει πως να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σας παρουσιάζω την δεύτερη εφαρμογή που έφτιαξα για Windows Phone και αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας :). Πρόκειται για ένα πρόγραμμα που υπολογίζει τα μόρια για κάθε επιστημονικό πεδίο αφού του βάλεις τους προφορικούς βαθμούς σε κάθε μάθημα και τους βαθμούς που έγραψες στις πανελλαδικές εξετάσεις.

Δείτε το και πείτε μου τις απόψεις σας καθώς και προτάσεις για βελτίωση αλλά και τυχών bugs που βρείτε.

 

Υ.Γ. Για όποιον ενδιαφέρεται, η πρώτη εφαρμογή μου είναι ένας μετατροπέας από ελληνικά σε greeklish.

 

Update: Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι μια πρώιμη έκδοση. Η τελική έκδοση θα υποβληθεί στο marketplace σύντομα

Edited by Sotirisko
Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης μπορείς να δεις το βιντεο που έχει βάλει ο κολλοσους στην πρώτη σελίδα για το ξεκλείδωμα.Ακριβως μετα δείχνει πως να το κάνεις

 

Ξέρεις κανέναν καλό converter απο mp3 σε wma ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, παρελαβα και εγω προ δυο ημερων το τροπαιο μου το οποιο και ξεκλειδωσα εχθες, πολυ καλες εντυπωσεις παροτι εχει αρκετες ελλειψεις. Μηπως εχει κανενας καποιο προγραμμα με μετρητη δεδομενων γιατι ειναι ενα θεματακι αυτο!

(ξερω πως το θεμα αναφερθηκε και πιο πισω απλα μηπως υπαρχει καποιο νεοτερο):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...