Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα

τις εφαρμογες που εχετε στο πρωτο post που λεει οτι ειναι πατσαρισμενες για το htc

εγω δεν τις βρισκω στο lg optimus 7 που εχω. πρεπει να τις κατεβασω απο το marketplace?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος explorer για το internet εκτος απο αυτον που εχει το κινητο πχ. opera ή opera mini?(καποιον ποιο lite απο τον υπαρχοντα για να μην μου τρωει τα mb):mad:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος explorer για το internet εκτος απο αυτον που εχει το κινητο πχ. opera ή opera mini?(καποιον ποιο lite απο τον υπαρχοντα για να μην μου τρωει τα mb):mad:

 

ΕΔΩ ψαχνουμε για εφαρμογες πριν ρωτησουμε

 

H opera θα κυκλοφορησει μεσα στον Μαιο αλλα ......

Ο ΙΕ που χρησιμοποιουν τα WP7 ειναι πολυ καλος και γρηγορος.

Γιατι να τον αλλαξεις και τι σημαινει να μην σου τρωει τα ΜΒ ???

Οι αλλοι browser δεν θα τα τρωνε ??? Εξαρταται απο τα σαιτ που πηγαινεις και οχι απο τον browser

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια χαζη ερωτηση

εβαλα το native keyboard. πως επιλεγω να γραψω ελληνικα;

συγνωμη για αυτην την χαζη ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια χαζη ερωτηση

εβαλα το native keyboard. πως επιλεγω να γραψω ελληνικα;

συγνωμη για αυτην την χαζη ερωτηση

το native απο το marketplace ειναι χαλια και δημιουργει προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα αυτο που υπαρχει στο πρωτο ποστ

δεν ξερω αν δημιουργει προβληματα γιατι δεν το εχω δοκιμασει τοσο πολυ

τελικα το βρηκα πως γραφω ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το native απο το marketplace ειναι χαλια και δημιουργει προβληματα.

 

Το native δεν υπάρχει στο marketplace και δεν δημιουργεί προβλήματα, μάλλον για άλλο μιλάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ψαχνουμε για εφαρμογες πριν ρωτησουμε

 

H opera θα κυκλοφορησει μεσα στον Μαιο αλλα ......

Ο ΙΕ που χρησιμοποιουν τα WP7 ειναι πολυ καλος και γρηγορος.

Γιατι να τον αλλαξεις και τι σημαινει να μην σου τρωει τα ΜΒ ???

Οι αλλοι browser δεν θα τα τρωνε ??? Εξαρταται απο τα σαιτ που πηγαινεις και οχι απο τον browser

 

colossus εχω παρατηρησει οτι με το opera mini που χρησιμοποιουσα με το νοκια 5800 καταναλωνα λιγοτερα mb απ'οτι με τον browser της νοκια, και αυτο γιατι ρυθμιζα το οπερα να μου εμφανιζει τις σελιδες με μετριας ποιοτητας εικονας(υπαρχει επιλογη) οποτε αυτο ειχε ως αποτελεσμα πιο γρηγορο browsing και καταναλωση λιγοτερων mb! σιγουρα και οι σελιδες παιζουν ρολο απλα πολλες εικονες πολλα mb!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, αυτό που λες υπάρχει αλλά στις άλλες πλατφόρμες. Εδώ δεν έχεις αυτή τη δυνατότητα (ακόμα τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν πηγαινω σε αυτο το site για να δω εφαρμογες http://wp7.apphab.com/ οπως και σε αλλα 2 που

τα εχω δει απο εδω, οταν παταω download μου λεει στο zune οτι δεν ειναι διαθεσιμο στο location Μου

μεσα στο zune ετσι προχειρα που εψαξα δεν βρηκα καμια ρυθμιση για το location μου

τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υποστηρίζεται ακόμα η χώρα μας επίσημα από το marketplace. Θα χρειαστεί να περιμένεις μέχρι το Mango update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες που υπαρχουν στο marketplace επι πληρωμη δεν γινετε να τις βρουμε καπου και να τις περασουμε στο κινητο;
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες που υπαρχουν στο marketplace επι πληρωμη δεν γινετε να τις βρουμε καπου και να τις περασουμε στο κινητο;

 

Δεν κανουμε τετοιες ερωτησεις εδω...ψαξε στο διαδικτυο

Link to comment
Share on other sites

colossus εχω παρατηρησει οτι με το opera mini που χρησιμοποιουσα με το νοκια 5800 καταναλωνα λιγοτερα mb απ'οτι με τον browser της νοκια, και αυτο γιατι ρυθμιζα το οπερα να μου εμφανιζει τις σελιδες με μετριας ποιοτητας εικονας(υπαρχει επιλογη) οποτε αυτο ειχε ως αποτελεσμα πιο γρηγορο browsing και καταναλωση λιγοτερων mb! σιγουρα και οι σελιδες παιζουν ρολο απλα πολλες εικονες πολλα mb!

 

Δεν ξέρω αν μπορεί αυτό να σε βοηθήσει.... Υπάρχει δυνατότητα αν πας στο http://www.google.gr/ και κάτω κάτω εκεί που λέει ρυθμίσεις να επιλέξεις αν θες "Μορφοποίηση των ιστοσελίδων για το τηλέφωνό σας" και ενεργοποίηση.

 

Από εδώ και πέρα όταν θες να σερφάρεις σε μια σελίδα που σε ενδιαφέρει μόνο το κείμενο. Πας google και κάνεις αναζήτηση πχ myphone.gr αν μπεις μέσα από το αποτέλεσμα που θα σου βγάλει τότε θα καταναλώσεις ελάχιστα kΒ αλλά το site θα παίρνει μια mobile μορφή που ίσως δεν είναι τόσο ελκυστική (χωρίς εικόνες κλπ).

 

Αν πάλι ένα σάιτ θες να το δεις κανονικά τότε ή το γράφεις πάνω κατευθείαν: http://www.myphone.gr/ ή πηγαίνεις κάτω κάτω στην έκδοση που διαμόρφωσε το google και επιλέγεις: "Απευθείας προβολή σελίδας" και θα σε βγάλει στην κανονική έκδοση.

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οι εφαρμογες που υπαρχουν στο marketplace επι πληρωμη δεν γινετε να τις βρουμε καπου και να τις περασουμε στο κινητο;

 

Οποιαδήποτε συζήτηση τέτοιου είδους απαγορεύεται από τους κανονισμούς. Πράξε αναλόγως. Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! to backup tool το χρησημοποιησε καποιος?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103011

 

Xρησιμοποιει μια μεθοδο που ειναι .. το λιγοτερο περιεργη (samsung tools -update packages from HD2 etc)...

Το ιδιο backup εκανε αυτοματα το zune οταν εκανες update !!!

Ειμαι λιγο σφιγμενος με το ολο θέμα του backup και μου θυμιζει λιγο "walshed phones" η ιστορια.

Μαλλον ειναι καλλιτερα να προσπερασεις ..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανέναν καλό converter απο mp3 σε wma ?

 

Γεια χαρα και απο εμενα παιδια. εχω κατεβασει και λειτουργει μια χαρα το προγραμμα που λετε για την μεταφορα αρχειων ηχου για ringtone. οταν το χρησιμοποιω μου βγαζει συνεχως το μηνυμα convetion failed please ensure the current file is a valid multimedia file. εχω δοκιμασει mp3 wma τι κανω λαθος? Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! to backup tool το χρησημοποιησε καποιος?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103011

Μέσω του Zune, δεν γίνεται backup κάθε φορά που κάνουμε συγχρονισμό?

Σε ξεκλειδωμένη συσκευή πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μέσω του Zune, δεν γίνεται backup κάθε φορά που κάνουμε συγχρονισμό?

Σε ξεκλειδωμένη συσκευή πάντα

 

Full backup όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο εμενα παιδια. εχω κατεβασει και λειτουργει μια χαρα το προγραμμα που λετε για την μεταφορα αρχειων ηχου για ringtone. οταν το χρησιμοποιω μου βγαζει συνεχως το μηνυμα convetion failed please ensure the current file is a valid multimedia file. εχω δοκιμασει mp3 wma τι κανω λαθος? Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

αρχεια ηχου για ringtone σε wp7 μονο wma και με κωδικοποιηση στα 48khz. Nομιζω αυτο ειναι το προβλημα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρχεια ηχου για ringtone σε wp7 μονο wma και με κωδικοποιηση στα 48khz. Nομιζω αυτο ειναι το προβλημα σου

 

οχι αδερφε ουτε ετσι αλλαζει κατι παλι το ιδιο μηνυμα βγαζει οταν παταω deploy

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

οχι αδερφε ουτε ετσι αλλαζει κατι παλι το ιδιο μηνυμα βγαζει οταν παταω deploy

 

Ξανακοιταξε το ....κατι κανεις λαθος ...Αυτος ειναι ο τρόπος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...