Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διορθωνω λοιπον.4μιση ωρες και 80%.

Σημερινη μετρηση: ~3ωρες με wifi-youtube-και αρκετο gaming.Μπαταρια: 75%

Πιστευω πως ειναι παρα πολυ καλα συγκριτικα με το δικο μου που θα ηταν στο 50% στα σιγουρα.

 

Καλημέρα. και χρόνια πολλά.

Μην βιάζεσε να βγάλεις άμεσα συμπεράσματα για την μπαταρία διότι ως γνωστό μετά από 2-3 πληρεις φορτίσεις και πλήρη άδεια μπαταρία οι μπαταρίες δίνουν τα μέγιστα των αποδόσεων τους. Κι αυτό διότι πάιζει ρόλο και το περιβάλλον στο οποίο βρίσκετε μια μπαταρία τόσο τεχνικά όσο και περιβαλλοντικά (θερμοκρασίες, απόσταση κεραιών, και άλλα πολλά).

Από ό,τι βλέπω φαίνεται πολύ καλύτερο από το κινητάκι που έχω αλλά περιμένω επισημη αναφορά για δείκτες ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας, μην την πάθω όπως τα δέντρα σε μια χώρα στο εξωτερικό (χεχεχε).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το gps το δοκίμασε κανένας? επίσης αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι από σήμα πως τα πάει? έχει καλό ή θα μιλάς και θα κόβετε συνέχεια?
Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω ακομα... Φωτεινοτητα οθονης?? ευκρινεια?? χρωματα? ποιοτητα απεικονισης? ποιοτητα κινησης video-menu?? sorry αν σας ζαλισα...:p

με τα παραπανω ειστε ευχαριστημενοι??? :!:

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

με τα παραπανω ειστε ευχαριστημενοι??? :!:

 

Ελα George οπως το βλεπω εγω που ειχα και το blade το οποιο ειχε φοβερη οθονη, η οθονη στο x5 ειναι επισης φοβερη, φωτεινοτητα εχει μεγαλη αλλα στο φως της μερας δεν ειναι και τουμπανο, χωρις ομως να παιδευει στη χρηση καθολου..

 

Ευκρινεια φοβερη και χρωματα απιστευτα.. Καθε φορα που δοκιμαζω κινητο κανω ενα τεστ: βλεπω 6-7 φωτογραφιες της ταινιας due date μεσω της εφαρμογης imdb tv.. Το τεστ το περασε με τα τσαρουχια η οθονη του ειναι απιστευτη..

 

video σε youtube (δεν εχω βαλει ακομα αρχεια μεσα) και απεικονιση και μενου και menu transition animations και τα παντα εντυπωσιακα και απροβληματιστα ολα..

 

Γενικα οσο ειχα ενθουσιαστει απο αυτα που ακουγα οταν το πιασα το κινητο απο κοντα εντυπωσιαστηκα ακομα περισσοτερο..

 

Σε πολυ απλες εφαρμογες οπως κομπιουτερακι η τα μηνυματα, με το ζορι προλαβαινω να βγαλω το δαχτυλο απ το εικονιδιο πριν μπει στη εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Φιλε bilias :D ησουνα αναλυτικοτατος!! Απο θεμα ληψης video και φωτογραφιων πως τα παει?? επειδη αναφερθηκε πιο πριν απο ενα μελος οτι δεν ειναι καθολου καλη....ισχει αυτο και σε αλλους?? :blink:
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα..

 

Του galaxy και του desire την καμερα δεν την εχει, αλλα οι φωτογραφιες που βγαζει τη μερα πιστευω ειναι παρα πολυ καλες..

 

Το βραδυ παρολο που εχει φλας θα ηθελα και γω καλυτερες, δεν καταλαβαινει τοσο καλα τα χρωματα..

 

Το βιντεο του και μερα δεν μου ειπε κατι, καλο ειναι αποδεκτο δηλαδη, αλλα αν σκεφτω οτι κανουν και λογω για 720p θα βαλω τα γελια.. Το βραδυ δεν το εχω δοκιμασει, φανταζομαι δεν θα πολυβλεπεται..

 

Αυτα βεβαια με καθε επιφυλαξη ως το βραδυ που θα βαλω και το lg camera και θα δοκιμασω τις ρυθμισεις που ειπε ο φιλος πιο πανω..

 

Ageorg λεει 0,372W/kg για το αυτι και 0,562W/kg στο σωμα..

Link to comment
Share on other sites

@Nikpel7: Το touch και το feel της οθονης εμενα μου ειναι απολαυστικα καμια δυσκολια απολυτως στη χρηση ειναι πολυ ευχαριστη..

 

Το μονο που παρατηρησα στο touch του ειναι οταν πιανεις μια εφαρμογη και πας να τη συρεις στην διπλανη οθονη πρεπει να την πας ακρη ακρη και να πατας καλα να εισαι αρκετα ακριβης..

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν μας εχει πει αν εχει Light sensor και proximity?

 

εχει και απ τα δυο επισης εχει και notification led

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια, πως το βρισκετε???

 

Με γυρω στις 5-6 ωρες wifi και παιδεμα και τις υπολοιπες stand by μου αδειασε εντελως απο γεματη σε 17 ωρες..

 

Ενα παιδι ειπε οτι με 4μισι ωρες wifi ανοιχτο και του πεσε στο 80%, αυτο μου ακουστηκε πολυ καλο αλλα η εχει παρει απο σποντα τη συσκευη που εφτιαξε ο ιδιοκτητης της huawei για τον εαυτο του η κατι δεν προσεξε καλα..

 

Παντως αν ειναι οντως ετσι αγοραζω την συγκεκριμενη μπαταρια εδω και τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Παδια ξερετε αν οντως ισχυει αυτο που ειπε ενα παλικαρι για το ραδιοφωνο?

Δηλαδη οτι εχει απλα ειναι κλειδωμενο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, το πηρα και γω πριν 2 ωρες, αλλα 2 προβληματα με τη μια. Ενα καμενο πιξελ, και το bluetooth δεν δουλευει με τιποτα. Προσπαθω εδω και μια ωρα να μεταφερω ενα αρχειο Apk και δεν το δεχεται με τιποτα. (εννοειτε σε desire και optimus 2X δουλευει μια χαρα) οποιος το εχει παιδια, ας δοκιμασει το bluetooth μηπως ειναι ελαττωματικη παρτιδα, και τη πατησαμε. Δευτερα παει για αντικατασταση (δεν εχουν αλλο στο καταστημα, δευτερα θα φερουν).
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, το πηρα και γω πριν 2 ωρες, αλλα 2 προβληματα με τη μια. Ενα καμενο πιξελ, και το bluetooth δεν δουλευει με τιποτα. Προσπαθω εδω και μια ωρα να μεταφερω ενα αρχειο Apk και δεν το δεχεται με τιποτα. (εννοειτε σε desire και optimus 2X δουλευει μια χαρα) οποιος το εχει παιδια, ας δοκιμασει το bluetooth μηπως ειναι ελαττωματικη παρτιδα, και τη πατησαμε. Δευτερα παει για αντικατασταση (δεν εχουν αλλο στο καταστημα, δευτερα θα φερουν).

 

Εμένα όλα εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλα εντάξει.
Οκ φιλε μου σ ευχαριστω. Οποτε μαλλον εγω επεσα σε προβληματικη συσκευη. Δευτερα παει για αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...