Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλικάρια μια ερώτηση:

Θέλω να εγκαταστήσω μια καινούργια έκδοση λογισμικού κάνω το πρώτο βήμα <μωβ> οθόνη αλλά δεν μπορώ να βρω drivers για win 7 64bit ούτε για win xp ωστε να ξεκινήσω τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια έκδοση έχεις και ποια προσπαθείς να εγκαταστήσεις?

Η εγκατάσταση δε γίνεται από τη ροζ οθόνη αλλά(αν πρόκειται για επίσημη έκδοση) από τη λειτουργία αναβάθμισης(η οποία ενεργοποιείται με τον ίδιο τρόπο βέβαια) η οποία ενεργοποιείται αν έχει πρώτα αντιγραφεί το αρχείο εγκατάστασης στην εσωτερική ή εξωτερική κάρτα μνήμης στο φάκελο dload που πρέπει να έχεις προηγουμένως δημιουργήσει(στο βασικό κατάλογο της κάρτας).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω τη 2.3.5 και θέλω να βάλω η την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145187 ή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2354592 .Έχω βάλει τα παραπάνω zip στην κάρτα μνήμης πατάω

1. Copy package to SD card

2. Boot to recovery

3. Full wipe (data, cache, dalvik,)

4. Format /system, /data, /cache

αλλά μετά κολλάω στα παρακάτω:

5. Reboot recovery

6. Install pacakges

7. Reboot!

Tο επιλέγω το zip (δεν είχα κάνει φάκελο dload αλλά το έκανα που μου είπες αλλά πάλι τα ίδια δεν γίνετε κάτι....)

Που κάνω λάθος?

Είδα της οδηγίες στις πρώτες σελίδες αλλά δεν έβγαλα άκρη...

Αν έχεις κάποιες οδηγίες η ποια rom μπαίνει έυκολα και δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα,,,,

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω τη 2.3.5 και θέλω να βάλω η την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145187 ή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2354592 .Έχω βάλει τα παραπάνω zip στην κάρτα μνήμης πατάω

1. Copy package to SD card

2. Boot to recovery

3. Full wipe (data, cache, dalvik,)

4. Format /system, /data, /cache

αλλά μετά κολλάω στα παρακάτω:

5. Reboot recovery

6. Install pacakges

7. Reboot!

Tο επιλέγω το zip (δεν είχα κάνει φάκελο dload αλλά το έκανα που μου είπες αλλά πάλι τα ίδια δεν γίνετε κάτι....)

Που κάνω λάθος?

Είδα της οδηγίες στις πρώτες σελίδες αλλά δεν έβγαλα άκρη...

Αν έχεις κάποιες οδηγίες η ποια rom μπαίνει έυκολα και δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα,,,,

Ευχαριστώ!!!

 

προσωπικά δεν νομίζω ότι οι ROM που αναφέρεις είναι απροβλημάτιστες για καθημερινή χρήση.Εγώ θα σου πρότεινα την aurora,που λειτουργεί άψογα πλέον.

Διάβασε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330582

http://code.google.com/p/ics-aurora/downloads/list

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420728

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος dload χρειάζεται για την εγκατάσταση της επίσημης ρομ. Για cusom roms η διαδικασία είναι διαφορετική.

Τώρα στο 5. που κολλάς δεν είναι απαραίτητο να γίνει. Στη recovery mode υπάρχει ένα μενού "install" το οποίο σε μεταφέρει σε ένα διαχειριστή αρχείων για να επιλέξεις τη διαδρομή στην οποία βρίσκεται το πακέτο zip της ρομ. Αφού το επιλέξεις ανάλογα με τη recovery που έχεις, ή θα πατήσεις το κουμπί ενεργοποίησης της συσκευής ή θα το επιλέξεις με άγγιγμα επάνω του(αν υποστηρίζει touch). Μετά θα πρέπει να αρχίσει η εγκατάσταση της ρομ. Αν αποτύχει συνήθως εμφανίζεται κάποιο μήνυμα. Διαφορετικά μόλις τελειώσει πηγαίνεις πίσω στο κεντρικό μενού και κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσπάθησα να περάσω πάλι official με το dload αλλά όταν φτανει στο 2/2 λίγο πριν τελειώσει πετάει σφάλμα. Είχα κανει μια βλακεία όταν εκανα repartition για να βάλω 4.2.2 και στην custon recovery έβγαζε σφάλμα cannot mount emmc κάπως έτσι. Παίζει ρόλο αυτό? Βασικά να του περάσω την official θέλω μόνο πλέον απλως δεν θυμάμαι αν πρέπει να κάνω κάτι που μου πετάει το σφάλμα πριν το τέλος.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έβγαλα τη δική μου sim και έβαλα μια άλλη, και όταν ξαναέβαλα τη δική μου, μου έβγαλε σφάλμα σύνδεσης στο google account.

Έβαζα τον κωδικό και δεν τον δεχόταν, ακόμα και όταν τον άλλαξα με καινούριο.

Με wifi συνδέεται κανονικά και κατεβάζει σελίδες κλπ.

 

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για ανταλλακτικο οθονης + τζαμιου επειδη σπασανε και τα δυο, πρεπει να το ψαξω στο ebay ως screen digitizer + touch panel + front glass; Αν μπορειτε να δωσετε κι ενα link θα με βοηθουσατε :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χρειαζομαι βοηθεια εκανα ''επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων'' στο Huawei U8800 IDEOS X5

και τωρα μου εχει συνεχεια την οθονη ανοιχτη και γραφει IDEOS..

Τι πρεπει να κανω γιατι δεν ειναι και δικο μου το κινητο SOS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χρειαζομαι βοηθεια εκανα ''επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων'' στο Huawei U8800 IDEOS X5

και τωρα μου εχει συνεχεια την οθονη ανοιχτη και γραφει IDEOS..

Τι πρεπει να κανω γιατι δεν ειναι και δικο μου το κινητο SOS

Ελα φιλε μου. Ακομα να σου απαντησουν;;

Λοιπον, βρες απο καπου την official 2.3 ROM και κανε τα παρακατω που ειναι απο τον οδηγο του tzivas για το pro:

 

1. Φτιάχνουμε εναν φάκελο στον υπολογιστη με ονομα "dload" και βάζουμε μέσα τα αρχεια απο το στεπ1 (UPDATE.APP ) , και το στεπ 2 μετονομασμένο σε ( UPDATE_g.APP )

2. Με καποιον τροπο αντιγραφουμε αυτον τον "dload" φάκελο με τα δυο στεπ στην καρτα sd χυμα και την τοποθετουμε στη συσκευη.

3. Συνδέουμε το κινητό με το usb χωρίς την μπαταρία.

4. Κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα , vol+ vol- και το power on μέχρι που θα νιώσουμε το τηλ.. να δονείται και το αφήνουμε , ( θα κάνει το πρωτο στεπ και θα τελειώσει σε λίγα λεπτά).

5. Αφού τελειώσει το πρώτο στεπ , το ξεσυνδέουμε από το usb .

6. Πατάμε τώρα ΜΟΝΟ ΤΟ power on μέχρι να κάνει τη δόνηση και τ'αφήνουμε ... σε 3 λεπτά θα ξεκινήσει το στεπ 2 και θα πάρει λίγα λεπτά μέχρι να τελειώσει.

7. Ξεσυνδέουμε το usb μόλις τελειώσει και το δεύτερο στεπ , βγάζουμε και την sd card .

8. Συνδεουμε την sd card στον υπολογιστη και σβήνουμε τα περιεχόμενα του φακέλου "dload" , και βάζουμε το στεπ 3 ( UPDATE.APP ) , βάζουμε πάλι την κάρτα και τo συνδέουμε παλι με το usb .

9. Πατάμε τώρα πάλι τα 3 πλήκτρα ( vol+ vol- και power on ) , μέχρι να νιώσουμε τη δόνηση.

10. Μόλις τελειώσει κι αυτό , ξεσυνδέουμε το usb και βγάζουμε την sd card , σβήνουμε το φάκελο "dload" απ'την sd και τη βάζουμε πάλι τη κάρτα στο κινητο με την μπαταρία χωρις usb και είμαστε έτοιμοι.

11. Πατήστε power on μέχρι να κάνει τη δόνηση και περιμένετε κανά 5λεπτο να ανοίξει το τηλ..

Βασικό είναι να έχετε τις ονομασίες για τα 2 πρώτα στεπ , όπως ακριβώς λέω ( UPDATE.APP και UPDATE_g.APP ) και επίσης βασικό όπως γράφω την διαδικασία αυτή να τη κάνετε χωρίς την μπαταρία μόνο με το usb συνδεδεμένο είτε στο φορτιστή είτε στον υπολογιστή!!!

 

Ετσι φιλε μου το κινητο θα ξαναλειτουργησει και ο φιλος σου θα ειναι και αναβαθμισμενος.

 

Ο τροπος αυτος ειναι για το pro αλλα πιστευω οτι ειναι ιδιος και με του απλου. Ας επιβεβαιωσει καποιος παρακαλω.

 

edit: Στην βρηκα. http://www.mediafire.com/?mua3wsk1vgklzw2

Ας μας πει καποιος αν ειναι ολα σωστα καθως εγω εχω το pro.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε μου. Ακομα να σου απαντησουν;;

Λοιπον, βρες απο καπου την official 2.3 ROM και κανε τα παρακατω που ειναι απο τον οδηγο του tzivas για το pro:

 

1. Φτιάχνουμε εναν φάκελο στον υπολογιστη με ονομα "dload" και βάζουμε μέσα τα αρχεια απο το στεπ1 (UPDATE.APP ) , και το στεπ 2 μετονομασμένο σε ( UPDATE_g.APP )

2. Με καποιον τροπο αντιγραφουμε αυτον τον "dload" φάκελο με τα δυο στεπ στην καρτα sd χυμα και την τοποθετουμε στη συσκευη.

3. Συνδέουμε το κινητό με το usb χωρίς την μπαταρία.

4. Κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα , vol+ vol- και το power on μέχρι που θα νιώσουμε το τηλ.. να δονείται και το αφήνουμε , ( θα κάνει το πρωτο στεπ και θα τελειώσει σε λίγα λεπτά).

5. Αφού τελειώσει το πρώτο στεπ , το ξεσυνδέουμε από το usb .

6. Πατάμε τώρα ΜΟΝΟ ΤΟ power on μέχρι να κάνει τη δόνηση και τ'αφήνουμε ... σε 3 λεπτά θα ξεκινήσει το στεπ 2 και θα πάρει λίγα λεπτά μέχρι να τελειώσει.

7. Ξεσυνδέουμε το usb μόλις τελειώσει και το δεύτερο στεπ , βγάζουμε και την sd card .

8. Συνδεουμε την sd card στον υπολογιστη και σβήνουμε τα περιεχόμενα του φακέλου "dload" , και βάζουμε το στεπ 3 ( UPDATE.APP ) , βάζουμε πάλι την κάρτα και τo συνδέουμε παλι με το usb .

9. Πατάμε τώρα πάλι τα 3 πλήκτρα ( vol+ vol- και power on ) , μέχρι να νιώσουμε τη δόνηση.

10. Μόλις τελειώσει κι αυτό , ξεσυνδέουμε το usb και βγάζουμε την sd card , σβήνουμε το φάκελο "dload" απ'την sd και τη βάζουμε πάλι τη κάρτα στο κινητο με την μπαταρία χωρις usb και είμαστε έτοιμοι.

11. Πατήστε power on μέχρι να κάνει τη δόνηση και περιμένετε κανά 5λεπτο να ανοίξει το τηλ..

Βασικό είναι να έχετε τις ονομασίες για τα 2 πρώτα στεπ , όπως ακριβώς λέω ( UPDATE.APP και UPDATE_g.APP ) και επίσης βασικό όπως γράφω την διαδικασία αυτή να τη κάνετε χωρίς την μπαταρία μόνο με το usb συνδεδεμένο είτε στο φορτιστή είτε στον υπολογιστή!!!

 

Ετσι φιλε μου το κινητο θα ξαναλειτουργησει και ο φιλος σου θα ειναι και αναβαθμισμενος.

 

Ο τροπος αυτος ειναι για το pro αλλα πιστευω οτι ειναι ιδιος και με του απλου. Ας επιβεβαιωσει καποιος παρακαλω.

 

edit: Στην βρηκα. http://www.mediafire.com/?mua3wsk1vgklzw2

Ας μας πει καποιος αν ειναι ολα σωστα καθως εγω εχω το pro.

 

οταν ξεκινησω την διαδιακασια στο πρωτο στεπ ( vol+ vol- και power on ) πρεπει μηπως να μου βγαλει τιποτα στην οθονη γιατι στην δικια μου το μονο που μου εμφανιζει ειναι το IDEOS!! Δεν αλλαζει ουτε χρωμα ουτε μου βγαζει οτι φορτωνει και τρεχει καποια διαδικασια.....

την εκανα ολη την διαδιακασια αλλα δεν εγινε κατι παλι το ιδιο μου βγαζει IDEOS

δεν ξερω αν σε βοηθαει αλλα οταν συνδεω το κινητο στο pc μου βγαζει αυτα

document

drivers

pc suite

Autorun 1KB

Mobile Partner 5KB

Edited by dickenz4
Link to comment
Share on other sites

Η Β528 έχει μόνο το step1 και μόνο ένα αρχείο, το UPDATE.APP. Στην ουσία το zip περιλαμβάνει ένα φάκελο step1 που μέσα έχει το φάκελο dload με το αρχείο UPDATE.APP. Αυτό που χρειάζεται λοιπόν είναι αυτός ο φάκελος(ο dload δηλαδή) να γραφτεί στο ριζικό κατάλογο της κάρτας SD. Μετά για να μπει η συσκευή σε update mode πρέπει ενώ είναι απενεργοποιημένη, να πατηθούν τα vol+/vol- και ενώ είναι πατημένα να ενεργοποιήσουμε τη συσκευή πατώντας το power.

Το ότι σου εμφανίζει μόνο το IDEOS σημαίνει ότι δεν έχεις μπει σε update mode. Αν δεν μπορείς να μπεις με τον παραπάνω τρόπο, δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και έχοντας πατημένα τα vol+/vol- να τη συνδέσεις με το καλώδιο usb στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Η Β528 έχει μόνο το step1 και μόνο ένα αρχείο, το UPDATE.APP. Στην ουσία το zip περιλαμβάνει ένα φάκελο step1 που μέσα έχει το φάκελο dload με το αρχείο UPDATE.APP. Αυτό που χρειάζεται λοιπόν είναι αυτός ο φάκελος(ο dload δηλαδή) να γραφτεί στο ριζικό κατάλογο της κάρτας SD. Μετά για να μπει η συσκευή σε update mode πρέπει ενώ είναι απενεργοποιημένη, να πατηθούν τα vol+/vol- και ενώ είναι πατημένα να ενεργοποιήσουμε τη συσκευή πατώντας το power.

Το ότι σου εμφανίζει μόνο το IDEOS σημαίνει ότι δεν έχεις μπει σε update mode. Αν δεν μπορείς να μπεις με τον παραπάνω τρόπο, δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και έχοντας πατημένα τα vol+/vol- να τη συνδέσεις με το καλώδιο usb στο pc.

ok το δοκιμαζω τωρα

κατεβασα αυτο http://www.mediafire.com/?mua3wsk1vgklzw2 το εβαλα σε ενα φακελο dload το πεταξα μεσα σε μια sd, εβγαλα την sd την εβαλα στο u8800 και δοκιμασα και με τους δυο τροπους που αναφερεις παραπανω αλλα παλι IDEOS μου γραφει!!!

Να το παω στον γερμανο η στη wind?

Edited by dickenz4
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το κάνεις σωστά. Το αρχείο που κατέβασες είναι συμπιεσμένο. Αν απλά το έβαλες σε ένα φάκελο "dload" δεν πρόκειται να λειτουργήσει. Θα πρέπει να ανοίξεις το αρχείο αυτό με κάποιο πρόγραμμα όπως το winzip, winrar. Μέσα υπάρχει ένας φάκελος "step1" και μέσα σε αυτόν υπάρχει ο φάκελος "dload". Αυτόν τον φάκελο λοιπόν πρέπει να εξάγεις από το συμπιεσμένο αρχείο και να τον αντιγράψεις στην κάρτα sd.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το κάνεις σωστά. Το αρχείο που κατέβασες είναι συμπιεσμένο. Αν απλά το έβαλες σε ένα φάκελο "dload" δεν πρόκειται να λειτουργήσει. Θα πρέπει να ανοίξεις το αρχείο αυτό με κάποιο πρόγραμμα όπως το winzip, winrar. Μέσα υπάρχει ένας φάκελος "step1" και μέσα σε αυτόν υπάρχει ο φάκελος "dload". Αυτόν τον φάκελο λοιπόν πρέπει να εξάγεις από το συμπιεσμένο αρχείο και να τον αντιγράψεις στην κάρτα sd.

ναι δεν πηρα το συμπιεσμενο αρχειο το ανοιξα και πηρα τον φακελο dload το εβαλα σε μια καρτα sd σ ενα αλλο κινητο εβγαλα την καρτα που ειχα περασει τον φακελο και το εβαλα στο Huawei και συνεχισα την υπολοιπη διαδικασια που μου ειπες αλλα δεν μου φορτωνε κατι το μονο που μου εμφανιζει στην οθονη ειναι το IDEOS!

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν πηρα το συμπιεσμενο αρχειο το ανοιξα και πηρα τον φακελο dload το εβαλα σε μια καρτα sd σ ενα αλλο κινητο εβγαλα την καρτα που ειχα περασει τον φακελο και το εβαλα στο Huawei και συνεχισα την υπολοιπη διαδικασια που μου ειπες αλλα δεν μου φορτωνε κατι το μονο που μου εμφανιζει στην οθονη ειναι το IDEOS!

Φιλε κατι δεν κανεις σωστα, δε γινεται. Αμα το κινητο ηταν νεκρο δε θα σου εβγαζε καν το "IDEOS" και τοτε θα χρειαζοταν η Wind.

Πατα καλα τα κουμπια και παιξε με το χρονο του παρατεταμενου πατηματος.

Ποση χωριτηκοτητα εχει η sd που δοκιμαζεις;

Εβαλες το φακελο ΧΥΜΑ στην sd; Δηλαδη οχι σε καποιον υποφακελο;

 

Εχεις pm.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν πηρα το συμπιεσμενο αρχειο το ανοιξα και πηρα τον φακελο dload το εβαλα σε μια καρτα sd σ ενα αλλο κινητο εβγαλα την καρτα που ειχα περασει τον φακελο και το εβαλα στο Huawei και συνεχισα την υπολοιπη διαδικασια που μου ειπες αλλα δεν μου φορτωνε κατι το μονο που μου εμφανιζει στην οθονη ειναι το IDEOS!

 

Ειναι περιεργο αυτο που λες.

Δηλαδη δεν κανει τιποτα κρατωντας πατημενα το vol+ , vol- και power on? ????

Kανονικα επρεπε να εβγαινε μια ροζ οθονη.

Επισης, αν κρατησεις πατημενα το vol+ και το power on θα επρεπε να μπει σε στοκ recovery.

Αν οτι και να πατας δεν γινεται τιποτα παρα μονο το Ideos logo, ισως εχουν προβλημα τα κουμπια φωνης.

Τα κουμπια φωνης πρεπει να δουλευουν για να μπορεις να προχωρησεις σε update , να μπεις σε ροζ οθονη η να μπεις σε recovery.

Αν εχουν προβλημα αυτα τα κουμπια δεν ξερω αν μπορεις να κανεις κατι αλλο εκτος απο το να το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Παιδιά καλησπέρα. Ανασυρω από το παρελθόν αυτό το θέμα μια και χρειάζομαι για δεύτερο ένα ideos που είχα. Δύο πράγματα.

 

Καταρχήν είχα περάσει την Aurora 4, η έκδοση 5 είναι σταθερή;;;

 

Δεύτερον, η μπαταρία είναι για πέταμα. Αν θυμάμαι καλά έκανε και η μπαταρία του Χ5 pro, που είναι αν δεν απατώμαι πιο μεγάλη, ισχύει;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πάντως εμένα και με την aurora version 5 update 20 κολαγε το κινητο και το γυρισα στη 2.3.5 gingerbread. Με αυττή πάει καλά.

Με μπαταρία έχω και γω θέμα αλλά δεν το βλέπω να βρίσκουμε καλή μπαταρία.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες. Αντιμετωπιζω προβλημα με το χ5 στις κλησεις οπου δεν με ακουνε οι αλλοι αλλα εγω τους ακουω. Θεμα σηματος δεν υπαρχει. Βρηκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1648122 αλλα σε εμενα δεν εχει την επιλογη Dual mic settings and check off. Φοραω την επισημη b526 rom και δοκιμασα και την b528 αλλα ουτε εκει υπαρχει η επιλογη. Δεν θελω να αλλαξω κινητο, υπαρχει καποια λυση; Να αναφερω οτι το προβλημα προϋπήρχε αλλα στο skype viber κτλ που το χρησιμοποιουσα κυριως δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες. Αντιμετωπιζω προβλημα με το χ5 στις κλησεις οπου δεν με ακουνε οι αλλοι αλλα εγω τους ακουω. Θεμα σηματος δεν υπαρχει. Βρηκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1648122 αλλα σε εμενα δεν εχει την επιλογη Dual mic settings and check off. Φοραω την επισημη b526 rom και δοκιμασα και την b528 αλλα ουτε εκει υπαρχει η επιλογη. Δεν θελω να αλλαξω κινητο, υπαρχει καποια λυση; Να αναφερω οτι το προβλημα προϋπήρχε αλλα στο skype viber κτλ που το χρησιμοποιουσα κυριως δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα. Ευχαριστω.

 

Παραξενο. Δηλαδη σε σε ακουνε καθολου-καθολου;

Στην αρχη φαινοταν σαν να εχεις προβλημα hardware στο μικροφωνο και ημουν ετοιμος να σε ρωτησω αν δουλευει με αλλες εφαρμογες οπως πχ την εγγραφη φωνης. Μετα ομως λες οτι με skype και viber ολα καλα, αρα το μικροφωνο δεν εχει προβλημα.

Αλλαξες και ROM και παλι τα ιδια...

Μηπως εχεις καμια εφαρμογη που εχει δικαιωματα στο μικροφωνο και μπλεκει τα πραματα;

Οταν λες το προβλημα προϋπηρχε τι εννοεις; Παντα ειχες αυτο το προβλημα που δεν σε ακουνε στις κλισεις;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα και εγω καποτε αυτο το θεμα. Το ελυσα απενεργοποιοντας το 2ο μικροφωνο απο το κρυφο μενου (εκει που πατας κατι *#*#αριθμους#*#*)
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα και απο το ιντερνετ το δευτερο μικροφωνο ευθυνεται που αντι να μειωσει τους εξωτερικους θορυβους μειωνει τη φωνη μου. Οι συνομιλητες με ακουνε με πολυ δυσκολια σα να ειμαι μακρια λενε, οχι συνεχομενα αλλα πολυ συχνα και επαναλαμβανω και τρεις φορες τα λογια μου... Αν μπορουσα να βρω την επιλογη να απενεργοποιησω το δευτερο μικροφωνο πιστευω θα ηταν οκ . Οσο αν φταιει καποια εφαρμογη κατα ενα μεγαλο ποσοστο το αποκλειω μιας και εχω πολυ λιγες εφαρμογες και το προβλημα το αντιμετωπιζαν και αλλοι. Καποιος που το εχει ακομα με την gingerbread μπορει να μου πει αν υπαρχει η εν λογο επιλογη πληκτρολογωντας * # * # 2846579 # * # * ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...