Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια

Μηπως ξερει κανεις τι τυπο ΑRM επεξεργαστή εχει το απλο Χ5? Ρωταω διοτι οταν παω να κατεβασω καποιον videoplayer οπως το mx player ή bsplayer δεν ξερω ποια codecs να κατεβασω, arm v5,6,7?

 

είναι arm v7

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα είμαι καινούργιος στο forum, θα ήθελα να μάθω αν είχε κανένας άλλος πρόβλημα με το power button κ ποσο του κόστισε η επισκευή
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω προσέξει ότι όταν φοράει custom rom με το Power button έχω πρόβλημα.

Όταν βάζω μαμά rom τότε είναι εντάξει.

Είναι η ιδέα μου;

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θέλω να πάρω το τηλ. στο στρατό μπορώ με κάποιο ασφαλή τρόπο να αφαιρέσω την κάμερα? Κρίμα είναι να την σπάσουν...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θέλω να πάρω το τηλ. στο στρατό μπορώ με κάποιο ασφαλή τρόπο να αφαιρέσω την κάμερα? Κρίμα είναι να την σπάσουν...:cool:

Ποιος θα τη σπασει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπα? Κάνουν και επιθεώρηση κινητού? :)

 

Μιας και δεν το ήξερα, δηλαδή αν έχει κάμερα σου τη σπάνε?

Αν βάλεις κάποιον άλλο launcher και κρύψεις την εφαρμογή της κάμερας από το συρτάρι?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

βαψε την με μαύρο σπρέι!!

πλάκα πλάκα έχει δοκιμάσει κανείς την παρακάτω;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2295318

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα έχει δοκιμάσει κανείς την παρακάτω;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2295318

 

Ναι, εγώ από εχθές. Μια χαρά. Πρώτον λείπουν περιττά πράγματα που θεωρητικά κάνουν τη συσκευή μας να καταναλώνει λιγότερη ram, και δεύτερον έχει το viber FX. Δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω ακόμα, αλλά χρειαζόμουνα κάτι τέτοιο γιατί τελευταία παιδευόμουν αρκετά να ακούσω το συνομιλητή μου.... Γενικά, δεν μου έκανε κάποιο νούμερο. Εξάλου, πάνω στην aurora του DZO πατάει, οπότε την ξέρουμε. Νομίζω είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θέλω να πάρω το τηλ. στο στρατό μπορώ με κάποιο ασφαλή τρόπο να αφαιρέσω την κάμερα? Κρίμα είναι να την σπάσουν...:cool:

 

Ποιος θα τη σπασει ?

 

έχουν απαγορεύσει τα κινητά με κάμερα.

 

Μπα? Κάνουν και επιθεώρηση κινητού? :)

 

Μιας και δεν το ήξερα, δηλαδή αν έχει κάμερα σου τη σπάνε?

Αν βάλεις κάποιον άλλο launcher και κρύψεις την εφαρμογή της κάμερας από το συρτάρι?

Και πάλι αν δουν ότι έχει κάμερα πίσω το κινητό θα έχω θέμα.

Βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1827759 . Άραγε να βγαίνει έυκολα βγάζοντας το Cover (εκεί που είναι η κάμερα) ή θα πρέπει να αφαιρώ πλακέτες κτλ;

βαψε την με μαύρο σπρέι!!

πλάκα πλάκα έχει δοκιμάσει κανείς την παρακάτω;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2295318

Η καλύτερη. Βλέπω πολύ συχνά ελεύθερη ram 200mb+

(βλ. εικόνα). Αρκετά γρήγορη και απροβλημάτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ακουστικά με μικρόφωνο που είναι συμβατά με το Χ5. Το τηλέφωνο δυστυχώς δεν είναι συμβατό με τα καταπληκτικά μου ZAGG, δουλεύουν μόνο τ ακουστικά και όχι το μικρόφωνο/πλήκτρο.

 

Έχει κανείς καμια πρόταση δοκιμασμένη, γιατί από μια ματιά που έριξα στο χδα το κινητό είναι ιδιότροπο στο θέμα μικροφώνου/πλήκτρου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ακουστικά με μικρόφωνο που είναι συμβατά με το Χ5. Το τηλέφωνο δυστυχώς δεν είναι συμβατό με τα καταπληκτικά μου ZAGG, δουλεύουν μόνο τ ακουστικά και όχι το μικρόφωνο/πλήκτρο.

 

Έχει κανείς καμια πρόταση δοκιμασμένη, γιατί από μια ματιά που έριξα στο χδα το κινητό είναι ιδιότροπο στο θέμα μικροφώνου/πλήκτρου.

Ευχαριστώ.

 

1)υπάρχουν αντάπτορες γι αυτήν την δουλειά,δες εδώ:

http://milkyzone.weebly.com/1/post/2012/11/-earphone-converter-adapter-convert-omtp-to-ctia-or-ctia-to-omtp-35mm-to-35mm.html

2)όλα τα ακουστικά από τα sony XPERIA (όχι sonyericsson),δουλεύουν κανονικά,

εγώ πήρα το MH650 από ebay.

3)σίγουρα δουλεύουν και πολλά universal (πχ Jabra chill)

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, δεν είχα ιδέα για τα διαφορετικά modules. Τα ZAGG μου είναι universal, αλλά δυστυχώς στο X5 τζίφος, όπως ήδη έγραψα.

 

Θα τσεκάρω τα ΜΗ650 στο ebay.

Από ποιότητα ήχου ακουστικών/μικροφώνου τι λέν αυτά; (σ ακούν καλά οι συνομιλητές;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο πολλα τηλ. sony eric. δεν ειμαι καθολου φαν των μεσα στο αυτη ακουστικων,γιάυτο λαγορασα λοιπον τα sony MH410 και μπορω να πω οτι τετοιο μπασο δεν υπαρχει,με aurora και poweramp με τα db στο μαξ καταφερα και τα εβγαλα off τα ακουστικα (σκιστικαν οι μεμβρανες)τωρα ψαχνω να ξαναβρω αλλα την τσιμπισαν λιγο την τιμη(5.5-6 λιρες!).
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, δεν είχα ιδέα για τα διαφορετικά modules. Τα ZAGG μου είναι universal, αλλά δυστυχώς στο X5 τζίφος, όπως ήδη έγραψα.

 

Θα τσεκάρω τα ΜΗ650 στο ebay.

Από ποιότητα ήχου ακουστικών/μικροφώνου τι λέν αυτά; (σ ακούν καλά οι συνομιλητές;)

 

εμένα ικανοποιητικά μου φαίνονται,ειδικά στην συνομιλία.

Δες και τα ΜΗ750,έχουν καλές κριτικές.

 

αλήθεια,αυτήν την λύση την δοκίμασες?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kober.headset&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rb2Jlci5oZWFkc2V0Il0.

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασα καμιά δυο εφαρμογές σαν αυτή. Δυστυχώς τίποτα. Δοκίμασα και getevent σε terminal emulator, απ ότι φαίνεται δεν βλέπει καν το πάτημα του κουμπιού.

 

Θα τσεκάρω και τα 750. Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νεότερα απ το δυτικό μέτωπο. Αγόρασα τα ΜΗ750 και μια απ τα ίδια.

Ο ήχος που ακούγεται απ τ ακουστικά φαίνεται σαν να έχει κάτι σαν echo, όταν κρατάω το κουμπί πατημένο, ο ήχος φτιάχνει.

Το κουμπί δε λειτουργεί με μουσική/κλήσεις. Μικρόφωνο δε δοκίμασα γιατί εφόσον δε δουλεύουν τ άλλα δύο δε με απασχολεί.

Τ ακουστικά τα σύνδεσα στο λάπτοπ και δουλεύουν κανονικά (και το μικρόφωνο) οπότε συμπεραίνω ότι το πρόβλημα είναι είτε στη συσκευή μου είτε στην Aurora.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νεότερα απ το δυτικό μέτωπο. Αγόρασα τα ΜΗ750 και μια απ τα ίδια.

Ο ήχος που ακούγεται απ τ ακουστικά φαίνεται σαν να έχει κάτι σαν echo, όταν κρατάω το κουμπί πατημένο, ο ήχος φτιάχνει.

Το κουμπί δε λειτουργεί με μουσική/κλήσεις. Μικρόφωνο δε δοκίμασα γιατί εφόσον δε δουλεύουν τ άλλα δύο δε με απασχολεί.

Τ ακουστικά τα σύνδεσα στο λάπτοπ και δουλεύουν κανονικά (και το μικρόφωνο) οπότε συμπεραίνω ότι το πρόβλημα είναι είτε στη συσκευή μου είτε στην Aurora.

 

έχω 2 MH650(από ebay),τα οποία χρησιμοποιώ συχνά και δουλεύουν κανονικότατα

(το κουμπί κάνει pause,διπλό=forward κτλ)με player pro,google music και στις κλήσεις το κουμπί λειτουργεί όπως πρέπει.Η ποιότητα του ήχου όπως είπα και πριν μου φαίνεται ικανοποιητική.

επίσης έχω την aurora v5 update 21.εντύπωσή μου είναι ότι κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πεί αν η μπαταρία του συγκεκριμένου τηλεφώνου είναι η ίδια με του νέου HUAWEI ASCEND G510?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ίδια δεν είναι σίγουρα γιατί του 510 είναι 1700mAh και του Χ5 1500. Έχουν και διαφορετικά μοντέλα ΗΒ4F1 του Χ5 HB4W1 του 510. Επίσης πιθανότατα δεν είναι συμβατές από άποψη συνδεσμολογίας.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε μήπως υπόψη σας καμιά θήκη ζώνης για το κινητό ;

Έχω το pro αλλά από διαστάσεις είναι το ίδιο, σωστά?

Έκανα το ερώτημά μου στο thread του pro αλλά δεν είχα καμιά απάντηση :(

Με ένα search στο ebay δεν βρήκα κάτι αξιόλογο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το κινητο μου επεσε στην 8αλασσα, το κα8αρισα και τωρα δεν δουλευει η ο8ονη,ουτε φορτιζει (το συνδέω με εξωτερικό φορτιστή) κατα τα αλλα λειτοργει μια χαρα.Γενικα οι επαφες τις οθωνης και τις πλακετας ειναι καταμαυρες οταν το ανοιξα και τις ειδα...Ξερετε αμα 8α βρω νεα πλακετα?Η δεν αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δεν αξιζει φιλε αν εχει χαλασει η πλακετα καλυτερα καινουριο η μεταχειρο αν σου αρεσει τοσο

πολυ το κινητο.

εγω το βαρεθηκα με το2.3.5 κ ειπα να κανω την αλλαγη σε aurora 4.0.4 v5u20

λες κ εχω καινουριο κινητο κ με ραδιο 1γιγα ραμ κ καλυτερη καμερα.

βασικα σε ολα καλυτερο το υπερχρονισα σε 1,2 κ παει σφαιρα 6000 αντθτθ μου εβγαλε.

το συστηνω ανεπιφυλακτα.

μπραβο στα παιδια που μου εχουν χαρισει ενα καινουριο καλυτερο κινητο

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εχει κανεις προβλημα με τη δονηση;

 

δεν λειτουργει, ενω απο τις ρυθμισεις ειναι ενεργοποιημενη.

 

λετε να ειμαι για καινουριο κινητο;:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...