Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενα και εγώ όπως εσύ και αφού διάβασα κάποιες γνώμες, εχθές το βράδυ την πέρασα. Εύκολη διαδικασία. To κινητό έγινε αγνώριστο. Είναι πλέον ταχύτατο στα μενου. Το shell της Huawai πολύ καλύτερο από το προηγούμενο. Βέβαια περασα ξανά το κορυφαίο GO Launcher EX. Το ΙΜΕΙ δεν άλλαξε. Μαύρη μπάρα στην κορυφή. Δεν χάνει με τίποτα το wifi ενώ παλιά είχα συχνές αποσυνδέσεις. Φυσικά έχω πολλά να τεστάρω ακόμη. Τα συγχαρητήρια μου στην εταιρεία που έστω και αργά μας κάνει να χαιρόμαστε σαν να αγοράσαμε καινούργιο κινητό.

στο δικο μου x5 την εχω βαλει εδω και μερες, το θεμα ειναι με τα κινητα των φιλων. γιαυτο ρωταω αν ξερει καπιος κατι αν ειναι να μην περναμε ολη την ωρα ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια νομιζω οτι με την τελευταια την επισημη αναβαθμιση εχει ενα προβλημα το multitouch....

με την εφαρμογη multitouch test εχω το εξης

αμα εχω και τα δυο δακτυλα στην οθονη, αμα απομακρυνω το ενα και δεν κουνησω το αλλο στην οθονη, τοτε συμπεριφερεται σαν να παραμενουν και τα δυο δακτυλα στην οθονη.....

αυτο ισχυε παντα;;;; διοτι δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο......

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια νομιζω οτι με την τελευταια την επισημη αναβαθμιση εχει ενα προβλημα το multitouch....

με την εφαρμογη multitouch test εχω το εξης

αμα εχω και τα δυο δακτυλα στην οθονη, αμα απομακρυνω το ενα και δεν κουνησω το αλλο στην οθονη, τοτε συμπεριφερεται σαν να παραμενουν και τα δυο δακτυλα στην οθονη.....

αυτο ισχυε παντα;;;; διοτι δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο......

 

ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1421568

Link to comment
Share on other sites

μολις πριν λιγο τελειωσα και εγω την αναβαθμιση,πολυ ωραιο το τηλεφωνο μας και πιο γρηγορο αλλα την πατησα και εγω με το wifi.

εβω δειχνει οτι συνδεεται δεν μπαινει στο ιντερνετ!τωρα την ξαναπερναω μπας και διορθωθει!

οι εφαρμογες μου που δεν τις βλεπω θελουν παλι κατεβασμα?διαβασα τις προηγοθμενες σελιδες αλλα δεν εβγαλα ακρη!

 

και δυστυχως μου λειπουν αρκετες επαφες!στον google λογαριασμο μου μου βγαζει τις μισες απο αυτες που ειχα!**** την αναβαθμιση μου και ολη την google!!!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

μολις πριν λιγο τελειωσα και εγω την αναβαθμιση,πολυ ωραιο το τηλεφωνο μας και πιο γρηγορο αλλα την πατησα και εγω με το wifi.

εβω δειχνει οτι συνδεεται δεν μπαινει στο ιντερνετ!τωρα την ξαναπερναω μπας και διορθωθει!

οι εφαρμογες μου που δεν τις βλεπω θελουν παλι κατεβασμα?διαβασα τις προηγοθμενες σελιδες αλλα δεν εβγαλα ακρη!

 

και δυστυχως μου λειπουν αρκετες επαφες!στον google λογαριασμο μου μου βγαζει τις μισες απο αυτες που ειχα!**** την αναβαθμιση μου και ολη την google!!!

 

δεν φταιει ουτε το κινητο ουτε η google που πριν κανεις την αναβαθμιση δεν εκανες back up και ελενχο για το αν το gmail εχει ολες τις επαφες.. :ninja:

Edited by SYZo
Link to comment
Share on other sites

δεν φταιει ουτε το κινητο ουτε η google που πρινα κανεις την αναβαθμιση δεν εκανες back up και αλανχο για το αν το gmail εχει ολας σου τις επαφες.. :ninja:

 

νομιζα οτι ειχα κανει back up εφαρμογφες και επαφες αλλα δεν ειχα κανει τιποτα!τεσπα τις επαφες και τις εφαρμογες θα τις ξαναμαζεψω!με το wifi τι γινετε?καμμια ιδεα καμμια λυση?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους!:)

Λοιπον... δεν ξερω γιατι αλλα ειχα ακριβως τα ιδια προβληματα που ειχε και ο φιλος πιο πανω: ενω στην αρχη χαρηκα,γιατι η εγκατασταση εγινε χωρις κανενα προβλημα,οοοοολα δουλευανε τελεια,(εκτος της sd που ηθελε 1-2 φορες να την βγαλω και να την ξαναβαλω),το μενου super,σχεδια χρωματα,γενικα το UI,iIMEI στην θεση του,ολα μα ολα καλα.....το WIFI ενω εκανε συνδεση,ΔΕΝ επερνε,ουτε εστελνε δεδομενα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!! Μονο μεσω 3G το ιντερνετ η το Android market απο wifi με τιποτα,ενω εδειχνε συνδεδεμενο κανονικα....

οσες ωρες και αν εψαξα....δεν βρηκα καποια λυση,ΠΟΥΘΕΝΑ....

ΕΕΕ..smartphone χωρις wifi δεν λεει....ειπα να περασω καποια custom rom, αλλα τελικα αποφασισα να κανω downgrade στην 2.2.1 ,μετα κοπων και βασανων ειναι η αλληθεια γιατι δεν ειναι και οτι ευκολοτερο... ερωτηση :ξερουμε διαφορες αναμεσα στην B135SP02 που εχουμε οι περισσοτεροι και b135 general ??

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

αν βαλουμε αυτη την εκδοση η εγγυηση θα ισχυει παιδια;

πολυ ρισκο το κοβω με το wifi.

λετε να βγαλουν κ αλλη εκδοση

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το θεμα της οθονης εμενα η ευαισθησια ειναι τηλεπαθητικη πλεον: δεν χρειαζεται να ακουμπησω το δακτυλο πλεον!!!!

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το θεμα της οθονης εμενα η ευαισθησια ειναι τηλεπαθητικη πλεον: δεν χρειαζεται να ακουμπησω το δακτυλο πλεον!!!!

πραγματικα κ σε μενα εχει γινει αυτο.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

αν βαλουμε αυτη την εκδοση η εγγυηση θα ισχυει παιδια;

 

γιατί, παίζει κι αυτό το σενάριο;;;

Link to comment
Share on other sites

αν βαλουμε αυτη την εκδοση η εγγυηση θα ισχυει παιδια;

πολυ ρισκο το κοβω με το wifi.

λετε να βγαλουν κ αλλη εκδοση

 

μην την κανεις ακομη την αναβαθμιση!περιεμενε μπας και βγαλουν καμμια διορθωτικη:p

το wifi δεν στριβει με τιποτα!:wacko:

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σας παιδια και καλη χρονια.Το forum xda το ξερουμε σχεδον ολοι πανω κατω,ΑΛΛΑ δεν εχουμε ολοι τις γνωσεις Αγγλικων για να διαβασουμε απολυτα και να καταλαβουμε στο 100% το συγκεκριμενο forum.Γι'αυτο ζηταμε βοηθεια και αν καποιος ξερει καλο θα ηταν (αν δεν βαριεται) να απαντησει με Ελληνικα εδω για να καταλαβουν ολοι την απαντηση.Ετσι δεν χρειαζεται σε πολλα ερωτηματα να υπαρχουν εκ νεου ερωτησεις πανω στο ιδιο ζητημα

Link to comment
Share on other sites

μην την κανεις ακομη την αναβαθμιση!περιεμενε μπας και βγαλουν καμμια διορθωτικη:p

το wifi δεν στριβει με τιποτα!:wacko:

4 τηλεφωνα εκανα μεχρι τωρα update και προβλημα κανενα.. παμε και για 5

Link to comment
Share on other sites

4 τηλεφωνα εκανα μεχρι τωρα update και προβλημα κανενα.. παμε και για 5

 

τι να πω...4 φορες την περασα αλλα το προβλημα παραμενει!τωρα τι φταει κανενανς δεν ξερει!εγω ειχα την μαμισια ρομ!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

τι να πω...4 φορες την περασα αλλα το προβλημα παραμενει!τωρα τι φταει κανενανς δεν ξερει!εγω ειχα την μαμισια ρομ!

στο ενα ειχα cm7 τα υπολοιπα μαμα.. εχουν αναφερθει γενικα προβληματα με το wifi μετα την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

στο ενα ειχα cm7 τα υπολοιπα μαμα.. εχουν αναφερθει γενικα προβληματα με το wifi μετα την αναβαθμιση?

 

απο οτι ειδα απο εδω μεσα τουλαχιστον αλλα 2-3 παιδια εχουν προβλημα με wifi!θα το αφησω ετσι δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο!τα εκανα ολα οπως ελεγε στο αρχειο pdf της αναβαθμισης!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

4 τηλεφωνα εκανα μεχρι τωρα update και προβλημα κανενα.. παμε και για 5

 

Φίλε μου back up με το Hi suite έκανες; Στις έσβησε τις εφαρμογές;Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα δεν μπορει να ειμαι τοσο χαζος!εχω φαει το κινητο να βαλω ελληνικη γλωσσα στο πληκτρολογιο γιατι πριν λιγο συνειδητοποιησα οτι δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο!ειδα και σε προηγοθμενα μηνυματα οτι εψαχναν κ αλλοι τα ελληνικα για το πληκτρολογιο!

απο εδω την κατεβασα την τελευταια εκδοση http://www.huaweidevice.com/worldwide/technicaIndex.do?method=gotoProductSupport&productId=3791&tb=0

τι λαθος εχω κανει?συγνωμη και παλι!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έκανα και γω αναβάθμιση.

Μου έσβησε όλες τις εφαρμογές. Ευτυχώς είχα κάνει backup. Αλλά κάνοντας restore είχα διάφορα reboots.

Έτσι έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και εγκαθιστώ τώρα μία μία τις εφαρμογές μου.

 

Με τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο έχω και γω πρόβλημα. Πώς μπαίνουν ?

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειπα να τη βαλω και εγω.. δεν εχω κανενα προβλημα με wifi και το Touch της οθονης το αντιθετο μαλιστα...

το κινητο πεταει!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...