Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματικα εντυπωσιακη αλλα με κραταει ακομα το γεγονος οτι ειναι Beta εκδοση και οχι ολοκληρωμενη!

Σε οσους την περασαν τα gapps το market λειτουργουν/υπαρχουν?

Και απο wifi bluetooth κλπ πως παμε?

Οσοι ασχοληθηκατε τοση ωρα με την νεα rom εντοπισατε καποιο bug η ολα δουλευουν σωστα?

Και η τελευταια ερωτηση για σημερα :lol::lol::lol:

Ξερουμε ποτε και αν θα βγει και η ολοκληρωμενη εκδοση της rom, υπαρχουν ημερομηνιες η ενδειξεις?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

οκ ξεπερασα το προβλημα με την αναβαθμιση!

 

μηπως εχετε δει σε κανενα καταστημα τις θηκες που εχει η huawei?

http://www.huaweidevice.com/resource/mini/201111079392/accessory_en/index.html

Link to comment
Share on other sites

root γινεται?

 

Απο 2.2.1 σε 2.3.5 εκανε αρκετες επανεκινησεις αισθητη διαφορα το κινητο

Edited by Lakis85
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολα έγινε η εγκατάσταση,βέβαια κόλλησε στο τελευταίο στάδιο αλλά έβγαλα την μπαταρία και όλα καλά.

Από εμφάνιση πάντως σκίζει.Το Μάρκετ παίζει κανονικά,συγχρονισμό επαφών-ημερολογίου όλα καλά.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...:)

Edited by Giannisrethymno
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει join contacts ή είναι ιδέα μου;:confused:
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει κανεις να κανει ενα μινι οδηγο για εμας τους ασχετους στο πως να κανουμε την αναβαθμιση απο την 2.2.1 στην τελευταια?
Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολα έγινε η εγκατάσταση,βέβαια κόλλησε στο τελευταίο στάδιο αλλά έβγαλα την μπαταρία και όλα καλά.

Από εμφάνιση πάντως σκίζει.Το Μάρκετ παίζει κανονικά,συγχρονισμό επαφών-ημερολογίου όλα καλά.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...:)

 

Emena market γιατι δεν εχει οεο?

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο μετα την αναβαθμιση δεν κλεινει???

 

οταν παταω απενεργοποιηση κανει σαν να μπαινει σε sleep, Και ανοιγει αμεσως μολις πατησω το κουμπι και βαλω τον κωδικο!!

επισης στις ρυθμισεις λεει τελευταια επανεκκινηση την ωρα που το ανοιξα πρωτη φορα με την νεα εκδοση!

 

μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω για να κλεινει;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κινητο μετα την αναβαθμιση δεν κλεινει???

 

οταν παταω απενεργοποιηση κανει σαν να μπαινει σε sleep, Και ανοιγει αμεσως μολις πατησω το κουμπι και βαλω τον κωδικο!!

επισης στις ρυθμισεις λεει τελευταια επανεκκινηση την ωρα που το ανοιξα πρωτη φορα με την νεα εκδοση!

 

μηπως ξερετε τι πρεπει να κανω για να κλεινει;

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις->Εφαρμογές και ξετίκαρε το Γρήγορη εκκίνηση.

Μετά απο αυτό το κινητό σου πρέπει να κλείνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

μηπως έβαλες την κινέζικη version?

 

πολυ πιθανο για πες μου λιγο το λινκ γιατι το μπετωσα τωρα και ψαχνω να βγαλω την μπλε οθονη

 

 

Βασικα αυτο ειναι

 

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDMyODU%3D

 

 

παλι καλα το ξεμπετωσα κατεβαζω και την σωστη ρομ να ξαναφλασαρω το φαγαμε το βραδι τσαμπα

Edited by Lakis85
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά menu έχει....ελληνικό πληκτρολόγιο ΝΤΕΝ εχει!:mad:
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά menu έχει....ελληνικό πληκτρολόγιο ΝΤΕΝ εχει!:mad:

 

Υπαρχουν στο μαρκετ αρκετα και δωρεαν πληκτρολογια ισως να ναι στις αναβαθμισεις της beta

 

 

τελειο το κινητακι αλλη πνοη το χα δουλεψει παλι το 2.3.4 σε ενα samsung ace ειναι πολυ πιο γρηγορο ενα μειονεκτημα εχω βρει οτι με σβηστη οθονη ανοιγει μονο με το πανω κουμπι το power δλδ και οχι πια απο τα πληκτρα της φωνης αυτα, το νου σας μονο μην βαλετε την κινεζικη εμενα με παιδεψε αυτο εχω το λινκ πιο πανω της ευρωπαικης

Edited by Lakis85
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασμενη της miui 1.10.28 απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330251

Ειναι απαραιτητο να φλασαρω την οριτζιναλ πριν τη αναβάθμιση???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν στο μαρκετ αρκετα και δωρεαν πληκτρολογια ισως να ναι στις αναβαθμισεις της beta

 

 

τελειο το κινιτακι αλλη πνοη το χα δουλεψει παλι το 2.3.4 σε ενα samsung ace ειναι πολθ πιο γρηγορο ενα μειονεκτημα εχω βρει οτι με σβηστει οθονη ανοιγει μονο με το πανω κουμπι το power δλδ και οχι πια απο τα πληκτρα της φωνης αυτα το νου σας μονο μην βαλετε την κινεζικη εμενα με παιδεψε αυτο εχω το λινκ πιο πανω της ευρωπαικης

 

Σωστός, και εγώ το είχα συνηθίσει και το ξεκλείδωνα απο τα volume, αλλά πια δεν δουλεύουν, και αναρωτιέμαι γιατί το έχουν κάνει έτσι, ωστόσο το έχω συνηθίσει και όλο έτσι πάω να το ξεκλειδώσω...!! Χαζομάρα τους

Όσο αφορά το πληκτρολόγιο απο μαρκετ το touchpal που κατέβασα δεν έχει επίσης ελληνικά....

Στο swype είναι απαράδεκτο να μην έχει ελληνικά (όχι για το συγκεκριμένο αλλά γενικά το swype)

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο swype είναι απαράδεκτο να μην έχει ελληνικά (όχι για το συγκεκριμένο αλλά γενικά το swype)

 

Γενικά... έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή παρατήρηση για το ξεκλείδωμα,δεν είναι καθόλου πρακτικό το ξεκλείδωμα με ένα μόνο πλήκτρο.

Εμένα πάλι έχει άλλο πρόβλημα,γράφει πως είναι κατεστραμμένη η κάρτα sd.Της κάνω διαμόρφωση αλλά τίποτα,κολλάει.

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

beta ειναι... λογικο ειναι να εχει προβληματα... απορω γιατι βαζετε κατι τετοιο στην συσκευη σας...
Link to comment
Share on other sites

Απο τη σελίδα της HUAWEI στο facebook...

 

The Android 2.3 Gingerbread upgrade for the IDEOS X5 is now available for download on our website. Please note that this is a trial version and that you may experience some issues when using Wifi.

 

We also confirm that the better experienced version will be released on December 30th, 2011. Our sincere apologies for the delay. Please be advised that we are putting into place processes to ensure that these delays do not happen again.

Link to comment
Share on other sites

beta ειναι... λογικο ειναι να εχει προβληματα... απορω γιατι βαζετε κατι τετοιο στην συσκευη σας...

 

Θα συμφωνησω, μεχρι στιγμης η cm7 ειναι κορυφη και πληρως λειτουργικη!

Ας περιμενουμε την ολοκληρωμενη εκδοση πρωτα και βλεπουμε.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με το rooting(πιθανόν αν δε γίνει σωστά) υπάρχει πρόβλημα, τα widgets εξαφανίζονται από την αρχική οθόνη σε κάθε επανεκκίνηση.

Εγώ βέβαια δοκίμασα όλες τις εφαρμογές rooting, πριν βρεθεί ο τρόπος και μπορεί να φταίει αυτό. Αυτή τη στιγμή πάντως έχω ξαναπεράσει τη ρομ(αφού όλα τα άλλα απέτυχαν να διορθώσουν το πρόβλημα), δεν έχω κάνει ροοτ ακόμη και περιμένω απαντήσεις σχετικά με το πρόβλημα αυτό πριν το ξαναεπιχειρήσων.

Ο τρόπος πάντως είναι ο εξής:

1. Κατεβάζουμε αυτή την εφαρμογή για ροοτ

http://miui.mnyk.net/dilpaketleri/indir.php?dosya=aW5kaXIvVTg4MDAvRG9vTUxvUkRfdjNfUk9PVC16ZXJnUnVzaC1idXN5Ym94LXN1LnppcA==

2. αποσυμπιέζουμε το zip σε κάποιο φάκελο στο pc.

3. Στό ταμπλώ κλήσης τηλεφώνου γράφουμε *#*#2846579#*#*

Εμφανίζεται το Project menu

Πάμε στο Background Setting -> Log setting -> Log switch(ενεργό) και Log lever setting(verbose)

4. Κάνουμε επανεκκίνηση

5. Ξανακάνουμε τα παραπάνω βήματα(ενεργοποιούμε το Log και το verbose δηλαδή)

6. Κάνουμε ξανα επενεκκίνηση

7. Τρέχουμε το runme.bat ενώ η συσκευή είναι συνδεδεμένη με το καλώδιο

περιμένουμε να ολοκληρωθεί η διαδικασία και να γίνει επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το wifi του καμπάνα δούλευε(εξαιρετικό σήμα) καμπάνα δουλεύει και με όλα τα ασύρματα που έχω δοκιμάσει! Σκόνη τοι κάνει το wifi του galaxy s2 (όπως και όλα της αγοράς,σκόνη κάνουν το wifi του galaxy s2 :p:p:p)φτου φτου! :D:D:D
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...