Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία μικρή ανακεφαλαίωση κι ένα update σχετικά με τη συσκευή μου:

 

- 9/5 την αγοράζω από Κατάστημα Wind.

- γίνονται σποραδικά restarts, ζητάει PIN σε άσχετες στιγμές, η συμπεριφορά της μπαταρίας δεν είναι φυσιολογική, η οθόνη δεν ανταποκρίνεται καλά στο κάτω τμήμα της.

- 4/6 την επιστρέφω με πρόβλημα στην οθόνη αφής και συνεχή restarts.

- 15/6 γίνεται αντικατάσταση στην οθόνη και fw upgrade (όπως προκύπτει από το δελτίο ελέγχου που έχω).

- 22/6 μου την παραδίδουν και διαπιστώνω ότι λείπει η προστατευτική σίτα του ακουστικού.

- γίνονται προσπάθειες επικοινωνίας με τη WIND για αντικατάσταση της συσκευής, το τηλέφωνο ξαναπαρουσιάζει σποραδικά restarts, σκόνη αρχίζει να μπαίνει πίσω από το κάτω αριστερό τμήμα της οθόνης.

- 29/6 η συσκευή παραδίδεται εκ νέου στο Κατάστημα για επισκευή αφού έχει πάρει σκόνες κάτω από την οθόνη. Στέλνεται ως κατεπείγουσα περίπτωση στο service.

- 10/7 δεν έχω ακόμα νέα για την πορεία της επισκευής.

 

Συγχαρητήρια κύριοι της WIND. Επιλέξατε να διαθέσετε κατ' αποκλειστικότητα στη χώρα μας μία συσκευή, η οποία δυστυχώς προβλημάτισε πολλούς χρήστες ανά τον κόσμο με τις ιδιοτροπίες της, και συνεργάζεστε με ιδιαιτέρως αναξιόπιστο service ενώ αποποιείστε των ευθυνών σας κάνοντας το χρήστη μπαλάκι στους διάφορους αν-αρμόδιους υπαλλήλους.

 

Ούτε έξω από Κατάστημα WIND την επόμενη φορά... :mad:

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα πολλοι βλεπω εχουν προβληματα με αυτο το κινητο

εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο κ το optimus 1 lg ποιο ειναι πιο καλυτερο σε σχεση να μην χαλαει πολλες φορες η κ ποτε-επισης κ samsung galaxy 3 κοιταω

Link to comment
Share on other sites

τελικα πολλοι βλεπω εχουν προβληματα με αυτο το κινητο

εγω ειμαι αναμεσα σε αυτο κ το optimus 1 lg ποιο ειναι πιο καλυτερο σε σχεση να μην χαλαει πολλες φορες η κ ποτε-επισης κ samsung galaxy 3 κοιταω

 

οταν λες πολλοι τι εννοεις?διοτι εχω διαβασει ολες τις σελιδες και οι μη αναστρεψιμες βλαβες ειναι μονο του πιαιδιου απο πανω αυτο που θελω να πω ειναι να μην ειμαστε υπερβολικοι!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι νεος στο φορουμ κ απο αντροιντ δεν ξερω κ αυριο προκειται αν αγορασω 1 εσεις αναμεσα σε huawei k lg optimus 1 πιο προτεινετε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είχε 350e δεν θα είχαμε ποστ του τύπου τελικά βγάζει πολλά προβλήματα δεν είναι καλό ! γενικά μην είστε τόσο καχύποπτοι με μία φτηνή συσκευή που έχει δοκιμαστεί πάνω από 100 ανθρώπους (τυχαίο νούμερο) και έτυχε στους 10 να βγάλει πρόβλημα! εδώ και στο SGII μέσα στο φόρουμ αναφέρετε ότι έχει αρκετά προβλήματα αλλά δεν παύει να είναι το καλύτερο κινητό... σε όλα τα προϊόντα υπάρχουν και τα ελαττωματικά!
Link to comment
Share on other sites

οταν λες πολλοι τι εννοεις?διοτι εχω διαβασει ολες τις σελιδες και οι μη αναστρεψιμες βλαβες ειναι μονο του πιαιδιου απο πανω αυτο που θελω να πω ειναι να μην ειμαστε υπερβολικοι!

η συσκευη "φυσαει" ειναι πολυ καλη και ποιοτικα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω τη συσκευη την πηρα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας (η πρωτη παρτιδα σε όλες τις εταιριες συνηθως βγαζει προβληματα σε πολλα κινητα απο,τι ξερω)...δεν αντιμετωπισα μεχρι σημερα ουτε ενα προβλημα....ειμαι υπερευχαριστημενος με το κιηνητο...επιτελους τα λεφτα μου πιασαν τοπο σε κατι φθηνο και εξαιρετικο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ειμαι νεος στο φορουμ κ απο αντροιντ δεν ξερω κ αυριο προκειται αν αγορασω 1 εσεις αναμεσα σε huawei k lg optimus 1 πιο προτεινετε ευχαριστω

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Επίσης γράψε κανονικά όπως όλοι μας. Η γραφή τύπου sms απαγορεύεται βάσει των κανονισμών του forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη "φυσαει" ειναι πολυ καλη και ποιοτικα

 

και εγω μαζι σου ειμαι το πηρα το κινητο και ειναι αψογο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το έχω και εγώ από τότε που ήρθε αρχές Μάιου, το τηλέφωνο για έμενα αξίζει κάθε ευρω, αν το έβγαζε κάποια φηρματη εταιρεία θα είχε πάνω από 300 ευρω. Έχω βάλει άλλη rom και το τρέχω στα 1114, κανει 1 επανεκινηση την εβδομάδα μονό του. Υπάρχουν και ακριβότερα τηλέφωνά με προβλήματά όπως και στο δικό μας το ''φτηνό''....

Του βάζω 9 με άριστα το 10!

Υ. Γ. Χθες έβαλα την εφαρμογή app Brain και μου εκανε κάθε μια ώρα επανεκινηση, το έβγαλα και δεν το ξαναεκανε.

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο περιπου δυο μηνες και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα μεχρι στιγμης.Το κινητο δεν το κλεινω σχεδον ποτε απλα ανα 5-6 μερες του κανω ενα restart.Απο μονο του μονο 2 φορες μου εχει κανει restart αλλα σε συζητησεις με χρηστες Htc Desire εμειναν αφωνοι με την ποιοτητα κατασκευης και κλαιγαν τα χρηματα τους!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λίγο βοήθεια..

Προσπαθώ να βρω ένα τρόπο να ακούω Radio Gold απο το κινητό...

 

Έχω βρει ένα σωρό players κτλ. αλλά φαίνονται όλα να έχουν δικη τους λίστα με σταθμούς..

Δοκίμασα να βάλω το winamp που χρησιμοποίω και στον υπολογιστή,αλλά τζίφος.

έχω 2 αρχεία playlist σε μορφή m3u και pls και δεν γινεταί τίποτα...

Τι μπορώ να κάνω;

 

Edit:Μόλις δοκίμασα το tunein και δούλευει μια χαρά.

Edited by hunk
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω κι εγώ με τους ευχαριστημένους προς το παρόν (φτου του να μη το ματιάσω). Οι πρώτες μέρες μαζί του είναι απόλαυση. Κανένα θέμα με wifi (σε κλειδωμένο router0, gps μέσα από το σπίτι και κάτω από 3 ορόφους, και για την ποιότητα, απλά το απολαμβάνω. Ωστόσο έχω ΕΝΑ θεματάκι:

 

Στις οδηγίες λέει ότι όταν αποφορτίζεται ανάβει κόκκινο λαμπάκι κοντά στο ακουστικό, όταν το βάλεις στον φορτιστή γίνεται πορτοκαλί και όταν είναι πλήρως φορτισμένο γίνεται πράσινο. Δυο φορές που το έχω φορτίσει εγώ βλέπω μόνο πράσινο. Το βάζω για φόρτιση μόλις δω ένδειξη "συνδέστε το φορτιστή". Αυτή τη στιγμή το έχω περίπου μια ώρα στη φόρτιση και το λαμπάκι από την πρώτη στιγμή είναι πράσινο... Ξεχάσαν να μου βάλουν τα άλλα χρώματα;;; :p

 

Πόσο περίπου παίρνει η φόρτιση;

 

Υ.Γ. Το παιδί που είχε πρόβλημα με το x5 μιλάει κυρίως για το service της wind και όχι για το τηλέφωνο, οπότε ας μην πυροβολούμε αδίκως...

Edited by kostasd21
Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

Θα πάω κι εγώ με τους ευχαριστημένους προς το παρόν (φτου του να μη το ματιάσω). Οι πρώτες μέρες μαζί του είναι απόλαυση. Κανένα θέμα με wifi (σε κλειδωμένο router0, gps μέσα από το σπίτι και κάτω από 3 ορόφους, και για την ποιότητα, απλά το απολαμβάνω. Ωστόσο έχω ΕΝΑ θεματάκι:

 

Στις οδηγίες λέει ότι όταν αποφορτίζεται ανάβει κόκκινο λαμπάκι κοντά στο ακουστικό, όταν το βάλεις στον φορτιστή γίνεται πορτοκαλί και όταν είναι πλήρως φορτισμένο γίνεται πράσινο. Δυο φορές που το έχω φορτίσει εγώ βλέπω μόνο πράσινο. Το βάζω για φόρτιση μόλις δω ένδειξη "συνδέστε το φορτιστή". Αυτή τη στιγμή το έχω περίπου μια ώρα στη φόρτιση και το λαμπάκι από την πρώτη στιγμή είναι πράσινο... Ξεχάσαν να μου βάλουν τα άλλα χρώματα;;; :p

 

Πόσο περίπου παίρνει η φόρτιση;

 

Υ.Γ. Το παιδί που είχε πρόβλημα με το x5 μιλάει κυρίως για το service της wind και όχι για το τηλέφωνο, οπότε ας μην πυροβολούμε αδίκως...

 

οντως λιγο κουλο μιας και οπως τα διαβασες ειναι ετσι ακριβως...

δε ξερω τι γινεται σε σενα... :blink:

η φορτιση για να γινει πληρης απο σχεδον αδειο που συνηθως το κανω ειναι περιπου μιαμιση ωρα χοντρικα...(μπορει και λιγο παραπανω ή και λιγο λιγοτερο δε παιρνω ορκο)

να ξερεις οτι εχω παρατηρησει γενικα οτι γινεται πρασινο το λαμπακι ενω ακομη δεν ειναι στο 100% αλλα πρακτικα μπορει να ειναι πανω απο 90% πχ...

αυτο ομως οταν ειναι κλειστο γιατι οταν το εχω φορτισει ανοιχτο μονο οταν ειναι στο 100% γινεται πρασινο...

ισως μια ιδιοτροπια? τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

οντως λιγο κουλο μιας και οπως τα διαβασες ειναι ετσι ακριβως...

δε ξερω τι γινεται σε σενα... :blink:

η φορτιση για να γινει πληρης απο σχεδον αδειο που συνηθως το κανω ειναι περιπου μιαμιση ωρα χοντρικα...(μπορει και λιγο παραπανω ή και λιγο λιγοτερο δε παιρνω ορκο)

να ξερεις οτι εχω παρατηρησει γενικα οτι γινεται πρασινο το λαμπακι ενω ακομη δεν ειναι στο 100% αλλα πρακτικα μπορει να ειναι πανω απο 90% πχ...

αυτο ομως οταν ειναι κλειστο γιατι οταν το εχω φορτισει ανοιχτο μονο οταν ειναι στο 100% γινεται πρασινο...

ισως μια ιδιοτροπια? τι να πω...

 

Τι να πω κι εγώ; Μέχρι στιγμής το έχω φορτίσει μόνο κλείστο. Θα δοκιμάσω όταν είναι ανοιχτό να δω. Αλλιώς από την μπάρα θα καταλαβαίνω στο πςρίπου. Γενικά είναι μια χαρά οπότε μικρό το κακό...

 

EDIT: Απλά για το feedback να πω ότι το λαμπάκι είναι πρασινο-κίτρινο όταν φορτίζεται και γίνεται σκούρο πράσινο όταν έχει φορτιστεί τελείως.

Edited by kostasd21
Note II, Galaxy s4 mini, ipad 4
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το πόσο ζημιάρικο είναι το κινητό έχω να πώ το εξής: για πηγαίνετε να διαβάσετε κανένα forum για τα iphone για τα htc κλπ.

πολύς κοσμάκης κλαίει τα ευρουλάκια του για πολλά και πανάκριβα κινητά.

ξέρεις τι είναι να δώσεις 600+ € και τηλέφωνο να μην έχεις?

μακάρι η Huawei να συνεχίσει να βγάζει τέτοια κινητά. το δικό μου απο τότε που το αγόρασα,αν είχε φωνή με όλα αυτά που του έχω κάνει,θα φώναζε ΗΜΑΡΤΟΝ!

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αξιζει τα λευτα του με το παραπανω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης λειτουργικο..

 

Να ρωτησω πως μπορω να απενεργοποιησω τα διαφιμιστικα που πεταγοντε στις εφαρμογες οταν ειμαι συνδεμενος στο 3G/wifi????

(γιατι παρατηρισα οτι κατεβαζουν αρκετα και σε χρεωνει ΜΒ οταν εισαι σε 3G)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αξιζει τα λευτα του με το παραπανω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης λειτουργικο..

 

Να ρωτησω πως μπορω να απενεργοποιησω τα διαφιμιστικα που πεταγοντε στις εφαρμογες οταν ειμαι συνδεμενος στο 3G/wifi????

(γιατι παρατηρισα οτι κατεβαζουν αρκετα και σε χρεωνει ΜΒ οταν εισαι σε 3G)

 

adfree λεγετε η εφαρμογη την κατεβαζεις δωρεαν απο το market και πρεπει να εισαι ροοτ

Edited by panagos22
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω ποσο καιρο κανει να ερθει ενα κινητο μετα απο παραγγελια το (huawei x5) εννοω.Δεν υπαρχει κ θα ξανα παω αυριο να κανω κ συμβολαιο κ να το παραγγειλω.

Ελπιζω να μην αργει.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αξιζει τα λευτα του με το παραπανω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης λειτουργικο..

 

Να ρωτησω πως μπορω να απενεργοποιησω τα διαφιμιστικα που πεταγοντε στις εφαρμογες οταν ειμαι συνδεμενος στο 3G/wifi????

(γιατι παρατηρισα οτι κατεβαζουν αρκετα και σε χρεωνει ΜΒ οταν εισαι σε 3G)

 

adfree λεγεται...

 

https://market.android.com/details?id=com.bigtincan.android.adfree&hl=en

 

την ανοιγεις κατεβαζεις καποιο update που λογικα χρειαζεται για να φτιαξει κατι λιστες που κοβουν διαφημισεις και μετα κανε και ενα reboot για σιγουρια να πιασει και εισαι ετοιμος...

ολα κομμενα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...

το δικό μου IDEOS X5 το Σάββατο το άφησα στη WIND για να πάει στο σέρβις, μόλις 20ημερών και είχα πρόβλημα

η οθόνη αφής ακριβώς κάτω από την μπάρα κατάστασης του android και για περίπου 1,5cm ύψος και σε πλάτος πέρα για πέρα σταμάτησε να ανταποκρίνεται.

Το εντυπωσιακό είναι ότι αρχικά σταμάτησε το δεξί κομάτι και σταδιακά προχωρούσε προς τα αριστερά μέχρι που κατάντησε σπαστικά αηδιαστικό...

 

τί μπορεί να έφταιξε? ήταν σε άριστη κατάσταση, γενίκα ήμουν ευχαριστημένος... μήπως είναι πολύ fail κατάσταση αυτά τα touch κινητά? (μιλάω για όλα όμως, όπως και το Χ10 της S.E. που είχα, πάλι κάτι αντιστοιχο με είχε βγάλει)

Γεια χαρα.Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα πριν μερικες μερες.Το εστειλα για επισκευη και μου πεστρεψε στην ιδια και χειροτερη κατασταση.Η οθονη ειναι σχεδον νεκρη στην αφη.Στο δικο σου διορθωθηκε το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

adfree λεγεται...

 

ευχαριστω πολυ εκανε δουλεια !! :)

 

ειχα ενα πορβλημα με το bluetooth παλαιοτερα τελικα δουλευει μια χαρα τωρα!! (δεν εβρησκε καποια headset που ειχα... τελικα εκανα reset κρατωντας πατημενο το κουμπι κλησης απο τα headset και τα βρηκε μια χαρα)..

 

Αλλα και εγω και ενας φιλος μου εχουμε το ιδιο προβλημα στο χ5..

 

Οταν συννδεσεις headset για μουσικη κανει διακοπες συνεχεια και γενικα δεν εχει ομαλη ροή ενω σε λειτουργεια κλησης ειναι οκ μιλας καλα και ακους χωρις διακοπες χωρις τιποτα!!

 

επισης το ιδιο προβλημα το κανει και οταν πεζω καποιο παιχνιδι και φοραω τα headset .. (ο ηχος κολαει ενω το παιχνιδι πεζει μια χαρα)

 

γνωριζει καποιος αν διορθονεται με καποιο προγραμμα ισως καποια ρυθμιση... ????

 

(ο φιλος μου το χ5 το εχει οπως το πειρε απο τι wind ..... εγω εχω custom rom B137 r3 ... αλλα και στους 2 το κανει!! )

 

το προβλημα μοιαζει λες και δεν μπορει να κανει με το bluetooth upload το τραγουδι απο το κινητο στο headset pff

Edited by painterakos
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Το παιδί που είχε πρόβλημα με το x5 μιλάει κυρίως για το service της wind και όχι για το τηλέφωνο, οπότε ας μην πυροβολούμε αδίκως...

 

Ακριβώς. Η συσκευή έτυχε να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα - ΟΚ, συμβαίνουν αυτά, ούτε θέμα το έκανα, ούτε μανούριασα με κανέναν στη WIND που το πήγα για επισκευή. Η συνέχεια όμως ήταν τουλάχιστον εξωφρενική.

Ελπίζω σε αντικατάσταση της συσκευής αλλά πολύ φοβάμαι ότι αυτό δε θα συμβεί.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα.Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα πριν μερικες μερες.Το εστειλα για επισκευη και μου πεστρεψε στην ιδια και χειροτερη κατασταση.Η οθονη ειναι σχεδον νεκρη στην αφη.Στο δικο σου διορθωθηκε το προβλημα?

 

ρωτηστε αν μπορειτε να παρετε πιστωσει δλδ τα λεφτα σας καποια αλλη αγορα απο το μαγαζι της wind (δλδ να παρετε αλλη συσκευη χ5) μην πεδευστε με τα σερβις... απο οτι βλεπω δεν ειναι αξιοπιστα..... αντικατασταση συσκευης γιατι δεν κανουν αφου δεν μπορουν να τα φτιαξουν....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ εκανε δουλεια !! :)

 

ειχα ενα πορβλημα με το bluetooth παλαιοτερα τελικα δουλευει μια χαρα τωρα!! (δεν εβρησκε καποια headset που ειχα... τελικα εκανα reset κρατωντας πατημενο το κουμπι κλησης απο τα headset και τα βρηκε μια χαρα)..

 

Αλλα και εγω και ενας φιλος μου εχουμε το ιδιο προβλημα στο χ5..

 

Οταν συννδεσεις headset για μουσικη κανει διακοπες συνεχεια και γενικα δεν εχει ομαλη ροή ενω σε λειτουργεια κλησης ειναι οκ μιλας καλα και ακους χωρις διακοπες χωρις τιποτα!!

 

επισης το ιδιο προβλημα το κανει και οταν πεζω καποιο παιχνιδι και φοραω τα headset .. (ο ηχος κολαει ενω το παιχνιδι πεζει μια χαρα)

 

γνωριζει καποιος αν διορθονεται με καποιο προγραμμα ισως καποια ρυθμιση... ????

 

(ο φιλος μου το χ5 το εχει οπως το πειρε απο τι wind ..... εγω εχω custom rom B137 r3 ... αλλα και στους 2 το κανει!! )

 

το προβλημα μοιαζει λες και δεν μπορει να κανει με το bluetooth upload το τραγουδι απο το κινητο στο headset pff

 

για το θεμα μουσικης θα πρεπει να υποστηριζεται το προτυπο ad2p+ αν θυμαμαι καλα που βεβαια εδω και μερικα χρονια ολα σχεδον το υποστηριζουν ειτε συσκευες ειτε bluetooth ακουστικα... (μιλαμε για ανω του μετριου γενικα συσκευες)

 

δεν εχω κατι σε bluetooth για να δοκιμασω αλλα πιστευω οτι καποιος ακομα απο εδω θα κανει ενα τεστ για να σου δωσει καποιο feedback...

αν συμβαινει και σε αλλους μαλλον θα σημαινει οτι δεν υποστηριζει αυτο το προτυπο σωστα καποιος driver πιθανον , αφου ναι μεν περναει ηχος αλλα δεν παιζει σωστα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...