Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εχω ενα μεγαλο προβλημα και θελω επειιγοντος την βοηθεια σας.Επεσε νερο στο κινητο και εγινε μεγαλη ζημια ....ανοιξα το καπακι και εβγαλα την μπαταρια και το αφησα να στεγνωσει.Οταν προσπαθησα να την ξαναβαλω με το που ακουμπαει η μπαταρια στα συρματακια αναβει το led flash της καμερας και το κινητο ειναι κλειστο..οποτε πρεπει να το αντικαταστησω.Θελω να μου πειτε οτι μεσα σε 7εργασιμες μερες μπορω να το κανω αλλαγη.Το αγορασα στις 17 του μηνος...οι μερες αντικαταστασης ξεκινουν απο τις 17 ή 18?δηλαδη αν το παω σημερα το πρωι δεν θα υπαρχει προβλημα.ΚΑΙ κατι αλλο ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι με την αποδειξη και το DOA(το οποιο δεν ξερω τι σημαινει) μπορω να ζητησω να μου το κανουν αντικατασταση αμεσως χωρις να το στειλουν στα κεντρικα σωστα τα λεω?ΣΑΣ παρακαλω πολυ απαντηστε γρηγορα!!ΟΤαν ειχα ρωτησει την υπαλληλο τι συμβαινει σε περιπτωση βλαβης μου λεει το στελνουν στα κεντρικα για να δουν την βλαβη..το θεμα ειναι οτι θελω να μου δωσουν καινουργιο...

 

Σε περιπτωση βλαβης ναι εχεις DOA. Αλλα εσυ δεν εχεις βλαβη....

Αν δουν οτι εχει πεσει σε νερα δε σε καλυπτει η εγγυηση!!

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον το πηγα στο μαγαζι....επειδη δεν ειχε αλλη συσκευη huawei εκεινη την ωρα να μου δωσει το κρατησε και θα το στειλει στα κεντρικα.Τον ρωτησα αν θα το κανει αντικατασταση και μου ειπε ναι.Το κινητο τωρα που θα παει στα κεντρικα θα το κοιταξουν για βλαβη η οχι?μηπως ξερεις την διαδικασια?και μου ειπε οτι θα φερει νεο κινητο την πεμπτη...
Link to comment
Share on other sites

πω μην μου λες τετοια ρε φιλε...αρα οταν παει στα κεντρικα το ξανακοιτανε για να δουνε την βλαβη ετσι?σε περιπτωση που δεν γινει αντικατασταση...αξιζει να το στειλω για service?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα μεγαλο προβλημα και θελω επειιγοντος την βοηθεια σας.Επεσε νερο στο κινητο και εγινε μεγαλη ζημια ....ανοιξα το καπακι και εβγαλα την μπαταρια και το αφησα να στεγνωσει.Οταν προσπαθησα να την ξαναβαλω με το που ακουμπαει η μπαταρια στα συρματακια αναβει το led flash της καμερας και το κινητο ειναι κλειστο..οποτε πρεπει να το αντικαταστησω.Θελω να μου πειτε οτι μεσα σε 7εργασιμες μερες μπορω να το κανω αλλαγη.Το αγορασα στις 17 του μηνος...οι μερες αντικαταστασης ξεκινουν απο τις 17 ή 18?δηλαδη αν το παω σημερα το πρωι δεν θα υπαρχει προβλημα.ΚΑΙ κατι αλλο ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι με την αποδειξη και το DOA(το οποιο δεν ξερω τι σημαινει) μπορω να ζητησω να μου το κανουν αντικατασταση αμεσως χωρις να το στειλουν στα κεντρικα σωστα τα λεω?ΣΑΣ παρακαλω πολυ απαντηστε γρηγορα!!ΟΤαν ειχα ρωτησει την υπαλληλο τι συμβαινει σε περιπτωση βλαβης μου λεει το στελνουν στα κεντρικα για να δουν την βλαβη..το θεμα ειναι οτι θελω να μου δωσουν καινουργιο...

 

Στο satio μου, μου είχε πέσει καφές και για να μην σκουριασουν οι επαφές (προληπτικά) το καθαρισα με οινόπνευμα μπατονετα και βαμβάκι για το λόγο οτι εξατμίζεται, το άφησα λίγη ωρα και δεν είχε τίποτα. Παντός (συγνώμη κιόλας) δεν ειναι δίκαιό αυτο που θες.

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι...οταν πιανετε το κινητο στα χερια και το κουνατε ακουγετε και σε σας ενας θορυβος μεσα...σαν να ειναι μια βιδα μεσα....ας το δοκιμασει καποιος ευχαριστω..

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό, μάλλον συμβαίνει σε όλα γιατί πρόκειται για τα κουμπιά φωνής αριστερά.

 

Δοκίμασε να κουνάς το κινητό και ταυτόχρονα να τα πατάς και δεν ακούγεται τίποτα.

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ρωτησω και κατι αλλο.συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα ειμαι σε απογνωση.Η εγγυηση που εχεις με την αποδειξη αγορας ισχυει για 2 χρονια....ξερετε τι ζημιες περιλαμβανει αυτη η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι στην αβεβαιότητα πιο κινητό να αγοράσω και είμαι μεταξύ ideos x5 και κάποιων άλλων όσοι το έχετε αγοράσει τι μου προτείνεται?:help:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι στην αβεβαιότητα πιο κινητό να αγοράσω και είμαι μεταξύ ideos x5 και κάποιων άλλων όσοι το έχετε αγοράσει τι μου προτείνεται?:help:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

 

Σε φορουμ του ideos, εσυ τι λες να σου προτειναμε;;; Ελεος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε φορουμ του ideos, εσυ τι λες να σου προτειναμε;;; Ελεος...

 

θέλω να ρωτήσω αν έχετε μείνει ευχαριστημένοι για να το πάρω και εγώ... :)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, το κινητο ειναι τοσο καλο οσο μοντελα αρκετα εως πολυ ακριβωτερα. Στα 200 ευρω ειναι η απολυτως καλυτερη αγορα! Πάρτο! :)

 

οκ φιλέ σε ευχαριστώ θα το αγοράσω και θα πω και εγώ τις εντυπώσεις μου μιας και θα είναι το πρώτο μου σμαρτπηονε ;)...

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

1. Για τους χάρτες... Το ερώτημα που είχε κάνει το κατάστημα wind στα κεντρικά wind, ακόμα ταξιδεύει. Προφανώς δεν θα μου δώσουν χάρτες. Είχα ψηθεί για καταγγελία αλλά μετά τα ψιλά γράμματα... δεν βλέπω φως.

Οπότε... κατέβασα ένα Mireo Don't Panic, μετά από προτροπή κάποιου εδώ, αλλά αν και μου έταξε trial με χάρτη μιας ευρωπαικής πόλης, δεν ξέρω πως να το κάνω αυτό. Το store μέσα από το πρόγραμμα, ούτε καν χάρτη Ελλάδας έχει για αγορά.

Αν έχετε εμπειρίες, καταθέστε τις. :)

 

2. Για car-kit. Το προηγούμενο κινητό μου, ήταν ένα HTC Touch HD. Και η βάση που του είχα πάρει, έμπαινε γάντι και στο IDEOS! Ακόμα και οι θήκες δουλεύουν, με μικρές παραχωρήσεις... Μόνο η κάμερα είναι στο ίδιο μέρος, φλας μεγάφωνα, μικρόφωνα τίποτα. Αλλά για αυτοκίνητο είναι ότι πρέπει.

 

3. Έχει κανείς υπόψη του για bike kit? Δηλαδή βάση στήριξης για μηχανή; Κατά προτίμηση κάτι universal/ ρυθμιζόμενο, μην αλλάζω κάθε φορά που αλλάζω κινητό.

 

4. Για bluetooth... έχει παρατηρήσει κανένας κάποιο πρόβλημα με το range του bluetooth? Μου φαίνεται πολύ μικρό. Έχω ένα i-tech και με το Touch HD έπιανε σήμα 3 ορόφους μακριά. Με αυτό αν φύγω από το δωμάτιο χάνει το σήμα! Βάζω το bluetooth στο πέτο και το κινητό στο τσαντάκι, στο μηρό, και δεν μπορώ να ακούσω μουσική, κάνει σπασίματα λόγω κακού σήματος!

Ελαττωματικό ή το κάνει και σε άλλους;

 

5. kristian68, είναι απατεωνιά αυτό που θέλεις να κάνεις. Όλες οι εγγυήσεις ισχύουν για αστοχία υλικού και όχι για κακή χρήση, όπως είναι το λούσιμο με νερό. (edit: DOA=Dead on Arrival=Νεκρό όταν το πήρες και όχι νεκρό επειδή το σκότωσες εσύ μέσα σε μια εβδομάδα.)

Σε τέτοιες περιπτώσεις βγάζουμε αμέσως μπαταρία, στεγνώνουμε καλά (αρκετές ώρες τουλάχιστον) και δοκιμάζουμε την τύχη μας. Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές. Συνήθως, αν λουστεί μόνο με νερό το μηχάνημα δουλεύει όταν στεγνώσει, αν βγάλαμε εγκαίρως την μπαταρία.

Αυτό σημαίνει ότι έκανες διπλό λάθος που το έδωσες, γιατί μπήκε σε μια ουρά που κανείς δεν ξέρει πότε θα το κοιτάξουν και όταν το δουν, αν δεν είναι στόκοι ή large, θα σου πουν έλα πάρτο όπως είσαι. Κοινώς έμεινες χωρίς κινητό άδικα, ΙΜΟ.

Edited by SilverCloak

'Ετσι κι αλλιώς ό,τι ποθεί ο καθένας βλέπει

και ό,τι γουστάρει θα πιστευεί ό,τι κι αν πεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Για τους χάρτες... Το ερώτημα που είχε κάνει το κατάστημα wind στα κεντρικά wind, ακόμα ταξιδεύει. Προφανώς δεν θα μου δώσουν χάρτες. Είχα ψηθεί για καταγγελία αλλά μετά τα ψιλά γράμματα... δεν βλέπω φως.

Οπότε... κατέβασα ένα Mireo Don't Panic, μετά από προτροπή κάποιου εδώ, αλλά αν και μου έταξε trial με χάρτη μιας ευρωπαικής πόλης, δεν ξέρω πως να το κάνω αυτό. Το store μέσα από το πρόγραμμα, ούτε καν χάρτη Ελλάδας έχει για αγορά.

Αν έχετε εμπειρίες, καταθέστε τις. :)

 

 

Ποιά είναι ακριβώς τα ψιλά γράμματα;Εγώ δεν βλέπω τίποτα..Το μόνο που βλεπω είναι η αμέλεια της Wind.

 

1)H Wind δεν έχει ανανεώσει το φυλλάδιο της..Αυτό που έχει και στα καταστήματα,αλλά και στο site,λέει οτί οι τιμές και τα δώρα ισχύουν μέχρι 16/6,αλλά παρόλα αυτά,όταν εγώ αγόρασα το κινητό στις 24 δεν μου είπαν ότι έχει αλλάξει κάτι.

Kαι όπως και να έχει,αν δεν ισχύουν οι τιμές,να κατεβάσουν τουλάχιστον τον κατάλογο απο το site,για να μην πω να τους αποσύρουν απο τα καταστήματα μέχρι να τυπωθούν οι καινούργιοι.

2)Πως μπορεί η Wind να γνωρίζει αν η συσκευή θα πουληθεί σε συνδρομητή ή όχι;Αν η συσκευή που πήρα εγώ,πήγαινε στον συνδρομητή που την αγόραζε με επιδότηση και δεν μπορούσε να κατεβάσει τους χάρτες τι θα του έλεγε;Λυπούμαστε αλλά δεν μπορείτε να κατεβάσετε τους χάρτες γιατί ξεχάσαμε να καταχωρήσουμε το ΙΜΕΙ της συσκευής σας,στην βάση της NDrive;:lol:

 

Θεωρώ οτί και μόνο αυτοί οι 2 λόγοι,είναι αρκετοί για να επιστρέψεις το κινητό και να ζητήσεις άλλη συσκευή.Εγώ πάντως αυτό σκοπεύω να κάνω αν μέχρι την Τρίτη δεν έχει γίνει κάτι.Όχι γιατί θέλω να είμαι εκνευριστικός αλλά γιατί απαιτώ αυτά που μου τάξανε.Και μου είχαν τάξει δώρο χάρτες.Δεν με ενδιαφέρει που μπορώ να κατεβάσω άλλη έκδοση,ή το NDrive σπασμένο.Αν ήταν έτσι θα αγόραζα κάποιο άλλο κινητό εντέλει,και θα έβαζα χάρτες.

 

Γεια σας και απο 'μενα, μολις το πηρα, μολις εχω ερωτησεις θα επανερθω!! :rolleyes::rolleyes:

 

Μπορείς να μας πεις,αν το πήρες με συμβόλαιο,ή απλά την συσκευή,και κατά πόσο μπορείς να κατεβάσεις τους χάρτες ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Μπορεί να αναφέρουν όσοι από την παρέα που έχει "rootάρει" τη συσκευή τους ,ποια είναι η καλύτερη custom rom, προς το παρών,γιατί αγανάκτησα με το πρόβλημα της περιστροφής οθόνης

και είπα να κάνω το εγχείρημα ,μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.

Δεν έχω ξαναπροσπαθήσει σε καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου ,αλλά πιστεύω πως θα τα καταφέρω. Για όποια βοήθεια ,πολύ ,πολύ ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια. Οταν βαζω alarm clock και η συσκευη ειναι κλειστή γιατί δεν ανοίγει? Δεν θα επρεπε να με ξυπνησει? Οταν ειναι ανοιχτη χτυπαει. Το ιδιο προβλημα ειχα και με το προηγουμενο smartphone garmin m10. Ευχαριστω.
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Μπορεί να αναφέρουν όσοι από την παρέα που έχει "rootάρει" τη συσκευή τους ,ποια είναι η καλύτερη custom rom, προς το παρών,γιατί αγανάκτησα με το πρόβλημα της περιστροφής οθόνης

και είπα να κάνω το εγχείρημα ,μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.

Δεν έχω ξαναπροσπαθήσει σε καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου ,αλλά πιστεύω πως θα τα καταφέρω. Για όποια βοήθεια ,πολύ ,πολύ ευχαριστώ.:)

 

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και 4 ημέρες την Β160 και την θεωρώ άψογη ΡΟΜ ,το μόνο που με απασχολεί είναι η κατάναλωση της μπαταρίας ,μου φαίνεται μικρότερη πλέον η αυτονομία μετά το φλασάρισμα, το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος? πρόκειται να στρώσει με τις φορτίσεις? η να κάνω κανα wipe τα battery stas apo CWM?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ρε παιδια. Οταν βαζω alarm clock και η συσκευη ειναι κλειστή γιατί δεν ανοίγει? Δεν θα επρεπε να με ξυπνησει? Οταν ειναι ανοιχτη χτυπαει. Το ιδιο προβλημα ειχα και με το προηγουμενο smartphone garmin m10. Ευχαριστω.

Τα περισσότερα smartphones, πρέπει να είναι ανοικτά για να δουλέψει το alarm.

Το ίδιο και το Χ5. Απλά αν θες , το βάζεις σε "Λειτουργία Πτήσης " για να μην έχεις ακτινοβολία από το δίκτυο .;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι ακριβώς τα ψιλά γράμματα;Εγώ δεν βλέπω τίποτα..Το μόνο που βλεπω είναι η αμέλεια της Wind...

 

Αφού τα διάβασες τα ψιλά γράμματα. Παρέχονται μόνο με συνδέσεις WIND. Δεν έκανα σύνδεση, δεν δικαιούμαι νομότυπα τίποτα. Τώρα αν είχα κάνει νέα σύνδεση WIND και δεν είχα χάρτες (μέσα σε 2 μέρες, όχι σε 1 μήνα που έχει περάσει), θα έκανα οπωσδήποτε καταγγελία. Είναι μεν ένα μπού****λο η εταιρία, τα έχει κάνει σαλάτα με τα IMEI, αλλά οι όροι είναι όροι.

 

Κανένας για τα υπόλοιπα (κυρίως το bluetooth);

'Ετσι κι αλλιώς ό,τι ποθεί ο καθένας βλέπει

και ό,τι γουστάρει θα πιστευεί ό,τι κι αν πεις.

Link to comment
Share on other sites

4. Για bluetooth... έχει παρατηρήσει κανένας κάποιο πρόβλημα με το range του bluetooth? Μου φαίνεται πολύ μικρό. Έχω ένα i-tech και με το Touch HD έπιανε σήμα 3 ορόφους μακριά. Με αυτό αν φύγω από το δωμάτιο χάνει το σήμα! Βάζω το bluetooth στο πέτο και το κινητό στο τσαντάκι, στο μηρό, και δεν μπορώ να ακούσω μουσική, κάνει σπασίματα λόγω κακού σήματος!

Ελαττωματικό ή το κάνει και σε άλλους;

 

εγώ το δουλεύω με ένα Motorola rokr s605, δεν νομίζω να πιάνει 3 ορόφους, αλλά μέσα στο δωμάτιο πιάνει (και στα διπλανά με σπασίματα)

 

Με τη φωνητική κλήση, μπορούμε να μιλήσουμε στα Ελληνικά; (αν και το παράθυρο τα γράφει στα ελληνικά, ελληνικά ΔΕΝ καταλαβαίνει!)

Edited by xeirwn

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Μπορεί να αναφέρουν όσοι από την παρέα που έχει "rootάρει" τη συσκευή τους ,ποια είναι η καλύτερη custom rom, προς το παρών,γιατί αγανάκτησα με το πρόβλημα της περιστροφής οθόνης

και είπα να κάνω το εγχείρημα ,μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.

Δεν έχω ξαναπροσπαθήσει σε καμία από τις προηγούμενες συσκευές μου ,αλλά πιστεύω πως θα τα καταφέρω. Για όποια βοήθεια ,πολύ ,πολύ ευχαριστώ.:)

 

διαβαζεις απο εδω και περα...

ειναι αρκετα αναλυτικα και ευκολο γενικα να το κανεις...

δοκιμασε το και λογικα θα φτιαξει το θεμα σου...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, τελικά ξενύχτησα routαρησα το ideos ,όλα μια χαρά , δοκίμασα 2 custom rom, όμως το πρόβλημα της περιστροφής οθόνης αν και έλπιζα ,δεν λύθηκε.:(

Aύξησα και τη συχνότητα του επεξεργαστή με το setcpu ,αλλά τζίφος .

Είναι τελικά θέμα συσκευής και όχι software...

Θα ξετσεκάρω την αυτόματη περιστροφή και θα το δουλεύω, όπως μπορώ ,μέχρι να έρθω Αθήνα, αν και για το servise της Xuawei , δεν διαβάζω και τις καλύτερες εντυπώσεις..

Thank's !!

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα smartphones, πρέπει να είναι ανοικτά για να δουλέψει το alarm.

Το ίδιο και το Χ5. Απλά αν θες , το βάζεις σε "Λειτουργία Πτήσης " για να μην έχεις ακτινοβολία από το δίκτυο .;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχει παρει κανεις αυτη τη θηκη;

http://cgi.ebay.co.uk/Sikai-Crystal-Jelly-Case-Huawei-IDEOS-X5-U8800-Grey-/180685446791?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a11b11e87#ht_879wt_1139

 

Ειναι καλη;Εχει καλη εφαρμογη;

 

Τη Nillkin δεν τη βρηκα :(

 

Εγώ έχω αυτή σε σκούρο γκρι: ebay Ideos X5 case

Την έχω μια βδομάδα κ κάτι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη μέχρι στιγμής.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...