Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξερει κανεις αν το εχει διαθεσημο καποιο μαγαζι της wind και που ειναι?????:(

 

γιατί δεν το κάνεις παραγγελία απο το πιο κοντινό σου μαγαζί της wind?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατί δεν το κάνεις παραγγελία απο το πιο κοντινό σου μαγαζί της wind?

 

ηθελα να το δω ζωντανα λιγο αλλα θα κανω παραγγεια στη λειβαδεια στη wind μου ειπανε σε 3 εργασημες θα ερθει :(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και το έφερε η κουβέντα,ξέρουμε αν υπάρχει κατάστημα WIND στην Αθήνα που να το έχει LIVE?

Καλές οι αναλύσεις,αλλα αν δεν το πιάσω στα χέρια μου δεν θα εχω πλήρη άποψη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα για 2ο ... ειναι πραγματικα πολυ καλο και ταχυτατο !!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Κανένα, κανενός, δε βασταει 2-3 μερες...εκτος ισως απο ενα κάποιου :superman: που εκανε εγγραφή, εκανε το πρώτο του διαφημιστικό ποστάκι-σποτάκι :mobile: κι εκτοτε αγνοουνται τα ιχνη του!:what:

 

Το τηλεφωνο αν το δουλευεις οπως πρεπει να δουλευει ενα συγχρονο smartphone του 2011, με 3G ενεργοποιημενο, με πολυ φωτεινοτητα, με ενεργο Wi-Fi, με καποιες κλησεις, με λιγο σερφαρισμα κλπ, 12 ωρες βασταει και ετσι ειναι φτιαγμενα ολα, ΔΕΝ εχει προβλημα το δικο σου!

 

ενα smartphone εαν απλα στελνεις μηνύματα και κανεις καποιες λιγες κλησεις ποσο κραταει η μπαταρια του? (με κλειστο wifi και τα σχετικα...).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Ρώτησα και πιο πριν...Επειδη έχω τρελαθεί και δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τις επαφές μπορεί να μου κάποιος αναλυτικά (μιας και ειναι το 1ο μου smartphone και είμαι ψιλοάσχετος) τι να κάνω χρησιμοποιώντας το myphoneexplorer? Το εχω 3 ημέρες το κινητό και ακόμα χρησιμοποιώ το παλιό!Το παλιό ειναι το ericsson K750i.Έχω αντιγράψει τις επαφές στην sim. Κατέβασα την εφαρμογη και στο ideos x5 και στο pc τα έκανα συγχρονισμό. Τι πρέπει να κάνω για να μπορω να δω τις επαφές απ το pc. Αν μπορει ας μου πει κάποιος αναλυτικά τι να κάνω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το πρωί. Πρώτη επαφή με android και smartphones γενικότερα. Εκτενείς εντυπώσεις δεν μπορώ να γράψω ακόμα μιας και το σκάλισα μόνο για ένα 10λεπτο πριν φύγω για την δουλειά. Η πρώτη επαφή πάντως ήταν άκρως ικανοποιητική.

 

Σαν noobας και εγώ θα ρωτήσω το εξής: Αν από το πολύ σκάλισμα και βάλε-βγάλε εφαρμογών θελήσω να επαναφέρω το κινητό στην εργοστασιακή του μορφή (σαν φορματ δλδ) θα μπορώ? Θα βρώ δηλαδή την stock rom της wind ή θα πρέπει καλού κακού να κάνω backup με κάποια εφαρμογή σαν την Titanium backup? Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει πλήρες backup την rom χωρίς να χρειάζεται root?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ας μην περιμένουμε πάρα πολλά από τις μπαταρίες. όπως είπε και ο "χακί", ένα σύγχρονο σμαρτφόουν τρώει σχετικά γρήγορα την μπαταρία του. επίσης η κατανάλωση μπαταρίας αλλάζει από συσκευή σε συσκευή, ανάλογα με πολλούς παράγοντες.

 

Λοιπόν, σήμερα το μεσημέρι το πήρα κι εγώ, τελικά από Άμφισσα. Το άνοιξα, το λειτούργησα (εμένα μου βγάζει >400 ΜΒ διαθέσιμη μνήμη). Δεν έχω ασύρματο δίκτυο τώρα, αλλά θα το δοκιμάσω αύριο εκτενέστερα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την εφαρμογη διαχειριστης εργου δεν την εχει στο app drawer.πως μπορω να την βρω?την εχουν ολα τα android.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Ρώτησα και πιο πριν...Επειδη έχω τρελαθεί και δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τις επαφές μπορεί να μου κάποιος αναλυτικά (μιας και ειναι το 1ο μου smartphone και είμαι ψιλοάσχετος) τι να κάνω χρησιμοποιώντας το myphoneexplorer? Το εχω 3 ημέρες το κινητό και ακόμα χρησιμοποιώ το παλιό!Το παλιό ειναι το ericsson K750i.Έχω αντιγράψει τις επαφές στην sim. Κατέβασα την εφαρμογη και στο ideos x5 και στο pc τα έκανα συγχρονισμό. Τι πρέπει να κάνω για να μπορω να δω τις επαφές απ το pc. Αν μπορει ας μου πει κάποιος αναλυτικά τι να κάνω. Ευχαριστώ!

 

παιδια, πως μπορω να το κανω να διαβασει κατι sms απο τη sim ???

 

Παιδια η αντιγραφη απο την sim exei ως εξης:

επιλεγουμε->επαφες και μετα παταμε απο το κατω μερος το δευτερο απο αριστερα πληκτρο αφης του κινητου μας

θα μας βγαλει ενα μενου: Εμεις θα επιλεξουμε την επιλογη κατω δεξια που λεει εισαγωγη-εξαγωγη και στην συνεχεια εισαγωγη απο καρτα sim.Αυτο ηταν. :)

tziminhio προσπαθησε απο το δευτερο απο αριστερα πληκτρο αφης,επελεξε ρυθμισεις->εφαρμογες-> αναπτυξη

Και ενεργοποιησε τον εντοπισμο σφαλματων.Ειναι μια λειτουργεια που χρειαζονται ολα τα Android για να κανουνε τον συχρονισμο.Εναλακτικα η επιλογη αυτη ονομαζεται USB debugging και την ζητανε μερικες εφαρμογες.

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αντιγραφη απο την sim exei ως εξης:

επιλεγουμε->επαφες και μετα παταμε απο το κατω μερος το δευτερο απο αριστερα πληκτρο αφης του κινητου μας

θα μας βγαλει ενα μενου: Εμεις θα επιλεξουμε την επιλογη κατω δεξια που λεει εισαγωγη-εξαγωγη και στην συνεχεια εισαγωγη απο καρτα sim.Αυτο ηταν. :)

tziminhio προσπαθησε απο το δευτερο απο αριστερα πληκτρο αφης,επελεξε ρυθμισεις->εφαρμογες-> αναπτυξη

Και ενεργοποιησε τον εντοπισμο σφαλματων.Ειναι μια λειτουργεια που χρειαζονται ολα τα Android για να κανουνε τον συχρονισμο.Εναλακτικα η επιλογη αυτη ονομαζεται USB debugging και την ζητανε μερικες εφαρμογες.

αυτο ειναι για τις επαφες, εγω ρωταω για τα sms...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αντιγραφη απο την sim exei ως εξης:

επιλεγουμε->επαφες και μετα παταμε απο το κατω μερος το δευτερο απο αριστερα πληκτρο αφης του κινητου μας

θα μας βγαλει ενα μενου: Εμεις θα επιλεξουμε την επιλογη κατω δεξια που λεει εισαγωγη-εξαγωγη και στην συνεχεια εισαγωγη απο καρτα sim.Αυτο ηταν. :)

tziminhio προσπαθησε απο το δευτερο απο αριστερα πληκτρο αφης,επελεξε κατω αριστερα ρυθμισεις->εφαρμογες-> αναπτυξη

Και ενεργοποιησε τον εντοπισμο σφαλματων.Ειναι μια λειτουργεια που χρειαζονται ολα τα Android για να κανουνε τον συχρονισμο.Εναλακτικα η επιλογη αυτη ονομαζεται USB debugging και την ζητανε μερικες εφαρμογες.

 

Τον συγχρονισμό τον έχω κάνει νομίζω απλά δεν μοθ βλέπει τις επαφές. Με το κ750 δεν πρέπει να κάνω κάτι αλλο; Ρε παιδιά έλεος, απλά θέλω να εμφανίσω τις επαφές.Πως τα έχουν κάνει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι για τις επαφες, εγω ρωταω για τα sms...

 

Επιλεγουμε μυνηματα->παταμε το 2 πληκτρο αφης απο αριστερα->ρυθμισεις->διαχειριση μηνυματων

Εαν θελουμε να τα μεταφερουμε στο τηλ παταμε παρατεταμενα πανω στο εκαστοτε sms και επιλεγουμε να τα μεταφερουμε στο τηλεφωνο

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Γεοργε το βρηκα σε ευχαριστώ πολυ!Επιτεεεεεεεεεεελους!Έκανα αυτό που είπες με την εισαγωγή εξαγωγή.Απλα δεν έχς καταλάβει αυτο που λένε με τον συγχρονισμό για ποιο πράγμα είναι και είχα μπερδευτεί τελείως.
Link to comment
Share on other sites

Τον συγχρονισμό τον έχω κάνει νομίζω απλά δεν μοθ βλέπει τις επαφές. Με το κ750 δεν πρέπει να κάνω κάτι αλλο; Ρε παιδιά έλεος, απλά θέλω να εμφανίσω τις επαφές.Πως τα έχουν κάνει ετσι.

Απο το κ750 μετεφερε τις επαφες ειτε στην sim και στην συνεχεια με τον τροπο που ειπαμε παραπανω,αντεγραψε τις στο ideos.

Συνδεσε το ideos με usb και απο το την επιλογη αρχειο του myphone explorer επελεξε συνδεση και μετα διπλα απο το προβολη επελεξε επαφες->επαφες τηλεφωνου.

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Επιλεγουμε μυνηματα->παταμε το 2 πληκτρο αφης απο αριστερα->ρυθμισεις->διαχειριση μηνυματων

Εαν θελουμε να τα μεταφερουμε στο τηλ παταμε παρατεταμενα πανω στο εκαστοτε sms και επιλεγουμε να τα μεταφερουμε στο τηλεφωνο

 

ωραιος ο τροπος που λες, τον ειχα δει και εγω, το θεμα ειναι οτι ετσι δεν μου εβγαλε ολα τα sms, μου εβγαλε μονο που ηταν εισερχομενα και μου εμφανιζει σαν να τα στειλα εγω (?????) γι αυτο ρωταω μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος η καποιο προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Γεοργε το βρηκα σε ευχαριστώ πολυ!Επιτεεεεεεεεεεελους!Έκανα αυτό που είπες με την εισαγωγή εξαγωγή.Απλα δεν έχς καταλάβει αυτο που λένε με τον συγχρονισμό για ποιο πράγμα είναι και είχα μπερδευτεί τελείως.

Ααα οκ τωρα ειδα το καινουριο σου post. Καλοδουλευτο!;)

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ευχαριστα νεα σας εχω!!!!!

Άμεσα Διαθέσιμο στα 189,00€!!!!!!!!

Ελληνικοτατο απο αλυσιδα καταστηματων!!

Και μαλιστα Εγγύηση 2 έτη από τη Wind Hellas !!!!!!!

 

Το link απο το καταστημα(εαν δεν επιτρεπετε να διαγραφη παρακαλω)--->

 

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/8501/Smartphone-Huawei-IDEOS-X5-U8800-%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%97%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97%CE%A3-%CE%91%CE%9D%CE%A4%CE%99%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%A9%CE%A0%CE%95%CE%99%CE%91%CE%A3-WIND-HELLAS-Android-2-2-3-8-TouchScreen-480x800-800MHz-CPU

 

Το βαζω μιας και βλεπω οτι πολλοι φιλοι δεν το βρισκουν και ΟΧΙ σαν διαφημιση!!!!

Αλλωστε με ενα απλο σκρουτζαρισμα...........

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ααα οκ τωρα ειδα το καινουριο σου post. Καλοδουλευτο!;)

 

Σ ευχαριστώ!Απλά ακόμα δεν έχω καταλάβει για ποιον λόγο πρέπει να κάνω συγχρονισμό μεσω του myphoneexplorer τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Οτι κι αν το κανεις, στην εργοστασιακη κατασταση επανερχεται απλουστατα μεσα απο το Μενου>Ρυθμισεις>Απορρητο μεσα σε 3 λεπτα.

 

Ευχαριστώ φίλε :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ευχαριστα νεα σας εχω!!!!!

Άμεσα Διαθέσιμο στα 189,00€!!!!!!!!

Ελληνικοτατο απο αλυσιδα καταστηματων!!

Και μαλιστα Εγγύηση 2 έτη από τη Wind Hellas !!!!!!!

 

Το link απο το καταστημα(εαν δεν επιτρεπετε να διαγραφη παρακαλω)--->

 

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/8501/Smartphone-Huawei-IDEOS-X5-U8800-%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%97%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97%CE%A3-%CE%91%CE%9D%CE%A4%CE%99%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%A9%CE%A0%CE%95%CE%99%CE%91%CE%A3-WIND-HELLAS-Android-2-2-3-8-TouchScreen-480x800-800MHz-CPU

 

Το βαζω μιας και βλεπω οτι πολλοι φιλοι δεν το βρισκουν και ΟΧΙ σαν διαφημιση!!!!

Αλλωστε με ενα απλο σκρουτζαρισμα...........

 

 

καλό αυτό, αλλά έχει τους χάρτες δώρο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Το έχω πάρει κι εγώ το κινητό εδώ και λίγες μέρες κι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!

 

Είναι το πρώτο Android κινητό μου κι ακόμη ψάχνομαι με την όλη φάση.

 

Έχει δοκιμάσει κανένα παιδί από εδώ τα mods στους XDA developers (Overclock, kernels κτλ.); Υπάρχουν κάποιες καλές πηγές με την δομή του filesystem και τα λοιπά internals του Android, γενικές πληροφορίες για roms κτλ.;

 

Υποθέτω είναι νωρίς και δεν με πολυκαίει κιόλας το root/custom rom (ακόμα μιας κι είναι ήδη σφαίρα το X5:D:D). Επίσης πάλι στους XDA είδα ότι ψήνεται και μία Cyanogen Mod rom 6.1!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...