Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το ZTE Blade με SS RSL5 και το σκεφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω το IDEOS X5. Στο εξωτερικό έχει "περπατήσει" καθόλου το Χ5 όπως το Blade ? Tο ρωτώ για να καταλάβω τι "υποστήριξη" θα έχει από XDA/Modaco γιατί όσο να'ναι τα τηλέφωνα με πολλές πωλήσεις έχουν και περισσότερους "ψαγμένους"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις γύρισα από τα καταστήματα της Wind σε Μαρούσι (το μεγάλο στην Κηφισιάς) και Αγια Παρασκευή όπου κανένα από τα 2 δεν το είχε. Μου είπαν από Δευτερα-Τρίτη... Κρίμα και το ήθελα σήμερα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα!!!

 

Μολις το πηρα κ πραγματικα εχω μεινει εκπληκτος...Δεν περιμενα τετοια ποιοτητα ουτε στην αποκριση της οθονης ουτε στα υλικα!!

Ειλικρινα μετα απο αρκετα "δυνατα" κινητα εχω μεινει υπερευχαριστημενος!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Τώρα στην Ελλάδα έχουμε ώρα GMT +3 (+2 ώρες από τη Βρετανία, και +1 μια λόγω θερινής). Αν ρυθμίσεις πρώτα σωστά την ώρα, και μετά την ζώνη, θα σου βάλει λάθος ώρα στο τέλος. Το ίδιο software έχουμε όλοι, γιατί σε εμάς δουλεύει;

 

 

Και εμενα παρα που το εβαλα στο μη αυτοματο οπως ειπε ο φιλος ποιο πανω δειχνει σωστα την ωρα...

Παιδια, εχω αλλαξει πολλα κινητα και ειμαι γνωστης πολλων θεματων τεχνολογιας. Ειλικρινα εχω δοκιμασει τα παντα και ομως εμενα ετσι συμβαινει, οποιος δεν πιστευει να του το φερω να το ελεγξει να το δει και μονος του, αλλα μετα να μου πει τι χανει, να μην κανω και τον κοπο τσαμπα.. :p Περα απ τη πλακα, τη δευτερα οπως ειπα παει για αλλαγη, οποτε με το καινουριο θα σας πω τα νεα.. Παντως εχω βαλει επιλογη "athens" και εχω ωρα 1.08 αντι 22.08... Θα τ αφησω ετσι με το wifi ανοιχτο μηπως αυριο αλλαξει κατι Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα λαμβανει .apk εναν ηχο ομως που εστειλα, οπως κ το handsfree ΟΚ!

Οποτε κατι παιζει με το software του κινητου, αυτο βεβαια ειναι το λιγοτερο!!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα λαμβανει .apk εναν ηχο ομως που εστειλα ΟΚ!

Οποτε κατι παιζει με το software του κινητου, αυτο βεβαια ειναι το λιγοτερο!!!

Συμφωνω. Στο λογισμικο που εφτιαξε η Huawei , εχει κανει καποια πατατα. Το περιεργο ειναι οτι ενα παιδι εδω ο tarirs , ειπε οτι δεχεται κανονικα apk αρχεια χωρις το bluetooth file transfer. Αυτο δεν μπορω να το καταλαβω, πως σε εναν ναι και σε μας οχι, αφου το ιδιο λογισμικο ειναι. Δεν ξερω τι να πω. Οποιος αλλος κατεβαζει apk αρχεια μεσω bluetooth χωρις να προσθεσει καποιο προγραμμα γι αυτο, ας μας το πει παιδια γιατι πρωτη φορα μου συμβαινει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα!!!

 

Μολις το πηρα κ πραγματικα εχω μεινει εκπληκτος...Δεν περιμενα τετοια ποιοτητα ουτε στην αποκριση της οθονης ουτε στα υλικα!!

Ειλικρινα μετα απο αρκετα "δυνατα" κινητα εχω μεινει υπερευχαριστημενος!!

 

απο που το πηρες ?? πες αν υπαρχη και αλλο??:(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Πριν από αυτό δεν είχε μερικές οθόνες κειμένου σε μαύρο φόντο με κάποιες ερωτήσεις (για αποδοχή όρων, καταγραφή δεδομένων, wifi κλπ);

 

Όχι δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο. Γι αυτό ρωτούσα μήπως είναι έτσι σε όλα τα huawei ή να πάω στο κατάστημα να δω τι θα κάνω.

Edited by giwrgos20
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι ειδα το κινητο εχει απο τα πιο χαμηλα sar!συμφωνα με το http://www.phonearena.com εχει μονο:

Head:0.34 και Body:0.79.

Αν οντως ισχυουν αυτα βλεπω τεραστια διαφορα σε σχεση με το blade και τα υπολοιπα κινητα.ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα και εγω.... :) ολα καλα το εχω σκισει και δεν καταλαβαινει τιποτα....σαν android συσκευη πολυ καλη.....αλλα ρε παιδια.... τι βιντεο ειναι αυτο??? ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ!!!!!!!!:mad: περασα και το LGcamera....αλλα δεν ειδα και πολλα πολλα... οι φωτο λιιιιιιιγο καλυτερες αλλα οχι και τιποτα το φοβερο...αφηστε που δεν λειτουργει το ledaki του flash οταν τραβαω video.....
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Με 200Ευρώ μου φαίνεται οτι ζητάς πολλά από ενα κινητό android, από κάπου πρέπει να κόψουν. Πάντως σε foto/video είναι καλύτερο από το Blade
Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα και εγω.... :) ολα καλα το εχω σκισει και δεν καταλαβαινει τιποτα....σαν android συσκευη πολυ καλη.....αλλα ρε παιδια.... τι βιντεο ειναι αυτο??? ΜΕΤΡΙΟΤΑΤΟ!!!!!!!!:mad: περασα και το LGcamera....αλλα δεν ειδα και πολλα πολλα... οι φωτο λιιιιιιιγο καλυτερες αλλα οχι και τιποτα το φοβερο...αφηστε που δεν λειτουργει το ledaki του flash οταν τραβαω video.....

 

παίρνεις κάτι με 200 ευρώ και σε πειράζει που δεν βγάζει καλές φωτογραφίες? πάρε με 80 ευρώ μια φωτογραφική και θα κάνεις καλύτερα την δουλεία σου από τα κινητά που κάνουν 500 +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

για τις επαφές, υπάρχει εφαρμογή σαν το myphone της microsoft;; Ή μήπως γίνεται συγχρονισμός επαφών, ημερολογίου κλπ μόνο με το gmail λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες ?? πες αν υπαρχη και αλλο??:(

 

Δυστυχως πρεπει να σε στενοχωρησω, γιατι ενω το ειχα παραγγειλει πηγαν κ το εφεραν απο αλλο καταστημα (περιμενα κ 1:30 ωρα), διοτι δεν το ειχαν, οποτε αυτο αποδεικνυει κατι που ειχα γραψει σε προηγουμενο post στη wind ειναι πολυ large....extra large:lol::lol:

 

Ανεξαρτητα με την wind, το κινητο ειναι παρα παρα πολυ καλο, αν εξαιρεσουμε φωτο, βιντεο κ την μεταφορα .apk!!!

 

Ψαξ΄το...αξιζει

 

@giwrgos20

Επιβεβαιωνω κ εγω οτι μου ζητησε καποιες ρυθμισεις σχετικα με την γλωσσα, με το gmail, με wifi κ τετοια!!

Εγω προτεινω να το πας πισω...

 

@lambrosbouk

Νομιζω οτι γινεται μονο με gmail, τουλαχιστον αυτο μου ειπαν κ εμενα οταν πρωτοπηρα android...

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

τελικα το χτυπησα και εγω σημερα..δειχνει απιστευτο σε σχεση με το vodafone joy 845...χτυπησα και εγω τη θηκη αυτην http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqEOKkEE1s(92k--BNpBh4zwQw~~_12.JPG ..εχει φυγει απο κινα και ειναι προς ελλαδα

το πακετο δινει :

1*Silicone skin cover for HuaWei U8800 X5

 

1 x Screen Protector For HuaWei U8800

1 x Screen Clean cloth

1 x Scratch card

1 x Dust removal Screen Protector

 

 

Μου φαινεται λιγο ψευτικη αυτη που προτεινεις.

Η συσκευη ειναι ομορφη, θα ήθελα κατι πιο ποιοτικο, ισως διαφανές..

οπως αυτή http://au.alibaba.com/product/442969948-Huawei-U8800-IDEOS-X5-Cover-Case.html

απλά έχει ελάχιστη παραγγελια 10 κομμάτια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου μερικές φορές όταν κατεβάζω από το μάρκετ και η λήψη φτάνει στο 100%, μου βγάζει σφάλμα λήψης. Μερικές φορές αν δοκιμάσω πολλές φορές μπορεί και να εγκαταστηθούν. Αλλά άλλες φορές μόνο σφάλμα. Όσες φορές και να καθαρίσω το cache.
Link to comment
Share on other sites

σιγα παιδιαααα!!! μην βαρατεεεε!!!!!:p δεν ειπα οτι περιμενα να βγαζει φωτο καλυτερες απο την ψηφιακη μου..:X απλα... μου εκανε εντυπωση πως δεν το προσεξανε σε αυτον τον τομεα τοσο....ενταξει δεν ειναι και απαραδεκτο...απλα εχει ενα θεματακι με τα χρωματα την νυχτα ειδικα........ Ξερει μηπως κανεις πως ενεργοποιουμε το ledaki οταν τραβαμε video??
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

σιγα παιδιαααα!!! μην βαρατεεεε!!!!!:p δεν ειπα οτι περιμενα να βγαζει φωτο καλυτερες απο την ψηφιακη μου..:X απλα... μου εκανε εντυπωση πως δεν το προσεξανε σε αυτον τον τομεα τοσο....ενταξει δεν ειναι και απαραδεκτο...απλα εχει ενα θεματακι με τα χρωματα την νυχτα ειδικα........ Ξερει μηπως κανεις πως ενεργοποιουμε το ledaki οταν τραβαμε video??

μηπως μπορεις να ανεβασεις κανενα βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τηλεφωνο στα κεντρικα της wind για τους χαρτες κλπ μου ειπαν οτι οι χαρτες που ειναι δωρο ειναι περασμενοι μεσα στο τηλεφωνο και ειναι η εφαρμογη "χαρτες".της λεω εγω οτι αυτη τ ην εφαρμογη την εχουν ολα τα android και δεν χρειαζεται χαρτες περασμενους μεσα για να λειτουργει αλλα απο τοι ξερω λειτουργει με το ιντερνετ και μου λεει οχι αυτο ειναι το δωρο,αλλα θα χρεωνεστε οταν τους χρησιμοποιειτε αν δεν εχετε ιντερνετ πληρωσει.δεν ξερω τι να πω,τα συμπερασματα δικα σας σχετικα με το δηθεν δωρο που δινουν...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου μερικές φορές όταν κατεβάζω από το μάρκετ και η λήψη φτάνει στο 100%, μου βγάζει σφάλμα λήψης. Μερικές φορές αν δοκιμάσω πολλές φορές μπορεί και να εγκαταστηθούν. Αλλά άλλες φορές μόνο σφάλμα. Όσες φορές και να καθαρίσω το cache.

 

Καμία βοήθεια βρε παιδιά;

Και κάτι άλλο: γιατί δεν μπορώ να βρω τις apps επί πληρωμή στο μάρκετ; ακόμα και όταν κάνω get full σε μερικά προγράμματα μου βγάζει "δεν είναι δυνατή η εύρεση του αντικειμένου"

Kαι η εμβέλεια του wifi δεν είναι τόσο καλή σε μένα.

Edited by mavrospete
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να ανεβασεις κανενα βιντεο?

Φιλε μου θα ανεβασω το απογευμα και video και Foto...... ;)

παντως καλο θα ειναι τις επομμενες μερες να φτιαξουμε στην αρχη εναν οδηγο για το τι εφαρμογες μπορουμε να αφαιρεσουμε με ασφαλεια,ποια Servicies μπορουμε να απενεργοποιησουμε, και ποιες ρυθμισειες ειναι καταλληλες για το κιν μας ετσι ωστε να πεταει!! :p (firmware,custom roms,tips) klp

p.s Υπαρχει κατι καλυτερο στο market η......αλλου :cool: για την camera εκτος απο το Lgcamera????

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

φωτογραφια που τραβηξα χθες με το κινητο:

http://img838.imageshack.us/f/image00001ol.jpg/

 

Μια χαρα φωτο ειναι,αλλα με διπλασια τιμη δεν εχουν τετοια φωτο....

 

ΥΓ:Απο εχτες το πρωι,με wifi,BT και σερφαρισμα ολο το βραδυ τωρα επεσε η μπαταρια στο 10% και συνεχιζουμε να δω ποσο θα με βγαλει...εχει να πει κανεις τιποτα...???

 

ΥΓ: Aπλως το εβαλα αγγελια διοτι η γυναικα μου ειναι κολλημενη με τα ericsson....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι πολυ σοβαρα την μεταβαση απο το blade στο Χ5, το μονο που με κραταει ειναι το θεμα μπαταρια. Μετα τοσες μερες χρησεις θα εχεται βγαλει πιστευω ασφαλη συμπερασματα. Δεν εχω υπολογιστη και χρησοποιω πολυ το τηλεφωνο για σερφαρισμα.

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...