Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα κ εγω παραγγελια κ βλεπουμε.

4 μπαταριες θα εχω κ εβδομαδα παιζει να μην βγαζω χαχαχαχαχα.

φιλε θυμασαι ποσο καιρο εκαναν να σου ερθουν

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα κ εγω παραγγελια κ βλεπουμε.

4 μπαταριες θα εχω κ εβδομαδα παιζει να μην βγαζω χαχαχαχαχα.

φιλε θυμασαι ποσο καιρο εκαναν να σου ερθουν

 

εμενα μου ειχαν ερθει σε 14 ημερολογιακες μερες...

βασικα πολυ γρηγορα πιστευω... (με airmail απο honk kong)

ευχομαι να πανε ολα μια χαρα! :D

 

ps: μηπως επρεπε να παρεις 2-3 πακετακια να εισαι σιγουρος για την βδομαδα? :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

Έχουν σπάσει τα νεύρα μου!:mad:

Μετά την αναβάθμηση στην Β526

η συσκευή κάνει restarts συνεχώς!

Απο μόνο του και σε εντελός τυχαίες φάσεις.

Αφού γίνει το boot θέλει τουλάχιστον 5 λεπτά μέχρι να στρώσει (και μάλλων για να διαβάσει την 16gb mSD)!

2 στις 3 τα widgets δεν τα φορτώνει και καμιά φορά δεν αναγνωρίζει και την mSD αν δεν την βγάλω/ξαναβάλω.

Μέσα σε μια μέρα μπορεί να κάνει και 10 restarts.

Ούτε τηλέφωνο δεν μπορώ να πάρω απο την άλλη δεν με βρίσκει κανείς όταν με πέρνει κατα την διάρκεια του reboot.

 

Όταν δεν κάνει restart, εκεί που το χρησιμοποιώ στο εντελός άσχετο σταματάει να δουλεύει το digitiser!!!

Για να στρώσει πρέπει να κλειδώσω την οθόνη και να την ξεκλειδώσω, σε κάποιες περπτώσεις θέλει 2-3 φορές για να δουλέψει.

Το χειρότερο είναι όταν αυτό γίνεται την στιγμή που με πέρνουν τηλέφωνο!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ!!! Τις προάλες με πέρναν για συνέντευξη για δουλειά και δεν μπόρεσα να απαντήσω!

 

Αυτά γινόταν και στην 522 αλαα σε πολύ μικρή συχνότητα.

 

Ήθελα πολύ λίγο για να το πετάξω απο το μπαλκόνι. Και δεν έχει και εγγύηση να πάω να κράξω την Wind

 

Όσην ώρα γράφω έχει κάνει 2 restarts!

EDIT: μετά απο το 3ο restart απλά έκλεισε τελείως!

Edited by radical239
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!

Έχουν σπάσει τα νεύρα μου!:mad:

Μετά την αναβάθμηση στην Β526

η συσκευή κάνει restarts συνεχώς!

Απο μόνο του και σε εντελός τυχαίες φάσεις.

Αφού γίνει το boot θέλει τουλάχιστον 5 λεπτά μέχρι να στρώσει (και μάλλων για να διαβάσει την 16gb mSD)!

2 στις 3 τα widgets δεν τα φορτώνει και καμιά φορά δεν αναγνωρίζει και την mSD αν δεν την βγάλω/ξαναβάλω.

Μέσα σε μια μέρα μπορεί να κάνει και 10 restarts.

Ούτε τηλέφωνο δεν μπορώ να πάρω απο την άλλη δεν με βρίσκει κανείς όταν με πέρνει κατα την διάρκεια του reboot.

 

Όταν δεν κάνει restart, εκεί που το χρησιμοποιώ στο εντελός άσχετο σταματάει να δουλεύει το digitiser!!!

Για να στρώσει πρέπει να κλειδώσω την οθόνη και να την ξεκλειδώσω, σε κάποιες περπτώσεις θέλει 2-3 φορές για να δουλέψει.

Το χειρότερο είναι όταν αυτό γίνεται την στιγμή που με πέρνουν τηλέφωνο!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ!!! Τις προάλες με πέρναν για συνέντευξη για δουλειά και δεν μπόρεσα να απαντήσω!

 

Αυτά γινόταν και στην 522 αλαα σε πολύ μικρή συχνότητα.

 

Ήθελα πολύ λίγο για να το πετάξω απο το μπαλκόνι. Και δεν έχει και εγγύηση να πάω να κράξω την Wind

 

Όσην ώρα γράφω έχει κάνει 2 restarts!

EDIT: μετά απο το 3ο restart απλά έκλεισε τελείως!

 

 

1) μαλλον δεν εχει "κατσει" καλα η rom...να την ξαναπερασεις...

2)εγγυηση γιατι δεν εχει? 1 χρονο το πολυ να το εχεις, παραπανω αποκλειεται...αρα μια χαρα σε καλυπτει...

Link to comment
Share on other sites

1) μαλλον δεν εχει "κατσει" καλα η rom...να την ξαναπερασεις...

2)εγγυηση γιατι δεν εχει? 1 χρονο το πολυ να το εχεις, παραπανω αποκλειεται...αρα μια χαρα σε καλυπτει...

 

Γίνεται να μην έχει κάτει καλα; θα την ξαναπερασω τότε και βλέπουμε - μήπως να βάλω με την μία custom ICS?

(Απλά δεν έχω βρεί ακρη πως να το κάνω)

Η εγγύηση μόλις τελειωσε νομιζω αλλα για ξαναδω τα χαρτιά για σίγουρα.

Αλλα ακόμε και να έχει εγγύηση τι θα γίνει? Να μου το κρατήσουν 2 βδομάδες για να φλασάρουν ρομ;

Δεν νομιζω να αλλάξει και τίποτα. Έχω την εντύποση οτι είναι καθαρά της ρομ το θεμα.

Σήμερα μόλις ξύπνησα το κινητό δεν άνοιγε με τίποτα!

Ενό ήταν ανοιχτό δηλαδή άναβε το μπλε λαμκάκι (είχα email), δεν ανταποκρινόταν το κουμπί. οπότε το έκλεισα βγάζοντας την μπαταρία και 20 λεπτά μετά μπορούσα να το χρησιμοποιήσω σαν κανονική android συσκευή

ΑΑΑΑΑΧΧΧ τεχνολογία!

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα reboots, είναι πιθανόν να έχουν σχέση με το wifi και σε συνδυασμό με το router σου(ειδικά αφού λες ότι συνέβαιναν και στην 522).

Δοκίμασε λοιπόν έχοντας απενεργοποιημένο το wifi εντελώς, να δεις αν ακόμη γίνονται reboots.

Σχετικά με τα widgets που χάνονται σε κάθε reboot, δυστυχώς είναι πρόβλημα των 2.3 official roms(υπήρχε από την πρώτη beta και παρότι η huawei έχει ενημερωθεί, από εμένα τουλάχιστον, σχετικά, δεν έχει κάνει τίποτα γι' αυτό μέχρι και την τελευταία έκδοση).

Επίσης δες αν το διαμέρισμα /data(εκεί που εγκαθίστανται οι εφαρμογές) έχει αρκετό ελεύθερο χώρο. Πιθανόν τα άλλα προβλήματα που αναφέρεις να έχουν σχέση με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα reboots, είναι πιθανόν να έχουν σχέση με το wifi και σε συνδυασμό με το router σου(ειδικά αφού λες ότι συνέβαιναν και στην 522).

Δοκίμασε λοιπόν έχοντας απενεργοποιημένο το wifi εντελώς, να δεις αν ακόμη γίνονται reboots.

Σχετικά με τα widgets που χάνονται σε κάθε reboot, δυστυχώς είναι πρόβλημα των 2.3 official roms(υπήρχε από την πρώτη beta και παρότι η huawei έχει ενημερωθεί, από εμένα τουλάχιστον, σχετικά, δεν έχει κάνει τίποτα γι' αυτό μέχρι και την τελευταία έκδοση).

Επίσης δες αν το διαμέρισμα /data(εκεί που εγκαθίστανται οι εφαρμογές) έχει αρκετό ελεύθερο χώρο. Πιθανόν τα άλλα προβλήματα που αναφέρεις να έχουν σχέση με αυτό.

 

δε το ανεφερα για το wifi διοτι υπεθεσα οτι το εχει διαβασει τοσο καιρο που το λεμε...

ναι αν το αφηνεις συνεχεια ανοιχτο τα reboot ειναι αναμενομενα και φυσιολογικα να συμβαινουν και μαλιστα με απιστευτη τυχαιοτητα!!!

 

εχω την 522 και τα widgets τα εχω χασει απο τοτε που την εβαλα 3 φορες...(αρα ναι μεν συμβαινει αλλα με τελειως διαφορετικη συχνοτητα απο οτιδηποτε :P)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειχαν ερθει σε 14 ημερολογιακες μερες...

βασικα πολυ γρηγορα πιστευω... (με airmail απο honk kong)

ευχομαι να πανε ολα μια χαρα! :D

 

ps: μηπως επρεπε να παρεις 2-3 πακετακια να εισαι σιγουρος για την βδομαδα? :p

χαχααχααχα

οπως τα λες καμια δεκαρια μπαταριες θελουμε για την εβδομαδα.

παλι καλα που ειναι φθηνες πλεον κ δεν θες καμια 30αρια ευρω την μια.

δεν γινεται να το παρουν πιο σοβαρα το θεμα πλεον ελεος.

 

 

υ.γ.

εντελει παιδια εχει παραγγειλει κανεις καμια πο τις καλες προφυλαξης οθονης να μου πει εντυπωσεις;

αυτη που εχω, που ηρθε με την θηκη δυστυχως πηρε αρκετη σκονη κ χρειαζεται αλλαγη.

θελω να πλενεται για να μπορω να την ξαναβαλω καθως λογω δουλεις θα μου ξαναπαρει σιγουρα σκονη.

Edited by aekfc212

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!

 

Εχω προβλημα με το handsfree, δηλαδη οταν το συνδεω πρεπει να μιλαω απο το μικροφωνο του τηλεφωνου κ οχι απο του handsfree γιατι δεν λειτουργει με αποτελεσμα να μην με ακουνε! Δεν ξερω αν φταιει η rom (aurora) γιατι δεν το ειχα χρησιμοποιησει με την μαμα rom...

Αντιμετωπιζει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα...?? Μηπως ειναι καποια ρυθμιση, γιατι δοκιμασα κ δευτερο handsfree κ παλι τα ιδια

 

Ευχαριστω!!

 

Ακυρο...το βρηκα!!!

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εχθες ήρθε στα χέρια μου μπαταρία από e-bay μεγεθους 2050 και ξεκίνησε η χρήση της. Ελπίζω να αποδειχθεί καλή. Θα σας ενημερώσω όταν θα έχω περισσότερα νέα. Μήπως την έχει αποκτήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Εχθες ήρθε στα χέρια μου μπαταρία από e-bay μεγεθους 2050 και ξεκίνησε η χρήση της. Ελπίζω να αποδειχθεί καλή. Θα σας ενημερώσω όταν θα έχω περισσότερα νέα. Μήπως την έχει αποκτήσει κάποιος;

 

 

Την έχω εδώ και 2 εβδομάδες. Κουμπώνει κανονικά εσένα? Εμένα δεν κάνει καλή επαφή και έχω βάλει ένα χαρτάκι να την σπρώχνει προς τα κάτω. Νομίζω δεν κάνει καμιά διαφορά σε σχέση με την εργοστασιακή.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και 2 εβδομάδες. Κουμπώνει κανονικά εσένα? Εμένα δεν κάνει καλή επαφή και έχω βάλει ένα χαρτάκι να την σπρώχνει προς τα κάτω. Νομίζω δεν κάνει καμιά διαφορά σε σχέση με την εργοστασιακή.

Όχι δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Πως πάει απο διάρκεια μιας και είναι μεγαλύτερη από την original;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Πως πάει απο διάρκεια μιας και είναι μεγαλύτερη από την original;

 

Έχω δοκιμάσει κάνα δύο "ενισχυμένες" after market μπαταρίες σε άλλα κινητά και ήταν ακριβώς ίδιες σε χωρητικότητα ή ακόμα και κατώτερες παρότι λέγαν ότι είναι 500-700 mah μεγαλύτερες...

 

Παραμύθι των φθηνών κινεζικών προϊόντων...

 

Αυτές που πραγματικά είναι μεγαλύτερες έχουν μεγαλύτερο μέγεθος και απαιτούν άλλο καπάκι για το πίσω μέρος του κινητού. Αλλά κάνουν τα κινητά μαούνες.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει κάνα δύο "ενισχυμένες" after market μπαταρίες σε άλλα κινητά και ήταν ακριβώς ίδιες σε χωρητικότητα ή ακόμα και κατώτερες παρότι λέγαν ότι είναι 500-700 mah μεγαλύτερες...

 

Παραμύθι των φθηνών κινεζικών προϊόντων...

 

Αυτές που πραγματικά είναι μεγαλύτερες έχουν μεγαλύτερο μέγεθος και απαιτούν άλλο καπάκι για το πίσω μέρος του κινητού. Αλλά κάνουν τα κινητά μαούνες.

Αυτο ακριβος, τα αυτοκολητα με τα παραπανω mA που βαζουν στις μπαταριες με το ιδιο μεγεθος σε παχος ειναι ψευτικα....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Χάλασε το handsfree μου και παρήγγειλα το παρακάτω από το ebay το οποίο δεν λειτουργεί σωστά...Έχει δοκιμάσει κάποιος κάποιο που να λειτουργεί?

 

http://www.ebay.com/itm/BLACK-iN-EAR-HANDSFREE-HEADSET-HEADPHONE-MiCROPHONE-for-Huawei-U8800-IDEOS-X5-/221041208435?pt=PDA_Accessories&hash=item3377152c73#ht_4260wt_1270

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Χάλασε το handsfree μου και παρήγγειλα το παρακάτω από το ebay το οποίο δεν λειτουργεί σωστά...Έχει δοκιμάσει κάποιος κάποιο που να λειτουργεί?

 

http://www.ebay.com/itm/BLACK-iN-EAR-HANDSFREE-HEADSET-HEADPHONE-MiCROPHONE-for-Huawei-U8800-IDEOS-X5-/221041208435?pt=PDA_Accessories&hash=item3377152c73#ht_4260wt_1270

 

Ευχαριστώ!

 

Sony Ericsson MH-650 ή 610.λειτουργούν άψογα με καλό ήχο,από 5 ευρώ στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη 3 φόρτιση με την 2050 μπαταρία. Σε 5 ώρες και με 96 λεπτά ομιλίας και το ΒΤ ενεργό πάντα, μου έπεσε στα 34%. Είναι καλή η μπαταρία ή μάπα το καρπούζι;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια για σερβις το παω σε οποιοδηποτε καταστημα wind? μου επεσε το ατιμο και μου κοπηκε η ταινια απο το start button και απο το φλας ειναι η ιδια καλωδιοταινια :(

 

την τυχη μου ας κερδισω τουλαχιστον κανενα κινητο απο αυτα που δινουν εδω καθε βδομαδα σχεδον :P να αλλαξει το γουρι

 

ή αν ξερει κανεις που μπορω να βρω πουθενα αυτη την καλωδιοταινια κριμα να παει χαμενο το κινητακι ....

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για σερβις το παω σε οποιοδηποτε καταστημα wind? μου επεσε το ατιμο και μου κοπηκε η ταινια απο το start button και απο το φλας ειναι η ιδια καλωδιοταινια :(

 

την τυχη μου ας κερδισω τουλαχιστον κανενα κινητο απο αυτα που δινουν εδω καθε βδομαδα σχεδον :P να αλλαξει το γουρι

 

ή αν ξερει κανεις που μπορω να βρω πουθενα αυτη την καλωδιοταινια κριμα να παει χαμενο το κινητακι ....

 

Το άνοιξες και της είδες κομμένες?

Είναι δύο διαφορετικές.

Ψάξε στο τοπικ για παλιότερα ποστ μου, νομίζω είχα βάλει φωτογραφίες με το τηλέφωνο βίδες. Αν δεν υπάρχουν γράψε μου να ανεβάσω της έχω στο PC, είμαι από το τηλέφωνο τώρα και δεν μπορώ.

Ίσως να βρεις στο ebay ανταλλακτικά.

 

Το δικό μου το πούλησα πριν λίγες μέρες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξες και της είδες κομμένες?

Είναι δύο διαφορετικές.

Ψάξε στο τοπικ για παλιότερα ποστ μου, νομίζω είχα βάλει φωτογραφίες με το τηλέφωνο βίδες. Αν δεν υπάρχουν γράψε μου να ανεβάσω της έχω στο PC, είμαι από το τηλέφωνο τώρα και δεν μπορώ.

Ίσως να βρεις στο ebay ανταλλακτικά.

 

Το δικό μου το πούλησα πριν λίγες μέρες.

 

το ανοιξα μια ειναι που περνανε 4 διαδρομοι 2 για το κουμπι και δυο για το φλασ

στο ebay δεν εχει τπτ

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

το ανοιξα μια ειναι που περνανε 4 διαδρομοι 2 για το κουμπι και δυο για το φλασ

στο ebay δεν εχει τπτ

ναι εχεις δικιο, μια ειναι.

δεν ξερω αν σε συμφερει να το πας για να στο φτιαξουν ή να αγοραζες ενα μεταχειρισμενο για να εχεις full ανταλακτικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το κινητο μου παρουσιαζει το εξης κουφο: Με οποια 2.3 του περασω δεν λειτουργει το gps ενω με ολες τις 2.2 λειτουργει κανονικα. Τι πρεπει να κοιταξω;
Link to comment
Share on other sites

το ανοιξα μια ειναι που περνανε 4 διαδρομοι 2 για το κουμπι και δυο για το φλασ

στο ebay δεν εχει τπτ

 

Καλα στην wind ειναι κορυφη... τους πηρα τηλ να παραγγειλω το κοματι που χαλασε και μου λενε πρεπει να το φερεται σε ενα καταστημα

 

μα ξερω τι εχει και θελω το ανταλακτικο λεω

οχι πρεπει να το φαιρεται μα δεν εχω αποδειξη την εχω χασει τους λεω , θα σας την βρουμε με το imei εμεις οτι να ναι χαχα

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Καλα στην wind ειναι κορυφη... τους πηρα τηλ να παραγγειλω το κοματι που χαλασε και μου λενε πρεπει να το φερεται σε ενα καταστημα

 

μα ξερω τι εχει και θελω το ανταλακτικο λεω

οχι πρεπει να το φαιρεται μα δεν εχω αποδειξη την εχω χασει τους λεω , θα σας την βρουμε με το imei εμεις οτι να ναι χαχα

 

Πρώτον πράγματι βρίσκουν απο το ΙΜΕΙ αν το κινητό το αγόρασες απο αυτούς και δεύτερον η wind όπως και οι άλλες εταιρίες κινητής δεν κάνουν εμπόριο ανταλλακτικών. Άρα είναι απολύτως λογικό αυτό που σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...