Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι ρε παιδια οποτε παω να ανεβασω video στο youtube λεει " υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης. οι μεταφορτωσεις μου (διαδικασια com.google.android.apps.uploader). Προσπαθηστε ξανα" ?

Δε μπορω να ανεβασω ποτε...επιπλεον δε μπορω να τα στειλω και με bluetooth sto notebook...ε μα τι στο καλο

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

 

Αφου παρακολουθησα αυτο το θεμα απο την αρχη, καταφερα να.. πεισω την κοπελα μου να το αγορασει. (η οποια παρεπιμπτοντως απο εκει που δεν ηθελε να τα βλεπει με τα κινητα, εχει ξετρελαθει).

 

Λοιπον, ερωτηση. για να "σουλουπωθουν" τα contacts, να φτιαχτουν με ταξη, να μπουν εμαιλ κλπ, υπαρχει καποιος τροπος μεσω κομπιουτερ?? γιατι απο το κινητο κατευθειαν ειναι παρα πολυ χρονοβορο.

 

Εγω π.χ. με το windows, εκανα syncronization με το myphone και τα αλλαξα απο εκει. εχετε καμια ιδεα??

 

synchronization με GMail - εγώ έκανα συγχρονισμό με καινούργιο λογαριασμό GMail. Στον οποίο πέρασα όλες τις επαφές από το Nokia που ειχα με .csv αρχειο (PC Suite Nokia).

Edited by iant
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς,ισως έπρεπε να το αναφέρω και αυτό,αλλά το φυλλάδιο στο οποίο με παρέπεμψες το έχω στα χέρια μου και ακολούθησα την διαδικασία αυτή,αλλά στο βήμα 10,που λέει να πάω στην καρτέλα "Τα προιόντα μου" δεν βρίσκω τους χάρτες...

Για αυτό ρώτησα,αν υπάρχει κάποιος που να έχει αγοράσει την συσκευή και να τους έχει κατεβάσει πρόσφατα,να με βοηθήσει...

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ - στο βήμα 10 κόλλησα. Έπαιρνα τηλέφωνο στο 8011116284 - μάταια, δεν το σήκωναν.

Στο WIND δεν ήξεραν τίποτα - ούτε στα κεντρικά , ούτε στο υποκατάστημα που πήρα την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλη σας ημερα σημερα ισως γινω και εγω μελος της κοινοτητας Huawei ideos x5 παρ'ολ'αυτα εχω 1 και μοναδικη αμφιβολια η οποια ειναι η εξης . Κατα καιρους (ενω εχω διαβασει ολο το topic ) παρατηρησα διαφορα "προβληματακια" απο τους χρηστες ...το αιτημα μου ισως δεν ανηκει εδω και ισως ειναι δυσκολο ισως καποιος μπορει να με παραπεμψει αλλου αλλα οφειλω να ρωτησω. μπορει καποιος να συγκεντρωσει και να μας ΔΩΣΕΙ τα προβληματα που εχουν προκυψει απο τελη απριλη και μετα(διοτι εικαζω πως τα προβληματα πριν ισω ηταν λογω του νεου της συσκευης)? Σας ευχαριστω πολυ

Με εκτιμηση ,

Vartimeus

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κοίτα... σε αυτά τα χρήματα η συσκευή δεν έχει ανταγωνιστή. Σε όλες τις συσκευές και να διαβάσεις (και πολύ ακριβότερες) έχουν αναφερθεί μικρά ή μεγάλα προβλήματα. Η συσκευή (σε γενικές γραμμές) δεν έχει παρουσιάσει κάτι που να αποτρέπει την αγορά του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και μονο για αυτο ευχαριστω μολις εξανεμιστηκαν οι αμφιβολιες αλλα ξερεις και κατι αλλο ? πιστευω αμα το προσεχεις το κινητο(και γενικοτερα δηλαδη) ολα θα βαινουν καλως...τελος παντων μην σας ζαλιζω και παλι ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς,ισως έπρεπε να το αναφέρω και αυτό,αλλά το φυλλάδιο στο οποίο με παρέπεμψες το έχω στα χέρια μου και ακολούθησα την διαδικασία αυτή,αλλά στο βήμα 10,που λέει να πάω στην καρτέλα "Τα προιόντα μου" δεν βρίσκω τους χάρτες...

Για αυτό ρώτησα,αν υπάρχει κάποιος που να έχει αγοράσει την συσκευή και να τους έχει κατεβάσει πρόσφατα,να με βοηθήσει...

 

Κατάφερα να μιλήσω με την υποστήριξη της NDrive - μου είπαν πως ΙΜΕΙ (πατάς *#06# και βγαίνει) της συσκευής μου δεν είναι στην λίστα τους!

Για αυτόν τον λόγο δεν μπορώ να εγκαταστήσω το πρόγραμμά τους.

Πρέπει να τούς στείλουν από το WIND το ΙΜΕΙ μου για να το καταχωρίσουν στο σύστημά τους!

Μίλησα μετά με την WIND - η συσκευή με το δικό μου ΙΜΕΙ δεν είναι στην λίστα με τις συσκευές για την Ελλάδα!

Και πρέπει να αποσταλεί στο σέρβις τους μαζί με την απόδειξη για να ελεγχθεί και αν χρειάζεται να αντικατασταθεί!

Αυτά ...

 

Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που είχε την προσφορά και έβαλε επιτυχώς το NPromo (NDrive);

 

Edit:

Βρήκα αυτό:

για τους χαρτες ενεργοποιουνται ετσι πας στο μαρκετ κατεβαζεις το ndrive πας καταστημα και επιλεγης χαρτη ελλαδας και πατας αγορα οταν πατησης αγορα ελενχει το imei σου και σου λεει οτι εχεις ηδη αδεια και αρχιζει να κατεβαζει ….

 

Δεν το δοκίμασα ακόμα - δεν έχω internet αυτή την στιγμή.

Edited by iant
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να μιλήσω με την υποστήριξη της NDrive - μου είπαν πως ΙΜΕΙ (πατάς *#06# και βγαίνει) της συσκευής μου δεν είναι στην λίστα τους!

Για αυτόν τον λόγο δεν μπορώ να εγκαταστήσω το πρόγραμμά τους.

Πρέπει να τούς στείλουν από το WIND το ΙΜΕΙ μου για να το καταχωρίσουν στο σύστημά τους!

Μίλησα μετά με την WIND - η συσκευή με το δικό μου ΙΜΕΙ δεν είναι στην λίστα με τις συσκευές για την Ελλάδα!

Και πρέπει να αποσταλεί στο σέρβις τους μαζί με την απόδειξη για να ελεγχθεί και αν χρειάζεται να αντικατασταθεί!

Αυτά ...

 

Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που είχε την προσφορά και έβαλε επιτυχώς το NPromo (NDrive);

 

Edit:

Βρήκα αυτό:

 

 

Δεν το δοκίμασα ακόμα - δεν έχω internet αυτή την στιγμή.

 

Τα ίδια και με μένα..δεν ισχύει το ΙΜΕΙ,και ο ένας με παραπέμπει στον άλλο...

Άκουσα και την θεική ατάκα,οτι "η προσφορά ισχύει μέχρι 20/5" απο την στιγμή που το τελευταίο φυλλάδια της εταιρείας,διαφημίζει το κινητό με τους χάρτες δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, στο φυλλαδιο τους εχουν σημειωμενο με μικρα γραμματα οτι οι χαρτες (και η 4άρα καρτα) παρεχονται μονο με νεα συνδεση συμβολαιου!

 

Ναι, βρήκα τώρα ... τα μικρά γράμματα! :scared:

Φυλλάδιο Καταστημάτων WIND

 

Τότε γιατί μου έδωσαν το φυλλάδιο την NDrive με τις οδηγίες; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, στο φυλλαδιο τους εχουν σημειωμενο με μικρα γραμματα οτι οι χαρτες (και η 4άρα καρτα) παρεχονται μονο με νεα συνδεση συμβολαιου!

 

εγω μια χαρα τα πηρα και χωρις συμβολαιο....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια για το θεμα με τους χαρτες επιδει το εχω ψαξει αρκετα και η παραθεση που εβαλε ο φιλος με τον ελενχο του imei στο post ποιο πανω ειναι απο μενα το ειχα γραψει και στο αλλο σαιτ ακουστε η προσφορα ητανε απο την wind στην αρχη της κυκλοφοριας του χ5 και για λιγες ημερες αλλα λογο οτι καθηστερησε να κυκλοφορησει κυλοφορησε μετα το πασχα παραταθηκε ακομα η προσφορα παροτη ηταν για τις ημερες του πασχα η wind εχει δωσει εναν συγκεκριμενο αριθμο απο imei δεν ξερω ποσα ακριβως στο ndrive για ναδωσει δωρεαν το προγραμα η προσφορα τωρα εχει ληξει απλως η wind εχει δεσμευσει imei απο αφτη την προσφορα και τα δινει σε καινουργιες συνδεσεις με συμβολαια δινει το δωρο χαρτες ndrive εαν παρεις σκετη συσκευη δεν εχει προσφορα απο χαρτες μην ψαχνετε λοιπον για να κατεβασετε εαν δεν εχετε καινουργια συνδεση αυτα ...........:(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Mηπως εχει παρει κανεις αυτη τη θηκη;

http://cgi.ebay.co.uk/Sikai-Crystal-Jelly-Case-Huawei-IDEOS-X5-U8800-Grey-/180685446791?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a11b11e87#ht_879wt_1139

 

Ειναι καλη;Εχει καλη εφαρμογη;

 

Τη Nillkin δεν τη βρηκα :(

Link to comment
Share on other sites

εγω μια χαρα τα πηρα και χωρις συμβολαιο....

 

Και εγώ χωρις συμβολαιο το πηρα αρχες Μαΐου.

 

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για βάση αυτοκινήτου έχει κοιτάξει κανείς; Έριξα μια ματιά στο ebay και δε βρήκα τίποτα ιδιαίτερο. Μόνο τις κλασσικές generic που κάνουν για όλα τα κινητά. Λογικό βέβαια αφού δεν έχει πρόβλεψη για carkit.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα custom rom από τις οδηγιες στο σαιτ τρέχω 1.2 ghz εδώ και μια εβδομάδα χωρίς καμια επανεκκίνηση.

Το wifi έφτιαξε και λειτουργεί χωρίς αποσυνδέσεις.

Η Huawei θα αγοράσει το 40% της INTRACOM.

το κινητό θα γίνει ΘΡΥΛΟΣ.:p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, στο φυλλαδιο τους εχουν σημειωμενο με μικρα γραμματα οτι οι χαρτες (και η 4άρα καρτα) παρεχονται μονο με νεα συνδεση συμβολαιου!

 

Με την σύνδεση παρέχεται η κάρτα μνήμης,και το ταξίδι...Αλλά οι χάρτες,όπως έχουν γράψει πολλά μέλη εδώ δεν είναι αποκλειστικά για τις συνδέσεις.Αν ήταν έτσι θα έπρεπε να έχουν 2 διαφορετικές εκδόσεις του κινητού,και σίγουρα θα υπήρχαν προβλήματα με συνδρομητές που θα έπαιρναν στα χέρια τους την συσκευή χωρίς τους χάρτες.

Αυτό που υποθέτω οτι συνέβη είναι ότι η Wind είχε υπολογίσει ότι θα πουλήσει ένα συγκεκριμένο αριθμό συσκευών και έιχε κατοχυρώσει τα ΙΜΕΙ αυτών των συσκευών,και όταν χρειάστηκε να φέρει και άλλα κομμάτια,απλά ξέχασε να τα δηλώσει στην NDrive.

 

 

λοιπον παιδια για το θεμα με τους χαρτες επιδει το εχω ψαξει αρκετα και η παραθεση που εβαλε ο φιλος με τον ελενχο του imei στο post ποιο πανω ειναι απο μενα το ειχα γραψει και στο αλλο σαιτ ακουστε η προσφορα ητανε απο την wind στην αρχη της κυκλοφοριας του χ5 και για λιγες ημερες αλλα λογο οτι καθηστερησε να κυκλοφορησει κυλοφορησε μετα το πασχα παραταθηκε ακομα η προσφορα παροτη ηταν για τις ημερες του πασχα η wind εχει δωσει εναν συγκεκριμενο αριθμο απο imei δεν ξερω ποσα ακριβως στο ndrive για ναδωσει δωρεαν το προγραμα η προσφορα τωρα εχει ληξει απλως η wind εχει δεσμευσει imei απο αφτη την προσφορα και τα δινει σε καινουργιες συνδεσεις με συμβολαια δινει το δωρο χαρτες ndrive εαν παρεις σκετη συσκευη δεν εχει προσφορα απο χαρτες μην ψαχνετε λοιπον για να κατεβασετε εαν δεν εχετε καινουργια συνδεση αυτα ...........:(

 

Όπως έγραψα και πιο πριν,και εξήγησα και στην κοπέλα στην εξυπηρέτηση της Wind αυτό δεν ισχύει,διότι το φυλλάδιο συνεχίζει να διαφημίζει τους χάρτες δώρο.Ακόμη και τυπογραφικό να είχε γίνει θα έπρεπε να υπάρχει ενημέρωση απο το κατάστημα πριν την αγορά οτί δεν ισχύει.Απο την στιγμή που δεν έγινε κάτι τέτοιο τότε πρέπει να δεσμευτούν και να δώσουν τους χάρτες.

Edited by hunk
Link to comment
Share on other sites

Για βάση αυτοκινήτου έχει κοιτάξει κανείς; Έριξα μια ματιά στο ebay και δε βρήκα τίποτα ιδιαίτερο. Μόνο τις κλασσικές generic που κάνουν για όλα τα κινητά. Λογικό βέβαια αφού δεν έχει πρόβλεψη για carkit.

 

εγω χρησιμοποιω τη κινεζικη βαση απλη για iphone 3g.

ειναι ακριβως στο ιδιο μεγεθος.

 

αυτην εδω λεω :

http://cgi.ebay.com/Car-Mount-Holder-Suction-Perfect-Fit-iPhone-3GS-3G-/110695461358?pt=PDA_Accessories&hash=item19c5f6b1ee

μπορει να μην εφαρμοζει 100% τελεια αλλα κουμπωνει ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

 

Μπορω να πω οτι για τα χρηματα του το κινητο ειναι πολυ καλο.Μου παρουσιασε ξαφνικα ενα θεμα με την μπαταρια.Πεφτει πολυ γρηγορα και δειχνει πχ απο 80% μετα απο λιγο στο 60% και λοιπα.Το παρουσιασε εχθες οταν επεσε η μπαταρια τελειως και απο τοτε εχει θεμα.Να υποθεσω οτι χρειαζεται να παω για καινουρια μπαταρια?Το κανω βαρια χρηση λογω δουλειας με 3g αλλα δεν ηταν ετσι στην αρχη και το εχω ενα μηνα και κατι.Επισης η εγγυηση καλυπτει κατι τετοιο μιας και το εχω rooted.

 

Ευχαριστω:)

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

 

Μπορω να πω οτι για τα χρηματα του το κινητο ειναι πολυ καλο.Μου παρουσιασε ξαφνικα ενα θεμα με την μπαταρια.Πεφτει πολυ γρηγορα και δειχνει πχ απο 80% μετα απο λιγο στο 60% και λοιπα.Το παρουσιασε εχθες οταν επεσε η μπαταρια τελειως και απο τοτε εχει θεμα.Να υποθεσω οτι χρειαζεται να παω για καινουρια μπαταρια?Το κανω βαρια χρηση λογω δουλειας με 3g αλλα δεν ηταν ετσι στην αρχη και το εχω ενα μηνα και κατι.Επισης η εγγυηση καλυπτει κατι τετοιο μιας και το εχω rooted.

 

Ευχαριστω:)

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε εμένα τις τελευταίες πέντε μέρες και δεν το έχω rooted αλλά ούτε κάνω χρήση 3g

Link to comment
Share on other sites

ισως φταιει το οτι αφησα την μπαταρια να αδειασει τελειως αλλα και παλι με μια φορα δεν εινα λογικο να παει ετσι η μπαταρια.Δε συζηταμε για τον φορτιση αυτοκινητου που πλεον δεν το φορτιζει καν.Με το ζορι δηλαδη.Ποσο σου κραταει?
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις μπαταρίες λιθίου δεν τις στραγγίζουμε!

Είναι καλό για την υγεία τους να τις φορτίζουμε μόλις πέσουν στο 20%.

Δεν είναι ανάγκη να τις γεμίσουμε στο 100%. Καλύτερα περισσότερες μερικές φορτίσεις.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Λιγότερο από μέρα ενώ τον πρώτο μήνα με πολύ περισσότερη χρήση μιαμιση ημέρα άνετα και πολλές φορές δύο. Το θέμα είναι ότι άρχισε ξαφνικά αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω βγάλει άκρη με τη μπαταρία. Μια το αφήνω ενα 24ωρο και χάνει λιγότερο απο 10%, μια το αφήνω και χάνει 40%. Το έψαξα το θέμα με task manager για να δω αν τρέχει κατι που την τρώει αλλα τίποτα. Δες μήπως έχεις τίποτα ανοιχτό που δεν θες (πχ GPS), αλλιώς αν βρείς τι φταίει πες το και σε εμάς...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω ενα μεγαλο προβλημα και θελω επειιγοντος την βοηθεια σας.Επεσε νερο στο κινητο και εγινε μεγαλη ζημια ....ανοιξα το καπακι και εβγαλα την μπαταρια και το αφησα να στεγνωσει.Οταν προσπαθησα να την ξαναβαλω με το που ακουμπαει η μπαταρια στα συρματακια αναβει το led flash της καμερας και το κινητο ειναι κλειστο..οποτε πρεπει να το αντικαταστησω.Θελω να μου πειτε οτι μεσα σε 7εργασιμες μερες μπορω να το κανω αλλαγη.Το αγορασα στις 17 του μηνος...οι μερες αντικαταστασης ξεκινουν απο τις 17 ή 18?δηλαδη αν το παω σημερα το πρωι δεν θα υπαρχει προβλημα.ΚΑΙ κατι αλλο ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι με την αποδειξη και το DOA(το οποιο δεν ξερω τι σημαινει) μπορω να ζητησω να μου το κανουν αντικατασταση αμεσως χωρις να το στειλουν στα κεντρικα σωστα τα λεω?ΣΑΣ παρακαλω πολυ απαντηστε γρηγορα!!ΟΤαν ειχα ρωτησει την υπαλληλο τι συμβαινει σε περιπτωση βλαβης μου λεει το στελνουν στα κεντρικα για να δουν την βλαβη..το θεμα ειναι οτι θελω να μου δωσουν καινουργιο...
Link to comment
Share on other sites

Τις μπαταρίες λιθίου δεν τις στραγγίζουμε!

Είναι καλό για την υγεία τους να τις φορτίζουμε μόλις πέσουν στο 20%.

Δεν είναι ανάγκη να τις γεμίσουμε στο 100%. Καλύτερα περισσότερες μερικές φορτίσεις.

 

Το εκανα calibration με το battery calibration αφου το φορτισα στο 100% και τωρα θα δω σιγα σιγα μηπως και στρωσει.Ευχαριστω για την πληροφορια :) .Δε θα την ξανααφησω να αδειασει.

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...