Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες μια συμβουλη...ο συναδελφος που πηρε το x5 και του ''καηκε'' μεσα στην πρωτη βδομαδα που το ειχε στα χερια του ,πηγε στο καταστημα,παραπονεθηκε ,φωναξε αλλα ακομα τον γραφουν κανονικα και στην wind που πηραμε τηλεφωνο.Για αντικατασταση δεν κανουν λογω παροτι ζητησε,η συσκευη λενε πηγε στο σερβισ του κατασκευαστη και βλεπουμε...πανε ηδη 3 βδομαδες και ειναι να σκασει και να με πνιξει μαζι και εμενα που του το προτηνα παρολο που το δικο μου λειτουργει αψογα.Την συσκευη την πληρωσε και την περιμενε και μια βδομαδα να του ερθει,την ειχε λιγες μερες και μετα εσβησε και δεν ξανα ανοιξε.Τι μπορει να κανει για να τους ''κυνηγήσει''?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Εδώ δεν είναι χώρος καταγγελιών και δεν μπορούμε να πάρουμε θέση.

 

Όταν λες του "κάηκε"; Απλά σταμάτησε να δουλεύει; Του έκανε κανένα μυστήριο "πείραγμα";

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απλα σταματησε να δουλευει για την ακριβεια,του κολησε μια φορα και εκανε ρεσταρτ μονο του μονο που οταν ξεκινησε παλι ηταν σαν να εκανε hard reset.Ξαναεβαλε της ρυθμησεις του και μετα απο 5-10 λεπτα το κινητο εσβησε και δεν ξανανοιξε.Εγω που το ειδα και προσπαθησα να το ανοιξω δεν εμπαινε ουτε σε bootloader.Εννοητε ηταν ''απειραχτο'' με την μαμα ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξερει κανεις αν το ndrive μπορει να κάνει update τις θέσεις των δορυφόρων μέσω ιντερνετ ώστε να τους βρίσκει πιο γρήγορα?

Υπάρχει μήπως καποια εφαρμογη που το κάνει και τα αποθηκευει κάπου στο λειτουργικο ωστε να τα διαβάζει το ndrive?

Παλια έιχα το destinator σε wm6 και υπηρχε.

To Agps το εχω ενεργοποιημένο.. αυτο αρκει?εκτος απο το κυψελοειδες κατεβαζει και τη θεση απο το ιντερνετ σωστα ?

δεν εχει σχεση ομως με τη θέση των δορυφόρων!!!

Ευχαριστώ

 

Απαντώ μόνος μου. . .gps aids sto market

Edited by nickboldhead
Link to comment
Share on other sites

SOS κλειδωσα τη συσκευη παιζοντας με το μοτιβο κλειδωματος και δεν μπορω με τποτα να θυμηθω τα στοιχεια του gmail.!!!!!! παει το κινητο?????? ΣΟΣ

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει επισημο service???? Please help

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

SOS κλειδωσα τη συσκευη παιζοντας με το μοτιβο κλειδωματος και δεν μπορω με τποτα να θυμηθω τα στοιχεια του gmail.!!!!!! παει το κινητο?????? ΣΟΣ

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει επισημο service???? Please help

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

λογικα ενα hard reset θα σε σωσει!!!α σου εχω στειλει και πμ!!!

Link to comment
Share on other sites

hard reset den mporo na kano afoy den exo prosvash sto menu.....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύονται τα greeklish σύμφωνα με τους όρους χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

σβηνεις το τηλεφωνο (βγαζεις μπαταρια) βαζεις μπαταρια,κρατας πατημενο το volup και το power ,μπαινεις στο recovery διαλεγεις factory reset.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα το πάρω μεθαύριο από μια wind σαν συσκευή θα έχω και δωρεάν τους χάρτες?Τους δίνουν ακόμα,ξέρετε? Επίσης λευκό θα έρθει στην Ελλάδα?Γνωρίζει κανένας?Μπορώ να το παραγγείλω σε λευκό?Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άμα το πάρω μεθαύριο από μια wind σαν συσκευή θα έχω και δωρεάν τους χάρτες?Τους δίνουν ακόμα,ξέρετε? Επίσης λευκό θα έρθει στην Ελλάδα?Γνωρίζει κανένας?Μπορώ να το παραγγείλω σε λευκό?Ευχαριστώ.

 

σιγα τους χαρτες βρισκεις και "καλυτερους "

Link to comment
Share on other sites

σβηνεις το τηλεφωνο (βγαζεις μπαταρια) βαζεις μπαταρια,κρατας πατημενο το volup και το power ,μπαινεις στο recovery διαλεγεις factory reset.

 

Φιλε wolfgr ευχαριστω παρα πολυ για τη συμβουλη..ελυσα το προβλημα το οποιο με ειχε τρομαξει λιγο γιατι το κινητο ειναι ολοκαινουργιο... ..παντως με αυτη τη διαδικασια φορμαρεται η μνημη των 512mb και οχι η εσωτερικη sd των 2g....δηλαδη δεν μου εσβησε τα αρχεια που ειχα σε αυτην (πχ χαρτες, μουσικη φωτο) ουτε τα αρχεια των εγκατεστημενων σε αυτην αφαρμογων τα οποια φαινονται με την εργοστασιακη διαχειρηση αρχειων. ...αν και τις αφαρμογες αυτες(που τις ειχα εγκατεστημενες στην εσωτερικη sd) δεν μπορω να τις τρεξω και εχουν εξαφανιστει τα εικονιδια τους(υποθετω αυτα εγκαθιστουνται στην εσωτερικη μνημη και γι αυτο διαγραφηκανε...) και παλι σε ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Όπως εγραψα και στο αλλο τοπικ, θελω οι apps να τρωνε λιγοτερο χωρο απο την internal. Για να συμβει αυτο πρεπει να βαλω το App2SD+, σωστα? Και για να γινει κατι τετοιο φτανει το κινητο να ειναι απλα rooted ή χρειαζεται να εχω βαλει και custom rom?
Link to comment
Share on other sites

σιγα τους χαρτες βρισκεις και "καλυτερους "

 

Off topic. Ποιος ειναι ο καλυτερος χαρτης για εσενα φιλε? Το ndrive εχει navteq. Ουτε εγω δουλευω το ndrive για το λογο οτι ειναι αργο στο στιγμα και οχι λογο του χαρτη του.

Εντελος φιλικα.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι είδα οι χάρτες είναι σε greeklish κεφαλαία ή μου φάνηκε; Κάτι είδα να μου λέει για EXARCHEIA όταν πρωτομπήκε.Πέρασα κι έγώ την "Ματίνα την τσαμπουκαλού".Το συγκεκριμένο πρόγραμμα πιστεύω απλά είναι για να κάνεις τη δουλειά σου.Άποψή μου δεν φτάνει τα Destinator και Igo (που τα έλιωσα ΤομΤομ δεν κατέχω) και ειδικά το Primo. Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν σε android αυτά.

Ειδικά όταν είδα για να κατεβάσεις τις πόλεις που δίνει θέλει και €υρά λύθηκα στα γέλια. :blink: :blink:

 

Πάντως είμαι σίγουρος πως σε περίπτωση που βάζανε να διαλέξει κανείς ποιο πρόγραμμα θέλει κανείς δεν θα είχε σε πρώτη επιλογή το συγκεκριμένο.

By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

Oυτε το ενα χρειαζεται, ουτε το αλλο! :D

 

Τι εννοεις? Μιλαμε σιγουρα για το APP2SD+ και οχι το APP2SD ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι είδα οι χάρτες είναι σε greeklish κεφαλαία ή μου φάνηκε; Κάτι είδα να μου λέει για EXARCHEIA όταν πρωτομπήκε.Πέρασα κι έγώ την "Ματίνα την τσαμπουκαλού".Το συγκεκριμένο πρόγραμμα πιστεύω απλά είναι για να κάνεις τη δουλειά σου.Άποψή μου δεν φτάνει τα Destinator και Igo (που τα έλιωσα ΤομΤομ δεν κατέχω) και ειδικά το Primo. Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν σε android αυτά.

Ειδικά όταν είδα για να κατεβάσεις τις πόλεις που δίνει θέλει και €υρά λύθηκα στα γέλια. :blink: :blink:

 

Πάντως είμαι σίγουρος πως σε περίπτωση που βάζανε να διαλέξει κανείς ποιο πρόγραμμα θέλει κανείς δεν θα είχε σε πρώτη επιλογή το συγκεκριμένο.

----

αν πας στους χαρτες , μεσα στο μενου , θα δεις οτι έχει και greek αλλα και latin χαρτη της Ελλαδας.

διαλεξε αυτον που σε βολευει!

παντως απο το ολοτελα, καλη κι η Παναγιωταινα! λενε στο χωριο μου... τσαμπα ειναι φιλε , τσαμπα!

σίγουρα δεν ειναι το τελειο αλλα μια καλη προσπάθεια ειναι βρε αδερφε! :)

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος μεταβολής των εσωτερικών κατατμήσεων; Θέλω να καταργήσω την εσωτερική SD και να δώσω το χώρο στο /data.

 

Γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Επισης ενα θεμα με την μπαταρια, απο την στιγμη που ειχα βαλει ενα antivirus και κατι αλλες εφαρμογες μου ετρωγε το 90% της μπαταριας μεσα σε 13-16 ωρες, τα εβγαλα αλλα τιποτα....

Για καποιον λογο πριν λιγες μερες το εκλεισα το κινητο το βραδυ και αφου το επανεκκινησα το πρωι απο τοτε εχουν περασει 3 μερες και μπαταρια τωρα ειναι ακομα στο 40% , βεβαια χωρις πολυ σκαλισμα...:blink:

 

τετοια κουφα κανει και μενα...υπαρχει boot...που μια φορτιση κραταει 2 μερες χαλαρα...και υπαρχουν boot που με ιδια χρηση δε κραταει ουτε μερα !

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος μεταβολής των εσωτερικών κατατμήσεων; Θέλω να καταργήσω την εσωτερική SD και να δώσω το χώρο στο /data.

 

Γινεται?

 

ναι θα με ενδιεφερε και εμενα αυτο αν υπαρχει καποιος να μας διαφωτησει...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Off topic. Ποιος ειναι ο καλυτερος χαρτης για εσενα φιλε? Το ndrive εχει navteq. Ουτε εγω δουλευω ο ndrive για το λογο οτι ειναι αργο στο στιγμα και οχι λογο του χαρτη του.

Εντελος φιλικα.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Εγώ δουλεύω το igo το gps κλειδώνει κατευθείαν.

Μ'αρεσουν και οι διαδρομές γιατί έχει προεπιλογή τη γρήγορη που σε πάει από κεντρικούς δρόμους. Αν το βάλεις στο σύντομη σε πάει μέσα από στενά και σοκακια ακόμα και από χωματόδρομους αν το έχεις επιλεξει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η φωτεινότητα της οθόνης πως είναι?Και έξω στον ήλιο? Είδα ένα video όπου με απογοήτευσε λιγάκι..Είναι αρκετά φωτεινό ή υστερεί σε αυτόν τον τομέα?Από το video μπορεί να μην είδα και πολύ καλή και φωτεινή οθόνη,αλλα άλλο από video και άλλο από κάποιον που το έχει live μπροστά του.Είναι ένα στοιχείο που με ενδιαφέρει πολύ και συμφώνα και με αυτό θα κρίνω αν θα καταλήξω τελικώς στην αγορά του ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω το igo το gps κλειδώνει κατευθείαν.

Μ'αρεσουν και οι διαδρομές γιατί έχει προεπιλογή τη γρήγορη που σε πάει από κεντρικούς δρόμους. Αν το βάλεις στο σύντομη σε πάει μέσα από στενά και σοκακια ακόμα και από χωματόδρομους αν το έχεις επιλεξει

:offtopic:

Με μπερδρεψες φιλε.... για αλλο πραγμα λες στο ενα ποστο και για αλλο πραγμα απαντας στο επομενο σου ποστ.:dizzy:

Στο ποστ 1070 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300837&page=72 απαντας για τον χαρτη και οχι για το προγραμμα πλοηγησης.

Εδω ειναι το ποστ το δικο μου 1077 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300837&page=72 με απαντηση για τον χαρτη του ndrive,

και μετα στο ποστ 1084 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300837&page=73 δεν λες για τον χαρτη που ανεφερες ποιο πριν αλλα για το προγραμμα πλοηγησης....

Τελικα τι σου φταει? ο χαρτης ή το προγραμμα πλοηγησης?

NDrive - ''το ndrive'' - ''ρυθμισεις'' - ''επιλογες πλοηγησης'' - και εχει: ''συντομοτερη'' - ''κοντινοτερη'' - ''πεζος''.

Εντελος φιλικα, για να μην μπερδευεται και ο κοσμος που διαβαζει.

Αλλο πραγμα ο χαρτης, αλλο πραγμα το προγραμμα πλοηγησης και αλλο πραγμα το GPS, αν βαλεις το καθε ενα μονο του να δουλευει δεν εχεις τιποτα...., οταν τα παντρεψεις και τα βαλεις να συνεργαζονται μεταξη τους δουλευουν και εχεις ενα ολοκληρομενο πλοηγο.

Το igo ποιον χαρτη εχει?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...