Jump to content

[Επίσημο] Nokia E6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό είναι όμως να έχουμε υπόψη μας ότι το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει μόνο παραεισαγωγής συσκευές.Και για την συγκεκριμένη συσκευή σημαίνει ότι δεν θα έχει Ελληνικούς χαρακτήρες τυπωμένους στο πληκτρολόγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά δεν με απασχολεί καθόλου να έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Ούτε το MBP μου έχει.

Το θέμα είναι να ισχύει κανονικά η εγγύηση και στην Ελλάδα, αν συμβεί κάτι. Και νομίζω ότι ισχύει, σωστά?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αν η χώρα προέλευσης είναι από Ευρώπη ναι τότε ισχύει εγγύηση,μόνο όμως για το hardware.Περί παράλληλων εισαγωγών

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όμως να έχουμε υπόψη μας ότι το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει μόνο παραεισαγωγής συσκευές.Και για την συγκεκριμένη συσκευή σημαίνει ότι δεν θα έχει Ελληνικούς χαρακτήρες τυπωμένους στο πληκτρολόγιο.

 

Παραεισαγωγης το εξπανσυς? Αγγλικη συσκευη θα ειναι και θα εχεις πρωτοτυπο τιμολογιο απο απευθειας αγορα απο Ευρωπαϊκη Ενωση.

Μια χαρα εγγυηση θα εχει στην Ελλαδα (η μονη χρεωση απο οσο γνωριζω θα ειναι για καποιον για να περασει την ελληνικη γλωσσα - καπου στα 20 ευρω, αν το θελησει). Hardware-related θεματα φυσικα καλυπτεται κανονικοτατα...

 

Και στο handtec αμεσα διαθεσιμο στα 377 τελικη με μεταφορικα

http://www.handtec.co.uk/product.php/4930/

Υ.Γ. Επαιζα για λιγο χθες το βραδυ με το κινητο σε μια εξοδο με φιλικα προσωπα, και εχοντας το διπλα διπλα με το galaxy s 2 μου το Νοκια Ε6 φανταζε 2 κλασεις πανω ποιοτικα κι εκανε πλακα στο γαλαξια σε αυτο τον τομεα...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Και στο handtec αμεσα διαθεσιμο στα 377 τελικη με μεταφορικα

http://www.handtec.co.uk/product.php/4930/

Υ.Γ. Επαιζα για λιγο χθες το βραδυ με το κινητο σε μια εξοδο με φιλικα προσωπα, και εχοντας το διπλα διπλα με το galaxy s 2 μου το Νοκια Ε6 φανταζε 2 κλασεις πανω ποιοτικα κι εκανε πλακα στο γαλαξια σε αυτο τον τομεα...

Στον τομέα αυτό, ναι.

Βαγγέλη, όσο περνάει ο καιρός, το ξανασκέφτομαι.. Πολλά τα λεφτά για το νεκρό symbian. Όχι πως σαν συσκευή δεν το αξίζει, αλλά επειδή δεν πρόκειται να είναι η κύρια συσκευή μου, προσωπικά δεν δίνω περίπου 400 ευρώ για να κάνω την πλάκα μου. Σίγουρα όχι για ένα symbian..

Είμαι βέβαιος ότι η συσκευή αξίζει, ότι ποιοτικά θα σκίζει, αλλά προσωπικά δεν...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στον τομέα αυτό, ναι.

Βαγγέλη, όσο περνάει ο καιρός, το ξανασκέφτομαι.. Πολλά τα λεφτά για το νεκρό symbian. Όχι πως σαν συσκευή δεν το αξίζει, αλλά επειδή δεν πρόκειται να είναι η κύρια συσκευή μου, προσωπικά δεν δίνω περίπου 400 ευρώ για να κάνω την πλάκα μου. Σίγουρα όχι για ένα symbian..

Είμαι βέβαιος ότι η συσκευή αξίζει, ότι ποιοτικά θα σκίζει, αλλά προσωπικά δεν...

 

Δε διαφωνω Γιαννη. Εν πολλοις, συμφωνω με αυτα που γραφεις.

Αλλα προσωπικα θα παρω το Ε6 για συγκεκριμενα πραγματα.

Για την εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης του - αισθηση στο χερι, για το -μονο η Νοκια ξερει να φτιαχνει σοβαρα qwerty- πληκτρολογιο του, για την εκπληκτικη αυτονομια του (ο ανθρωπος, με του οποιου τη συσκευη επαιζα χθες μιλα για 4 ημερες αναμονης με φουλ χρηση push mails κλπ κλπ), για τις ικανοτητες του στο τηλεφωνικο κομματι (σημα, ακουστικο), για το χαρακτηρα της συσκευης που θα παραμεινει αναλλοιωτος ακομα και μετα απο χρονια χρησης.

 

Τελικα δηλαδη, δε μου λεει κατι το Anna και αν θα το καψουν οριστικα η οχι (αλλωστε απο τα symbian, για βασικο λειτουργικο, εχω φυγει χρονια τωρα) - τα βασικα τα εχει και θα τα εχει (αυτα που ανεφερα, συν δωρεαν πλοηγηση κλπ) και αν μπορεις να το παρεις καπου στα 300 ευρω (γιατι σε ενα μηνα απο την κυκλοφορια του, με τη σωστη αναζητηση, θα μπορεις να το βρεις και σφραγισμενο σε αυτα τα χρηματα) θα το χιλιοευχαριστηθεις...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

για την εκπληκτικη αυτονομια του

 

σε ενα review εγραφε αυτος οτι για εναν επαγγελματια που μιλα συνεχεια και εχει ποσα email καθε μερα, 4 μερες βγαζει για πλακα ενω για εναν "βετερανο" στα συμπιαν βγαζει μεχρι και 10...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχε και το Ν8 αυτή την 1500άρα μπαταρία... ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

σε ενα review εγραφε αυτος οτι για εναν επαγγελματια που μιλα συνεχεια και εχει ποσα email καθε μερα, 4 μερες βγαζει για πλακα ενω για εναν "βετερανο" στα συμπιαν βγαζει μεχρι και 10...

 

Αυτο ακριβως λεω, εχει -μεταξυ αλλων- εκπληκτικη αυτονομια. Το 10, βεβαια, φανταζει υπερ το δεον αισιοδοξο, αλλα με πολυ moderate χρηση θα φευγει και πανω απο τις 4 μερες...

Υ.Γ. Επισης, για οσους σκεφτεστε να το παρετε. Μην κοιτατε θηκες σιλικονης κλπ αξεσουαρ που θα κρυψουν αυτη τη συσκευη. Ειναι απολαυστικη naked, και το μονο που ισως εβαζα πανω της ειναι ενας screen protector...

Link to comment
Share on other sites

Μπα, πολύ κάτω μου φαίνεται για αυτό το τηλέφωνο. Και το Ε72 ακόμη στα 250€ το βρίσκεις σε μαγαζιά με καλύτερες τιμές από τις αλυσίδες κινητής. Πάντως ότι η τιμή είναι κάτι παραπάνω από καλή, να λέγεται. Σχεδιάζω να αντικατασήσω το Ε71 μου με αυτό ή το Ε7, ο καιρός θα δείξει :p...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες αυτονομία άνετα ε? Αυτά είναι...! Ήδη η τιμή του καλή είναι, σε 2-3 μήνες αν έχει πάει και 300 θα είναι ακόμα καλύτερα!
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα...

 

Εγώ μετά από δύο χρόνια καθημερινής συμβίωσης με το Ε72, δεν κρατήθηκα.

Πέμπτη μεσημέρι παρήγγειλα το Ε6 στην Expansys, Παρασκευή πρωί το είχα στα χέρια μου.

Χθες το βράδυ φορτώθηκε και το Ελληνικό firmware μέσω Phoenix.

 

Μπορεί το Symbian να είναι "γερασμένο" και όχι και πολύ "έξυπνο" συγκρινόμενο με Android ή iOS, αλλά για επαγγελματική χρήση δεν νομίζω να υπάρχει αυτή τη στιγμή καλύτερο τηλέφωνο στην αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.:)

Καλορίζικη η καινούργια συσκευή.Περιμένουμε εντυπώσεις από την χρήση αυτής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σήμερα σε Nokia Care για το πότε περίπου θα το φαίρουν επίσημα και αυτοί και μου ρίσκο ότι μπορεί και μέσα στον μήνα! Άντε αν´τε να γυίσω από διακοπές να το πάρω :p...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την πρώτη "ουσιαστική" μέρα με το Ε6.

 

Το κινητό αποσυνδέθηκε από το φορτιστή μαζί με το πρωινό εγερτήριο στις 06:00.

Κατά τη διάρκεια της ημέρας έπρεπε να:

1) Παραμένει συνδεδεμένο με τον Exchange της εταιρείας (push mode) από τις 07:00 έως τις 19:00 (και ανά 15λεπτο τις υπόλοιπες ώρες).

2) Να παραδίδει άμεσα τα emails του GMail λογαριασμού μου συνεχώς.

3) Κάθε μία ώρα να ενημερώνεται αν υπάρχει κάποια είδηση στα feeds που παρακολουθώ.

4) Να με ενημερώνει τι κάνουν οι φίλοι μου στο Twitter.

5) Σε μία δίωρη (αλλά ανούσια) συνάντηση να με κρατά σε επαφή με συναδέλφους και φίλους μέσω GTalk.

6) Να μου προσφέρει κλασσικές υπηρεσίες φωνής για μία ώρα συνολικά.

7) Να παλέψει για ένα 4ωρο με κακής ποιότητας λήψη και συνεχή εναλλαγή από 3G σε GPRS και πάλι 3G λόγω εργασιών στην κοντινή σε εμένα κεραία.

 

Όλα αυτά τα κατάφερε χρησιμοποιώντας το 65% του αποθέματος ενέργειάς του μέχρι τις 22:30 το βράδυ οπότε συνάντησε πάλι το φορτιστή του...

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την πρώτη "ουσιαστική" μέρα με το Ε6.

 

Το κινητό αποσυνδέθηκε από το φορτιστή μαζί με το πρωινό εγερτήριο στις 06:00.

Κατά τη διάρκεια της ημέρας έπρεπε να:

1) Παραμένει συνδεδεμένο με τον Exchange της εταιρείας (push mode) από τις 07:00 έως τις 19:00 (και ανά 15λεπτο τις υπόλοιπες ώρες).

2) Να παραδίδει άμεσα τα emails του GMail λογαριασμού μου συνεχώς.

3) Κάθε μία ώρα να ενημερώνεται αν υπάρχει κάποια είδηση στα feeds που παρακολουθώ.

4) Να με ενημερώνει τι κάνουν οι φίλοι μου στο Twitter.

5) Σε μία δίωρη (αλλά ανούσια) συνάντηση να με κρατά σε επαφή με συναδέλφους και φίλους μέσω GTalk.

6) Να μου προσφέρει κλασσικές υπηρεσίες φωνής για μία ώρα συνολικά.

7) Να παλέψει για ένα 4ωρο με κακής ποιότητας λήψη και συνεχή εναλλαγή από 3G σε GPRS και πάλι 3G λόγω εργασιών στην κοντινή σε εμένα κεραία.

 

Όλα αυτά τα κατάφερε χρησιμοποιώντας το 65% του αποθέματος ενέργειάς του μέχρι τις 22:30 το βράδυ οπότε συνάντησε πάλι το φορτιστή του...

 

Μια χαρα! Δεν τρελαθηκα, ουτε το θεωρω καλυτερο απο το E5, αλλα δεν παυει να ειναι πολυ καλο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα! Δεν τρελαθηκα, ουτε το θεωρω καλυτερο απο το E5, αλλα δεν παυει να ειναι πολυ καλο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πραγματι. Εχω επιλογη να το παρω αμεσα με 300 ευρω, για να το εχω μαζι με το galaxy s II μου, αλλα το σκεφτομαι διπλα μιας και ο γαλαξιας με καλυπτει 100% σε αυτα που θελω να κανω. Το form factor του Ε6 (το αγαπημενο μου) και η ποιοτητα κατασκευης του με ελκυουν, αλλα απο την αλλη...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα! Δεν τρελαθηκα, ουτε το θεωρω καλυτερο απο το E5, αλλα δεν παυει να ειναι πολυ καλο.

 

Δεν έχει περάσει από τα χέρια μου το Ε5, αλλά απ' όσο έχω διαβάσει τα χαρακτηριστικά του είναι το ίδιο (λίγο πολύ) με το E72.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει περάσει από τα χέρια μου το Ε5, αλλά απ' όσο έχω διαβάσει τα χαρακτηριστικά του είναι το ίδιο (λίγο πολύ) με το E72.

 

Στην αυτονομια αναφερθηκα κυριως, αλλα και σαν χαρακτηριστικα πανω κατω δεν διαφερουν, εκτος απο την premium βεβαια αισθηση του e6 και την τελεια οθονη αφης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...