Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο οτι παρακολουθω...εχουν ασχολιθει αρκετα με τις rom και βγαινουν συνεχεια νεα καλουδια!! θα ασχοληθω και γω μολις βρω χρονο!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια οταν γραφω ενα sms και θελω να προσθεσω πχ μια λεξη αναμεσα σε δυο ηδη γραμμενες,επειδη δεν πετυχαινω το ρημαδοκενο αναμεσα τους,πατιεται η μια λεξη που εχει ηδη γραφτει και μου την κανει γκρι ,την υπογραμμιζει με κοκκινο και προτεινει διορθωσεις.πολυ σπαστικο!πως το απενεργοποιω αυτο?εχω απενεργοποιημενη την προβλεψη στο qwerty.και τον ορθογραφικο ελεγχο.αυτο συμβαινει μονο στα sms.τωρα που γραφω μεσα στο tapatalk οπου και να κλικαρω στο κειμενο μπαινει ο κερσορας.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες το edit; Άλλαξες το gps config ?

 

Ναι το έκανα edit με έναν root file manager με text editor.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,εχω κι εγω θεμα με το gps...μερικες φορες δεν μου κλειδωνει ουτε με κορτιζονη...εχω διαβασει πιο πανω διαφορα για γρηγορο κλειδωμα δορυφορων.

Εχω δοκιμασει το gps status και δεν ειδα διαφορα....υπαρχει κανενα μαγικο για γρηγορο κλειδωμα χωρις να πειραξω την συσκευη?χωρις root και αλλες αλχημειες?

Ευχαριστω...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

για πιο ευκολη αλλαγη δειτε την εφαρμογη εδώ :)

 

Δεν νομίζω, ότι έχει τα ίδια αποτελέσματα όπως με την αλλαγή του gps.conf . Ένας φίλος έκανε μια τροποποίηση, και πίστεψε με είδα τρομερή διαφορά. Το αρχείο θα το βρείτε από τον χρήστη orlox. Όποιος θέλει να δοκιμάσει.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3735116#post3735116

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Με το πήραγμα του gps.conf εγώ πάντως είδα ΠΟΛΥ μεγάλη διαφορά.

Χρησιμοποιώ το GPS test Plus (πολύ καλή εφαρμογή, έχει μαζεμένα αρκετά καλούδια) και εκεί είδα ότι ενώ αρχικά χρειάζονταν (πριν το πήραγμα) 2-3 λεπτά για να βρει τον πρώτο δορυφόρο (!!!!), μετά το πήραγμα, σχεδόν άμεσα βρίσκει τον πρώτο και αν είμαι σε ανοικτό χώρο, "γεμίζει" με τρελή ταχύτητα.

Σε δοκιμή χτες, (ξέφωτο σε ένα δασάκι) κλείδωσε 9(!!!) δορυφόρους σε λιγότερο από λεπτό(!!!). Δεν το πίστευα, μιλάμε. Συναγωνίστηκε σε ταχύτητα το Garmin μου!:p

Έχω όμως την εντύπωση ότι και για το GPS έχει death grip το κινητό. Κρίμα, γιατί αν δεν είχε αυτό το θέμα (death grip και για το wifi), θα ήταν πραγματικά τέλειο.

 

 

EDIT: Αν γνωρίζει κάποιος που χρησιμοποιηεί την Virtuous Unity rom, πως αμενεργοποιήται ο ήχος που κάνει όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη και δίχνει τον καιρό, ας βοηθήσει. Έχω απενεργοποιήσει την ανάλογη ρύθμιση από το μενού, αλλά αυτό συνεχίζει να τον κάνει.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

EDIT: Αν γνωρίζει κάποιος που χρησιμοποιηεί την Virtuous Unity rom, πως αμενεργοποιήται ο ήχος που κάνει όταν ξεκλειδώνεις την οθόνη και δίχνει τον καιρό, ας βοηθήσει. Έχω απενεργοποιήσει την ανάλογη ρύθμιση από το μενού, αλλά αυτό συνεχίζει να τον κάνει.

 

από ποιο menu έχεις κάνει απενεργοποίηση? δεν έχω VU αλλά την v8 του proxuser και βγάζοντας την επιλογής sound effects μέσα από τις ρυθμίσεις του καιρού δεν ακούγεται τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για πιο ευκολη αλλαγη δειτε την εφαρμογη εδώ :)

 

Εκεί όμως πρέπει να επιλέξεις custom server και να βάλεις manualy το gr.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

από ποιο menu έχεις κάνει απενεργοποίηση? δεν έχω VU αλλά την v8 του proxuser και βγάζοντας την επιλογής sound effects μέσα από τις ρυθμίσεις του καιρού δεν ακούγεται τίποτα!!!

 

Έχεις δίκιο. 'Ολα ΟΚ τώρα. Ευχαριστώ!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στελνω τήν καλησπέρα μου σε όλους και να ευχηθώ καλό φθινόπωρο.

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη περιπέτεια μου με το desire s και το προβλημα που αντιμετωπίζω με το απαραδεκτο service της ACE και τις μπαρούφες που μου αραδιάζει η επίσημη HTC ,

Υστερα από τρίχρονη χρήση ενός htc hd (τα βγαλε τα 700 ευρο του) καί λεπτομερή ερεύνα αγοράς (και μέσα από το φορουμ εδω που εμπιστεύομαι παρ ότι δεν ήμουν μέλος ποτέ) προβαίνω στην αγορά του desire s στις αρχες Ιούλη. Μέχρι τα μέσα Αυγούστου όλα τέλεια,το κινητό πέταγε και πραγματικα είχα εντυπωσιαστεί από την ταχύτητα του κλπ ώσπου ένα βράδυ (στις διακοπές μου σε νησί) ενώ έπαιζε video στο youtube ξαφνικά κολλάει........

Βρε απο δώ βρε απο κει ούτε με μπαταρία έξω ούτε με reboot ουτε κάν με factory reset αντιδρούσε !!!!! μια λευκή οθόνη μόνο που έγραφε HTC..τίποτα άλλο.

Με τα πολλά μόλις γυρίζω Αθήνα τέλος Αυγούστου, τρέχω στην ΑCE Αγ Παρασκευης (μένω παραλία μεριά) τούς το πάω και αφού εξηγώ τί είχε πάθει κλπ μου λένε σε 6-7 εργάσιμες θα στείλουν μήνυμα (πολύ κίνηση βρε παιδί μου).

10 μέρες αργότερα τους παίρνω για να τους ρωτήσω και μια κοπελιά (ευγενική) μου λέει πως οι τεχνικοί αποφάνθηκαν ότι έχει πρόβλημα η πλακέτα, δεν "μπουτάρει η συσκευή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έντρομος αποκρίνομαι "μα την έχω μόλις ένα μάνα" και τότε κατευναστικά μου λέει "ε τότε φέρτε το κουτί, αποδ αγοράς κλπ μήπως και την αλλάξουμε!!

 

Ξαναπηγαίνω την επομένη (άντε ξανά ταξίδι) και μου λέει μια άλλη κοπελιά εκεί μόλις βλέπει την απόδ αγοράς" ΑΑΑΑΑΑΑΑ έχει περάσει ενας μήνας ....οπότε θα αλλαξουμε πλακέτα αλλά λυπάμαι θα περιμένετε 3-4 εβδομάδες γιατι δεν έχουμε εδώ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετά το σοκ ακολουθήσαν τα ουρλιαχτά μου που ακούστηκαν μέχρι τήν πλατεία αλλά δυστυχώς όχι στα σκουριασμένα μυαλά των υπευθήνων.

Σε έξαλλη κατάσταση βγαίνοντας εξω τηλεφωνώ στη HTC και

εκεί ο πάντα ευγενικός υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων που υπεραμύνθηκε των δυο εταιρειών λέγοντας μου πως φταίει το τελωνείο για την καθυστέρηση και για να γίνει αντικατάσταση χρειάζεται να πάει η συσκευή "ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ" στο service!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετά δε από αναφορές μου για εξώδικα κλπ ίσως για να με ηρεμήσει μου υποσχέθηκε ότι θα προωθήσει το θέμα στους ανωτέρους του και θα με ενημερώσουν σύντομα!...

Ζητώ συγνώμη αν σας κούρασα με τη περιπέτεια μου αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας αλλά και τις τυχόν αντίστοιχες εμπειρίες σας από την συσκευή ή από παρόμοιες καταστάσεις από την εν λόγω εταιρεία.

Εκ τον προτέρον σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Oι υπεύθυνοι τελικά σε ενημέρωσαν ;.

Θα περιμένω από Δευτέρα και ανάλογα θα ενημερώσω .........εξάλλου η τελευταία σκηνή του έργου (με τηλ σε HTC κλπ) έγινε σήμερα.

Τό μέχρι τώρα συμπέρασμα είναι....... αγοράζεις κινητό ........... σε 40 μέρες χαλάει απο αστοχία υλικού και...... στό κρατάνε για επισκευή 40 μέρες το λιγότερο!! τίμια πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έμεινα ευχαριστημένος κι έτσι στάλθηκε προς άλλη κατεύθυνση και νέο κάτοχο.

Μπορώ να πω ότι με το απλό ήμουν περισσότερο ευχαριστημένος.

 

 

Send from my Sexy Gt Galaxy S Plus using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έμεινα ευχαριστημένος κι έτσι στάλθηκε προς άλλη κατεύθυνση και νέο κάτοχο.

Μπορώ να πω ότι με το απλό ήμουν περισσότερο ευχαριστημένος.

 

 

Send from my Sexy Gt Galaxy S Plus using Tapatalk

 

αν επιτρεπεται τι ακριβως δεν σε ευχαριστησε? (ενημερωτικα παντα) :)

Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε ρε παιδια με το Desire S ?

Kοιταξτε εδω http://www.skroutz.gr/s/326914/HTC-Desire-S.html ειναι εξαντλημενο σχεδον παντου?

Ετσι στα ξαφνικα απο τα περισσοτερα μαγαζια?

Λετε εκτος την καθυστερηση των πλακετων να υπαρχη προβλημα και στα τηλεφωνα?

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...έχω να κάνω μια ερώτηση αρχαρίου...

Θέλω να περάσω μουσική στην κάρτα μνήμης(οκ μέχρι εδώ) και από εκεί και πέρα πρέπει να κατεβάσω κάποιον player ώστε να ακούσω τα mp3. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον συγκεκριμένο/δοκιμασμένο;

Δεύτερον όσο έψαξα το κινητό- χωρίς να είμαι και ιδιαίτερος fan δεν κατάφερα να καταλάβω πως μπορώ να βλέπω τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης.

Τρίτον έχω την δυνατότητα να δημιουργήσω φακέλους ώστε να "τακτοποιώ"τις εφαρμογές που κατεβάζω;

Το κινητό δεν είναι root

Σας ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σας...

Edited by Itseto
διόρθωση σύνταξη- η αρχική ήταν απλά απαράδεκτη!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Μια ισως ...χαζη ερωτηση.Οταν ειμαι σπιτι βαζω το κινητο στην τραπεζαρια που το "χτυπαει" το κλιματιστικο και οταν το πιανω ειναι κρυο.Μπορει να του δημιουργησει προβλημα και το κρυο εκτος την ζεστη ?

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...έχω να κάνω μια ερώτηση αρχαρίου...

Θέλω να περάσω μουσική στην κάρτα μνήμης(οκ μέχρι εδώ) και από εκεί και πέρα πρέπει να κατεβάσω κάποιον player ώστε να ακούσω τα mp3. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον συγκεκριμένο/δοκιμασμένο;

Δεύτερον όσο έψαξα το κινητό- χωρίς να είμαι και ιδιαίτερος fan δεν κατάφερα να καταλάβω πως μπορώ να βλέπω τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης.

Τρίτον έχω την δυνατότητα να δημιουργήσω φακέλους ώστε να "τακτοποιώ"τις εφαρμογές που κατεβάζω;

Το κινητό δεν είναι root

Σας ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σας...

για να δεις(η να τακτοποιεις) τους φακελους πρεπει να κατεβασεις απο το μαρκετ το astrο file manager η κατι παρομοιο,την μουσικη την βαζεις σε εναν φακελο που θα φτιαξεις στην καρτα μνημης και ο player της συσκευης θα την δει μονος του.

για συγηρονισμο της συσκευης κατεβαζεις το htc sync η το εγκαθειστας μεσα απο την συσκευη σου(λογικα υπαρχει στην καρτα μνημης σου)

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μια ισως ...χαζη ερωτηση.Οταν ειμαι σπιτι βαζω το κινητο στην τραπεζαρια που το "χτυπαει" το κλιματιστικο και οταν το πιανω ειναι κρυο.Μπορει να του δημιουργησει προβλημα και το κρυο εκτος την ζεστη ?

Ευχαριστω.

 

οχι,εκτος και το βαλεις στην καταψυξη η στο τζακι...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη σπουδαζω εξωτερικο με το που εφυγα απο Ελλαδα αλλαξα την σιμ κ εβαλα την ξενη. Πλεον εχει παραμεινει ενεργοποιημενο το σηματακι Ε με τα 2 βελη που εχει να κανει με 3g απ οτι καταλαβα.. το κανω απενεργοποιηση κ μετα απο λιγο ανοιγει μονο του! Τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη σπουδαζω εξωτερικο με το που εφυγα απο Ελλαδα αλλαξα την σιμ κ εβαλα την ξενη. Πλεον εχει παραμεινει ενεργοποιημενο το σηματακι Ε με τα 2 βελη που εχει να κανει με 3g απ οτι καταλαβα.. το κανω απενεργοποιηση κ μετα απο λιγο ανοιγει μονο του! Τι να κανω??

 

Όχι δεν έχει να κάνει με το 3G, η συσκευή σου συνδέεται στο internet μέσω του παρόχου με EDGE. Πήγαινε Ρυθμίσεις / Ασύρματη επικοινωνία / Δίκτυα κινητής και απενεργοποίησε το "Χρήση δεδομένων".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

ενδιαφερομαι για το κινητο αυτό και παρακολουθω την κουβεντα...εχω διαβασει σχεδον ολα τα posts αλλα θελω μια διευκρινηση σε κατι αν ειναι ευκολο:

Το κινητο μπορεί να δεχεται τα mail σε πραγματικό χρόνο όπως κανουν τα nokia & blackberry?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...