Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,

ενδιαφερομαι για το κινητο αυτό και παρακολουθω την κουβεντα...εχω διαβασει σχεδον ολα τα posts αλλα θελω μια διευκρινηση σε κατι αν ειναι ευκολο:

Το κινητο μπορεί να δεχεται τα mail σε πραγματικό χρόνο όπως κανουν τα nokia & blackberry?

Ευχαριστω!

 

γινεται φυσικα. να φανταστεις οτι συνηθως πρωτα το ακουω στο κινητο το email και μετα απο λιγο εμφανιζεται στο gmail στο pc μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γινεται φυσικα. να φανταστεις οτι συνηθως πρωτα το ακουω στο κινητο το email και μετα απο λιγο εμφανιζεται στο gmail στο pc μου :)

 

Τέλεια!!!! Σ'ευχαριστώ φιλε...

Έφυγα για αγορά!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως αυτο λοκαρει συγκεκριμενα για ελλαδα για καποιον που κινείτε σε ολη την Ευρωπη χρειαζεται κατι πιο γενικο.

Απο το ποστ που ανεβασες ειδα οτι υπαρχει και προγραμμα στο μαρκετ που κανει την ιδια δουλεια για αυτους που δεν τα πανε καλα με το ADB https://market.android.com/details?id=com.Double.FasterFix&feature=search_result

 

Πιανω 2 δορυφορους στο δωματιο μου αμεσως , ενω παλια δεν λοκαρα κανεναν , χμμμμ κανει δουλεια

 

Operater ειναι για ρουταρισμενο κινητο η για κανονικη συσκευη αυτο το fix? Δουλευει οντως?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

ενδιαφερομαι για το κινητο αυτό και παρακολουθω την κουβεντα...εχω διαβασει σχεδον ολα τα posts αλλα θελω μια διευκρινηση σε κατι αν ειναι ευκολο:

Το κινητο μπορεί να δεχεται τα mail σε πραγματικό χρόνο όπως κανουν τα nokia & blackberry?

Ευχαριστω!

 

γινεται φυσικα. να φανταστεις οτι συνηθως πρωτα το ακουω στο κινητο το email και μετα απο λιγο εμφανιζεται στο gmail στο pc μου :)

 

Τέλεια!!!! Σ'ευχαριστώ φιλε...

Έφυγα για αγορά!!! :)

 

 

Ολα δουλεύουν άψογα φίλε μου. Και τα push e-mail από exchange servers, τα mails από g-mail, από yahoo, από POP3 servers κλπ. Κανένα πρόβλημα.

 

Να διευκρινήσω ότι με το 2.3.4 και το sense 3.0 έχει λυθεί και το θέμα με το yahoo mail, και πλέον λαμβάνεις τα mails κανονικά με τον ενσωματομένο client. Δεν χρειάζεται πλέον η εφαρμογή yahoo mail.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το χτυπησα το κινητακι κ εχω ενα θεματακι:

Οκ συγχρόνησα τα mail μου κ ερχονται σε live χρονο αλλα παρατηρω το εξης... οτι μολις ερχεται ενα μηνυμα κ το διαβασω μετα απο λιγο ξαναερχεται το ιδιο μηνυμα κ φαινεται σαν αναγνωσμενο... ακομα κ οταν το διαγραφω μου ερχεται ξανα πισω! :(

Ξερει μηπως κανενας τσακαλος τι μπορει να συμβαινει????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το χτυπησα το κινητακι κ εχω ενα θεματακι:

Οκ συγχρόνησα τα mail μου κ ερχονται σε live χρονο αλλα παρατηρω το εξης... οτι μολις ερχεται ενα μηνυμα κ το διαβασω μετα απο λιγο ξαναερχεται το ιδιο μηνυμα κ φαινεται σαν αναγνωσμενο... ακομα κ οταν το διαγραφω μου ερχεται ξανα πισω! :(

Ξερει μηπως κανενας τσακαλος τι μπορει να συμβαινει????

 

Mιλάς λογικά για το Gmail ?. Μήπως έχεις κάνει εγκατάσταση του Gmail και στο widget της HTC το Email?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το χτυπησα το κινητακι κ εχω ενα θεματακι:

Οκ συγχρόνησα τα mail μου κ ερχονται σε live χρονο αλλα παρατηρω το εξης... οτι μολις ερχεται ενα μηνυμα κ το διαβασω μετα απο λιγο ξαναερχεται το ιδιο μηνυμα κ φαινεται σαν αναγνωσμενο... ακομα κ οταν το διαγραφω μου ερχεται ξανα πισω! :(

Ξερει μηπως κανενας τσακαλος τι μπορει να συμβαινει????

 

λοιπόν αυτό που λές το παρατήρησα στο hotmail. όπου δε μπορούσα να σβήσω μαιλ με τίποτα.. επανεμφανιζόταν..ο μόμος τρόπος είναι να κάνεις τα παρακάτω

 

1. σβήσε το account στο desire s

2. σβήσε ΟΛΑ τα μαιλ απο το hotmail (inbox, sent, junk)..TA ΠΑΝΤΑ

3. Ξανα φτιάξε το account στο desire s..

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε το νέο radio απο xda. Το καλύτερο κλειδωμα δορυφορων που έχω δει. 10 στα 10. 10 δορυφοροι σε 10 sec!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε το νέο radio απο xda. Το καλύτερο κλειδωμα δορυφορων που έχω δει. 10 στα 10. 10 δορυφοροι σε 10 sec!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

καλο ειναι να δινεις και κανενα λινκ για το original post για να μην ψαχνομαστε :D

Link to comment
Share on other sites

Xθές παρατήρησα κάτι. Αν έχω ανοίξει το GPS πρίν ανοίξω την εφαρμογή πλοήγησης, λοκάρει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Xθές παρατήρησα κάτι. Αν έχω ανοίξει το GPS πρίν ανοίξω την εφαρμογή πλοήγησης, λοκάρει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

 

όταν ανοίγει το igo ρωτάει να ανοίξει το gps .εννοείς ΠΡΙΝ άνοιξει εντελώς το igo?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε το νέο radio απο xda. Το καλύτερο κλειδωμα δορυφορων που έχω δει. 10 στα 10. 10 δορυφοροι σε 10 sec!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

καλο ειναι να δινεις και κανενα λινκ για το original post για να μην ψαχνομαστε :D

 

Ναι, καλό θα ήταν. ;)

Να ρωτήσω, το νέο radio περιλαμβάνει και το wifi και το GSM/UMTS? Είδες κάποια διαφορά σχετικά?

Ρωτάω γιατί με το πήραγμα του gps.conf μια χαρά λοκάρει το GPS και με το παλιό radio. Αν δεν περιλαμβάνει κάτι παραπάνω να μην μπένουμε στην φασαρία.:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλό θα ήταν. ;)

Να ρωτήσω, το νέο radio περιλαμβάνει και το wifi και το GSM/UMTS? Είδες κάποια διαφορά σχετικά?

Ρωτάω γιατί με το πήραγμα του gps.conf μια χαρά λοκάρει το GPS και με το παλιό radio. Αν δεν περιλαμβάνει κάτι παραπάνω να μην μπένουμε στην φασαρία.:rolleyes:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259128

sorry αλλα δεν ημουν σε pc και ηταν λιγο δυσκολο. το νεο radio ειναι απο leaked rom και σιγουρα το gps ειναι καλυτερο. σχετικα με wifi και σημα και καταναλωση μπαταριας ακομα δεν εχει περασει αρκετος καιρος για να δω σημαντικη διαφορα.

οδηγιες για εγκατασταση εδω :D

ονομαζετε το αρχειο PG88IMG.zip αντιγραφετε στην sd, κανετε reboot στον bootloader και γινεται αυτοματα εγκατασταση. μπορει να κανει λιγη ωρα (2-3 λεπτα), δεν βγαζετε τη μπαταρια ποτέ. στο τελος κανει και μια επανεκκινηση και τελος.

καλο τεσταρισμα!

 

υ.γ. εχω βρει διαφορά στο κλειδωμα του gps οταν τρεχω android 2.3.5 (είτε με miui είτε με sense 3 ή 3.5) σε σχεση με χαμηλοτερες εκδοσεις. εχει δει αλλος κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, το τελευταίο official RRU είναι το 20.28b.30.0805U_38.03.02.11 και το leaked είναι το 20.23.30.0802U_38.02.01.11. Κάνω λάθος?

 

EDIT: Κάνω λάθος!:)

 

Λέω να του ρίξω μια ματιά. Το περνάω και θα ποστάρω πιο μετά τι είδα από κάποια "δύσκολα" σημεία που θα πάω τώρα.

 

Ωραία βρήκα την RRU που φοράω, είναι η 20.28I.30.085AU_3805.06.02.03. Την κατεβάζω σαν backup σε περίπτωση προβλήματος και φλασάρω την καινούργια.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το GPS δουλεύει όντως καλα, κλειδώνει ταχύτατα. Βέβαια και με το πήραγμα του gps.conf πάλι ταχύτατα κλείδωνε. Τώρα αν υπάρχει κάποια διαφορά ελαχίστων δευτερολέπτων, δεν νομίζω ότι έχει κάποια σημασία. Βέβαια αν κάποιος δεν το είχε πηράξει με τον έναν ή τον άλλο τρόπο (άρα αργούσε), τότε η διαφορά είναι τεράστια.

 

Στο gsm/umts δεν παρατήρησα κάτι το αισθητά διαφορετικό. Δεν είχε κάποιο θέμα με το RRU που φορούσα και πάλι δεν φάνηκε να έχει (με το καινούργιο), στα μέρη που κινήθηκα (αν και ήταν και κάποια σχετικά δύσκολα, όπως μετρό κλπ).

 

Τώρα από μπαταρία δεν μπορώ να ξέρω τόσο σύντομα. Θα πρέπει να το παρακολουθήσω μερικές μέρες για να δω αν έχει αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (ή χειρότερο).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παντως εμενα στην 1 στις 3 κλησεις πεφτει η γραμμη οταν ειμαι σε 2g/3g αυτοματο.μακραν το χειροτερο κινητο σε αυτον τον τομεα.ειναι πολυ σπαστικο.το κινητο κατανταει αχρηστο

και μη μου πειτε να το παω στο σερβις γιατι οταν τους πηρα τηλ με ακουγαν ...αφωνοι..κλασσικα δεν γινονται αυτα μου ειπαν....

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Για οσους χρησιμοποιουν την Virtuous , ο εκπροσωπος της ομαδας εκανε ανακοινωση στο XDA οσο αφορα το Desire S να τσεκαρεται για αναβαθμισεις στο σιτε της ομαδας και οχι στο XDA γιατι εκει θα αργει το update.
Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Χρήσιμο αυτό!:lol:

 

Λοιπόν, ούτε στο WiFi είδα κάτι διαφορερτικό με την RRU αυτή. Τες πα, θα την κρατήσω 2-3 μέρες ακόμα μήπως και δω κάτι από θέμα κατανάλωσης και μάλλον θα ξαναγυρήσω στην δικιά μου. Ευτυχώς τουλάχιστον που είναι απλή διαδικασία, αλλιώς δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Είδωμεν όμως! Μπορεί να υπάρχει κάτι καλό από πλευράς κατανάλωσης.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Μπορεί κάποιος να μου περιγράψει τι "μαγκιά" έκανα και εξαφάνισα το ρολόι από την "αρχική"...;και επίσης...πως το επαναφέρω;Ευχαριστώ

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Μπορεί κάποιος να μου περιγράψει τι "μαγκιά" έκανα και εξαφάνισα το ρολόι από την "αρχική"...;και επίσης...πως το επαναφέρω;Ευχαριστώ

κάνεις προσθήκη γραφικού στοιχείου στην αρχική οθόνη και εκεί επιλέγεις το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αυτό που λές το παρατήρησα στο hotmail. όπου δε μπορούσα να σβήσω μαιλ με τίποτα.. επανεμφανιζόταν..ο μόμος τρόπος είναι να κάνεις τα παρακάτω

 

1. σβήσε το account στο desire s

2. σβήσε ΟΛΑ τα μαιλ απο το hotmail (inbox, sent, junk)..TA ΠΑΝΤΑ

3. Ξανα φτιάξε το account στο desire s..

Φίλε, δοκίμασα τα πάντα... Άκομα κ ultrex! Αλλά εξακολουθεί να μου στέλνει πίσω μηνύματα που εχω διαβασμένος ή διάγραμμα κ έχει αρχίσει να μου δίνει λίγο στα νεύρα.

Επίσης, δε μου κατεβάζει όλα τα μηνύματα από το ηλεκτρονικό ταχυδρόμο αλλά μόνο τα τελευταία 3 παρ όλο που εχω ρυθμίσει να τα συγχρονιζει όλα! Καμία βοήθεια;;;

Για hotmail μιλάω...

Ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα:

 

Σε άσχετες στιγμές το σύμβολο της μπαταρίας γίνεται γκρί και βγάζει ένα θαυμαστικό. Γιατί συμβαίνει αυτό; Πώς λύνεται το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...