Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

 

Μια ερώτηση.. Εχει κάποιος γνωστός το εν λόγω κινητό και θέλουμε να επικοινωνεί με το PC για μεταφορά αρχείων doc και μουσικής και αρχείων ηχογραφήσης

 

πέρασα το HTC sync κανονικά και το είδε κανονικά το κινητό για συγχρονισμό

 

Ωστόσο στα windows ενώ το βλέπει σαν δίσκο , όταν πας να ανοίξεις το δισκό G (στην προκειμένη περίπτωση) δεν το ανοίγει..

 

Κατα τύχη ανακάλυψα ότι όταν πατήσω πάνω στο κινητό "συγχρονισμό" τότε εντελώς στιγμιαία το βλεπει σαν δίσκο και έχεις πρόσβαση στα αρχεία αλλά αμέσως μετά σε πετάει πάλι εκτός!

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να δω κανονικά το device σαν δίσκο και να έχω πρόσβαση στα αρχεία??

 

Ευχαριστώ!

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

 

Μια ερώτηση.. Εχει κάποιος γνωστός το εν λόγω κινητό και θέλουμε να επικοινωνεί με το PC για μεταφορά αρχείων doc και μουσικής και αρχείων ηχογραφήσης

 

πέρασα το HTC sync κανονικά και το είδε κανονικά το κινητό για συγχρονισμό

 

Ωστόσο στα windows ενώ το βλέπει σαν δίσκο , όταν πας να ανοίξεις το δισκό G (στην προκειμένη περίπτωση) δεν το ανοίγει..

 

Κατα τύχη ανακάλυψα ότι όταν πατήσω πάνω στο κινητό "συγχρονισμό" τότε εντελώς στιγμιαία το βλεπει σαν δίσκο και έχεις πρόσβαση στα αρχεία αλλά αμέσως μετά σε πετάει πάλι εκτός!

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να δω κανονικά το device σαν δίσκο και να έχω πρόσβαση στα αρχεία??

 

Ευχαριστώ!

Εχει επιλογες...το εχεις συνδεμενο με το htc sync εαν δεις εχει επιλογη να το βλεπει σαν δισκο...κατεβασε απο πανω την κουρτινα που βλεπεις και πατα πανω στο εικονιδιο συνεσης του και θα σου βγαλη καποιες επιλογες..μεσα σε αυτες ειναι και σαν σκληρος δισκος...

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες το αγορασα κι εγω το κινητο αρχες Ιουλιου και μεσα σε εναμιση μηνα χαλασε και δεν κανει ουτε factory reset απο HBOOT mode!!! Ειναι στο σερβις αυτη την στιγμη, το οποιο ειναι δυσλειτουργικο, και διαβαζα οτι αν ειναι παραεισαγωγης υπαρχει πιθανοτητα να σου πουν οτι δεν ισχύει η εγγύηση! Θα σας ενημερωσω για την συνεχεια αλλα μεχρι στιγμης ειμαι ηδη 2 εβδομαδες χωρις τηλεφωνο και περιμενω απο βδομαδα "Δευτερα,Τριτη ισως Τεταρτη...", οπως ειπε χαρακτηριστικα η κοπελα στο τηλεφωνο που τους καλεσα σημερα, να ελεγχθεί! Και βλεπουμε... Παντως σκοπευω να το παω μακρια το θεματακι ιδιως αν δεν με ικανοποιησει η απαντηση του σερβις καθως προκειται για μια ολοκαινουρια συσκευη που πληρωσα κοντα 400 ευρω!

 

ΑΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΤΟ ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΤΑΜΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΊΝΕΤΕ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ!

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο πραγματικά και θα πληρώσεις κιόλας,αν είναι παραεισαγωγής!! Έχουν καλές τιμές κάποια μαγαζάκια αλλά δεν έχουν εγγύηση και πολλές φορές οι προσευχές να μην πάθει κάτι δεν πιάνουν!!

 

Το τηλέφωνο γνωρίζω ότι είναι από χώρα ΕΕ άρα δεν τίθεται θέμα παρεισαγωγής, καθώς διέπουν οι ίδιοι κανόνες όλες τις χώρες της ΕΕ και εφόσον η συσκευή πωλείται στην Ελλάδα από την HTC καλύπτεται κανονικά από εγγύηση βάση του "Warranty Statement" που περιλαμβάνεται στην συσκευασία. Θα συνεχίσω να γράφω όσο θα εξελίσσεται η ταλαιπωρία μου για να είστε ενήμεροι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες το αγορασα κι εγω το κινητο αρχες Ιουλιου και μεσα σε εναμιση μηνα χαλασε και δεν κανει ουτε factory reset απο HBOOT mode!!! Ειναι στο σερβις αυτη την στιγμη, το οποιο ειναι δυσλειτουργικο, και διαβαζα οτι αν ειναι παραεισαγωγης υπαρχει πιθανοτητα να σου πουν οτι δεν ισχύει η εγγύηση! Θα σας ενημερωσω για την συνεχεια αλλα μεχρι στιγμης ειμαι ηδη 2 εβδομαδες χωρις τηλεφωνο και περιμενω απο βδομαδα "Δευτερα,Τριτη ισως Τεταρτη...", οπως ειπε χαρακτηριστικα η κοπελα στο τηλεφωνο που τους καλεσα σημερα, να ελεγχθεί! Και βλεπουμε... Παντως σκοπευω να το παω μακρια το θεματακι ιδιως αν δεν με ικανοποιησει η απαντηση του σερβις καθως προκειται για μια ολοκαινουρια συσκευη που πληρωσα κοντα 400 ευρω!

 

ΑΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΤΟ ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΤΑΜΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΊΝΕΤΕ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ!

 

Φιλε μου αυτο που ειχα στειλει και ειχε χρειαστει service(και μαλιστα μου τα ειχανα αλλαξη ολα μεσα στο τηλεφωνο αμεσα)εκτος που εκανε 7 ημερες ακριβως να το ξαναεχω στα χερια μου μπορω να πω οτι το service ηταν ιδιαιτερα εξυπηρετικο(η δικη μου ηταν Ελληνικη συσκευη παντως)

Παραπονο εγω δεν ειχα απο την εξυπηρετικοτητα τους κανενα...δεν εμεινα ικανοποιημενος εγω απο τις δικαολογιες τους....(οτι π.χ αυτο που εχει το κανουν ολα τα Desire S..οτι το αλλο ειναι φυσικο....οτι φταινε προγραμμα)και κατι τετοια..

Παντως για την καθυστερηση μπορει να ευθυνεται οτι εκλεισαν για μια λιγο καιρο μεσα Αυγουστου και να εχουν γεμιση στο service και να τρεχουν χωρις να προλαβαιονουν ακομα..

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Ένα site το οποίο αναφέρει διάφορα reviews για το τηλέφωνο συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου το οποίο παρατήρησα ότι το έχουν πάθει κι άλλοι χρήστες, σε έναν έχει συμβεί 2 φορές, με λύση την αλλαγή motherboard!

 

http://www.gsmarena.com/htc_desire_s-reviews-3776.php

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο που ειχα στειλει και ειχε χρειαστει service(και μαλιστα μου τα ειχανα αλλαξη ολα μεσα στο τηλεφωνο αμεσα)εκτος που εκανε 7 ημερες ακριβως να το ξαναεχω στα χερια μου μπορω να πω οτι το service ηταν ιδιαιτερα εξυπηρετικο(η δικη μου ηταν Ελληνικη συσκευη παντως)

Παραπονο εγω δεν ειχα απο την εξυπηρετικοτητα τους κανενα...δεν εμεινα ικανοποιημενος εγω απο τις δικαολογιες τους....(οτι π.χ αυτο που εχει το κανουν ολα τα Desire S..οτι το αλλο ειναι φυσικο....οτι φταινε προγραμμα)και κατι τετοια..

Παντως για την καθυστερηση μπορει να ευθυνεται οτι εκλεισαν για μια λιγο καιρο μεσα Αυγουστου και να εχουν γεμιση στο service και να τρεχουν χωρις να προλαβαιονουν ακομα..

 

Το βρισκω απαραδεκτο μια εταιρεια του μεγεθους της HTC να εχει σερβις το οποιο κλεινει για διακοπες και δεν υπαρχει ανθρωπος να κανει την δουλεια που πρεπει! Χαιρομαι που εσυ εξυπηρετήθηκες συντομα. Σκεψου ομως αυτο που σου περιγραφω: χαλαει η συσκευη που εχεις σχεδον ενα μηνα στα χερια σου, το σερβις ειναι κλειστο περναει μια βδομαδα, ανοιγει μια εβδομαδα μετα πας την συσκευη και σου λενε οτι θα ελεγχθει σε 2 εβδομαδες γιατι οι τεχνικοι ειναι ακομα σε αδεια! Αν εσυ κρινεις οτι αυτο ειναι σωστη πολιτικη εταιρειας οκ, εμενα δεν με ικανοποιει παντως οπως και τους περισσοτερους που θα παθεναν το ιδιο!

Παμε για τριτη βδομαδα χωρις τηλεφωνο και να δω ποσο θα διαρκεσει ακομα!

Και να σημειωθει οτι δεν εχω κατι με τους ανθρωπους! δεν φταιει ο τεχνικος που ειχε αδεια, φταιει αυτος που δεν εχει φροντισει να καλυψει το κενο του με αποτελεσμα να δημιουργειται ολο αυτο! Ειναι απαραδεκτο απλα! Να πουμε στις συσκευες να μην χαλανε τον αυγουστο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. Με εταιρίες από τη Γερμανία που συνεργάζομαστε, κλείνει και το εργοστάσιο κατασκευής και το service τους και τα γραφεία τους για 15 ημέρες. Και αναφερόμαι σε ιατρικά προϊόντα .
Link to comment
Share on other sites

απο χθες ειμαι κ εγω ενας ευτυχισμενος κατοχος του desire s.το κινητο παει σφαιρα..ειχα δει καποια lag στο youtube στον browser αλλα ακομα δεν τα εχω συναντησει κ μ κανει ευτυχως καλη εντυπωση ολo αυτο..εχω περασει τn virtuous η οποια ειναι πολυ σταθερη κ χωρις καποιο κολλημα μεχρι στιγμης.απο μπαταρια επισης εχω μεινει εντυπωσιασμενος..γυρω στις 3 ωρες συνεχομενο wi-fi,browser γυρω στα 30 λεπτα,μαρκετ γυρω στη 1 ωρα..περιμενα χειροτερα πραγματα...κ κατι τελευταιο το παρελαβα απο τον αλιμο απο το birdphone που εχει γραφεια εκει..ειχε ζελατινα απεξω το κουτι κ η συσκευη προοριζοταν για γαλλια..μου ειχαν πει τηλεφωνικως οτι ειναι παραεισαγωγης..ελπιζω να επελεξα σωστα και να μην μετανιωσω την τιμη που το αγορασα(386 ευρω) :p
Link to comment
Share on other sites

μου ειχαν πει τηλεφωνικως οτι ειναι παραεισαγωγης..ελπιζω να επελεξα σωστα και να μην μετανιωσω την τιμη που το αγορασα(386 ευρω) :p

 

Καλοχρησημοποιητο φιλε μου ειναι τελειο κινητο προσωπικα...απλα το μονο που ειχα να σου πω ειναι.....γιατι δεν εδινες μια διαφορα 35-40 ευρω παραπανω να μην εχεις και την εννοια της εγγυησης?

Γιατι απο οτι βλεπω μεσω ιντερνετ η τιμη του σε Ελληνικο ειναι 430-435 ευρω..οχι οτι δεν θα εχεις εγγυηση απο εκει που το πηρες αλλα εαν κανει στη Ace πανω απο βδομαδα που λενε για ελενχο και επισκευη φαντασου ποσο καιρο θα κανει να το παρει το μαγαζι να το στειλει στην Htc να το ξαναπαρει και να στο επιστρεψη :worry:

Link to comment
Share on other sites

εχω να κανω μια παρατηρηση..ειναι η 3η φορα χθες το βραδυ που προσπαθησα να δω αυτο το γνωστο προβλημα της οθονης με το φλασαρισμα της το στιγμιαιο..3 φορες καμια δεν το εκανε..χρονομετρουσα μαλιστα κ τις 3 φορες μεχρι τα 5 λεπτα να δω ποτε θα το κανει κ προς εκπληξη μου δεν εκανε τιποτα...μιλαμε παντα σε απολυτο σκοταδι η δοκιμη.αν σε περιπτωση τυχει κ το κανει κ το παρατηρησω θα το αναφερω σε νεο ποστ μου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι πρεπει να κανω στο κινητο ωστε να συγχρονιζει μονο τις επαφες στο gmail απο το αναλογο μενου Λογαριασμοι και συγχρονισμος ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Mπαίνοντας στο μενού λογαριασμοί και συγχρονισμός και επιλέγοντας τον google λογαριασμό σου, μπορείς να διαλέξεις εσύ τι θες να συγχρονίσεις ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

.κ κατι τελευταιο το παρελαβα απο τον αλιμο απο το birdphone που εχει γραφεια εκει..ειχε ζελατινα απεξω το κουτι κ η συσκευη προοριζοταν για γαλλια..μου ειχαν πει τηλεφωνικως οτι ειναι παραεισαγωγης..ελπιζω να επελεξα σωστα και να μην μετανιωσω την τιμη που το αγορασα(386 ευρω) :p

 

Νικο με γεια πολυ καλη η συσκευη οσο δουλευει! Εμενα απλα μια μερα παγωσε ενω το ειχα στα χερια μου και εκανα δουλεια στον υπολογιστη μεσω teamviewer! απο τοτε(18/8) περιμενω το σερβις ποτε θα φιλοτιμηθει να το κοιταξει, οσο για το θεμα παραεισαγωγης θα σου πω οταν εχω νεοτερα γιατι και το δικο μου ηταν απο γερμανια.

Link to comment
Share on other sites

Νικο με γεια πολυ καλη η συσκευη οσο δουλευει! Εμενα απλα μια μερα παγωσε ενω το ειχα στα χερια μου και εκανα δουλεια στον υπολογιστη μεσω teamviewer! απο τοτε(18/8) περιμενω το σερβις ποτε θα φιλοτιμηθει να το κοιταξει, οσο για το θεμα παραεισαγωγης θα σου πω οταν εχω νεοτερα γιατι και το δικο μου ηταν απο γερμανια.

 

ναι σαι καλα φιλε :D μην μου λες ομως κ εσυ σου εμεινε στα χερια κ οσο δουλευει γιατι αρχιζω να ανησυχω.πολλοι λενε σταματησε την λειτουργια του κ αρχιζω να ανησυχω αρκετα μπορω να πω...μακαρι να ειναι απλως συμπτωσεις.ευχομαι να παρεις στα χερια σου το κινητο γιατι για εμενα ειναι παρα πολυ καλο παρολο το "θαψιμο" που εβλεπα σε hands-on στο youtube σχετικα με τον browser του

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι σαι καλα φιλε :D μην μου λες ομως κ εσυ σου εμεινε στα χερια κ οσο δουλευει γιατι αρχιζω να ανησυχω.πολλοι λενε σταματησε την λειτουργια του κ αρχιζω να ανησυχω αρκετα μπορω να πω...μακαρι να ειναι απλως συμπτωσεις.ευχομαι να παρεις στα χερια σου το κινητο γιατι για εμενα ειναι παρα πολυ καλο παρολο το "θαψιμο" που εβλεπα σε hands-on στο youtube σχετικα με τον browser του

 

Αυτό το "έμεινε στα χέρια" εννοείται ότι πρόκειται για μεμονωμένα ατυχή περιστατικά (όπως συμβαίνει σε όλες τις συσκευές). Δεν υπάρχει λόγος άγχους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Επειτα από μερικούς μήνες απροβλημάτιστους, το Desire S άρχισε να τρώει κολλήματα.

Τι εννοώ;

Σε διάφορες ελαφρές λειτουργίες, π.χ. πέρασμα από Επαφές σε Μηνύματα, ή και χωρίς λειτουργί αεκ μέρους μου, όταν πάω να λετουργήχ τη συσκευή (να ξελοκάρω οθόνη κ.λπ)

το τηλέφωνο κρεμάει... Βγάζει την οθόνη ενεργοποιησης της SIM.

Χρειάζεται σοφτ επανεκκίνηση.

 

[Ενα άλλο που έκανε από την αρχή αγοράς, ήταν ότι έχανε ξαφνικά τη SIM και το σήμα. Αλλά αυτό επανέρχεται μόνο του συνήθως χωρίς ρεστάρτ.]

 

Υποψιάστηκα κάποιες εφαρμογές, όπως K-mail και άλλες για διαχειριση επαφών και μηνυμάτων που δεν τις χρησιμοποιώ και τις αφαίρεσα.

 

Αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται...

 

Πώς να το ψάξω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μου πει καποιος πως μπορω να βγαλω την εικονα απο το music player του κινητου γιατι πραγματικα εκνευριστικο να βλεπεις την ιδια εικονα σε καθε τραγουδι..υπαρχει καποιος τροπος??ξερω με αλλους player απο το market δεν εμφανιζεται οπως π.χ(winamp ή amp)αν θυμαμαι καλα τα ονοματα
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας βρε παιδιά, δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί (δεν βρήκα κάτι στο νήμα), μπορεί να γίνει s-off χωρίς να γίνει downgrade? Δεν μπόρεσα να βρω άκρη ψάχνοντας στο νετ. Όσοι τα έχετε σε s-off τα πήρατε έτσι? Ρωτάω γιατί διάβασα και κάτι τέτοιο, οτι δηλαδή κάποια έχουν φύγει από το εργοστάσιο σε s-off. Ισχύει κάτι τέτοιο? Και αν τελικά τα κάνατε s-off οι ίδιοι, υπάρχουν πουθενά οδηγίες? (Χωρίς να χρειάζεται να γίνει downgrade).

Και πάλι σόρρυ, αν έχει ξαναειπωθεί ένα link θα ήταν αρκετό.:happy:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μου πει καποιος πως μπορω να βγαλω την εικονα απο το music player του κινητου γιατι πραγματικα εκνευριστικο να βλεπεις την ιδια εικονα σε καθε τραγουδι..υπαρχει καποιος τροπος??ξερω με αλλους player απο το market δεν εμφανιζεται οπως π.χ(winamp ή amp)αν θυμαμαι καλα τα ονοματα

 

μπορεις να σβησεις το τραγουδι στο οποιο ανοικει αυτη η εικονα και να το ξαναπερασεις...ισως γινει καλα με το που το ξαναβαζεις..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οταν τηλεφωνω σε μια επαφη (και σε διαφορες αλλες περιπτωσεις), μου εμφανιζει το last message του ατόμου στο facebook η στο skype... ωραια πως μπορω να κανει το ιδιο και για το msn messenger??
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις hard reset, δεν εγκαθιστάς τίποτα και το παρακολουθείς.

 

Hard reset να υποθέσω ότι είναι να αφαιρέσω την μπαταρία για να σβήσει και μετά να το εκκινήσω;

Διότι από τα άλλα reset (επανεκκίνηση από μενού) έχω κάνει ουκ ολίγα...

 

[Edit:

το πρωί είχε φάει φρίκη και η sim: δεν μπορούσε να καλέσει και μου έλεγε ότι είναι ενεργοποιημένη η Φραγή εξερχομένων κλήσεων... Στη Ρυθμιση της Φραγής δεν με άφηνε να κάνω τίποτε... Τελικά, με το τρίτο reset η sim συνήλθε...]

 

Ευχαριστώ για άμεση απόκριση

Link to comment
Share on other sites

Hard reset, σημαίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Θα διαγράψει όλα τα δεδομένα του κινητού. Όχι της κάρτας sd. Όταν όμως θα κάνεις εγκατάσταση μην αφήσεις να την κάνει αυτόματα η google. Να τα περάσεις τα προγράμματα ένα προς ένα πάλι μόνος σου.

Προφανώς αυτό θέλει να σου πει ο athanaso77

 

Κάνε λιγάκι και το εξής πριν προχωρήσεις στο hard reset. Βγάλε την κάρτα sd. Kάνε επανεκκίνηση. Και άστο να δεις πώς θα δουλέψει.

Σε συμβουλεύω επίσης να τηλεφωνήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών της HTC και ίσως να σε βοηθήσουν και αυτοί. Αν και 99% θα σου πουν hard reset, αφότου μπεις σε safe mode.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας βρε παιδιά, δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί (δεν βρήκα κάτι στο νήμα), μπορεί να γίνει s-off χωρίς να γίνει downgrade? Δεν μπόρεσα να βρω άκρη ψάχνοντας στο νετ. Όσοι τα έχετε σε s-off τα πήρατε έτσι? Ρωτάω γιατί διάβασα και κάτι τέτοιο, οτι δηλαδή κάποια έχουν φύγει από το εργοστάσιο σε s-off. Ισχύει κάτι τέτοιο? Και αν τελικά τα κάνατε s-off οι ίδιοι, υπάρχουν πουθενά οδηγίες? (Χωρίς να χρειάζεται να γίνει downgrade).

Και πάλι σόρρυ, αν έχει ξαναειπωθεί ένα link θα ήταν αρκετό.:happy:

 

αυτό που χρειάζεσαι είναι το revolutionary

υποστηρίζει και τις δυο εκδόσεις hboot που υπάρχουν στο desire s, 0.98.0000 & 0.98.0002. δες ποια από τις δύο έχεις (με κλειστό το κινητό πατάς volume down + power) και επέλεξε από το παραπάνω site τον σωστό Hboot και δώσε και το serial No της συσκευής σου για να σου δώσει το κλειδί που χρειάζεσαι.

ενεργοποίησε το Usb debugging στην συσκευή σου και σύνδεσε το κινητό στο pc. αν έχεις το htc sync απεγκατέστησε το, αλλά άφησε τους drivers. τρέξε το exe που κατέβασες και θα σε οδηγήσει μόνο του. κάποια στιγμή θα σε ρωτήσει αν θέλεις να σου εγκαταστήσει το clockworkmod(custom recoveery), και είσαι έτοιμος για παιχνίδι!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...