Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους, να ρωτήσω βρε παιδιά για να μην τρελαθούμε τελείως.

ξαφνικά μου εβγαλε μήνυμα ότι έχει καταστραφή η κάρτα SD.

διαμόρφωση δεν μπορω να την κανω απο το κινητό τι μπορω να κανω;:worry:

Για να την κάνεις format από το κινητό, πρέπει πρώτα να την κάνεις unmount ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

villis σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αν θες κανε τον κόπο να μου πεις πως κάνουμε unmount γιατι είμαι άσχετος...
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->αποθηκευτικός χώρος->αφαίρεση κάρτας sd. Αν δεν είναι έτσι, θα είναι παρόμοιο ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

villis μια χαρα τα είπες αλλά δεν μου δίνει επιλογές για την κάρτα είναι σαν να μην την βλέπει.

και αυτό το έκανε χθες εντελώς ξαφνικά.

πάντως παλικάρι ευχαριστώ που ασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες την κάρτα στον υπολογιστή ή μήπως πείραξες το file system της (απ'τον υπολογιστή) ; Αν δεν η βλέπει, δοκίμασε να τη βάλεις στον υπολογιστή και να δεις τα αρχεία σου, οπότε να σώσεις ότι θες και να την κάνεις format.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλημερα

Βαλε την καρτουλα σε ενα usb reader και δες εαν την αναγνωριζη κανονικα ο υπολογιστης σου ή παρε απο ενα φιλο ή γνωστο μια αλλη καρτουλα και δες εαν την αναγνωριζη αυτη το τηλεφωνο σου...

Εαν δεν συμβαινει τιποτα απο τα δυο πιθανον να εχει προβλημα το κινητο σου με την καρτα microSD και να μην φταει η καρτα(το επαθα σε ενα ολοκαινουριο Htc Sensatioin το οποιο μου εγινε αντικατασταση)

(Σην περιπατωση ομως που βαλης μια αλλη καρτα και την βλεπει κανονικα τοτε το κινητο σου ειναι ενταξη και 100% φταιει η καρτα σου...νομιζω μια αλλη καρτουλα εστω και 2GB μπορεις να βρεις ανετα για δοκιμη)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ όλους παιδιά, βρήκα έναν αντάπτορα και την έκανα format στον υπολογιστή και τωρα είναι όλα καλά.

 

αλλά η αλήθεια είναι με προβληματίζει γιατι μου το παρουσίασε.....σας ευχαριστώ όλους παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις επαφές.

 

Έχω επιλέξει προβολή επαφών τηλεφώνου + yahoo. Oι επαφές μου είναι όλες συνδεδεμένες.

Όταν κάνω μια αλλαγή στις επαφές δεν ενημερώνονται οι επαφές στο yahoo (το βλέπω όταν συνδέομαι στο email) παρόλο που στο τηλεφωνο συνεχίζουν να φαίνονται συνδεδεμένες

 

Επίσης πώς μπορώ να κάνω μια επαφή να προστίθεται αυτόματα και στο yahoo λογαριασμό μου;

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τα sms.

Στους αγγλικους χαρακτηρες εχω 160 (κεφαλαια/μικρα)

στους ελληνικους μονο 70. (Αλλα δεν μου επιτρεπει να γραψω με μικρα μονο κεφαλαια:wacko:)

Πως γινεν αυτο? Και πως ξε-γινεν?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα και στα 4 desire s που εχω δοκιμασει μια χαρα 160 ελληνικα κεφαλαια στελνουν.

@apitsakis 7bit ειναι.τα 16 ειναι unicode

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καησπερα. Γιατι το συγκεκριμενο μοντελο εχει φυγει απ΄το επισημο site της htc?

 

δεν ξερω...παντως θα πουλιεται κανονικα...στο ελληνικο site μπηκες?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καησπερα. Γιατι το συγκεκριμενο μοντελο εχει φυγει απ΄το επισημο site της htc?

 

Μη δίνεις σημασία, στο support υπάρχει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσα το κινητο με usb κλαωδιο με το pc που ειναι συνδεδεμενο με adsl γραμμη σε Internet αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει πιθανον λογω τειχους προστασιας (το εχω κλειστο) και λεει οτι το pc πρεπει να συνδεεται μεσω ppp (πχ μεσω τηλεφωνου , xdsl ή vpn).

 

Γιατι δεν μπορει να συνδεθει παιδα .Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις επαφές.

 

Έχω επιλέξει προβολή επαφών τηλεφώνου + yahoo. Oι επαφές μου είναι όλες συνδεδεμένες.

Όταν κάνω μια αλλαγή στις επαφές δεν ενημερώνονται οι επαφές στο yahoo (το βλέπω όταν συνδέομαι στο email) παρόλο που στο τηλεφωνο συνεχίζουν να φαίνονται συνδεδεμένες

 

Επίσης πώς μπορώ να κάνω μια επαφή να προστίθεται αυτόματα και στο yahoo λογαριασμό μου;

 

Δεν γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζει κανείς;

 

Αυτό που λες νομίζω δεν γίνεται. Οι ενημερώσεις πάνε στο gmail αυτόματα. Λογικό βέβαια αφού το κινητό είναι της Google κι όχι της Yahoo.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό το νόημα να είναι συνδεδεμένες οι επαφές. Εμένα οι επαφές που προβάλει δεν είναι του gmail account αλλά του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Η HTC το έκανε πάλι το θαύμα της.

 

Android 2.3.5 με Sense 3.0

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω οτι μπορει να σας φανει παραξενο αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει τι ειναι το sense? Αν μπορει κανεις να μου εξηγησει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ξερω οτι μπορει να σας φανει παραξενο αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει τι ειναι το sense? Αν μπορει κανεις να μου εξηγησει.

 

Καθολου παραξενο σε μενα ...Νομιζω ειναι η εμφανιση της κεντρικης οθονης αλλα με μεγαλη επιφυλαξη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσετε το nexus S που έχει το κλασσικό android (ή vanilla android - όπως βγαίνει από τη google) θα δείτε τη διαφορά. Οι εμφανείς διαφορές έχουν να κάνουν με όλη την εμφάνιση του κινητού (launcher, widgets, icons) αλλά και με άλλες προσθήκες στο λειτουργικό (πχ το vanilla android δεν υποστηρίζει κανονικά ραδιόφωνο fm). Το sense λοιπόν είναι όλες αυτές οι αλλαγές, made by htc. Κάθε εταιρία (οι μεγάλες τουλάχιστον) τροποποιούν κάποια πράγματα στα κινητά τους ώστε να τα δώσουν το δικό τους στίγμα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το User Interface (UI) του κινητού, με λίγα λόγια.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...