Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Ειμαι S off και θέλω να γίνω S on για Service πάλι ξέρει κανείς πώς

 

Τι σημανει S Off και on ???:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Άστο Γιάννη είναι ψιλά γράμματα. Δε σε απασχολεί αυτό εσένα. Με το s- off μπορείς να κάνεις ότι θέλεις το τηλέφωνο. Απλά έτσι μεταφράζεται

 

Αν καταλαβα ειναι το root και unroot στη συσκευη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη Facebook for HTC sense που ειναι στους λογαριασμους και συγχρονισμο τι κανει παιδια ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το A-gps?

πως μπορώ να κάνω root την συσκευή?

επίσης η λειτούργει αυτοκίνητου της google που περιέχεται στο κινητό αφού αγόρασα τους χάρτες κανονικά κ τους έκανε download στο κινητό γιατί δεν μπορώ να τους χρησιμοποιήσω χωρίς ιντερνετ κ μπορω να στείλω τα σημεια που εχω σώσει στο google maps στο Pc στο κινητο ςσ footprinds πχ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος αν δουλευει το MLS Destinator για το κινητο μας ???

 

http://www.mlsdestinator.gr/software/Android.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει δοκιμασει καποιος αν δουλευει το MLS Destinator για το κινητο μας ???

 

http://www.mlsdestinator.gr/software/Android.html

 

Γιάννη θα συνιστούσα καλύτερα να απευθυνθείς εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χθες το βράδυ έκανε από μόνο του αναβάθμιση στο λογισμικό και μου είπε οτι τώρα έχω την έκδοση 1,47,12....

ξέρουμε τι καινούριο φέρνει αυτή η αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

1.47.12 ??? Τί έκδοση είναι αυτή?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί το firmware της συσκευής το 1.47.401.4

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις πρωτες ημερες με το κινητο,οι εντυπωσεις ειναι αψογες.

Εξαιρετικα γρηγορο,ποιοτικη κατασκευη,καλη οθονη..Η μπαταρια κραταει περιπου 1,5 μερα με μετρια χρηση.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης.Εχω ενεργοποιημενο συνεχεια το mobile data, ωστε να μπορει να ανανεωνει οταν δεν υπαρχει wifi.Το θεμα ειναι οτι υπαρχουν περιπτωσεις που αποσυνδεεται απο το ιντερνετ,ασχετα αν το εχω τικαρισμενο.Εχω παρατηρησει οτι συμβαινει οταν δεν εχω πολυ καλο σημα στην περιοχη.Ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Μεχρι τωρα το ειχα σε 2g/3g mode, να αλλαζει αυτοματα.Τωρα δοκιμασα να το βαλω μονο σε 3g για να δω αν θα συνεχισει τις αποσυνδεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί το firmware της συσκευής το 1.47.401.4

 

ΟΚ. Στο 1.47. συμφωνούμε. Το 12κάτι που κολλάει? Εκτός αν κάτι δεν θυμάται καλά ο φίλος.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

στις εφαρμογες που τρεχουν βλεπω συνεχεια την εφαρμογη χαρτες.την κλεινω και ξανανοιγει.δεν εχω ενεργοποιημενη τo gps ουτε την ευρεση τοποθεσιας μεσω ασυρματων δικτυων.πως την κλεινω μια για παντα την ρημαδα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στις εφαρμογες που τρεχουν βλεπω συνεχεια την εφαρμογη χαρτες.την κλεινω και ξανανοιγει.δεν εχω ενεργοποιημενη τo gps ουτε την ευρεση τοποθεσιας μεσω ασυρματων δικτυων.πως την κλεινω μια για παντα την ρημαδα?

 

Αν είσαι root μπορείς να βάλεις μια εφαρμογή του τύπου Startup Manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Στο 1.47. συμφωνούμε. Το 12κάτι που κολλάει? Εκτός αν κάτι δεν θυμάται καλά ο φίλος.

 

Μάλλον αυτό εννοώ. Το υπολιπο το έχει το κινητό σαν "αριθμός έκδοσης". Και μου έβγαλε μήνυμα ότι το κινητό αναβαθμιστικε σε αυτή την εκδωση. Ξέρουμε αν αλλαζει τίποτα με την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στη γυναικα μου το wildfire s και το wifi του desire s ειναι πολυ χειροτερο απο του wildfire.εκεινο ειναι φουλ σταθερο το desire s πολυ αδυναμο και ασταθες!

Σημα wind δειχνουν και 2g και 3 g τα ιδια .

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η κόρη μου έχει το wildfire. Με ασταθές...σήμα το S ανοίγει τις σελίδες σαν τρελο και πολύ πιο γρήγορα από το wildfire...Μη συγκρίνεις τα ασύγκριτα...Εδώ στην αρχή του το έβαζαν δίπλα στο sgs2, πράγμα απαράδεκτο και τα κατάφερνε πολύ καλά. Κοίτα λίγο στο YouTube και θα καταλάβεις τι εννοω...

 

Ναι αλλα οταν εγω εχω μια κουκιδα wifi ΔΕΝ κατεβαζει τιποτα και το wildfire S κατεβαζει μια χαρα με φουλ wifi σημα!ενα απο τα προβληματα του desire s ειναι και το ασταθες wifi αλλα και το χαμηλο σημα κινητης.ειδικα μιλαω για αυτοματο 2g/3g .το τι πεσιματα γραμμης γινονται!και αυτα που λεω τα ανα φερουν και οι αλλοι 4 συγγενεις μου.το σημα που ειχαμε με παλιοτερα κινητα δεν το εχουμε με το desire s.its a fact που λενε και στο χωριο μου.κι ετσι ομως ειναι για το μεγεθος του ο,τι καλυτερο και~προς το παρον~δεν το αλλαζω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οταν εγω εχω μια κουκιδα wifi ΔΕΝ κατεβαζει τιποτα και το wildfire S κατεβαζει μια χαρα με φουλ wifi σημα!ενα απο τα προβληματα του desire s ειναι και το ασταθες wifi αλλα και το χαμηλο σημα κινητης.ειδικα μιλαω για αυτοματο 2g/3g .το τι πεσιματα γραμμης γινονται!και αυτα που λεω τα ανα φερουν και οι αλλοι 4 συγγενεις μου.το σημα που ειχαμε με παλιοτερα κινητα δεν το εχουμε με το desire s.its a fact που λενε και στο χωριο μου.κι ετσι ομως ειναι για το μεγεθος του ο,τι καλυτερο και~προς το παρον~δεν το αλλαζω!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

δηλαδη να ανυσυχω για το σημα του wifi του κινητου??δεν ποιανει καλα δηλαδη?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να ανυσυχω για το σημα του wifi του κινητου??δεν ποιανει καλα δηλαδη?

ενταξει λιγο σπαστικο ειναι να μην πιανει καλα οπως θα επρεπε αλλα τι να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει λιγο σπαστικο ειναι να μην πιανει καλα οπως θα επρεπε αλλα τι να κανουμε?

 

οντως...ενταξει σχετικα το κινητο ειναι πολυ καλο...αλλα ενταξει δεν ειναι η μεγαλη ελειψη σηματος δηλαδη??αυτο ηθελα να ρωτησω...αν ειναι μεγαλη η διαφορα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Nαι σε εμένα και δεν ξέρω πως να την βάλω. Κατέβασα τη yahoo εφαρμογή. Αν μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει...

 

Ξέρει κάποιος να μας βοηθήσει?

 

Παιδιά έχει τύχη σε κανέναν να μην μπαίνει στην μαμισια εφαρμογη του email σε yahoo.?δεν θέλει να δεχτει με τίποτα ,βαζω pop3 κλπ.... αλλα τπτ.Στο acer ολα καλά εδω με τιποτα:blink:

Μονο με εφαρμογη απο μαρκετ γίνεται....:mad:

 

?????????????

Edited by kollatos
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

To desire s έχει death grip για το wifi. Αν το πιάνεις και με το χέρι σου κλείνεις το πάνω πλαστικό (εκεί που είναι η κάμερα και το φλας) πέφτει το σήμα του wifi...

Στο iphone πέφτει το σήμα του τηλεφώνου...

 

Οδηγίες για το πώς να πιάνετε το κινητό σας...lol!!! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε εορταζοντες και μη !!!

 

Στο απλο desire με παρετεταμενο πατημα του start button ειχε επιλογη για λειτουργια σιγασης που δεν βλεπω στο S .

 

Υπαρχει τετοιοα δυνατοτητα στο κινητο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε εορταζοντες και μη !!!

 

Στο απλο desire με παρετεταμενο πατημα του start button ειχε επιλογη για λειτουργια σιγασης που δεν βλεπω στο S .

 

Υπαρχει τετοιοα δυνατοτητα στο κινητο ?

 

Ευχαριστω.

 

μπορεις να το κανεις απο το status bar νομιζω...η απο την αρχικη οθονη...δεν θυμαμαι πως το ειχα κανει εγω να εχω την σιγουρια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...