Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως υπάρχει εφαρμογή για αυτή τη δουλειά?

Αν εννοείς για να κάνεις φακέλους στο menu, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και κάποιον άλλον launcher, όπως τον go launcher. Γενικότερα όμως για εφαρμογές συζητάμε εδώ :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες επειγοντως βοηθεια.Την ωρα που ειμαι στο μαρκετ και κανει καποια προγραμματα αναβαθμιση ( google maps,akinator και καποια αλλα) το κινητο εφαγε κολημα,Καμια ανταποκριση,Βγαζω τη μπαταρια και την ξανατοποθετω.

Ανοιγει το κινητο βγαζει την ασπρη οθονη με τα πρασινα γραμματα htc,μετα φευγει αυτη η οθονη και μενει ενα μπλε χρωμα και το κινητο μενει εκει μουλαρωμενο,,,,,

Βρε ζημια νυχτιατικα που παθαμε.....

Καμια συμβουλη/?????

 

Εdit...μετα απο κανα δυο βαλε βγαλε μπαταρια,,,,τωρα ουτε καν ανοιγει.........γγγκκκρρρρρρρ

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Παιδες επειγοντως βοηθεια.Την ωρα που ειμαι στο μαρκετ και κανει καποια προγραμματα αναβαθμιση ( google maps,akinator και καποια αλλα) το κινητο εφαγε κολημα,Καμια ανταποκριση,Βγαζω τη μπαταρια και την ξανατοποθετω.

Ανοιγει το κινητο βγαζει την ασπρη οθονη με τα πρασινα γραμματα htc,μετα φευγει αυτη η οθονη και μενει ενα μπλε χρωμα και το κινητο μενει εκει μουλαρωμενο,,,,,

Βρε ζημια νυχτιατικα που παθαμε.....

Καμια συμβουλη/?????

 

Εdit...μετα απο κανα δυο βαλε βγαλε μπαταρια,,,,τωρα ουτε καν ανοιγει.........γγγκκκρρρρρρρ

 

τα πραγματα ειναι δυσκολα δυστυχως

 

εισαι s-off ή rooted?

 

αν δεν το εχεις πειραξει μαλλον πας αντιπροσωπεια. εχουν αναφερθει προβληματα παρομοια με το δικα σου. εχει τυχει να παραδώσει πνευμα το chip.

Edited by mixalakis32
Link to comment
Share on other sites

http://www.groupon.gr/deals/special-deal/tradegr-android-sidedeal/589688

 

εδω εχει το htc desire s στα 299 ευρω:D

για 21 ωρες ακομα

 

edit...εξαντληθηκε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα ειναι δυσκολα δυστυχως

 

εισαι s-off ή rooted?

 

αν δεν το εχεις πειραξει μαλλον πας αντιπροσωπεια. εχουν αναφερθει προβληματα παρομοια με το δικα σου. εχει τυχει να παραδώσει πνευμα το chip.

 

oxi ειναι μαμα το τηλ.

Μαλλον παρεδωσε το πνευμα η μητρικη,οταν γυρισα αργα σπιτι εχτες και τοβαλα στο ρευμα απο περιεργεια,ουτε καν το λαμπακι δεν αναβει.

Και τωρα μια απορια.Το τηλ το αγορασα απο βονταφον.Σε μια συζητηση πριν καιρο η κοπελια του μαγαζιου μου ειπε πως η βονταφον δεν το στελνει στην αντιπροσωπεια,αλλα σε ενα σερβις οπου γινονται τα σερβις απο ολες τις μαρκες...

Ξερετε τιποτα για αυτο? Μου ειπε και το ονομα της εταιριας που το στελνουν αλλα το ξεχασα......

Να το δωσω στο καταστημα της βονταφον η να το στειλω κατευθειαν στην ace??

Link to comment
Share on other sites

oxi ειναι μαμα το τηλ.

Μαλλον παρεδωσε το πνευμα η μητρικη,οταν γυρισα αργα σπιτι εχτες και τοβαλα στο ρευμα απο περιεργεια,ουτε καν το λαμπακι δεν αναβει.

Και τωρα μια απορια.Το τηλ το αγορασα απο βονταφον.Σε μια συζητηση πριν καιρο η κοπελια του μαγαζιου μου ειπε πως η βονταφον δεν το στελνει στην αντιπροσωπεια,αλλα σε ενα σερβις οπου γινονται τα σερβις απο ολες τις μαρκες...

Ξερετε τιποτα για αυτο? Μου ειπε και το ονομα της εταιριας που το στελνουν αλλα το ξεχασα......

Να το δωσω στο καταστημα της βονταφον η να το στειλω κατευθειαν στην ace??

 

εγω το ειχα απο cosmote και επειδη μου παρουσιαστηκε προβλημα με τη θυρα του usb το πηγα απευθειας στη μεσογειων (με βολευε κιολας) και σε 3 μερες το παρελαβα επισκευασμενο. καλυτερα νομιζω αντιπροσωπεια. μπορεις και να το στειλεις νομιζω. παρτους και ενα τηλεψωνο πριν να συνεννοηθείς.

 

παλι καλα που δεν το εχεις πειραξει :grin:

 

και στο xda σε αρκτο κοσμο εχει εχει κολλησει το ds την ωρα της εγκαταστασης και εχει πεθανει το τσιπακι... ουτε να το σκεφτομαι δε θελω το ενδεχομενο αυτο. καποια παρτιδα βγηκε μαλλον ετοιμοθανατη

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο σκεψεις εστειλα με acs το s μου κατευθειαν στο σερβις της htc.

μετα απο τηλ επικοινωνια μου ειπαν να το στειλω ανευ μπαταριας,σιμ,sd και καπακίου.

Μου ζητησαν να εσωκλεισω και μια κοπια της αποδειξης αγορας,οπως επισης να κατεβαζω μια φορμα εξυπηρετησης απο το site τους και να την στειλω συμπληρωμενη,

Επισης να το στειλω με acs και με εξοδα δικα τους:rolleyes:

Απο τη μερα που θα το παραλαβουν (δευτέρα δλδ) εντος 5 εργασιμων ημερων μου ειπαν πως θα εχω ενημερωση για το τι εχει η συσκευη μου

 

Απο σημερα στην αναμονη....

Εβαλα την καρτα σε ενα w595 που εχω καβατζα.....Κινητο με πληκτρα.....:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο σκεψεις εστειλα με acs το s μου κατευθειαν στο σερβις της htc.

μετα απο τηλ επικοινωνια μου ειπαν να το στειλω ανευ μπαταριας,σιμ,sd και καπακίου.

Μου ζητησαν να εσωκλεισω και μια κοπια της αποδειξης αγορας,οπως επισης να κατεβαζω μια φορμα εξυπηρετησης απο το site τους και να την στειλω συμπληρωμενη,

Επισης να το στειλω με acs και με εξοδα δικα τους:rolleyes:

Απο τη μερα που θα το παραλαβουν (δευτέρα δλδ) εντος 5 εργασιμων ημερων μου ειπαν πως θα εχω ενημερωση για το τι εχει η συσκευη μου

 

Απο σημερα στην αναμονη....

Εβαλα την καρτα σε ενα w595 που εχω καβατζα.....Κινητο με πληκτρα.....:wacko::wacko::wacko:

 

μπραβο καλα εκανες και το εστειλες εκει :)

 

μην ξεχασεις να μας πεις εντυπωσεις οταν το παραλαβεις και τι αντικατεστησαν (αν σου πουν) ή το αλλαξαν με καινουργιο

 

καλη υπομονη :ninja:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο καλα εκανες και το εστειλες εκει :)

 

μην ξεχασεις να μας πεις εντυπωσεις οταν το παραλαβεις και τι αντικατεστησαν (αν σου πουν) ή το αλλαξαν με καινουργιο

 

καλη υπομονη :ninja:

 

Κοιτα να δεις ειμαι σχεδον 100% σιγουρος πως προκειται για ελατωματικη πλακετα( h motherboard) οπως θελει να το πει ο καθενας.

Ειμαι εντος εγγυησης οποτε δεν νομιζω πως εχω λογο να ανησυχω...

Link to comment
Share on other sites

Αν παρω το κινητο απο ξενη χωρα παιζει προβλημα με μενου κτλ?

Νομίζω πώς αν είναι ευρωπαική συσκευή τότε κατά πάσα πιθανότητα θα έχει και τα ελληνικά μέσα, αλλιώς χρησιμοποιείς μια εφαρμογή morelocale νομίζω λέγετε και κάνεις τα μενού να φαίνονται στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Οποτε κ να μην εχει ελληνικο μενου ολα διορθωνονται ετσι? Δεν παιζει κατι αλλο διαφορετικο γενικοτερα?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω πρόβλημα με το gps. Αργεί πολύ να βρεί δορυφόρους ή δεν βρίσκει καθόλου. Δοκίμασα το gpsfix αλλά δεν βοηθά ιδιαίτερα. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος πρόβλημα; Το μπορώ να κάνω ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω πρόβλημα με το gps. Αργεί πολύ να βρεί δορυφόρους ή δεν βρίσκει καθόλου. Δοκίμασα το gpsfix αλλά δεν βοηθά ιδιαίτερα. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος πρόβλημα; Το μπορώ να κάνω ; Ευχαριστώ.

 

Τα ιδια και εγω και χειροτερα :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οποτε κ να μην εχει ελληνικο μενου ολα διορθωνονται ετσι? Δεν παιζει κατι αλλο διαφορετικο γενικοτερα?

 

Παίζει ναι... ανάλογα με το που θα το πάρεις εξαρτάται και αν θα έχεις και εγγύηση. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει το θέμα αλλά για τους περισσότερους είναι πολύ βασικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και εγω και χειροτερα :cry:

 

αν εισαι s-off και μπορεις να βαλεις το τελευταιο radio θα δεις μεγαλη διαφορα.

 

επεισης δοκιμασε αν μπορεις απο recovery να κανεις wipe cache και dalvik cache

 

εγω μερικες φορες δεν κλειδωνα ουτε σε δυο μερες ενω τωρα σε 7 sec!!!

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι s-off και μπορεις να βαλεις το τελευταιο radio θα δεις μεγαλη διαφορα.

 

επεισης δοκιμασε αν μπορεις απο recovery να κανεις wipe cache και dalvik cache

 

εγω μερικες φορες δεν κλειδωνα ουτε σε δυο μερες ενω τωρα σε 7 sec!!!

τι εννοείς από recovery???? είναι κα΄ποιο πρόγραμμα αυτό?

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς με s-on το τελευταίο radio έχουμε,εκείνο που τελειώνει σε ένα Μ, οπότε δεν υπάρχει προβλημα να είναι κάποιος root και s-off για να έχει το νέο radio και βέβαια κανένα πρόβλημα με τους δορυφόρους

 

Δεν είναι προγραμμα....αν σε ενδιαφέρει διάβασε τις πρώτες σελίδες του desire του προηγούμενου,αν και πιστεύω ότι δε θα σου χρειαστούν γι' αυτό που έχεις τώρα...Απλα για ενημέρωση....και φυσικά το recovery δε βελτιώνει με τίποτα τη λήψη από τους δορυφόρουςάλλη δουλειά κάνει....

 

επειδη και οι αλλοι φιλοι εχουν καινουργιο ραδιο οπως κι εσυ αλλα εχουν προβλημα με το κλειδωμα τους προτεινα μια λυση

εγω εχω αυτο το ραδιο 20.28I.30.085AU_3805.06.02.03_M αλλα και παλι χωρις να καθαρισω την cache δε δουλευε to gps status ουτε το fix ουτε τιποτα.

 

οποτε επαναλαμβανω πως ΓΙΑ ΜΕΝΑ δουλεψε η λυση του νεου radio και του καθαρισμου των cache και dalvik cache.

πληροφοριες για recovery εδώ

 

τι θήκη μου προτείνετε ? Casemate ή Otterbox ?

 

εχω την casemate τη μαυρη την πλαστικη και με εχει βολεψει απολυτα. δε γλυστραει στο χερι, ειναι πολυ διακριτικη, με πολυκαλη ποιοτητα πλαστικο αλλα δεν θα σε προστατεψει αν πεσει απο δυο μετρα φαναταζομαι

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι θήκη μου προτείνετε ? Casemate ή Otterbox ?

 

Μια από το ebay με 2 ευρώ. Δεν στερείται σε τίποτα από τις επώνυμες που αναφέρεις τις οποίες και ακριβοπληρώνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο μου εχει γινει εμμονη να αποκτησω ενα desire s ! ημουν παλαιοτερα χρηστης ενος rooted nexus one..φανταζομαι απο τοτε οτι θα εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα

 

εδω και καιρο περα απο τα iphone δεν κοιτουσα τιποτε αλλο... απλα τωρα βαρεθηκα! θελω ξανα να ασχοληθω με ψαχουλεματα ρομς κλπ κλπ

 

θελω να μαθω στα γρηγορα αν η εργοστασιακη ρομ του desire 2.3 τωρα πια, αν ειναι αρκετα καλη η χρηζει αντικατασταση με μια μαγηρεμενη απο το γνωστο σιτε..

 

επισης γινεται χωρις ροοτ να περναμε ''αγορασμενες'' εφαρμογες χωρις ροοτ ?

 

και κατι τελευταιο η κυρια μνημη εγκαταστασης προγραμματων εξακολουθει να ειναι η μνημη του κινητου η υπαρχει επιλογη και για την sd ?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχεις μείνει πίσω λιγάκι....Η εργοστασιακή είναι τέλεια και δε χρήζει καμίας αντικατάστασης με οποιαδήποτε άλλη!!! Από το market μπορείς να αγοράζεις ότι θέλεις,έγινε κι αυτό πριν καιρό,αλλά,όπως θα θυμάσαι και οι free εφαρμογές είναι το ιδιο καλές.

Η μνήμη του κινητού είναι τέτοια που μάλλον δε θα χρειαστεί να τις περάσεις στην sdcard,όμως αν θέλεις πια κι αυτό γίνεται...όχι με όλες αλλά με τις περισσότερες. Και η 2.3 έχει και άλλα καλά

 

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!

πες μου ομως και μερικα αλλα χαρακτηριστικα τις 2.3 μιας και δεν εχω ιδεα..

 

κατι βασικο για εμενα! απο θεμα αισθησης της αφης μπορει να συγκριθει στα ισα με ενα iphone ?

η παραμενει οπως παλια αναλογα το ''φορτωμα'' τις συσκευεις αλλοτε ειχαμε αμεση ανταποκριση και αλλοτε μετα απο επαναληψη τις κινησης.. (πολυ σπαστικο ιδιως οταν βιαζεσε η οταν εισαι στο δρομο..)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατι βασικο για εμενα! απο θεμα αισθησης της αφης μπορει να συγκριθει στα ισα με ενα iphone ?

η παραμενει οπως παλια αναλογα το ''φορτωμα'' τις συσκευεις αλλοτε ειχαμε αμεση ανταποκριση και αλλοτε μετα απο επαναληψη τις κινησης.. (πολυ σπαστικο ιδιως οταν βιαζεσε η οταν εισαι στο δρομο..)

 

Απευθύνσου εδώ για τέτοιου είδους συγκριτικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...