Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλημέρα θέλω μια εφαρμογή που να δουλεύω τις επαφές με τον υπολογιστή windows 7

 

Δεν σε βολεύει να τις δουλεύεις από τον gmail account σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βολεύει να τις δουλεύεις από τον gmail account σου;

 

Φιλέ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση εγώ προσωπικά τις δουλεύω με τo Gmail αλά μια φίλη δεν θέλει να ανακατευτεί με τέτοια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλέ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση εγώ προσωπικά τις δουλεύω με τo Gmail αλά μια φίλη δεν θέλει να ανακατευτεί με τέτοια

 

http://www.fjsoft.at/en/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σένα το έγραψα. Θυμόμουν οτι κάποιος ζήταγε s-off αλλά δεν μπορούσα να θυμηθώ ποιος! :D

 

Λοιπόν, αν η εκδοσή λογισμικού που φοράς είναι μέχρι την 2.10.... ακολουθείς αυτόν τον οδηγό από xda.

Δουλεύει σιγουρα, εγώ αυτόν χρησιμοποίησα, είναι 30seconds διαδικασία για να γίνει το downgrade και 6 ώρες για να καταλάβεις το λάθος που κάνεις και δεν δουλεύει! Το μονο πρόβλημα είναι οτι τα αρχεία που σου δίνουν στο πρώτο ποστ να κατεβάσεις είναι ο κώδικας (αρχείο c) και οχι το σωστό (αρχείο bin). Εγώ βρήκα τα σωστά πολλές σελιδες παρακατω (στο ποστ #34). Αν δεν τα βρεις πες μου να στα στείλω.

 

Αν πήρες αργότερα την αναβάθμιση και έχεις έκδοση 2.11.... και πάνω τότε ακολουθείς αυτόν τον οδηγό. Από οτι διάβασα παντως (καμια 20αριά σελίδες) ολοι λέγανε άτι δουλεύει).

 

Εγώ ήμουν σε 2.3.5 και HBOOT 2.00.0002 locked (και s-off από το εργοστάσιο). Μετά την διαδικασία ήμουν σε 2.3.3 και HBOOT 0.98.0002 πλέον οχι locked. Εκεί έτρεξα το revolutionary (ή μπορείς και με syuperoneclick) για να πάρω root access (και εσυ εκεί θα πάρεις το s-off που εγώ δεν χρειαζόμουνα)... και μετα αρχίζουν τα ωραία. Θέλει πολυ υπομονή, εγω καποια στιγμή νομισα οτι το brickαρα! :rolleyes:

Τωρα τρέχω την endymion v3.4. Καλή είναι αλλά δεν τρελάθηκα... αλλά τώρα αρχίσαμε!! :p Μάλλον θα δοκιμάσω και τιν Virtous Infinity και μετά πάω για miui!

 

Ασχετο, να αυτό που λέγαμε και επιβεβαιωμένο για το ICS στο κινητάκι μας!

 

Από όταν πόσταρες αυτή την απάντηση, τώρα βρήκα τον χρόνο να ασχοληθώ. Όπως βλέπω και αυτό το ποστ λέει για αλλαγή RRU. Θα του δώσω μια ευκαιρία ξανά (λογικά το είχα δοκιμάσει) γιατί μιλάς για τα σωστά αρχεία. Σε ευχαριστώ για την καλοσύνη σου να επισημάνεις που βρίσκουμε τα σωστά αρχεία. Σε ευχαριστώ Δημήτρη, να είσαι καλά

 

@ilka71 Ναι, η HTC σταμάτησε να το παράγει όμως έχει ανακοινωθεί το update (εάν το πας προς τα εκεί). Ασφαλώς και η εγγύηση εξακολουθεί να ισχύει.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό με την μπαταρία πού προ ανέφερα κρατάει φουλ 48 ώρες με τα πάντα ανοιχτά wifi,bt ,ασύρματα δίκτυα ,συγχρονισμό αυτόματο,3g, πλην gps και χρήση οθόνης 3 ώρες !!κλήσεις δεν κάνω πολλές αλλά αναφέρω την αναμμένη οθόνη γιατί καίει πολύ πιο πολύ μπαταρία από ότι οι κλήσεις !
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η διαφορά δεν είναι και τόσο μεγάλη μια και όπως τα λες και με live wallpaper κρατά 36 και ώρεςμε την κανονική μπαταρία....

 

 

 

Πώς έχω την εντύπωση ότι η ευτυχία θα κρατήσει λίγο;.........

Φιλε μου σερφαρε με την μαμα μπαταρια με 3g και πες μας ποσο κραταει...

οι ωρες που γραφω ειναι με σερφαρισμα 3 ωρων με 3g.

εσυ αν θυμαμαι οι ωρες που ανεφερες με αναμονη ηταν σχεδον απλα κοιτωντας το κινητο....

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Τότε είναι το ίδιο και χειρότερο. Εμένα αδειάζει στις 4 ώρες με συνεχές σερφάρισμα και όλα ανοιχτά!!!! Και φυσικά μιλάω για το desire και όχι για το note που δεν υπάρχει σύγκριση και σε θέμα μπαταρίας.

 

Συγνώμη στις 4 ώρες σερφαρισμα σου αδειάζει????διάβασες τι έγραψα???

Τώρα με 3 ώρες σερφαρισμα ίντερνετ 3g κρατάει 48 ώρες!

 

Πριν κρατούσε μια μέρα περίπου!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Από όταν πόσταρες αυτή την απάντηση, τώρα βρήκα τον χρόνο να ασχοληθώ. Όπως βλέπω και αυτό το ποστ λέει για αλλαγή RRU. Θα του δώσω μια ευκαιρία ξανά (λογικά το είχα δοκιμάσει) γιατί μιλάς για τα σωστά αρχεία. Σε ευχαριστώ για την καλοσύνη σου να επισημάνεις που βρίσκουμε τα σωστά αρχεία. Σε ευχαριστώ Δημήτρη, να είσαι καλά

Εγώ πάντως κατέβασα άλλο ενα desire S από τότε χωρίς προβλημα. λογικα θα το ειχες δοκιμασει με τα λάθος αρχεια. Ελπιζω τώρα να σου επιασε! Εγω τώρα τρεχω την miui και θα αλλάξω μονο για καποια αξιοπιστη καθαρη με παγωτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου εχει χαλασεί η προβολή του μενού και μου τα βγάζει ολα το ενα κατς απο το αλλο πως μπορώ να το αλλάξώ και να το κάνω οπως ηταν πριν? Ευχαριστώ εκ των προτέρον
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα , τωρα που δοκιμαζω την καινουρια μπαταρία που πηρα http://www.ebay.com/itm/270947388975...84.m1439.l2649,

ότι μετα την αλλαγή της μπαταριας δεν κραταει τις ρυθμίσεις στην ώρα και την ημερομηνία.........ενω το έχω κλείσει κανονικά......είναι λογικό????

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το ραδιόφωνο ως ξυπνητήρι?ευχαριστώ

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα , τωρα που δοκιμαζω την καινουρια μπαταρία που πηρα http://www.ebay.com/itm/270947388975...84.m1439.l2649,

ότι μετα την αλλαγή της μπαταριας δεν κραταει τις ρυθμίσεις στην ώρα και την ημερομηνία.........ενω το έχω κλείσει κανονικά......είναι λογικό????

εμενα παντως την κραταει κανονικα....

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως την κραταει κανονικα....

μήπως παίζει καποιo ρόλο κάποια ρυθμιση στο power η στο set time date ???? μερικές φορες τις κραταει τις ρυθμίισεις τις πιο πολλες φορες οχι ομως.....?

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

μήπως παίζει καποιo ρόλο κάποια ρυθμιση στο power η στο set time date ???? μερικές φορες τις κραταει τις ρυθμίισεις τις πιο πολλες φορες οχι ομως.....?

 

Εγω παντως δεν εχω τικαρει το κουτακι να παιρνει την ωρα απο το δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω τικαρει το κουτακι να παιρνει την ωρα απο το δικτυο

ουτε εγω το εχω τικαρει.....δηλ ποση ωρα μπορει να μεινει χωρις μπαταρια και οταν ξεκινησει να κρατάει τις ρυθμίσεις...

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το ραδιόφωνο ως ξυπνητήρι?ευχαριστώ

 

tunein radio

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω το εχω τικαρει.....δηλ ποση ωρα μπορει να μεινει χωρις μπαταρια και οταν ξεκινησει να κρατάει τις ρυθμίσεις...

 

εγω οταν κανω την αλλαγη την κανω αμεσως.ουτε δεκα δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν κανω την αλλαγη την κανω αμεσως.ουτε δεκα δευτερολεπτα.

και εγω τοσο κανω και λιγοτερο αλλα τις περισσοτερες φορες δεν κραταει ρυθμισεις.....:confused:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

tunein radio

σε ευχαριστώ πολύ...μόνο που δεν μπορώ να βρώ (και) το πως ρυθμίζεται το ράδιο ως ήχος του ξυπνητηριού...(ζητώ συγγνώμη για την άγνοια...):!:

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

και εγω τοσο κανω και λιγοτερο αλλα τις περισσοτερες φορες δεν κραταει ρυθμισεις.....:confused:

 

τελικά αν κάνω την αλλαγή σε λιγοτερο από 6-7 δευτερολεπτα ....κραταει ρυθμίσεις....:cry:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ...μόνο που δεν μπορώ να βρώ (και) το πως ρυθμίζεται το ράδιο ως ήχος του ξυπνητηριού...(ζητώ συγγνώμη για την άγνοια...):!:

 

Όταν επιλέξεις έναν σταθμό και ακούς μουσική αριστερά στην οθόνη έχει επιλογές πήγαινε στα options set alarm και θα ξυπνάς με τον αγαπημένο σου σταθμό

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

τελικά αν κάνω την αλλαγή σε λιγοτερο από 6-7 δευτερολεπτα ....κραταει ρυθμίσεις....:cry:

 

Αυτο δεν πρεπει να εχει να κανει με την καινουρια μπαταρια αλλα με τη μητρικη(το ποσο κραταει μετα το βγαλσημο της μπαταριας τα δεδομενα).

Εαν βαλης την παλια μπαταρια(μαμα) και μετα την βγαλης και το αφησης χωρις αυτην το ιδιο διαστημα δηλαδη θα τα κρατηση τα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν πρεπει να εχει να κανει με την καινουρια μπαταρια αλλα με τη μητρικη(το ποσο κραταει μετα το βγαλσημο της μπαταριας τα δεδομενα).

Εαν βαλης την παλια μπαταρια(μαμα) και μετα την βγαλης και το αφησης χωρις αυτην το ιδιο διαστημα δηλαδη θα τα κρατηση τα δεδομενα?

ο χρόνος ειναι ιδιος είτε είναι η καινούρια είτε η παλια μπαταρια οχι περισσοτερο απο 6 sec και ασχετα αν ειναι ανοιχτο η κλειστο.

εσενα ποσο χρονο κραταει τις ρυθμισεις μπορεις να μου πεις ακριβως ....δηλ πανω απο 10 sec τις χάνει?

Edited by micdoc
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...