Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν τραβαω μια φωτογραφια με την δικη του καμερα και παω μετα να την δω απο την μικρογραφια που εχει επανω αριστερα πολλες φορες δεν μου ανοιγει .

 

Παω να την δω μεσα απο την εφαρμογη Γκαλερι παει να ανοιξει και αρχιζει να ανοιγοκλεινει η οθονη κανοντας στιγμιαια προεπισκοπιση της φωτογραφιας.

 

Δεν βλεπω τροπο να απεγκαταστησω και να ξαναεγκαταστησω την καμερα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα εξαφανιστεί αυτό εάν κάνεις κάτι σαν "αντιστοίχηση επαφών" ή κάπως έτσι λέγεται αυτό. Ωστόσο τσέκαρε στην "προβολή" των επαφών τι δείχνει

 

Στο προβολη πιστευω το εχω κανει σωστα. Το αντιστοιχηση επαφων μπορεις να μου πεις πως γινεται? Ειναι παρα πολλες οι επαφες και ειναι πολυ δυσκολο αμα τις εχει 4 φορες. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχθές το βράδυ ανεβάζω από το τηλέφωνο μου ένα βίντεο στο facebook που έχω τραβήξει λίγα λεπτά πριν με το τηλέφωνο και όλα μια χαρά μέχρι που σήμερα το πρωί πάω να το αναπαράγω από την συσκευή μου και μου βγάζει το μήνυμα "αδύνατη αναπαραγωγή"... Ψάχνω να το βρω σαν αρχείο μέσα από το file manager και είναι άφαντο, ενώ στη γκαλερί εμφανίζει το thumbnail του... Κάνω ένα restart στο τηλέφωνο και τώρα έχει χαθεί και το thumbnail... Τι έγινε, που πήγε, και πως θα το ανακτήσω?????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εχθές το βράδυ ανεβάζω από το τηλέφωνο μου ένα βίντεο στο facebook που έχω τραβήξει λίγα λεπτά πριν με το τηλέφωνο και όλα μια χαρά μέχρι που σήμερα το πρωί πάω να το αναπαράγω από την συσκευή μου και μου βγάζει το μήνυμα "αδύνατη αναπαραγωγή"... Ψάχνω να το βρω σαν αρχείο μέσα από το file manager και είναι άφαντο, ενώ στη γκαλερί εμφανίζει το thumbnail του... Κάνω ένα restart στο τηλέφωνο και τώρα έχει χαθεί και το thumbnail... Τι έγινε, που πήγε, και πως θα το ανακτήσω?????

 

Ακριβώς το ίδιο που αναφέρεις έπαθα και εγώ πριν καμιά βδομάδα...δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε!!Το ανέβασα στο face και μετά στο κινητό δεν μου το έπαιζε...:wacko:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο που αναφέρεις έπαθα και εγώ πριν καμιά βδομάδα...δεν μπορώ να καταλάβω τι έγινε!!Το ανέβασα στο face και μετά στο κινητό δεν μου το έπαιζε...:wacko:

Μηπως το μετατρέπει σε κάποια συγκεκριμενη μορφη για να το ανβασει στο φβ? δεν ξερω βέβαια, ιδεες ριχνω.

κατέβασε και δοκίμασε τον MV player αν θέλεις, για να δουμε αν παιξει...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το μετατρέπει σε κάποια συγκεκριμενη μορφη για να το ανβασει στο φβ? δεν ξερω βέβαια, ιδεες ριχνω.

κατέβασε και δοκίμασε τον MV player αν θέλεις, για να δουμε αν παιξει...

 

Δεν κατάλαβες ακριβώς πόσο "σοβαρό" είναι το θέμα μου, δεν ξέρω για τον φίλο που αναφέρει το ίδιο πρόβλημα, πάντως σε εμένα το βιντεάκι είναι άφαντο, δεν υπάρχει σαν αρχείο στο κινητό, εκεί κάνει φτερά!!! Και δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα το ανακτήσω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες ακριβώς πόσο "σοβαρό" είναι το θέμα μου, δεν ξέρω για τον φίλο που αναφέρει το ίδιο πρόβλημα, πάντως σε εμένα το βιντεάκι είναι άφαντο, δεν υπάρχει σαν αρχείο στο κινητό, εκεί κάνει φτερά!!! Και δεν μπορώ να σκεφτώ πως θα το ανακτήσω!!!

 

Όπως έγραψα και πιο πάνω και εμένα αφού το ανέβασα στο Facebook,μετά αρχικα από το gallery όταν πηγα να το παίξω μου έβγαζε σφάλμα και όταν πηγα να το βρω από τον file manager δεν υπήρχε πουθενά το αρχείο...όπως λες και εσυ έκανε φτερά...

 

Πάντως τελειώνει και ο Μάιος που έλεγαν και no ice cream .......

 

Υπομονή για να μας δώσουν κάτι αξιόλογο και πάνω από όλα ΣΤΑΘΕΡΟ,όπως είναι τώρα με ginger.Έχουν δει πολλά τα μάτια με αυτές τις αναβαθμίσεις σε neo V,Asus transformer....το μόνο σίγουρο κατά την γνώμη και από αυτα που βλέπω από τις συσκευές που πήραν την ICS,είναι ότι θα έχουμε χειρότερη αυτονομία...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πιο πάνω και εμένα αφού το ανέβασα στο Facebook,μετά αρχικα από το gallery όταν πηγα να το παίξω μου έβγαζε σφάλμα και όταν πηγα να το βρω από τον file manager δεν υπήρχε πουθενά το αρχείο...όπως λες και εσυ έκανε φτερά...

 

Το θέμα είναι πως διαγράφηκε, γιατί διαγράφηκε και κυρίως πως θα το ανακτήσουμε??? Δεν μπορώ να βρω και τρόπο να το κατεβάσω κάπως από το fb με κάποιο πρόγραμμα ή κάτι άλλο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή για να μας δώσουν κάτι αξιόλογο και πάνω από όλα ΣΤΑΘΕΡΟ,όπως είναι τώρα με ginger.Έχουν δει πολλά τα μάτια με αυτές τις αναβαθμίσεις σε neo V,Asus transformer....το μόνο σίγουρο κατά την γνώμη και από αυτα που βλέπω από τις συσκευές που πήραν την ICS,είναι ότι θα έχουμε χειρότερη αυτονομία...

εαν η αυτονομια ειναι χειροτερη τοτε τι εχει να μας προσφερει το ICS?

Link to comment
Share on other sites

εαν η αυτονομια ειναι χειροτερη τοτε τι εχει να μας προσφερει το ICS?

 

Αυτή επαναλαμβάνω είναι δίκη μου άποψη,διότι όλα αυτα που πήραν το ICS όπως και το sgsII έχουν χειρότερη αυτονομία.Ωστόσο υποθέτω ότι το ICS θα μας δώσει ταχύτητα,νέο UI,multitasking...ιδωμεν

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ειμαι εντελως ασχετος με τα android καθως εχω ios, πηρε ομως η αδερφη μου χθες το galaxy ace, και μου αρεσε,κ επειδη ψαχνω κ κινητο επεσα στο htc. κ εχω καποιες βασικες αποριες, οπου σιγουρα θα εχουν απαντηθει απλως δεν μπορω να ψαχνω 300σελιδες,επομενως οποιος εχει την καλοσυνη να μου απαντησει.

1)Εχει καθολου lag οταν γυριζεις γρηγορα εικονες οταν κανεις ζοομ με τα δαχτυλα, οταν κατεβαζεις πολυ γρηγορα τον τηλεφωνικο καταλογο?

2)Εχω 4 λογαριασμους email, hotmail, gmail, aol, yahoo. μπορεις να τους ρυθμισεις στο κινητο σου και να εχεις email στο κιν σου?

3)Αν εχω κατεβασμενες εφαρμογες οπως fb, skype, msn. μπορουν να τρεχουν απο πισω και αν το κιν ειναι κλειδωμενο και μου ερθει μια ειδοποιηση,κληση, να το λαβω καθως το κιν ειναι κλειδωμενο?

4)Για να μεταφερω μια εικονα ενα τραγουδι ή μια ταινια απο τον υπολογιστη στο κινητο ειναι δυσκολη διαδικασια?

5)Απο πλοήγηση στο ιντερνετ γινεται ευχαριστα? ειναι ευκολη? φορτωνει γρηγορα τις σελιδες?

6) Και μια γενικη ερωτηση, απο ταχυτητα πως παει απο μπαταρια κ γενικως αν crasharei?

και για να σας πω σαν μετρο συγκρισης μιας κ εχω να παρω κινητο 4 χρονια, εχω το iphone 3g

Ευχασριστω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ειμαι εντελως ασχετος με τα android καθως εχω ios, πηρε ομως η αδερφη μου χθες το galaxy ace, και μου αρεσε,κ επειδη ψαχνω κ κινητο επεσα στο htc. κ εχω καποιες βασικες αποριες, οπου σιγουρα θα εχουν απαντηθει απλως δεν μπορω να ψαχνω 300σελιδες,επομενως οποιος εχει την καλοσυνη να μου απαντησει.

1)Εχει καθολου lag οταν γυριζεις γρηγορα εικονες οταν κανεις ζοομ με τα δαχτυλα, οταν κατεβαζεις πολυ γρηγορα τον τηλεφωνικο καταλογο?

2)Εχω 4 λογαριασμους email, hotmail, gmail, aol, yahoo. μπορεις να τους ρυθμισεις στο κινητο σου και να εχεις email στο κιν σου?

3)Αν εχω κατεβασμενες εφαρμογες οπως fb, skype, msn. μπορουν να τρεχουν απο πισω και αν το κιν ειναι κλειδωμενο και μου ερθει μια ειδοποιηση,κληση, να το λαβω καθως το κιν ειναι κλειδωμενο?

4)Για να μεταφερω μια εικονα ενα τραγουδι ή μια ταινια απο τον υπολογιστη στο κινητο ειναι δυσκολη διαδικασια?

5)Απο πλοήγηση στο ιντερνετ γινεται ευχαριστα? ειναι ευκολη? φορτωνει γρηγορα τις σελιδες?

6) Και μια γενικη ερωτηση, απο ταχυτητα πως παει απο μπαταρια κ γενικως αν crasharei?

και για να σας πω σαν μετρο συγκρισης μιας κ εχω να παρω κινητο 4 χρονια, εχω το iphone 3g

Ευχασριστω

 

Φίλε μου να το πάρεις το κινητό θα σε βολέψει παρά πολύ λοιπόν :1 δεν έχει κανένα κόλλημα. 2 μπορείς.3 γίνεται και αυτό.4 πανεύκολα.5 ναι.6 η μπαταρία κρατάει μια μέρα άνετα.γνώμη μου θα το ερωτευτείς

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

multitasking δεν εχουμε και τωρα?

 

Έχουμε αλλά καμία σχέση με το πως θα είναι στο ics...

 

@ Zspanos Σου απάντησε πολύ σωστά ο φίλος από πάνω,να σου πω και εγώ ότι να το πάρεις και πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείς και θα σε καλύψει απόλυτα!Ειδικά σε σχέση με το 3gs που αναφερεις ότι είχες το S είναι πολύ καλύτερο και πιο καινούργιο φυσικά.

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τελειώνει και ο Μάιος που έλεγαν και no ice cream .......

 

έχουμε ακόμη μέρες, υπομονή

 

Υπομονή για να μας δώσουν κάτι αξιόλογο και πάνω από όλα ΣΤΑΘΕΡΟ,όπως είναι τώρα με ginger.Έχουν δει πολλά τα μάτια με αυτές τις αναβαθμίσεις σε neo V,Asus transformer....το μόνο σίγουρο κατά την γνώμη και από αυτα που βλέπω από τις συσκευές που πήραν την ICS,είναι ότι θα έχουμε χειρότερη αυτονομία...

Εγώ πιστεύω πως το update θα γίνει λίγο αργότερα, μετά τον Ιούνιο-Ιούλιο.

 

Πάντως φίλος μου με το GS2 μόλις έβαλε το 4.0.3 είδε πολλά κολλήματα και γενικά χειρότερη απόδοση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα χρειάζεται για να φορτίσει η μπαταρία σας ;

εμένα απο 12-15 % κάνει περίπου 3 ώρες

 

Ναι.... αν φταση η μπαταρια σε αυτο το ποσοστο τοσο κανει για να φορτιση ισως και περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αλλαγές στις ημερομηνίες που θα πάρουμε το παγωτό και παει για τα μέσα καλοκαιριού(Ιούνιο-Ιούλιο)...τη δροσιά του να έχουμε!!!

http://www.androidcentral.com/htc-adds-some-timelines-their-ics-device-update-list?utm_source=ac&utm_medium=twitter

Για μένα αν είναι να βγάλουν κάτι καλό και σταθερό δεν με πηραζει καθόλου που θα καθυστερήσει.... ;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να αφαιρεσουμε μια απο τις εφαρμογες του κινητου που μπαινουν μονες τους οπως η καμερα ?

Ανοιγω μια φωτο απο την καμερα ή απο την εφαρμογη καμερα ή απο Γκαλερι και οταν παω να την ξανανοιξω αυτη την φωτο ή και αλλη δεν ανοιγει:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αλλαγές στις ημερομηνίες που θα πάρουμε το παγωτό και παει για τα μέσα καλοκαιριού(Ιούνιο-Ιούλιο)...τη δροσιά του να έχουμε!!!

http://www.androidcentral.com/htc-adds-some-timelines-their-ics-device-update-list?utm_source=ac&utm_medium=twitter

Για μένα αν είναι να βγάλουν κάτι καλό και σταθερό δεν με πηραζει καθόλου που θα καθυστερήσει.... ;)

Μέσα έπεσα δηλαδή :lol:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Βλέπω το κινητό μου να τρώει κολλήματα...και επειδή δεν θα αντέξω να χάσω πάλι επαφές και μηνύματα...υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να κάνω backup όλων των μηνυμάτων και των επαφών?Και σοσ παραπλήσια ερώτηση μπορώ να κάνω backup αλλά να μπορώ να τα βλέπω και στον υπολογιστή μου;

Ευχαριστώ πολύ..

(sos-υπερεπείγον!)

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Βλέπω το κινητό μου να τρώει κολλήματα...και επειδή δεν θα αντέξω να χάσω πάλι επαφές και μηνύματα...υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να κάνω backup όλων των μηνυμάτων και των επαφών?Και σοσ παραπλήσια ερώτηση μπορώ να κάνω backup αλλά να μπορώ να τα βλέπω και στον υπολογιστή μου;

Ευχαριστώ πολύ..

(sos-υπερεπείγον!)

 

λογικα εχεις λογαριασμο στην google.συγχρονισε τις επαφες σου και μετα απο hard reset με το που βαζεις στο κινητο τον λογαριασμο σου οι επαφες σου περνανε αυτοματα.οσο για τα μυνηματα δεν εχω ασχοληθει....

οι επαφες σου μενουν μονιμα στο λογαριασμο της google και τις βλεπεις οποτε θες απο οποιον υπολογιστη κι αν συνδεθεις.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...