Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει flash player το apple ?

 

Ιδεα δεν εχω.....Την παρατηριση δεν την εκανα για διαξιφισμο αλλα για να επισημανω ενα αρνητικο του S μας.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mα και εγώ ρωτάω επειδή δεν ξέρω. Εξάλλου δεν είμαι φανατικός κανενός κινητού καμιάς εταιρίας. Απλά αν με το iphone που μπήκες στο ιντερνετ δεν υποστηρίζει flash player δεν είναι λογικό να είναι ποιο γρήγορο ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός desire S χωρίς κανένα πρόβλημα και ειδικά όταν έμαθα για την αναβάθμιση παγωτού ακόμα ποιο ευτυχής...σήμερα όμως πήγα να κάνω επανεκκίνηση το κινητό μου και άργησε πολύ να ανοίξει και όταν άνοιξε μετά από λίγο έκανε μόνο του επανεκκίνηση και αυτό συνεχίζεται πάλι από την αρχή,έτσι έβγαλα την κάρτα μνήμης και το κινητό άνοιξε κατευθείαν (γρήγορα) και λειτουργούσε σωστά...και η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι πως μπορώ να δω τι φταίει και γιατί γίνεται αυτό?ευχαριστώ εκ τον πρότερον...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ χρησιμοποιώ από την αρχή το built in πρόγραμμα gps (route66) και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα στον εντοπισμό δορυφόρων. Ούτε σήμα χάνει, ούτε μπερδεύει δρόμους! Βρίσκει δορυφόρο σε λιγότερο από 10 δλ.

Το μόνο ζήτημα είναι με την ενημέρωση των οδών ορισμένες φορές με πάει από κουλά μέρη... :wacko:

 

Εν τω μεταξύ, το πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε με την αναβάθμιση του λογισμικού, το οτι δεν σβήνει το κινητό με το power button, ακόμη δεν έχει φτιαχτεί...

όχι οτι με προβληματίζει ιδιαίτερα αλλά σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό...

Απο οτι θυμάμαι κι άλλοι το έχουν αυτό το πρόβλημα.

 

Βρήκε κανείς λύση;

 

Καλησπερα!

Το προβλημα του Power Button , αποκατασταθηκε μετα απο επαναφορα εργ.ρυθμισεων.....:mad:

Σπαστικό μεν , αλλα εν τελει αποτελεσματικο.Ηδη 3 εβδομαδες , δουλευει ρολοι!!!!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως 4 μηνες τωρα ειμαι υπερευχαριστημενος με το κινητο. Το μονο που με ενοχλει ειναι οτι κανει 2 λεπτα να κανει boot. Δοκιμασα το fast boot και εξεπλαγηκα θετικοτατα αλλα εχει κανενα αρνητικο? Δυστυχως πρεπει να μπαινωγαζω την sim...

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Mα και εγώ ρωτάω επειδή δεν ξέρω. Εξάλλου δεν είμαι φανατικός κανενός κινητού καμιάς εταιρίας. Απλά αν με το iphone που μπήκες στο ιντερνετ δεν υποστηρίζει flash player δεν είναι λογικό να είναι ποιο γρήγορο ;

 

τα φορητά της apple ακόμα δεν έχουν flash. Φαινομενικά είναι πιο γρήγορο όμως όλες οι μετρήσεις δείχνουν το αντίθετο, άσε που ανοίγεις τερατώδη συζήτηση που θα κλείσει σε μερικά χρόνια.

 

Γεια σας...είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός desire S χωρίς κανένα πρόβλημα και ειδικά όταν έμαθα για την αναβάθμιση παγωτού ακόμα ποιο ευτυχής...σήμερα όμως πήγα να κάνω επανεκκίνηση το κινητό μου και άργησε πολύ να ανοίξει και όταν άνοιξε μετά από λίγο έκανε μόνο του επανεκκίνηση και αυτό συνεχίζεται πάλι από την αρχή,έτσι έβγαλα την κάρτα μνήμης και το κινητό άνοιξε κατευθείαν (γρήγορα) και λειτουργούσε σωστά...και η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι πως μπορώ να δω τι φταίει και γιατί γίνεται αυτό?ευχαριστώ εκ τον πρότερον...

 

Ίσως ανοίγει πιο γρήγορα χωρίς την SD γιατί δεν φορτώνει δεδομένα εφαρμογών, δεν έχω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο ξανά. Γενικά, εάν θες ένα γρηγορότερο boot τότε ξεκλείδωσε το bootloader μέσω του htcdev.com και στις ρυθμίσεις-τροφοδοσία-και τσεκάρεις το "γρήγορη εκκίνηση" ή αλλιώς "fastboot". Το boot είναι γρήγορο σαν εμετός όμως έτσι απενεργοποιείς το fastboot. Εάν θες να μπεις σε fastboot ή γενικά σε CWM τότε το ενεργοποιείς.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Mα γιατί να ξεκλειδώσει τον Bootloader ;. Και πάλι μπορεί να έχει την επιλογή για γρήγορη εκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Mα γιατί να ξεκλειδώσει τον Bootloader ;. Και πάλι μπορεί να έχει την επιλογή για γρήγορη εκκίνηση.

 

ασφαλώς, αλλά με ξεκλείδωτο το bootloader το boot είναι ακόμα πιο γρήγορο

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Aν το ξεκλειδώσει με τον τρόπο που περιγράφεις, είσαι σίγουρος ότι μετά θα έχει εγγύηση;.... Και μιλάω γενικά μετά...Δεν καταλαβαίνω γιατί να ανοιγει σε δύο λεπτά και όχι σε τρία...Κι όπως λέει και ο apitsakis αυτά υπάρχουν και χωρίς root.

 

μετά το htcdev.com και τσεκαρισμένο το fastboot το κινητό ανοίγει σε 2 δεύτερα, όμως αυτό δεν βελτιώνει σε κάτι την ζωή (πιστεύω). Το htcdev είναι επίσημο, αντίθετα με το root και ότι μπορεί να κάνει κάποιος μετά που έχουν σαν τίμημα την απώλεια της εγγύησης. Το μόνο που γίνεται εδώ είναι να απαντάμε σε απορίες.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει τα εξής hands-free http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Handsfree-Headsets/HTC-Stereo-Headset-RC-E190-White-99H10619-00.htm .Λόγικα αύριο θα τα έχω,θα σας πω εντυπώσεις!!

 

Περιμένουμε σχόλια......:)

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ χρησιμοποιώ από την αρχή το built in πρόγραμμα gps (route66) και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα στον εντοπισμό δορυφόρων. Ούτε σήμα χάνει, ούτε μπερδεύει δρόμους! Βρίσκει δορυφόρο σε λιγότερο από 10 δλ.

Το μόνο ζήτημα είναι με την ενημέρωση των οδών ορισμένες φορές με πάει από κουλά μέρη... :wacko:

 

Αδερφέ, έχεις αγοράσει τις άδειες κλπ ή υπάρχει και κάποια "μέση" οδός; Σε περίπτωση που έχεις χρησιμοποιήσει το NDrive, ποια η γνώμη σου;

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω restart στο κινητό ή να το βάλω στο flight mode από κάπου αλλού εκτός από το ΟΝ-ΟFF button?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. το πρόβλημα είναι ότι το on-off Button δεν παίζει σωστά εδώ και κάνα τρίμηνο, παρά μόνο κλειδώνει τη συσκευή. είχα κάνει επαναφορά και επανήλθε, αλλά όταν πέρασα ξανά όλες τις εφαρμογές το ξαναεμφάνισε. Μάλλον είναι κάποιο bug του Android σε συνεργασία με κάποια εφαρμογή μου (?)

Anyway, από το status bar δεν μπορώ να το βάλω σε flight mode πάντως.... :(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ και πάλι, αλλά έχω Android 2.3.5 με HTC Sense 3.0 . και το flight mode δεν εμφανίζεται πουθενά στη μπάρα επάνω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS σημερα μου επεσε το κινητό κάτω από μεγάλη απόταστη με το κάτω μέρος και βγήκε το καπάκι μπαταρία όλα....ενώ μετά δούλευε κανονικά τώρα δεν έχω καθόλου σήμα...μετά από πόση ώρα το βρίσκει και το ξανά χάνει εντελώς...έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά πάλι τίποτα...τι να κάνω ρε παιδιά...τι έπαθε???λέτε να τον πήρε η κεραία???

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS σημερα μου επεσε το κινητό κάτω από μεγάλη απόταστη με το κάτω μέρος και βγήκε το καπάκι μπαταρία όλα....ενώ μετά δούλευε κανονικά τώρα δεν έχω καθόλου σήμα...μετά από πόση ώρα το βρίσκει και το ξανά χάνει εντελώς...έκανα επαναφορά ρυθμίσεων αλλά πάλι τίποτα...τι να κάνω ρε παιδιά...τι έπαθε???λέτε να τον πήρε η κεραία???

 

Στο πίσω μέρος, εκεί που είναι η κάμερα, προσπάθησε να βγάλεις όλο εκείνο το μαύρο και να το ξαναβάλεις.. Η κεραία βρίσκεται σε εκείνο μέρος και λογικά μόλις το βγάλεις, θα χαθεί τελείως το σήμα.. μόλις το επαναφέρεις το σήμα θα επανέλθει.. αν δεν επανέλθει, μάλλον είσαι για σερβις.... :worry:

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος, εκεί που είναι η κάμερα, προσπάθησε να βγάλεις όλο εκείνο το μαύρο και να το ξαναβάλεις.. Η κεραία βρίσκεται σε εκείνο μέρος και λογικά μόλις το βγάλεις, θα χαθεί τελείως το σήμα.. μόλις το επαναφέρεις το σήμα θα επανέλθει.. αν δεν επανέλθει, μάλλον είσαι για σερβις.... :worry:

 

Πως βγαινει αυτο??

 

Δεν εχει καθόλου σήμα...τι γκαντεμια ειναι αυτή ρε παιδιά!!!Μια φορα δεν ειχε θήκη και μου έπεσε κάτω...ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!Πόσο καιρο θα κανουν τωρα αυτοι να το φτιάξουν ένας θεός ξέρει...έχει εγγύηση κανονικά αλλά θα πρέπει να βάλω την official rom γιατί τώρα ναι μεν έχω official rom αλλά είμαι root και s-off!Υπάρχει κάποιο link με την official rom του Desire S??

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πως βγαινει αυτο??

 

με ένα αιχμηρό αντικείμενο π.χ. μαχαίρι το ανοίγεις κ αυτό βγαίνει.. θα σε ζορίσει λίγο, αλλά θα βγει... με ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσοχή όμως, μη γίνει καμιά χαραγματιά γιατί μετά στο σέρβις θα σε πουν ότι είσαι εκτός εγγύησης...

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Στο πίσω μέρος, εκεί που είναι η κάμερα, προσπάθησε να βγάλεις όλο εκείνο το μαύρο και να το ξαναβάλεις.. Η κεραία βρίσκεται σε εκείνο μέρος και λογικά μόλις το βγάλεις, θα χαθεί τελείως το σήμα.. μόλις το επαναφέρεις το σήμα θα επανέλθει.. αν δεν επανέλθει, μάλλον είσαι για σερβις.... :worry:

 

η κεραία βρίσκεται στο καπάκι της μπαταριας και οχι σε αυτό που σου περιγράφουν οι αλλοι το καπάκι της μπαταρίας σου δεν κάνει καλή επαφη αυτό ελεγξε το άλλο καπάκι ειναι η κεραία του wifi .....ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην το ανοιξες τσάμπα..........!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

η κεραία βρίσκεται στο καπάκι της μπαταριας και οχι σε αυτό που σου περιγράφουν οι αλλοι το καπάκι της μπαταρίας σου δεν κάνει καλή επαφη αυτό ελεγξε το άλλο καπάκι ειναι η κεραία του wifi .....ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην το ανοιξες τσάμπα..........!

 

Πηγα να το ανοίξω,παρά λίγο θα το έσπαγα...πάλι καλα!Ειχα πάρει αλλα καπάκι από το eBay και από το πέσιμο έγινε χάλια...ξανα έβαλα το καπάκι που είχε από την μάνα του αλλα πάλι τα ίδια κανει....

 

Μπορεί κάποιος να δώσει link για να βάλω την official Rom χωρίς να διατηρηθεί το root και το s-off;

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το ανοίξω,παρά λίγο θα το έσπαγα...πάλι καλα!Ειχα πάρει αλλα καπάκι από το eBay και από το πέσιμο έγινε χάλια...ξανα έβαλα το καπάκι που είχε από την μάνα του αλλα πάλι τα ίδια κανει....

η κεραία του κινητού είναι το καπάκι της μπαταριας αν εσυ δοκιμάζεις άλλο καπάκι και έχεις το ιδιο πρόβλημα μάλλον η βλάβη πρέπει να είναι πιο μέσα δυστυχως! κοιτα και τις μεταλλικες επαφές του τηλεφωνου που ακουμπουν με τις αντίστοιχες επαφες που εχει το καπακι της μπαταριας.:blink:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

η κεραία βρίσκεται στο καπάκι της μπαταριας και οχι σε αυτό που σου περιγράφουν οι αλλοι το καπάκι της μπαταρίας σου δεν κάνει καλή επαφη αυτό ελεγξε το άλλο καπάκι ειναι η κεραία του wifi .....ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην το ανοιξες τσάμπα..........!

 

Αδερφέ είσαι σίγουρος ότι είναι στη μπαταρία;, όταν βγάζω το καπάκι της μπαταρίας θα έπρεπε να χάνεται το σήμα, αλλά δεν χάνεται καθόλου... Αντιθέτως, στο Legend που είχα, όταν είχα ανοίξει το πάνω μαύρο, το σήμα χάθηκε, μέχρι να το ξαναβάλω....

Πέτρο ελπιζω να μη προξένησα πρόβλημα, Sorry...

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ είσαι σίγουρος ότι είναι στη μπαταρία;, όταν βγάζω το καπάκι της μπαταρίας θα έπρεπε να χάνεται το σήμα, αλλά δεν χάνεται καθόλου... Αντιθέτως, στο Legend που είχα, όταν είχα ανοίξει το πάνω μαύρο, το σήμα χάθηκε, μέχρι να το ξαναβάλω....

Πέτρο ελπιζω να μη προξένησα πρόβλημα, Sorry...

αδερφε είμαι εντελως σιγουρος για αυτο που λέω .......δεν μπορει να βγάζεις το καπάκι και να μην πεφτει το σήμα σου .....

το πάνω καπάκι είναι η κεραία wifi το εχω αλλάξει δυο φορές οχι μία!!!:lol:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

αδερφε είμαι εντελως σιγουρος για αυτο που λέω .......δεν μπορει να βγάζεις το καπάκι και να μην πεφτει το σήμα σου .....

το πάνω καπάκι είναι η κεραία wifi το εχω αλλάξει δυο φορές οχι μία!!!:lol:

 

Βγάζω το καπάκι από τη μπαταρία και εδώ είναι μια φωτογραφία..... τι έχει γίνει; μήπως είναι κ τα 2;; και το πάνω και το κάτω;

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...