Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πατήσεις απενεργοποίηση η συσκευή μπαίνει κάπως σε αναμονή για να ανοίγει μετά πιο γρήγορα. Καταναλώνει κ λίγη ενέργεια οπότε θα στη εξαντλήσει. Καλύτερα βγαλτην.

 

Να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γειά σας είμαι κάτοχος ενός htc desire s απο τον μάιο και είμαι πολύ ευχαριστημένος χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά την νέα αναβάθμιση δεν την έχω λάβει ακόμα android 2.3.5 με sence3.0.το κινητό μου δεν είναι προεισαγωγής αλλά σήμερα που κοίταξα αριθμό λογισμικού είναι 1.47.124.3 και διάβασα εδώ στο φόρουμ ότι είναι κλειδωμένα απο την cosmote εγώ φυσικά έχω vodafone σύνδεση παίζει να λάβω την αναβάθμιση ή όχι? ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συνήθως το κινητό το έχω σε dual mode 2g,3g και στα τρία desire s πού έχω δοκιμάσει δεν έχω κάνει ΜΙΑ κλήση χωρίς να πέσει έστω μια φορά η γραμμή.πολλές φορές και δυο φορές έχει πέσει!στο απλό GSM δεν το κάνει.

Για αυτό μπορεί να φταίει και η wind η και το τηλέφωνο?θυμάμαι με το hd 2 και παλι με wind δεν γινόταν αυτό!σε εσάς γίνεται κάτι παρόμοιο?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συνήθως το κινητό το έχω σε dual mode 2g,3g και στα τρία desire s πού έχω δοκιμάσει δεν έχω κάνει ΜΙΑ κλήση χωρίς να πέσει έστω μια φορά η γραμμή.πολλές φορές και δυο φορές έχει πέσει!στο απλό GSM δεν το κάνει.

Για αυτό μπορεί να φταίει και η wind η και το τηλέφωνο?θυμάμαι με το hd 2 και παλι με wind δεν γινόταν αυτό!σε εσάς γίνεται κάτι παρόμοιο?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Σε 3 Desire S είναι απίθανο να φταίνε και τα 3. Κάτι αλλο είναι. Με άλλη κάρτα σιμ σε αυτές τις συσκευές τι αποτέλεσμα έχεις;

 

γειά σας είμαι κάτοχος ενός htc desire s απο τον μάιο και είμαι πολύ ευχαριστημένος χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά την νέα αναβάθμιση δεν την έχω λάβει ακόμα android 2.3.5 με sence3.0.το κινητό μου δεν είναι προεισαγωγής αλλά σήμερα που κοίταξα αριθμό λογισμικού είναι 1.47.124.3 και διάβασα εδώ στο φόρουμ ότι είναι κλειδωμένα απο την cosmote εγώ φυσικά έχω vodafone σύνδεση παίζει να λάβω την αναβάθμιση ή όχι? ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Η κάρτα που έχεις μέσα δεν έχει σχέση με το ποιος απο τουσ παρόχους που το έχει κλειδωσει. Θα πρέπει να περιμένεις την cosmote να διαθέσει την αναβάθμιση. Διαφορετικά πρέπει να κανεις debrand.

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων post!
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε 3 Desire S είναι απίθανο να φταίνε και τα 3. Κάτι αλλο είναι. Με άλλη κάρτα σιμ σε αυτές τις συσκευές τι αποτέλεσμα έχεις;

 

όχι δεν έχω δοκιμάσει με άλλη εταιρεία.δεν θέλω γιατί θα ρωτήσει αν θα εγκαταστήσει τις ρυθμίσεις της άλλης εταιρείας και δεν θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα που έχεις μέσα δεν έχει σχέση με το ποιος απο τουσ παρόχους που το έχει κλειδωσει. Θα πρέπει να περιμένεις την cosmote να διαθέσει την αναβάθμιση. Διαφορετικά πρέπει να κανεις debrand.

 

όταν λέμε debrand τί εννοείς???πώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν . Το πρωί απάντησα σε ένα ερωτηματολόγιο της Htc και δεν τους τα έγραψα όλα θετικά αλλά και ούτε αρνητικά . Και πριν από μισή ώρα επικοινώνησαν μαζί μου τηλεφωνικός για να με ρωτήσουν πιο είναι το παράπονο μου απτήν εταιρία. Η απάντηση μου ήταν ότι σε mail και τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών δεν πηρά μια σαφή απάντηση για το θέμα της αναβάθμισης. Αυτός μου εξήγησε ότι η αναβάθμιση στέλνετε απ τούς server σταδιακά και θα την πάρουν όλα τα τηλέφωνα. Ο λόγος που γίνετε αυτό είναι για να μπορούν να τσεκάρουν τυχών προβλήματα που θα προκύψουν και μου ανέφερε ένα αυτό με την δυσκολία στο σβήσιμο. Με αυτόν τον τρόπο απ’ ότι κατάλαβα θέλουν να προλαβαίνουν το πρόβλημα πριν το πάρουν όλοι οι κάτοχοι (Σωστό το βρίσκω) .και το άλλο που μου είπε είναι ότι οι αναβαθμίσεις έχουν σταματήσει από χθες 22/11/11 μέχρι να λυθούν όλα αυτά που πρόεκυψαν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τη νέα αναβάθμιση έχω πρόβλημα στο σβήσιμο όπως ανέφερε ο φίλος Κώστας πιο πανω. Για να το σβήσω κάθε φορά θέλω 4 με 5 προσπαθειες.

Λογικα θα έχουμε άλλη μια αναβάθμιση για τα bugs.

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετοπίζω ένα σοβαρό θεματάκι με το μόλις ενός μηνόν κινητό μου. Σβήνει από μόνο του δεν κάνει restart απλά σβείνει. Μπαμ και κατω, νεκρό. Μετά απο πολύ ψάξιμο στο internet βρήκα ότι παίζει να φταίει το σήμα του κινητού και το κάνει να κλείνει, η αλλαγή μονο σε GSM δεν μου έκανε κατι μετά απο κατι ώρες μου ξανακλεισε. Μου κλείνει μέσα στην τσέπη , εκτός τσέπης σε ανιποψιαστες στιγμές, άλλες φορές μου κλείνει και 4 φορες την μέρα αλλές παλι καθόλου. Έχω κανει update σε SENCE 3 και πάλι τιποτα. Εκανα hard reset παλι τίποτα, μετα απο μια μερα μου ξανακλεισε. Το έχω αφήσει με τα εργοστασιακα app και παλι μου ξανακλείνει. Σκέφτομαι να βαλω καινουρια καρτα SIM και μπορεί και microSD αν και ηταν στην συσκευασια. Εχει τυχει κατι αντιστοιχο σε καποιον απο σας ? Δυστηχως κουραστηκα να διαβαζω μια μια τις σελιδες εφτασα μεχρι και την 81 αλλα δεν βρήκα καποιον που να χει το ιδιο προβλημα με μενα.

Καθε συμβουλη δεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετοπίζω ένα σοβαρό θεματάκι με το μόλις ενός μηνόν κινητό μου. Σβήνει από μόνο του δεν κάνει restart απλά σβείνει. Μπαμ και κατω, νεκρό. Μετά απο πολύ ψάξιμο στο internet βρήκα ότι παίζει να φταίει το σήμα του κινητού και το κάνει να κλείνει, η αλλαγή μονο σε GSM δεν μου έκανε κατι μετά απο κατι ώρες μου ξανακλεισε. Μου κλείνει μέσα στην τσέπη , εκτός τσέπης σε ανιποψιαστες στιγμές, άλλες φορές μου κλείνει και 4 φορες την μέρα αλλές παλι καθόλου. Έχω κανει update σε SENCE 3 και πάλι τιποτα. Εκανα hard reset παλι τίποτα, μετα απο μια μερα μου ξανακλεισε. Το έχω αφήσει με τα εργοστασιακα app και παλι μου ξανακλείνει. Σκέφτομαι να βαλω καινουρια καρτα SIM και μπορεί και microSD αν και ηταν στην συσκευασια. Εχει τυχει κατι αντιστοιχο σε καποιον απο σας ? Δυστηχως κουραστηκα να διαβαζω μια μια τις σελιδες εφτασα μεχρι και την 81 αλλα δεν βρήκα καποιον που να χει το ιδιο προβλημα με μενα.

Καθε συμβουλη δεκτη :)

 

Φιλε μου πρεπει να επικοινωνησης με τo service..πιθανον να ειναι προβλημα μητρικης και εφοσον το εχεις μηνα και ισχυει η εγγυηση κανονικα πιθανον να σου κανουν και αντικατασταση....μην το καθυστερης εαν εχεις εγγυηση διοτι νομιζω μετα απο μηνα σου κανουν μονο επισκευη..

Link to comment
Share on other sites

microsd διαβάζω,gsm από που έχεις πάρει το κινητό; Δηλαδή σου δούλευε όταν δεν το είχες στο gsm; Microsd πώς και είχε; Ελπίζω να μην εννοείς τη sdcard:blink:....γιατί αν δεν την έχεις βάλει,τότε φυσικά και δε δουλεύει το κινητό. ...

 

Το κινητο το πηρα απο καταστημα Vodafone με επιδοτηση.

Οταν το εχω μονο GSM απλά πιανει καλυτερο σημα σε σχεση με το GSM/WCDMA . παντως είτε με το ενα ειτε με το αλλο τα ιδια προβληματα εχω

Την microSD την ειχε μεσα στο κινητο οταν το αγορασα, απλα λέω μηπως και ειναι προβληματικη και μου κανει τα περιεργα κλεισιματα, και χρειαστει να παρω αλλη

 

Φιλε μου πρεπει να επικοινωνησης με τo service..πιθανον να ειναι προβλημα μητρικης και εφοσον το εχεις μηνα και ισχυει η εγγυηση κανονικα πιθανον να σου κανουν και αντικατασταση....μην το καθυστερης εαν εχεις εγγυηση διοτι νομιζω μετα απο μηνα σου κανουν μονο επισκευη..

 

Το ιδο μου είπε και ο ''τεχνικος'' του καταστηματος αν δεν στρωσει ουτε και με το hard reset.

Το θεμα ειναι οτι θα κανουν και 15 μερες περιπου να το στειλουν πισω

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλετε κι αγοράζετε από αυτούς τους παρόχους κινητά. Βάλε την επιδότηση στο λογαριασμό σου καλύτερα.Μάλλον δε φταίει η μαμίσια καρτούλα,εμένα είχε sandisck 8άρα class4 και πετάει. Οπότε όπως σου είπε και ο φίλος πιο πάνω γρήγορα service, αφού έκανες όλα αυτά και δε φτιάχνει. Βέβαια δε χάνεις κάτι να την αλλάξεις αλλά γιατί να παιδεύεσαι;

 

Πήγαινε στο σέρβις θέλεις αλλαγή. Προβληματική motherboard.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες,χθες το βραδυ πηρα κι αλλη αναβαθμιση...ξερει κανεις τιποτα???εγραφε εκδοση 2.3.5,sense 3.0 και αρ. λογισμικου 2.10.401.8 ???να τονισω οτι την κανονικη 235mb την ειχα παρει πριν απο αρκετες ημερες... Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

παιδες,χθες το βραδυ πηρα κι αλλη αναβαθμιση...ξερει κανεις τιποτα???εγραφε εκδοση 2.3.5,sense 3.5 και αρ. λογισμικου 2.10.401.8 ???να τονισω οτι την κανονικη 235mb την ειχα παρει πριν απο αρκετες ημερες...

 

Έχει προστεθεί το linkedin widget το οποίο μπορείς να κατεβάσεις με το λογαριασμό του HTC sense. Για μένα άχρηστα πράγματά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως στα είπαν είναι,όμως στο τέλος μας τα χάλασες. Ποια προβλήματα; Μια χαρά ήταν και τα δύο update και το μεγάλο.πριν δυο μήνες,και το μικρό χθες. Οπότε μάλλον δικαιολογίες ήταν τα προβλήματα που εμφανίστηκαν,αν διάβασα καλά αυτά που γράφεις

 

Έγραψα αυτά που μου είπαν από την htc. Πολύ σωστά διάβασες

Σε αυτούς που έχουν ήδη πάρει την αναβάθμιση θα τους έρχεται το update ενώ στους υπόλοιπους μια νέα ολοκληρωμένη .Δεν ξέρουν πότε θα ξεκινήσει ξανά. Όσο για τα προβλήματα που ανέφερα μπορεί να είναι μονό αυτό με το κλείσιμο δεν επεκτάθηκα ο υπάλληλος παραπάνω δηλαδή σε αλλά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν . Το πρωί απάντησα σε ένα ερωτηματολόγιο της Htc και δεν τους τα έγραψα όλα θετικά αλλά και ούτε αρνητικά . Και πριν από μισή ώρα επικοινώνησαν μαζί μου τηλεφωνικός για να με ρωτήσουν πιο είναι το παράπονο μου απτήν εταιρία. Η απάντηση μου ήταν ότι σε mail και τηλεφωνικές επικοινωνίες που είχα με την εξυπηρέτηση πελατών δεν πηρά μια σαφή απάντηση για το θέμα της αναβάθμισης. Αυτός μου εξήγησε ότι η αναβάθμιση στέλνετε απ τούς server σταδιακά και θα την πάρουν όλα τα τηλέφωνα. Ο λόγος που γίνετε αυτό είναι για να μπορούν να τσεκάρουν τυχών προβλήματα που θα προκύψουν και μου ανέφερε ένα αυτό με την δυσκολία στο σβήσιμο. Με αυτόν τον τρόπο απ’ ότι κατάλαβα θέλουν να προλαβαίνουν το πρόβλημα πριν το πάρουν όλοι οι κάτοχοι (Σωστό το βρίσκω) .και το άλλο που μου είπε είναι ότι οι αναβαθμίσεις έχουν σταματήσει από χθες 22/11/11 μέχρι να λυθούν όλα αυτά που πρόεκυψαν.

 

Έχω μιλήσει κι εγώ με την εταιρεία κ μου είπε ότι είναι απασχολημένοι με τα bugs που προέκυψαν μετά την aαναβαθμιση της συσκευής. Όντως έχουν δουλειά να κάνουν γιατί bugs υπάρχουν αρκετά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σκέφτομαι να αγοράσω από το εξωτερικό ένα desire s μπορώ μετά να βάλω την ελληνική rom και πως, γιατί από αγγλικά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σκέφτομαι να αγοράσω από το εξωτερικό ένα desire s μπορώ μετά να βάλω την ελληνική rom και πως, γιατί από αγγλικά τίποτα

 

Καλημερα και σε σενα , αν το αγορασεις ( αν δεν κανω λαθος ) απο ΕΕ η Rom θα εχει την δυνατοτητα ελληνικων αν στο αρχικο Boot του κινητου , στο σεταρισμα , επιλεξεις ελληνικα και οχι αλλη γλωσσα.

Δεν ξερω αν το κινητο ειναι απο Κορεα ή καπο αλλου αν ειναι περασμενη η ελληνικη γλωσσα.

 

Να ενημερωσω οτι μετα απο καιρο περασα την BeatMod BlissSense Hybrid| Sense 3.5 | 2.3.5

και ειναι καταπληκτικη , σας συνιστώ να την δοκιμασετε

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σκέφτομαι να αγοράσω από το εξωτερικό ένα desire s μπορώ μετά να βάλω την ελληνική rom και πως, γιατί από αγγλικά τίποτα

 

Από ευρώπη θα έχεις σίγουρα πλήρη ελληνικη υποστήριξη. Από αλλού έχει διαδικασία κι αν δεν ξέρεις καλύτερα μην πεδευεσαι. Εκτός αν σου βγει πολύ φθηνά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγω την αναβάθμιση χθες το linkedin widget το οποίο μπορείς να κατεβάσεις με το λογαριασμό του HTC sense τι ακριβώς είναι. Δεν υπάρχει καμία άλλη αλλαγή?
Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγω την αναβάθμιση χθες το linkedin widget το οποίο μπορείς να κατεβάσεις με το λογαριασμό του HTC sense τι ακριβώς είναι. Δεν υπάρχει καμία άλλη αλλαγή?

 

LinkedIn κάτι σαν το Facebook. Ίσως και κάποιες μικρές διορθώσεις. Τίποτα σημαντικό.

6.5 mb ήταν τι να αλλάξει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου θα το πάρει από Καναδά καινούργιο.θα υπάρχει πρόβλημα ελληνικών,εγγύησης κλπ?έχει διαφορά ανά εταιρεία?δηλαδή άλλα κάνει η htc για εκτός Ευρώπης κινητά και αλλά πχ η Sony ericsson ?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου θα το πάρει από Καναδά καινούργιο.θα υπάρχει πρόβλημα ελληνικών,εγγύησης κλπ?έχει διαφορά ανά εταιρεία?δηλαδή άλλα κάνει η htc για εκτός Ευρώπης κινητά και αλλά πχ η Sony ericsson ?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Δεν είναι σίγουρο. Άποψη μου δεν θα έχει ελληνικά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση ασχετη μεν αλλα εχω μια απορια...το γραφω εδω γιατι εχoυν δοκιμαστη στο Desire S

Εχω μια microSD Sandisk 32GB Class 4 και σημερα μου ηρθε και μια Samsung 32GB Class 10

Κανοντας αντιγραφη των αρχειων απο τον υπολογιστη στις καρτες microSD εκτος μια μικρης διαφορας μεταξυ τους στο χρονο φορτωσης των αρχειων και αυτο μονο απο τον υπολογιστη προς τις καρτες και οχι τοσο σημαντικη απο τις καρτες microSD στον υπολογιστη...Δεν ειδα καποια σημαντικη διαφορα μεταξυ των class 4 και class 10

Ηθελα λοιπον να ρωτησω...υπαρχη καπου αλλου διαφορα εκτος του χρονου φορτωσης μεταξυ των καρτων...ή τζαμπα εδωσα τοσο μεγαλη χρηματικη διαφορα για την class 10?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...