Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερίζω την νέα παρέα .χθες έφυγα και εγώ από τα windows και ταξιδεύω για καινούρια περιπέτεια από λιγη περιπλάνηση βλέπω ότι το τηλέφωνο είναι φανταστικό καμιά σχέση με το diamond 2 που ειχα για δυο χρόνια τώρα έχω ένα πρόβλημα από τα πολλά που δημιουργήθηκαν στο νέο σύστημα πήρα την κάρτα μνήμης από το παλιό τηλέφωνο την έβαλα στο καινούριο αλά δεν μου την εμφανίζει πουθενά τα τραγούδια και τα video τα βρήκε αλά δεν μπορώ να βρω τα προγράμματα πλοήγησης IGO 8 και SYGIC τι πρέπει να κανω να είμαστε καλά στην νεα μας παρέα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να δεις τα αρχεία της κάρτας μνήμης πρέπει να βάλεις κάποιον file manager, εγώ θα σου πρότεινα τον ES File Manager. Όσο για τα προγράμματα πλοήγησης θα χρειαστείς ειδικές εκδόσεις για το android, αυτές των windows δεν τρέχουν εδώ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την νέα παρέα .χθες έφυγα και εγώ από τα windows και ταξιδεύω για καινούρια περιπέτεια από λιγη περιπλάνηση βλέπω ότι το τηλέφωνο είναι φανταστικό καμιά σχέση με το diamond 2 που ειχα για δυο χρόνια τώρα έχω ένα πρόβλημα από τα πολλά που δημιουργήθηκαν στο νέο σύστημα πήρα την κάρτα μνήμης από το παλιό τηλέφωνο την έβαλα στο καινούριο αλά δεν μου την εμφανίζει πουθενά τα τραγούδια και τα video τα βρήκε αλά δεν μπορώ να βρω τα προγράμματα πλοήγησης IGO 8 και SYGIC τι πρέπει να κανω να είμαστε καλά στην νεα μας παρέα

 

Θα σου πρότεινα Astro File Manager. Τα προγράμματά πλοήγησης δεν δουλεύουν από Windows συσκευές.

Κανε αρχικά ένα μαιλ στο Gmail αν δεν έχεις κάνει κ μετά η εφαρμογή μάρκετ έχει ότι χρειάζεσαι.

Βασικό είναι να ξεχάσεις την φιλοσοφία Windows. Ρίξε κ μια ματιά στα tips για Android εδώ στοβforum. Θα σε βοηθήσουν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!

Σημερα ημουν με ενα φιλαρακι που ειχε το nexus s..και καναμε μια συγκριση...ωραιο χρυσο το κινητο μας αλλα ξενερωσα με το γεγονος οτι καποιες εφαρμογες εμας στο official market δεν μας επιτρεπει να τις κατεβασουμε...ενω σε αυτους ναι.. πχ το "blood n glory".

 

Γνωριζει κανεις γιατι γινεται αυτο? Αφου εχουμε τα ιδια χαρακτηριστικα και λιγο παραπανω ram..και τα 2 τηλεφωνα ειναι μαμα... Λυστε μου αν γνωριζετε αυτη την απορια...μπορει να ειναι λιγακη χαζη....αλλα με χαλαει καπως....ευχαριστω!

 

Το blood n glory το δοκίμασα πριν λίγο (όχι μέσω μάρκετ βέβαια) και τελείωσα τις πέντε πρώτες μάχες χωρίς κανένα πρόβλημα κίνησης ή καθυστερήσεων οπότε όντως το πρόβλημα δεν φαίνεται να είναι στο hardware.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

εμ αυτο λεω και γω..!! κατσε να δουμε και τι θα μου απαντησουν!!

επισης βλεπω οτι ολες οι εταιριες ανακοινωσαν σχεδον το official update σε ics...και σημερα ανακοινωσε και η lg για το black , 3D , 2x... ελεος η htc δεν μπορει να ανακοινωσει τιποτα?? να χαρουμε και εμεις λιγακι!?

Link to comment
Share on other sites

εμ αυτο λεω και γω..!! κατσε να δουμε και τι θα μου απαντησουν!!

επισης βλεπω οτι ολες οι εταιριες ανακοινωσαν σχεδον το official update σε ics...και σημερα ανακοινωσε και η lg για το black , 3D , 2x... ελεος η htc δεν μπορει να ανακοινωσει τιποτα?? να χαρουμε και εμεις λιγακι!?

 

έχει ήδη ανακοινώσει. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319834

αλήθεια περιμένεις να είναι το desire s στην λίστα με τις συσκευές που θα πάρουν ICS? εγώ πάντως όχι. θα είναι μεγάλη έκπληξη αν γίνει το αντίθετο και θα σημαίνει ότι η htc ξανασκέφτεται την πολιτική που έχει χαράξει τον τελευταίο χρόνο.

εγώ πάντως το ΣΚ έβαλα για καμιά ώρα την ICS rom που κυκλοφορεί για να πάρω μια γεύση. δεν ήταν για παραπάνω γιατί χωρίς hardware acceleration είναι πολύ αργή και δεν μπορούσες να κάνεις και πολλά...

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλτατε οτι εχει ανακοινωσει για καποια μοντελα..!!

ναι γιατι να μην περιμενω για το κινητο μου!? το lg black εχει κατι παραπανω απο το δικο μας?? ειναι καλυερο?? και επισης δεν εχει κλισει ΚΑΝ χρονο ακομα η συσκευη..!!οποτε σαν πελατης απαιτω να την λαβω αλλα και η htc αν σεβεται τους πελατες τις καλο ειναι να την δωσει...και να μην μας λεει τις ιδιες μαμακιες...που ελεγε για το απλο desire..!!

απλα μετα(αν δεν την δωσει)...παρολο που ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη...θα το δωσω το κινητο...γιατι απλα η πολιτικη της εταιριας ειναι τραγικη και οταν της εσκασα 500ευρω δεν με σεβαστικε!

Edited by volcom
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησε την συσκευη με πατημενο το volume down και πες μας τι βλέπεις

και κάποιους τρομολάγνους εδω μέσα που λένε άμα δεν ξέρεις και άμα δεν διαβάσεις μην κάνεις τίποτα μην τους ακους ....αν είχαμε όλοι τα μυαλά τους .......

υποθετω ότι έχεις το hboot 6.98.1002 :blink:

 

Πάλι καλά .....όχι ότι είχες κανένα σοβαρό πρόβλημα αλλά κάποιοι .......:X θεώρησαν ότι είσαι για καινούριο τηλέφωνο....φιλικά πάντα όπως ισχυρίζονται....αλλά από μπαρούφες άλλο τίποτα.:cry:

 

Δηλαδή αν δεν άνοιγε καθόλου θα το έφτιαχνες εσύ,γιατί έτσι έγραψα εγώ και φυσικά σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς,όπως με ελαφρότητα κάνεις!! ΑΝ διαβαζεις καλά,που δεν το πιστεύω,του έδωσα λύση,αν άνοιγε το τηλέφωνό του,πράγμα που έκανε.Τα δικά σου είναι απλα μυθοπλασίες του άρρωστου μυαλού σου!!

 

Δες πάλι την απάντηση σου στο ποστ 2611 και αν δεν βάλεις τα γέλια......

του λες να βάλει την κανονική rom ....και αν δεν ανοιγει τα πράγματα είναι ακατόρθωτα !!! και να αναζητήσει επειγόντως έναν τύπο που είχε βοηθήσει έναν άλλο και που τον είχε συμβουλευσει να κάνει αυτό που μάλλον έκανε ενω τον είχε συμβουλευσει να μην το κάνει ....:lol: και είναι ο μόνος που μπορεί να βοηθήσει και κάτι κουραφεξαλα!!! λίγο σοβαρότητα δεν βλάπτει...ρε μεγάλε ότι μας κατέβει στο κεφάλι το ξεφουρνίζουμε .....έλεος!!!

και δεν θες να κάνουμε και κριτική σε ότι λές ....μπορούν να μείνουν ασχολίαστες αυτές οι μπαρούφες?

 

Θα παρακαλούσα να μην επαναληφθεί συζήτηση σε τέτοιους τόνους εδώ μέσα!

 

Επίσης Micdoc μπορείς να έχεις ότι γνώμη θέλεις, αλλά πχ το "αν δε διαβάσεις μην κάνεις τίποτα ισχύει". Μια φορά γίνεται η ζημιά, οπότε αν λες το αντίθετο με τόση ελαφρότητα, θα πρέπει να είσαι και έτοιμος να πάρεις πάνω σου την ευθύνη! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλτατε οτι εχει ανακοινωσει για καποια μοντελα..!!

ναι γιατι να μην περιμενω για το κινητο μου!? το lg black εχει κατι παραπανω απο το δικο μας?? ειναι καλυερο?? και επισης δεν εχει κλισει ΚΑΝ χρονο ακομα η συσκευη..!!οποτε σαν πελατης απαιτω να την λαβω αλλα και η htc αν σεβεται τους πελατες τις καλο ειναι να την δωσει...και να μην μας λεει τις ιδιες μαμακιες...που ελεγε για το απλο desire..!!

απλα μετα(αν δεν την δωσει)...παρολο που ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την συσκευη...θα το δωσω το κινητο...γιατι απλα η πολιτικη της εταιριας ειναι τραγικη και οταν της εσκασα 500ευρω δεν με σεβαστικε!

 

Μακάρι να την δώσει. Νωρίτερα δεν έδινε. Τώρα τελευταία λίγο άρχισε να υποστηρίζει. Όσο και να παραπονεθεις στα γραφεία αυτούς που έχουν είναι άσχετοι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ello Paris,

 

Thank you for contacting Glu Mobile Customer Care.

 

Unfortunately as we update games we can't ensure compatibility with every single device, there are just too many and software is constantly changing. We will forward your information to our team for consideration concerning game functionality for your device. In the meantime, please make sure that your device is running the latest OS (Operating System) to ensure compatibility with the game. Furthermore, please note that our games do not supported rooted devices.

 

Regards,

Glu Mobile Customer Care

 

αυτη ηταν η απαντηση απο την glu για το game blood&glory!!

Link to comment
Share on other sites

που πηγατε ολοι ορε??? αλλαξατε συσκευη?? χαχαα
Εννοείτε πως είμαστε εδώ ....:ninja:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Απροβλημάτιστη συσκευή!! Τι να γράψεις πια; Όλα λειτουργούν ρολόι:):happy:

 

Το δικό μου πλέον είναι πολύ καλό. Αυτονομία έχει πλέον πολύ καλή. 1 μέρα περνάει άνετα που πριν την μεγάλη αναβάθμιση με τίποτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σημερα το δικο μου freezare:mad: στην οθονη ξεκλιδωματος.. δεν επερνε ουτε restart! ( και τα 3 κουμπια ταυτοχρονα)

Περιμενα 5 ωρες να τελειωσει η μπαταρια καθως ακουσα οτι εαν βγαλεις την μπαταρια σε τετιες περιπτωσεις, εχουμε κηδεία!

Τωρα που το βλεπω φενετε οκ, ελπιζω να μην ξανασυμβει

Edited by Cubigon
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται καποια εφαρμογη για να γινει η video κληση?

 

Όντως τώρα που το σκέφτομαι δεν βρίσκω κι εγώ πως κάνει αλλά δεν έτυχε ποτέ να ασχολειθω με βίντεο κλήση.

 

Τελικα δεν καταλαβα...Χωρις skype κανει ή οχι βιντεοκλιση ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πως κάνεις restart με 3 πλήκτρα; :worry:

 

Αν δεν κάνω λάθος volume up, volume down και power.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πως κάνεις restart με 3 πλήκτρα; :worry:

 

Αν εννοεις επανεκινηση κρατας πατημενο το power και εχει επιλογη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

χαχα καλη φαση!! το email που μου απαντησε η glu γιατι δεν το εχουμε στο market το blood n glory την ειδατε??τι λετε γιαυτο??
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου βγάζει μια μέρα ίσα ίσα, από τις 6 το πρωί μέχρι τις 8-9 όταν το βαζω στη φόρτιση. Το χρησιμοποιώ για καμιά ώρα με ιντερνετ, ένα μισάωρο παιχνίδια, ίσως ακόμα ένα μισάωρο με εφαρμογούλες και ελάχιστα μηνύματα ή κλήσεις.

Πρόσεξα ότι όταν το βγάλω από τη φόρτιση λέει 100% για αρκετή ώρα ακόμα και με βαριά χρήση, και όταν το κάνω restart το βλέπω να πέφτει στο 80% αμέσως.

Όσο για τη νέα αναβάθμιση μπορώ να πω ότι είναι πολύ ωραία, αλλά κολλάει κάπως, σε σημεία που προηγουμένως δεν κολλούσε δλδ.

Κατα τ'αλλα, το κινητούλι τα πάει περίφημα. :)

 

ΥΓ: Λέτε να του βάλω screen protector? Έχω προσέξει ότι ήδη το έγδαρα λιγάκι :S

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου βγάζει μια μέρα ίσα ίσα, από τις 6 το πρωί μέχρι τις 8-9 όταν το βαζω στη φόρτιση. Το χρησιμοποιώ για καμιά ώρα με ιντερνετ, ένα μισάωρο παιχνίδια, ίσως ακόμα ένα μισάωρο με εφαρμογούλες και ελάχιστα μηνύματα ή κλήσεις.

Πρόσεξα ότι όταν το βγάλω από τη φόρτιση λέει 100% για αρκετή ώρα ακόμα και με βαριά χρήση, και όταν το κάνω restart το βλέπω να πέφτει στο 80% αμέσως.

Όσο για τη νέα αναβάθμιση μπορώ να πω ότι είναι πολύ ωραία, αλλά κολλάει κάπως, σε σημεία που προηγουμένως δεν κολλούσε δλδ.

Κατα τ'αλλα, το κινητούλι τα πάει περίφημα. :)

 

ΥΓ: Λέτε να του βάλω screen protector? Έχω προσέξει ότι ήδη το έγδαρα λιγάκι :S

 

Επανεκκίνηση γιατί; Χρησιμοποιείς task killer;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρησιμοποιω task killer. Και για να είμαι ακριβής λέγοντας επανεκκίνηση εννοούσα σβήσιμο και άναμμα μετά από ώρα.
ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν καταλαβα...Χωρις skype κανει ή οχι βιντεοκλιση ?

Επειδή δεν χρησιμοποιώ βίντεο κλήσεις δεν το είχα ψάξει μέχρι τώρα, το θεωρούσα αυτονόητο ότι θα μπορεί χωρίς την ανάγκη επιπλέον εφαρμογών. Απ' ότι φαίνεται όμως για κάποιο ακατανόητο λόγο (ίσως λόγω της συμφωνίας Google-Skype?) η HTC αφαίρεσε την εφαρμογή βιντεοκλήσεων την οποία είχε παρουσιάσει πριν το λανσάρισμα του κινητού, αφήνοντας μας μόνο την επιλογή των Skype, Tango, Fring κλπ: "Also missing is the HTC video call app shown alongside the Desire S’ launch at MWC 2011 last month. In fact, out of the box there’s no video calling functionality; instead you’ll have to look to Skype or another third-party app in order to take advantage of the front-facing camera. Still, thanks to HTC’s Hub – which includes a download store for the company’s own apps – we imagine video calling can be added in later when it gets its official release." (από slashgear). Το ωραίο μάλιστα είναι ότι και στην επίσημη σελίδα της HTC οι βιντεοκλήσεις είναι από τις βασικές λειτουργίες που αναφέρει ως προτερήματα του κινητού: "Make live video calls with the front facing camera, so you can see your loved ones whenever, wherever! "

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...