Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια .εχω ενα προβλημα,δεν μπορω να συνδεθω με wifi στο ρουτερ του σπιτιου μου.βαζω κανονικα τον κωδικο και προσπαθει να συνδεθει αλλα δεν μπορει.τι μπορει να φταιει??ευχαριστω..............

Κων/νος Λαρισα......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια απο χθες εχω προβλημα με την μπαταρια...Με συνηθισμενη χρηση καθε βραδυ ηταν στο 60-70 % και χθες και σημερα με λιγοτερη χρηση πριν λιγο ηταν στο 18% και το εβαλα να φορτιζει.

Δεν αλλαξα κατι ουτε εφαρμογη προσθεσα και το κινητο το εχω 4-5 μηνες μονο.

 

Τι μπορει να συμβαινει ? Τροπος εξοικονομησης μπαταριας υπαρχει ? Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο χθες εχω προβλημα με την μπαταρια...Με συνηθισμενη χρηση καθε βραδυ ηταν στο 60-70 % και χθες και σημερα με λιγοτερη χρηση πριν λιγο ηταν στο 18% και το εβαλα να φορτιζει.

Δεν αλλαξα κατι ουτε εφαρμογη προσθεσα και το κινητο το εχω 4-5 μηνες μονο.

 

Τι μπορει να συμβαινει ? Τροπος εξοικονομησης μπαταριας υπαρχει ? Ευχαριστω.

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έβαλες πρόσφατα σου τρώει την μπαταρία .

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια εφαρμογή που έβαλες πρόσφατα σου τρώει την μπαταρία .

 

Ειναι το πρωτο που φανταστηκα κι εγω αλλα οπως εγραψα δεν εβαλα κατι.Αν θυμαμαι καλα καπου αλλα που εχει κατι για εξοικονομιση ενεργειας το κινητο...Που βλεπουμε ποιες εφαρμογες τρεχουν στην εκκινσηση ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

Στις γρηγορες ρυθμισεις ειναι on το wifi , δικτυο κινητης, bluetooth, GPS

 

συνολικη μνημη 596ΜΒ σε χρηση 489

Ανοιχτες εφαρμογες :

Firefox

ρυθμισεις

Messenger

Επαφες

facebook

Μηνυματα

Αναζητηση

 

Ολα αυτα ετρεχαν και πριν λιγες μερες που δεν ειχα προβλημα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά ανοιγμένα; Πάτα κάνα χ και ανανέωση.Mήπως,κατά λάθος έχεις ενεργοποιήσει κάνα δορυφόρο στις τοποθεσίες;

 

Τωρα το κοιταξα και ναι το χρηση δορυφωρων gps ειναι ενεργο .Θα το απενεργοποιησω και θα δουμε αν και ετσι το ειχα παντα για το latitube.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

3 μερες μπαταρια?ρε παιδια κλησεις κανετε καθολου?με 3 μερες αυτονομια θα το χε βαλει η htc στο μουσειο!

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Αν με μισή ώρα κάθε μέρα κλίσεις, wifi και άνοιγμα σελίδων emails κ.τ.λ κατέβασμα εφαρμογών και ολα τα υπόλοιπα αυτά γύρω στα τρία τέταρτα και δίκτυο κινητής στη δουλειά,κρατάει τρεις μέρες.ΑΝ θέλει μουσείο τότε να μπει!! Εδώ ο Γιάννης είχε ανοιχτούς τους δορυφόρους,που όλοι ξέρουμε πόση μπαταρία καταναλώνουν, και δοκίμασε έκπληξη που η μπαταρία κράτησε μια μέρα......

 

το δικο μου με αρκετες κλησεις την διαρκεια της ημερας(περιπου ωρα συνολο),sms αρκετα αλλα οχι πολλα,20-30 λεπτα wifi (browsing,εφαρμογες) βγαζει 1 μερα και κατι την οποια θεωρω καλη αυτονομια αλλα και μεση καθως ολα τα android smartphones εκει κυμαινονται περιπου(και συνηθως εχω ενεργοποιημενο μονο το gsm και δε το κλεινω το βραδυ επισης).Δε λεω με την τελευταια ανβαθμιση βελτιωθηκε η αυτονομια αλλα οι 3 μερες εξακολουθουν να μου φαινονται πολλες.(εδω το καινουριο nexus εβγαλε με βαρια χρηση 5 ωρες συνεχομενη λειτουργιας και εχουν παθει ολοι πλακα με την αυτονομια του που μεταφραζεται σε 3 μερες με νορμαλ χρηση)

Edited by automan2

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

αυτο που μαμαει την μπαταρια ειναι το σερφαρισμα με 3g .μιλαμε τρελο ρουφηγμα της μπαταριας.και γενικα εαν ειναι αναμμενη η οθονη.μιση ωρα αναμενη οθονη ισοδυναμει με 2 ωρες κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .εχω ενα προβλημα,δεν μπορω να συνδεθω με wifi στο ρουτερ του σπιτιου μου.βαζω κανονικα τον κωδικο και προσπαθει να συνδεθει αλλα δεν μπορει.τι μπορει να φταιει??ευχαριστω..............

Κων/νος Λαρισα......

κανε επανεκκινηση στο ρουτερ,αν δεν συνδεθεις παλι κανε επανεκκινηση στο τηλεφωνο....δεν μπορει,θα συνδεθεις...το νου σου βεβαια μην βαζεις λαθος κωδικο...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιος εχει θεμα με την μπαταρια..εμενα μου εχει φτασει να ολοκληρωσει 3 ολοκληρες μερες(δηλαδη: απο δευτερα στις 17:00 εως πεμπτη στις 23:00 χωρις να κλεισει..εκει ηταν στο 11% της μπαταριας..κατα τη διαρκεια αυτων των ημερων ειχα γυρω στα 10-15 λεπτα wi-fi,30 λεπτα κλησεις κ κανα 10λεπτο παιχνιδια η σκαλισμα γενικοτερα σε εφαρμογες...τωρα αν αναρωτιεστε πως ηξερα ποσοστο της μπαταριας χρησιμοποιω εφαρμογη του μαρκετ..εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος απο το κινητο που δεν το πιστευω με την αποδοση του καθημερινα!!!:):)
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιος εχει θεμα με την μπαταρια..εμενα μου εχει φτασει να ολοκληρωσει 3 ολοκληρες μερες(δηλαδη: απο δευτερα στις 17:00 εως πεμπτη στις 23:00 χωρις να κλεισει..εκει ηταν στο 11% της μπαταριας..κατα τη διαρκεια αυτων των ημερων ειχα γυρω στα 10-15 λεπτα wi-fi,30 λεπτα κλησεις κ κανα 10λεπτο παιχνιδια η σκαλισμα γενικοτερα σε εφαρμογες...τωρα αν αναρωτιεστε πως ηξερα ποσοστο της μπαταριας χρησιμοποιω εφαρμογη του μαρκετ..εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος απο το κινητο που δεν το πιστευω με την αποδοση του καθημερινα!!!:):)
ειναι αυτο που λεω.οσοι εχετε τρεις μερες αναμονη απλα...κοιτατε το κινητο.δεν το χρησιμοποιειτε. ;)
Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που λεω.οσοι εχετε τρεις μερες αναμονη απλα...κοιτατε το κινητο.δεν το χρησιμοποιειτε. ;)

συμφωνω μαζι σου .Και γω αυτο εννουσα με το παραπανω μου ποστ.Aν μιλας παιδια αρκετα+wifi σου βγαζει μια μερα η μπαταρια που ξαναλεω οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που λεω.οσοι εχετε τρεις μερες αναμονη απλα...κοιτατε το κινητο.δεν το χρησιμοποιειτε. ;)

 

αν απο το προηγουμενο μου ποστ για την μπαταρια εγινε αντιληπτο οτι απλα κοιτουσα το κινητο τοτε τι να πω καποιοι απλα δεν ξερουν να διαβαζουν ή δεν θεωρουν ως σοβαρη χρηση τα οσα εγραψα..δεν πιστευω να υπαρχει καποια αλλη εξηγηση!!!

Link to comment
Share on other sites

αν απο το προηγουμενο μου ποστ για την μπαταρια εγινε αντιληπτο οτι απλα κοιτουσα το κινητο τοτε τι να πω καποιοι απλα δεν ξερουν να διαβαζουν ή δεν θεωρουν ως σοβαρη χρηση τα οσα εγραψα..δεν πιστευω να υπαρχει καποια αλλη εξηγηση!!!

 

Μαλλον εσυ δε διαβασες κατι καλα απο τα παραπανω.Μιση ωρα ομιλια δλδ εσυ φιλε μου ,10 λεπτα παιχνιδια και 10-15 λεπτα wifi σε 3 μερες(τουλαχιστον ετσι αφησες να εννοηθει στο προηγουμενο ποστ σου) το θεωρεις σοβαρη χρηση?Αν ναι τοτε το δικο μου με μηνυματα φουλ ,με ομιλια τουλαχιστον μιαμιση ωρα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και τουλαχιστον 20-25 λεπτα wifi και συνεχες σκαλισμα,πρεπει να χει προβλημα και κραταει μια μερα η μπαταρια.

Edited by automan2

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εσυ δε διαβασες κατι καλα απο τα παραπανω.Μιση ωρα ομιλια δλδ εσυ φιλε μου ,10 λεπτα παιχνιδια και 10-15 λεπτα wifi σε 3 μερες(τουλαχιστον ετσι αφησες να εννοηθει στο προηγουμενο ποστ σου) το θεωρεις σοβαρη χρηση?Αν ναι τοτε το δικο μου με μηνυματα φουλ ,με ομιλια τουλαχιστον μιαμιση ωρα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και τουλαχιστον 20-25 λεπτα wifi και συνεχες σκαλισμα,πρεπει να χει προβλημα και κραταει μια μερα η μπαταρια.

 

Εχει δικαιο το παλικαρι εδω....σοβαρο σκαλισμα ειναι να ασχολησε με το κινητο....π.χ το δικο μου με χρηση ανοιχτο bluetouth συνεχεια(δεν το κλεινω ποτε),ανοιχτο το 3G λογο ιντερνετ με κλησεις γυρω στην 1,5 ωρα τη μερα και οταν το χρησημοποιω για πλοηγηση πανω απο 2,5 ωρες σε σελιδες με flash player πιστεψε με δε βγαζη ουτε 8ωρο...εαν κανω χρηση τηλεφωνου απλη και μερες που τυχαινει να μην χρησημοποιω πολλα τηλεφωνα τοτε οντως κραταει μεχρι και 3 μερες

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικαιο το παλικαρι εδω....σοβαρο σκαλισμα ειναι να ασχολησε με το κινητο....π.χ το δικο μου με χρηση ανοιχτο bluetouth συνεχεια(δεν το κλεινω ποτε),ανοιχτο το 3G λογο ιντερνετ με κλησεις γυρω στην 1,5 ωρα τη μερα και οταν το χρησημοποιω για πλοηγηση πανω απο 2,5 ωρες σε σελιδες με flash player πιστεψε με δε βγαζη ουτε 8ωρο...εαν κανω χρηση τηλεφωνου απλη και μερες που τυχαινει να μην χρησημοποιω πολλα τηλεφωνα τοτε οντως κραταει μεχρι και 3 μερες

αυτο ακριβως !

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικαιο το παλικαρι εδω....σοβαρο σκαλισμα ειναι να ασχολησε με το κινητο....π.χ το δικο μου με χρηση ανοιχτο bluetouth συνεχεια(δεν το κλεινω ποτε),ανοιχτο το 3G λογο ιντερνετ με κλησεις γυρω στην 1,5 ωρα τη μερα και οταν το χρησημοποιω για πλοηγηση πανω απο 2,5 ωρες σε σελιδες με flash player πιστεψε με δε βγαζη ουτε 8ωρο...εαν κανω χρηση τηλεφωνου απλη και μερες που τυχαινει να μην χρησημοποιω πολλα τηλεφωνα τοτε οντως κραταει μεχρι και 3 μερες

 

Αν τα κάνω όλα αυτά στο ΕVO 3D, τότε μιλάμε για 2-3 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ας πούμε,το κινητό είναι εκτός φόρτισης 3 ώρες και 51 λεπτά.η οθόνη είναι ανοιχτή 1 ώρα και 27 λεπτά για tapatalk και σερφαρισμα με 3g και έχω μιλήσει 52 λεπτά και η μπαταρία είναι στο 58%

 

Και κάτι άσχετο.γίνεται να επιτρέψω στο παλιό sense?μετά την τελευταία αναβάθμιση το κινητό ψιλόσέρνεται.το σκρολαρισμα κολλάει λίγο πλέον.

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπετε ο καθένας έχει να πει κάτι διαφορετικό για την διάρκεια της μπαταρίας, γι αυτό και γω το έχω πάρει απόφαση και δεν συμμετέχω σε τέτοιες συζητήσεις. μέχρι να αλλάξει κάτι στην τεχνολογία περί μπαταριών με τα ενεργοβόρα θηρία που κουβαλάμε ξέρω ότι κάθε μέρα πρέπει να φορτίζω το κινητό. και μένα μου κάνει εντύπωση όταν διαβάζω για 3 μέρες αυτονομία αλλά δεν έχω λόγο να μην το πιστεύω. το δικό μου βγάζοντας το πρωί από τον φορτιστή, ξέρω ότι μέχρι το βράδυ δεν θα υπάρχει τίποτα. δεν μιλάω πολύ, τα έχω όμως όλα ανοιχτά, συχρονισμούς, wifi, 3g, bt, maps με latidute, google talk, social κτλ. αν μάλιστα ξεχαστώ το μεσημέρι με κανά παιχνιδάκι, τότε έχω και μια μίνι φόρτιση το απόγευμα.

γι αυτό λοιπόν πήρα αυτό και τέρμα το άγχος με την μπαταρία, ακόμα και η δεύτερη μπαταρία που είχα στο desire με κούραζε να την αλλάζω ή πολλές φορές ξεχνούσα να την φορτίσω. το συγκεκριμένο δεν έχω κάτσει ακόμα να το μετρήσω αλλά χωρίς να το φορτίσω καθόλου από την στιγμή που το πήρα μου έβγαλε από Δευτέρα μέχρι Πέμπτη χωρίς να μπει το κινητό σε κανονικό φορτιστή ή σε pc με την χρήση που αναφέρω βέβαια πιο πάνω.

είναι βέβαια ένα πρόσθετο βάρος αν θέλεις να το κουβαλάς συνέχεια, αλλά έτσι και αλλιώς με μια τσάντα είμαι συνέχεια οπότε δεν με πειράζει. το μόνο κακό σε σχέση με το deisire s, είναι ότι έχει την usb στο πλάι, οπότε δεν μπορώ να το έχω στην θήκη του και να το φορτίζω μέσα στην τσάντα μου.

Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπετε ο καθένας έχει να πει κάτι διαφορετικό για την διάρκεια της μπαταρίας, γι αυτό και γω το έχω πάρει απόφαση και δεν συμμετέχω σε τέτοιες συζητήσεις. μέχρι να αλλάξει κάτι στην τεχνολογία περί μπαταριών με τα ενεργοβόρα θηρία που κουβαλάμε ξέρω ότι κάθε μέρα πρέπει να φορτίζω το κινητό. και μένα μου κάνει εντύπωση όταν διαβάζω για 3 μέρες αυτονομία αλλά δεν έχω λόγο να μην το πιστεύω. το δικό μου βγάζοντας το πρωί από τον φορτιστή, ξέρω ότι μέχρι το βράδυ δεν θα υπάρχει τίποτα. δεν μιλάω πολύ, τα έχω όμως όλα ανοιχτά, συχρονισμούς, wifi, 3g, bt, maps με latidute, google talk, social κτλ. αν μάλιστα ξεχαστώ το μεσημέρι με κανά παιχνιδάκι, τότε έχω και μια μίνι φόρτιση το απόγευμα.

γι αυτό λοιπόν πήρα αυτό και τέρμα το άγχος με την μπαταρία, ακόμα και η δεύτερη μπαταρία που είχα στο desire με κούραζε να την αλλάζω ή πολλές φορές ξεχνούσα να την φορτίσω. το συγκεκριμένο δεν έχω κάτσει ακόμα να το μετρήσω αλλά χωρίς να το φορτίσω καθόλου από την στιγμή που το πήρα μου έβγαλε από Δευτέρα μέχρι Πέμπτη χωρίς να μπει το κινητό σε κανονικό φορτιστή ή σε pc με την χρήση που αναφέρω βέβαια πιο πάνω.

είναι βέβαια ένα πρόσθετο βάρος αν θέλεις να το κουβαλάς συνέχεια, αλλά έτσι και αλλιώς με μια τσάντα είμαι συνέχεια οπότε δεν με πειράζει. το μόνο κακό σε σχέση με το deisire s, είναι ότι έχει την usb στο πλάι, οπότε δεν μπορώ να το έχω στην θήκη του και να το φορτίζω μέσα στην τσάντα μου.

 

Κάτσε,αυτό πού πήρες είναι μπαταρία ?η πρέπει να είναι συνδεδεμένο με το κινητό μέσω usb?δηλαδή να κρατάς το κινητό και να κρέμεται και αυτό?

Η φορτίζει και το κινητό?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε,αυτό πού πήρες είναι μπαταρία ?η πρέπει να είναι συνδεδεμένο με το κινητό μέσω usb?δηλαδή να κρατάς το κινητό και να κρέμεται και αυτό?

Η φορτίζει και το κινητό?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

εξωτερική μπαταρία, φορητός φορτιστής, όπως θέλεις πες το. συνδέεται με usb φυσικά με το κινητό και βέβαια το φορτίζει κιόλας. περίπου ένα 3ωρο είδα ότι χρειάζεται για μια πλήρης φόρτιση, ίσως και κάτι παραπάνω. φυσικά δεν το κρατάς να κρέμεται με το κινητό γιατί ένα από το δύο θα σου μείνει στο χέρι, είναι βαρύ όπως είπα. αν δεις την φωτογραφίες στο amazon έρχεται με καλωδιάκι που ανοίγει και μαζεύει, οπότε μπορείς να το τραβήξεις και να μιλήσεις ενώ ο φορτιστής είναι μέσα στην τσάντα ή σε κάποιο γραφείο...

είναι 11000mhA, οπότε κάνε την διαίρεση και θα δεις πόσες μπαταρίες του deisre s είναι. υπάρχουν βέβαια και μικρότερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Εχω πάρει κι εγώ ενα desire s και είμαι πολύ ευχαριστημένος!

 

Εχω ενα θέμα: σήμερα πηγα να κάνω συγχρονισμό με Google,

Και δεν μου συγχρονιζει τις επαφές. Ενώ το ημερολόγιο το ενημερώνει, τις επαφές όχι!

 

Έχουμε καμία ιδέα; εχτες μου συγχρονιζε κανονικά.

Μου λέει ότι ο συγχρονισμός έχει πρόβλημα και θα επανέλθει σύντομα

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Δημήτρης__H A K U N A M A T A T A__SV1OBJ
Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπετε ο καθένας έχει να πει κάτι διαφορετικό για την διάρκεια της μπαταρίας, γι αυτό και γω το έχω πάρει απόφαση και δεν συμμετέχω σε τέτοιες συζητήσεις. μέχρι να αλλάξει κάτι στην τεχνολογία περί μπαταριών με τα ενεργοβόρα θηρία που κουβαλάμε ξέρω ότι κάθε μέρα πρέπει να φορτίζω το κινητό. και μένα μου κάνει εντύπωση όταν διαβάζω για 3 μέρες αυτονομία αλλά δεν έχω λόγο να μην το πιστεύω. το δικό μου βγάζοντας το πρωί από τον φορτιστή, ξέρω ότι μέχρι το βράδυ δεν θα υπάρχει τίποτα. δεν μιλάω πολύ, τα έχω όμως όλα ανοιχτά, συχρονισμούς, wifi, 3g, bt, maps με latidute, google talk, social κτλ. αν μάλιστα ξεχαστώ το μεσημέρι με κανά παιχνιδάκι, τότε έχω και μια μίνι φόρτιση το απόγευμα.

 

Μα δεν υπαρχη διαφορα αναμονης απο τηλεφωνο σε τηλεφωνο αφου η αναμονη ειναι ιδια σε ολα τα Desire S(εκτος φυσικα πιθανον προβληματικων..που παντα υπαρχη πιθανοτητα)...απλα ο καθενας δινει την εικονα του αναλογα με τι χρηση που κανει.Ετσι δινεται μια γενικη εικονα σε ολους(οσους διαβαζουν) να καταλαβουν πανω κατω με αυτον τον τροπο που κυμαινεται η αναμονη του τηλεφωνου σε ολα τα επιπεδα χρησεως..οποτε οπως βλεπω στη συνεχεια χωρις να το θελεις δινεις και εσυ μια εκτιμηση :p για την αναμονη του δικου σου ...θα σου ελεγα και καλα κανεις και τι δινεις :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...